Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, alimentas είπε

Εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για το swift???? Εγω ειμαι 1,80 και στο swift ενιωθα αβολα.Χωρους εννοω κ τους πισω.Με την θεση ρυθμισμενη εκει που με βολευε ο αδερφος μου 1,90 στην ακριβως πισω θεση δεν χωραγαν τα ποδια του κ γενικα 3 μεσαια ατομα πισω για χωρεσουν πρεπει να ειναι σαν σαρδελες.Στο φιεστα επειδη τον επερνα μαζι λογω υψους για να τσεκαρω την ανεση των πισω (ηθελα οπωσδηποτε 5 θυρο) ηταν ανετος.Περα απ αυτο το πορτ μπαγκαζ του suzuki πρεπει να ειναι στα 3 πιο μικρα της κατηγοριας.Οσο για τους τριγμους ,στο ταμπλο ειδικα πρεπει να εχουν βαλει τα πιο φτηνα υλικα της αγορας,πηγα να το τεσταρω κουνωντας την βαση της ποτηροθηκη κ πηγε να μου μεινει στο  χερι.Στο φιεστα δεν ξερω αν προσπαθει ν αντιγραψει ή οχι ,οποιος εχει δει το σαλονι κ το ταμπλο με το μπλε φωτισμο που εχει στην κονσολα εχει παθει πλακα.

Εγω για το swift πηγαινα εξ αρχης,ειναι το πιο οικονομικο της αγορας στην καταναλωση  κτλ,αλλα στα 16μιση που ζητανε ποιος θα το παρει με το τοσες επιλογες???Στα 13μιση max και φουλ εξοπλισμο ναι.Αυτο θα επελεγα ,θα παρεβλεπα κακα πλαστικα κτλ κ θα ημουν κ ευχαριστημενος.Επισης το φιεστα στην συμπεριφορα του στο δρομο δεν παιζεται,γνωστα πραγματα.Το swift ειναι μετριο προς κακο.

Το χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε εβδομάδα!

Ναι έχει πολύ μεγαλύτερους χώρους απο το fiesta.

Επίσης αν θέλουμε να μιλήσουμε για τριγμούς, ας ανατρέξει κάποιος στο forum των 4 τροχών που είναι το μόνιμο πρόβλημα των κατόχων του φιέστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, XronisR είπε

Ανταλλαγες κάνεις;;😁😁

Ευχαρίστως αλλά δεν θα έχεις αμάξι στο όνομα σου :D (λόγω κυριότητας , γιατί με ανταλλαγή δεν θα ξεχρεωθεί το δάνειο)

Στείλε σε ένα π.μ. τι είχες στο μυαλό σου για να κάνω χάζι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ευχαρίστως αλλά δεν θα έχεις αμάξι στο όνομα σου :D (λόγω κυριότητας , γιατί με ανταλλαγή δεν θα ξεχρεωθεί το δάνειο)

Στείλε σε ένα π.μ. τι είχες στο μυαλό σου για να κάνω χάζι :D

Φιλαράκι Βενζίνη ή πετρέλαιο είναι το 2008;;

έχω ένα ibiza tgi  2018 φ.α.,  για όσο είμαι Εβρο το ανταλλάζεις ;; 🤣🤣 

Κυριότητα δεν κι εμένα , σε 2 χρόνια θα είναι στο ονομά μου χαχχα

Ρωτησες σε αντιπροσωπεία τι μπορεί να γίνει ; (Peugeut-Seat μιας και θες το leon ;;  )

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, terry308 είπε

Φιλαράκι Βενζίνη ή πετρέλαιο είναι το 2008;;

έχω ένα ibiza tgi  2018 φ.α.,  για όσο είμαι Εβρο το ανταλλάζεις ;; 🤣🤣 

Κυριότητα δεν κι εμένα , σε 2 χρόνια θα είναι στο ονομά μου χαχχα

Ρωτησες σε αντιπροσωπεία τι μπορεί να γίνει ; (Peugeut-Seat μιας και θες το leon ;;  )

Βενζίνη

Ναι ρώτησα , περιμένω να μου πούν τιμή , απλά το έβαλα και εγώ μία να δώ τι παίζει , το παρκάρει κόσμος απο το πρωί πάντως στο car.gr , θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Βενζίνη

Ναι ρώτησα , περιμένω να μου πούν τιμή , απλά το έβαλα και εγώ μία να δώ τι παίζει , το παρκάρει κόσμος απο το πρωί πάντως στο car.gr , θα δείξει

Δε συμφέρει ευχαριστώ 🤣🤣

Το δύσκολο κομμάτι θά είναι να τον/την πείσεις να το πληρώσει(ς) για αποπληρωμή κι άρση παρακράτησης και μετα να γίνει η μεταβίβαση, έτσι δε πρέπει να γίνει;; 

Οπως και να χει να ξεμπερδέψεις γρήγορα μετά το καλό! 

Επεξ/σία από terry308
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sellsoap είπε

Qashqai και τελος

I am done with SUVs :)

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Δε συμφέρει ευχαριστώ 🤣🤣

Το δύσκολο κομμάτι θά είναι να τον/την πείσεις να το πληρώσει(ς) για αποπληρωμή κι άρση παρακράτησης και μετα να γίνει η μεταβίβαση, έτσι δε πρέπει να γίνει;; 

Οπως και να χει να ξεμπερδέψεις γρήγορα μετά το καλό! 

Ακριβώς για αυτό πιστεύω με την αντιπροσωπεία θα ξεμπερδεύω ανώδυνα αλλά θα χάσω κάποια χρήματα παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kalmik είπε

Aν θέλεις μας δίνεις το Link 

Τhanxx

Είπα να μην το βάλω για να μην λέτε ότι διαφημίζω τον εαυτό μου :D

https://www.car.gr/29197901-peugeot-2008-active-1-2-puretech-110hp

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταναλωση με ενα ολοκληρο αδειασμα ρεζερβουαρ μετα τα πρωτα λιτρα που ειχε μεσα, 6,1/100χλμ με αρκετη κινηση στην Αθηνα κ μποτιλιαρισμα στην Αττικη την παρασκευη.

Συνολο χλμ ηδη 800... Καταλαβαινω τι εννοεις @tsofras που δε σ αρεσει η οδηγηση, γιατι ερχεσαι απο το Leon. Ακριβως το αντιθετο για μενα ομως,το εχω λατρεψει οπως κ οποιος γνωστος μου το εχει δει ή μπει μεσα. στις γρηγορες στροφες ομως ακομα κ εγω που ερχομαι απο το Punto ακομα νιωθω λιγο ανασφαλεια, λογω υψους θα υποθεσω. Θελει αλλο στυλ οδηγησης. Το ταξιδι στην εθνικη ηταν το πιο ξεκουραστο παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είπα να μην το βάλω για να μην λέτε ότι διαφημίζω τον εαυτό μου :D

https://www.car.gr/29197901-peugeot-2008-active-1-2-puretech-110hp

Το στροφόμετρο είναι ή μου φαίνεται ανάποδα;; τη φορά του ρολογιού σανν τα υπόλοιπα δεν έχει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Το στροφόμετρο είναι ή μου φαίνεται ανάποδα;; τη φορά του ρολογιού σανν τα υπόλοιπα δεν έχει; 

Το στροφομετρο ειναι οντως αναποδα, αλλα δεν ενοχλει. Ισα ισα σαν να σου λεει να κοιτας στο κεντρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...