Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, bjj-p είπε

εδω ηθελε με 1.2 100 αλογα να μην χρειαζεται κατεβασμα με 120 σε ανηφορικο δρομο εθνικης με 4 ατομα φορτωμενο οπως το dsg με πυκνοτερη κλιμακωση 50 αλογα παραπανω και 600 κυβικα παραπανω. 

Δεν το ήθελα , απλά έγραψα πως συμπεριφέρεται άλλο το ένα άλλο το άλλο , πιστεύω δεν είμαι τόσο χαζός

 

47 λεπτά πριν, majnun είπε

Το να έδωσες το 2008 και να θες το αδερφάκι του C3 aircross μόνο εμένα ξεπερνάει ως σκέψη;

Σε σχέση με Leon, Focus είναι εντελώς Γκουβάς.

Έχει πάντως κάτι C4 cactus στην Ωμέγα Ελλάς, μούρλια. Κάτω απο 13 μεταχειρισμένοι.

Πάντως αντίλογος θα υπάρχει για κάθε επιλογή.

Μπορεί να σε ξεπερνάει αλλά όπως είπα δενεμε βόλευε η θέση οδήγησης όχι η πλατφόρμα , είναι κάπως διαφορετικό

Λοιπόν μόλις έκανα το τέστ ντραιβ

Το αμάξι μες 9.000 χλμ ετριζε , ειδικά η κονσόλα και κάτω από το τιμόνι

Επίσης είχε βγεί ένδειξη ότι δεν λειτουργούν οι μπροστά αισθητήρες και το αυτόματο φρενάρισμα θέλει έλεγχο

Το κιβώτιο ωραίο στα ανεβάσματα , βίαιο στα κατεβάσματα

Οδήγησα το Active , με κούρασε το κάθισμα στη μέση

Αρχίζω να πιστεύω ότι πρέπει να βάλω την άνεση πρώτη , αρχίζω να μην την παλεύω με την μέση πολύ άσχημα

Πολύ ωραία ποιότητα κύλισης και ηχομόνωση

Ο κινητήρας αν και δεν πάω για Diesel μου άρεσε πάρα πολύ

Το συγκεκριμένο αμάξι το έχουν και στο car.gr , θα έλεγα να μην το κοιτάξετε είναι σαν χρεπι

Πάω skoda , Citroen

Αυτά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν το ήθελα , απλά έγραψα πως συμπεριφέρεται άλλο το ένα άλλο το άλλο , πιστεύω δεν είμαι τόσο χαζός

Μπορεί να σε ξεπερνάει αλλά όπως είπα δενεμε βόλευε η θέση οδήγησης όχι η πλατφόρμα , είναι κάπως διαφορετικό

Λοιπόν μόλις έκανα το τέστ ντραιβ

Το αμάξι μες 9.000 χλμ ετριζε , ειδικά η κονσόλα και κάτω από το τιμόνι

Επίσης είχε βγεί ένδειξη ότι δεν λειτουργούν οι μπροστά αισθητήρες και το αυτόματο φρενάρισμα θέλει έλεγχο

Το κιβώτιο ωραίο στα ανεβάσματα , βίαιο στα κατεβάσματα

Οδήγησα το Active , με κούρασε το κάθισμα στη μέση

Αρχίζω να πιστεύω ότι πρέπει να βάλω την άνεση πρώτη , αρχίζω να μην την παλεύω με την μέση πολύ άσχημα

Πολύ ωραία ποιότητα κύλισης και ηχομόνωση

Ο κινητήρας αν και δεν πάω για Diesel μου άρεσε πάρα πολύ

Το συγκεκριμένο αμάξι το έχουν και στο car.gr , θα έλεγα να μην το κοιτάξετε είναι σαν χρεπι

Πάω skoda , Citroen

Αυτά

Απο ανεση στις λακουβες πως σου φανηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tsofras είπε

 

Πάω skoda , Citroen

 

Η νεα octavia ξεπερνάει νομίζω το όριο μήκους που έχεις ορίσει, έφτασε στο λιμάνι... δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο στις εκθέσεις που θα επισκεφτείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη αλλά κοιτάς το focus που είναι 4,4μ και σε χαλάει το c5 που είναι 4,5μ; Που σου αρέσει κιόλας; Με όλο το θάρρος αλλά δεν μας τα λες καλά

Επεξ/σία από theoilia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Κοίτα για να έχει σημασία η απάντηση

Δεν θα πάω βασικά.

