Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Το yaris το εχω εταιρικο και εαν το ειχα αγορασει θα εκλαιγα τα χρηματα μου. Προσωπικα με χαλασε και η θεση οδηγησης, με τερμα χαμηλωμενο το καθισμα, οταν εστριβα το τιμονι εβρισκε το χερι στο μπουτι μου. Επιβεβαιωνω επισης τα περι βαρκας, πολυ κακο στησιμο, νοιωθεις οτι πλεει ολο το αμαξωμα

Οπότε απλά λόγω αξιοπιστίας πουλάει τόσο πολύ ? Γιατί κάθε μήνα πρώτο σε πωλήσεις το βλέπω στην Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Οπότε απλά λόγω αξιοπιστίας πουλάει τόσο πολύ ? Γιατί κάθε μήνα πρώτο σε πωλήσεις το βλέπω στην Ελλάδα

Αξιοπιστια και καλη τιμη μεταπωλησης, γενικα κρατανε τιμη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xgol είπε

Εχεις μπει στο νεο swift και λες για ελλειψη χώρων? Αν ναι, πόσο ύψος έχεις?

Δεν είμαι ιδιαίτερα ψηλός, αλλά όταν έκατσα, χτύπαγε ο ώμος μου με του συνοδοιγού. Επιπλέον, ο χώρος αποσκευών στα 265lt επιβεβαίωνει αυτό που προείπα για έλλειψη χώρων, όταν το Polo έχει 350.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν φίλε tsofras ευχομαι να το πουλήσεις γρήγορα στην τιμή που θέλεις. Στα άλλα νέα της ημέρας, έκλεισα τελικά το clio 1.0 100hp dynamic εκθεσιακό με τα πάντα όλα (το μόνο που δεν έχει είναι αυτόματο κιβώτιο και ηλ.χειρόφρενο) στα 15700 (έκπτωση περίπου 2000). Για κάποιο λόγο έχουν στο site το 1.0 και το 1.3 dynamic με διαφορετικό εξοπλισμό, ισχύει και για τα δύο ο εξοπλισμός του 1.3.

Χωρίς αυτό το thread δεν θα το είχα πάρει απόφαση, οπότε έχεις συμβάλει και εσύ με τον τρόπο σου στην αγορά αυτή...🙂

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Καταρχήν φίλε tsofras ευχομαι να το πουλήσεις γρήγορα στην τιμή που θέλεις. Στα άλλα νέα της ημέρας, έκλεισα τελικά το clio 1.0 100hp dynamic εκθεσιακό με τα πάντα όλα (το μόνο που δεν έχει είναι αυτόματο κιβώτιο και ηλ.χειρόφρενο) στα 15700 (έκπτωση περίπου 2000). Για κάποιο λόγο έχουν στο site το 1.0 και το 1.3 dynamic με διαφορετικό εξοπλισμό, ισχύει και για τα δύο ο εξοπλισμός του 1.3.

Χωρίς αυτό το thread δεν θα το είχα πάρει απόφαση, οπότε έχεις συμβάλει και εσύ με τον τρόπο σου στην αγορά αυτή...🙂

Με το καλό να έρθει φίλε μου , μπράβο

Τα καλορίζικα πάνε παρέα με την φωτό που περιμένουμε :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το αμάξι μπήκε αγγελία , για να δούμε ...

Θα ψάχνουν όλοι να δουν τι παίζει με το αμάξι, δεν θα το πιστεύουν ότι απλά δε σου άρεσε και το δίνεις! :D

19 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Καταρχήν φίλε tsofras ευχομαι να το πουλήσεις γρήγορα στην τιμή που θέλεις. Στα άλλα νέα της ημέρας, έκλεισα τελικά το clio 1.0 100hp dynamic εκθεσιακό με τα πάντα όλα (το μόνο που δεν έχει είναι αυτόματο κιβώτιο και ηλ.χειρόφρενο) στα 15700 (έκπτωση περίπου 2000). Για κάποιο λόγο έχουν στο site το 1.0 και το 1.3 dynamic με διαφορετικό εξοπλισμό, ισχύει και για τα δύο ο εξοπλισμός του 1.3.

Χωρίς αυτό το thread δεν θα το είχα πάρει απόφαση, οπότε έχεις συμβάλει και εσύ με τον τρόπο σου στην αγορά αυτή...🙂

Με το καλό και να το χαρείς. Πάντα μου άρεσαν τα clio από το πρώτο ακόμα.

Το ηλεκτρικό χειρόφρενο τόσο σημαντικό είναι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Θα ψάχνουν όλοι να δουν τι παίζει με το αμάξι, δεν θα το πιστεύουν ότι απλά δε σου άρεσε και το δίνεις! :D

Με το καλό και να το χαρείς. Πάντα μου άρεσαν τα clio από το πρώτο ακόμα.

