Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες το πήρα απόφαση θα το πουλήσω το αμάξι, θα πάω να δω το καινούριο αν μου αρέσει και έχει νορμάλ τιμή έχει καλώς αλλιώς θα πάρω αυτό που είχα.

Τελικά πρέπει να μένεις στην πρώτη σου σκέψη και να τελειώνεις

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου πει 🤣

2 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

Καλησπέρα...αντιθετη εμπειρία για μένα. Ταξίδι χτες 250χλμ, το πιο ξεκούραστο ταξίδι εβερ... Απλά έβαλα cruise control κ πατάω φρένο στα διόδια κ με "ξυπνούσε" αν παταγα γραμμή κ με έφερνε στη μέση. Τα χέρια επειδή δεν ήταν στο τιμόνι ψηλά,αλλά πιο χαμηλά δε πιάστηκαν οι ώμοι. Στο κάθισμα ίσως έχεις δίκιο, στη μέση είχα ενοχλήσεις. Θα παίξω κ άλλο με την θέση. Για τον δικό μου τρόπο οδήγησης ήταν ευχάριστος ο κινητήρας,δεν ένιωσα να θέλω παραπάνω δύναμη. 

Κατανάλωση κοντά στο 5,9-6λτ/100χλμ με κλιματισμό κ cruise στα 130χλμ/ωρα, μαζί με μισάωρο κόλλημα στην Αττική οδό λόγω μποτιλιαρίσματος

Ακριβώς αυτό και εμένα πήγε να με πάρει ο ύπνος σε κάποια φάση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό είναι ξεκούραστο...όχι fun,ξεκούραστο. 

Σε γρήγορες στροφές ένιωσα μια ανασφάλεια λόγω όγκου αλλά θα το μάθω. Σίγουρα δεν είμαι για ταχύτητα ανεξάρτητα αυτοκίνητου κ αυτό σίγουρα δεν είναι για τρέλες απαιτήσεις

Επεξ/σία από drgeri79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2020 στις 10:18 ΜΜ, sotiriadisc είπε

ποιο c-max εχεις ? το εδωσες σαν προκαταβολη? σου εδωσαν καλη τμή ? εχω to c-max 7/2007 με 250000κμ και η carenta πριν 5 μηνες μου εδινε 1000 ευρω στην ανταλλαγή

Πάλι καλά που σου έδιναν λεφτά αντί να σου ζητήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα suv δεν είναι για τους λάτρεις της ταχύτητας. Ακόμη και τα ακριβά suv, δεν μπορούν να συγκριθούν με τα αντίστοιχα σεντάν. Απλα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. 
 

ο @tsofras έζησε τη mini suv εμπειρία και συνειδητοποίησε πως δεν του κάνει .. άλλη θεωρία τον θέλει να διεκδικεί θέση στο hall of fame των thread starters του ινσομνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, The_Dunedain είπε

Κανενα suv δεν είναι για τους λάτρεις της ταχύτητας. Ακόμη και τα ακριβά suv, δεν μπορούν να συγκριθούν με τα αντίστοιχα σεντάν. Απλα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. 
 

ο @tsofras έζησε τη mini suv εμπειρία και συνειδητοποίησε πως δεν του κάνει .. άλλη θεωρία τον θέλει να διεκδικεί θέση στο hall of fame των thread starters του ινσομνια 

Δεν έχετε παράπονο 

1. Λέω θα κλείσω ford puma όλοι like

2. Έκλεισα Citroen c3 airdrops όλοι like

3. Ακύρωσα και έκλεισα Peugeot 2008 όλοι like

4. Το πουλάω WTF

ούτε εγώ δεν με πιστεύω πλεον

Το θετικό είναι ότι το νήμα έχει ακόμη ζωή , πάμε δυνατά για νέα αγορά 

Υ.Γ.  Α το βάλω αγγελία στο insomnia 😂 ?

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν έχετε παράπονο 

1. Λέω θα κλείσω ford puma όλοι like

2. Έκλεισα Citroen c3 airdrops όλοι like

3. Ακύρωσα και έκλεισα Peugeot 2008 όλοι like

4. Το πουλάω WTF

ούτε εγώ δεν με πιστεύω πλεον

Το θετικό είναι ότι το νήμα έχει ακόμη ζωή , πάμε δυνατά για νέα αγορά 

Υ.Γ.  Α το βάλω αγγελία στο insomnia 😂 ?

 Αφού στο Leon θα καταλήξεις ρε.. Πάρτο απόφαση και εσύ, να ηρεμήσουμε και εμείς! :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

 Αφού στο Leon θα καταλήξεις ρε.. Πάρτο απόφαση και εσύ, να ηρεμήσουμε και εμείς! :D

Αυτό το ξέρω , νέο η παλιό μένει να δω 

Σε λίγες ημέρες θα ξέρουμε 

Αντε για όλα υπαρχει η πρώτη φορά , αγγελία πριν την 1η δόση δεν περίμενα οτι θα έβαζα ποτέ στη ζωή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτό το ξέρω , νέο η παλιό μένει να δω 

Σε λίγες ημέρες θα ξέρουμε 

Αντε για όλα υπαρχει η πρώτη φορά , αγγελία πριν την 1η δόση δεν περίμενα οτι θα έβαζα ποτέ στη ζωή μου

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά δεν είναι εξαιρετικά πιθανόν να χάσεις κάποια χρήματα έτσι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, The_Dunedain είπε

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά δεν είναι εξαιρετικά πιθανόν να χάσεις κάποια χρήματα έτσι ; 

Είναι σίγουρο όχι πιθανό, υπολογίζω κανά διχιλιαρο σίγουρα , τώρα αν βρω ιδιώτη λιγότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι σίγουρο όχι πιθανό, υπολογίζω κανά διχιλιαρο σίγουρα , τώρα αν βρω ιδιώτη λιγότερα

Με την τιμή που το πήρες αν βρεις ιδιώτη μπορεί να μειώσεις τη χασούρα στο πεντακοσάρικο βαριά χιλιάρικο αλλά θα πρέπει να σου προεξοφλήσει τη δανειοδότηση.... ιδανικά κάποιος γνωστός σου ίσως να ενδιαφερόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να κοιτάξεις σε τίποτα after market για υποστήριξη μέσης, καθώς και για τεμπέλη ( δεν θυμάμαι αν έχει το αυτοκίνητο ). Θα χάσεις αρκετά χρήματα για να το διώξεις άμεσα. Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται με το δάνειο, ακόμα κι αν θες να το εξοφλήσεις άμεσα σε περίπτωση που βρεις αγοραστή, μήπως έχει κι αυτό κάποιο χρηματικό penalty

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κοράκια τον προετοιμάζετε τον άνθρωπο να το δώσει 15000€ για να το ξεφορτωθεί?  :P

Τί είστε εσείς ρε?

Μήπως θέλετε να σας ρίξει και ένα βιολογικό επειδή πήγε μέχρι Κούλουρη για πσκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hountalas είπε

Το θέμα είναι ότι μόλις το παίρνεις από αντιπροσωπεία και φευγεις το αμάξι χάνει το 20% (η 25% ?) της αξίας του.

Δεν υπάρχει αυτό. Αυτή είναι μια ατάκα που έλεγε (κυρίως) η προηγούμενη γενιά (που έλεγε πολλές τέτοιες "σοφιστείες".

Εύκολα το δίνει μόνο ένα 1000ρικο κάτω σε ιδιώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...