Είμαι παντρεμένος, δεν γκομενιζω και δεν βγαίνω ποτέ τσικνοπέμπτη για τους λόγους που περιγράφεις 🤣🤣🤣

Κακός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, c-max είπε

Απο ανεση στις λακουβες πως σου φανηκε;

Άνετο ήταν , το Active πολύ καλή εντύπωση

20 ώρες πριν, theoilia είπε

Συγνώμη αλλά κοιτάς το focus που είναι 4,4μ και σε χαλάει το c5 που είναι 4,5μ; Που σου αρέσει κιόλας; Με όλο το θάρρος αλλά δεν μας τα λες καλά

10 10 ανεβαίνει...

Άσε και ξαναμπήκα τώρα και έπαθα πλάκα

Λοιπόν πολύ μου άρεσε το c3 aircross το έκανα τεστ ντραιβ

Καθισματαρες πολύ ωραία ανάρτηση και θέση οδήγησης καμία σχέση με το 2008

23900 αυτόματο , νέα shine με παραπάνω πράγματα από αυτή που υπάρχει τώρα , νέα φουρνιά , εντυπωσιάστηκα δεν το περίμενα

Πάω skoda

Σας έχω και live

Μόλις ήρθα Skoda , ένας κακομοίρης ήρθε να παραλάβει Kamiq και ήταν χτυπημένο

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε πάντα για ένα αμάξι στην πλατφόρμα του 208 που φτάνει τις 24 χιλιάδες ευρώ και δεν αφορά έκδοση GTI;

Σε αυτά τα λεφτά c5 ή DS 7 μεταχειρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ρε φίλε tsofra, με συγκίνησες με το thread και με «βάζεις» να γράψω μετά από τόσα χρόνια σιωπής :-)

Πάρε το Leon. Τέλος.

Άνετη ανάρτηση, οθόνες, μπιχλιμπίδια... crap! Αστα, τα βρίσκεις και μετά αυτά, καντα retrofit. Αλλιώς είμασταν στα νιάτα μας όταν πίναμε το αίμα στα astra h 1.6t, στα opel club κτλ

Μην παρεκκλίνεις της καρδιάς σου, έλα αν θες να σου overboost-άρω μια 3η με τη Τσέχα, και θα ξεχάσεις 1.0lt και 100 άλογα και βλακείες.

Γιαυτο συνέχεια προς το Leon στραβοκοιτας, καίει μέσα σου , βρες λοιπόν την δικαιολογία για εσένα και την σύζυγο, πάρε το καλό το σβέλτο, το στριφτέρο, να γυρνάς με χαμόγελο σπίτι να σε χαίρεται η οικογένεια. Ξέρω, οι ανάγκες αλλάζουν, αλλά υπάρχει πάντα η μέση λύση .

Μετα το H ήθελα πορτμπαγκάζ, κούραζε η πίσω opel-ο-κούτσουρο ανάρτηση, έπεσα στην αγκαλιά και τα φαρδιά καπούλια της Τσεχίας (κλείνει 12 έτη, τώρα άρχισα να ξενοκοιταω). Δεν άκουσα κανέναν, είδα τότε και ένα audi, τα μισά άλογα, έσφιξα τα δόντια και προσπέρασα.

Φιλικά πάντα, ένας παλιός πρώην Opel ακιας από τα παλιά.

Επεξ/σία από Chuckie667
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Αχ, δακρύσαμε :P

Που να σας λέω και για το Fiat 128 που πρωτοοδήγησα. 

Πέτυχα σήμερα ένα χαχαχα

35 λεπτά πριν, c-max είπε

Σε σχεση με το 2008;

Θεωρώ ότι το 2008 είναι λίγο πιο άνετο αλλά όχι τραγικά

33 λεπτά πριν, theoilia είπε

με 24000€ μπαίνει στα χωράφια του C5 aircross...Πολλά λεφτά

ε το ξέρω αλλά 4.5 μέτρα ρε γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...