Το ηλεκτρικό χειρόφρενο τόσο σημαντικό είναι; 

Ε εντάξει υπάρχουμε και αυτοί , λίγοι μεν αλλά υπάρχουμε :D

Σιγά το σημαντικό το ηλεκτρικό χειρόφρενο , εγώ προτιμώ το κανονικό

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ε εντάξει υπάρχουμε και αυτοί , λίγοι μεν αλλά υπάρχουμε :D

Σιγά το σημαντικό το ηλεκτρικό χειρόφρενο , εγώ προτιμώ το κανονικό

χιλιες φορές καλυτερο το κανονικο χειροφρενο βασικά...

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Ρε όντως τωρα , έχω παρακολουθήσει σχεδόν όλο το θρεντ αλλα δε καταλαβαίνω , γιατί να δώσεις το αμάξι ΤΟΣΟ γρήγορα?

δε του αρεσε κα-θο-λου! :P 

εξαρχής βασικά δε το ήθελε απο ότι καταλαβα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ρε όντως τωρα , έχω παρακολουθήσει σχεδόν όλο το θρεντ αλλα δε καταλαβαίνω , γιατί να δώσεις το αμάξι ΤΟΣΟ γρήγορα?

Γιατί ότι δεν γούσταρα τα SUV το φανταζόμουν απο πριν , αλλά μπήκα στο τρυπάκι και εγώ με την μάζα και είπα ας το δοκιμάσω.

Αλλά εκτός των άλλων , διαπίστωσα στο ταξίδι που έκανα το Σ/Κ ότι δεν με βολεύει καθόλου και με κουράζει αφάνταστα η θέση οδήγησης.

Οπότε απο το να το κρατήσω , να μην μου αρέσει , να χάνει την αξία του και να έχω και το άγχος μην μου το φάει - γρατζουνίσει κανείς και χάσει και άλλη μεταπωλητική αξία , ας το δώσω απο τώρα να τελειώνω .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τη μαργαριτα, ποσο παραπανω να χανες στο επομενο 6μηνο?

Ισως αν το κρατουσες παραπανω καιρο να εβλεπες διαφορετικα καποια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Συμφωνω με τη μαργαριτα, ποσο παραπανω να χανες στο επομενο 6μηνο?

Ισως αν το κρατουσες παραπανω καιρο να εβλεπες διαφορετικα καποια πραγματα.

Μπά , έτσι είμαι σαν χαρακτήρας , δεν μου αρέσει τώρα , δεν θα μου αρέσει ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xgol είπε

Συμφωνω με τη μαργαριτα, ποσο παραπανω να χανες στο επομενο 6μηνο?

Ισως αν το κρατουσες παραπανω καιρο να εβλεπες διαφορετικα καποια πραγματα.

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μπά , έτσι είμαι σαν χαρακτήρας , δεν μου αρέσει τώρα , δεν θα μου αρέσει ποτέ

Κ εγώ θα του έδινα μια ευκαιρία πχ ένα εξάμηνο. Άντε να χάσεις αλλά 500€ σε σχέση με το να το δώσεις αύριο...

Κατα τα αλλά σε νιώθω, προσωπικα δε πήγα να δω καν μάρκες/μοντέλα που δε μου έκαναν κλικ εξαρχής...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xgol είπε

Τι εννοείς στους χωρους? Εγω στο φιεστα δεν χωρουσα να οδηγησω καλα καλα.

Δεν τριζει το αμαξι σε καμια περίπτωση. 

Εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για το swift???? Εγω ειμαι 1,80 και στο swift ενιωθα αβολα.Χωρους εννοω κ τους πισω.Με την θεση ρυθμισμενη εκει που με βολευε ο αδερφος μου 1,90 στην ακριβως πισω θεση δεν χωραγαν τα ποδια του κ γενικα 3 μεσαια ατομα πισω για χωρεσουν πρεπει να ειναι σαν σαρδελες.Στο φιεστα επειδη τον επερνα μαζι λογω υψους για να τσεκαρω την ανεση των πισω (ηθελα οπωσδηποτε 5 θυρο) ηταν ανετος.Περα απ αυτο το πορτ μπαγκαζ του suzuki πρεπει να ειναι στα 3 πιο μικρα της κατηγοριας.Οσο για τους τριγμους ,στο ταμπλο ειδικα πρεπει να εχουν βαλει τα πιο φτηνα υλικα της αγορας,πηγα να το τεσταρω κουνωντας την βαση της ποτηροθηκη κ πηγε να μου μεινει στο  χερι.Στο φιεστα δεν ξερω αν προσπαθει ν αντιγραψει ή οχι ,οποιος εχει δει το σαλονι κ το ταμπλο με το μπλε φωτισμο που εχει στην κονσολα εχει παθει πλακα.

Εγω για το swift πηγαινα εξ αρχης,ειναι το πιο οικονομικο της αγορας στην καταναλωση  κτλ,αλλα στα 16μιση που ζητανε ποιος θα το παρει με το τοσες επιλογες???Στα 13μιση max και φουλ εξοπλισμο ναι.Αυτο θα επελεγα ,θα παρεβλεπα κακα πλαστικα κτλ κ θα ημουν κ ευχαριστημενος.Επισης το φιεστα στην συμπεριφορα του στο δρομο δεν παιζεται,γνωστα πραγματα.Το swift ειναι μετριο προς κακο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...