Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, theoilia είπε

Όταν είπα ότι τελικά το C5 aircross θα πάρεις αλλά δεν το ξέρεις ακόμη... Άντε περιμένουμε τιμές και εξοπλισμό γιατί το κοιτάω και εγώ

Θα ενημερώσω μόλις έστειλα email στον πρώτο γιατί μπορεί να με χάλασε με το εκθεσιακό αλλά σε δώρα και τιμή δεν είχε καμία σχέση με αυτόν που πήγα σήμερα

Επίσης δίνει 15% έκπτωση σε σέρβις επειδή πήραμε από εκεί της γυναίκας , ε αν έχει και λίγο τσίπα θα κάνει κάτι καλύτερο αφού πάω σε αυτόν πάλι

Του είπα να μου στείλει τι έχει σε εξοπλισμούς και τιμές

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μπορείς να πάρεις το C5 τι το συζητάς ρε φίλε; Μακράν το καλύτερο όχημα που έχεις αναφέρει. Ο λόγος που δεν το πήρα εγώ ήταν γιατί δεν ήθελα να φτάσω τόσο ψηλά. Το αμάξι το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα στην παρουσίαση που έκανε η citroen πέρσι τον Μάρτη (έχω και συλλεκτική moleskine citroen που μας έδωσαν εκεί, την θες; ΘΑ ΠΛΕΡΩ :lol: ). Το είχα πάρει και για TD για ένα ταξίδι.....το πήγα που δεν το πήγα....μέχρι και παραλία το έχωσα να δω τι κάνει.....γύρισα όλη την Ηλεία κυριολεκτικά....είναι Η αμαξάρα. Πανέμορφο, δεν μασάει πουθενά, χώροι να βάλεις .....γυναίκα και γκόμενα μέσα χωρίς να βλέπουν η μία την άλλη :D, ποιότητα κύλισης τρομερή, grip control, σαλόνι να χαζεύεις, τεμπέλη να μπεις μέσα να ρίξεις έναν ύπνο.

Έχω κάνει ταξίδια και με τον πρόγονο του το c-crosser και έχω να πω επίσης τα καλύτερα.

 

Βέβαια ΜΗΝ το συγκρίνουμε με το 2008 έτσι; Είναι άλλη κατηγορία αυτοκινήτου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Αν μπορείς να πάρεις το C5 τι το συζητάς ρε φίλε; Μακράν το καλύτερο όχημα που έχεις αναφέρει. Ο λόγος που δεν το πήρα εγώ ήταν γιατί δεν ήθελα να φτάσω τόσο ψηλά. Το αμάξι το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα στην παρουσίαση που έκανε η citroen πέρσι τον Μάρτη (έχω και συλλεκτική moleskine citroen που μας έδωσαν εκεί, την θες; ΘΑ ΠΛΕΡΩ :lol: ). Το είχα πάρει και για TD για ένα ταξίδι.....το πήγα που δεν το πήγα....μέχρι και παραλία το έχωσα να δω τι κάνει.....γύρισα όλη την Ηλεία κυριολεκτικά....είναι Η αμαξάρα. Πανέμορφο, δεν μασάει πουθενά, χώροι να βάλεις .....γυναίκα και γκόμενα μέσα χωρίς να βλέπουν η μία την άλλη :D, ποιότητα κύλισης τρομερή, grip control, σαλόνι να χαζεύεις, τεμπέλη να μπεις μέσα να ρίξεις έναν ύπνο.

Έχω κάνει ταξίδια και με τον πρόγονο του το c-crosser και έχω να πω επίσης τα καλύτερα.

Βέβαια ΜΗΝ το συγκρίνουμε με το 2008 έτσι; Είναι άλλη κατηγορία αυτοκινήτου.

Προφανώς και είναι άλλη κατηγορία , απλά από την αρχή έβλεπα το μέγεθος και το φοβήθηκα λόγω όγκου στα χαρτιά είναι 80 χιλιοστά μεγαλύτερο από το Άστρα

Νιώθω πολύ βλάκας πλέον γιατί ήταν το πρώτο που είδα μου άρεσε και θα είχα γλυτώσει όλη την ταλαιπωρία

Τεσπά μου το λέγατε και εσείς αλλά είχα φάει σκάλωμα

Μόνο που το αυτόματο πάει ψηλά αλλά χαλάλι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη επιλογη το C5, απλα ξεφευγει λιγο σε τιμη, εαν βεβαια μπορεσεις να το ακουμπησεις ειναι μια πολυ καλη αγορα.

Προσωπικα λιγο με χαλασε το "φωνακλαδικο" ντιζαιν του συγκεκριμενου - ιδιως στο εσωτερικο

ιδια πλατφορμα, ιδια μηχανικα μερη, ιδιος κινηρας, ιδια εγγυηση. Ελαφρως πιο μεγαλο/βαρυ απο Grandland X/3008 οποτε και ελαφρως λιγο πιο αργο

Απλα φροντισε να κανεις εξοντωτικο TD αυτην την φορα😉

 

και ενα καλο review (45') απο Thomas

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα να πω ότι στα έλεγα?? Επιπλέον σου είχα πει ότι με τα αυτοκίνητα που κοιτάς η διαφορά στο μήκος είναι μια παλάμη.  Ο όγκος είναι που σε μπερδεύει και λες μεγάλο. Πχ χάρη εγώ έχω το Kodiaq.. λέμε τεράστιο..το passat είναι μακρύτερο..με χειρότερους χώρους  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Εξαιρετικη επιλογη το C5, απλα ξεφευγει λιγο σε τιμη, εαν βεβαια μπορεσεις να το ακουμπησεις ειναι μια πολυ καλη αγορα.

Προσωπικα λιγο με χαλασε το "φωνακλαδικο" ντιζαιν του συγκεκριμενου - ιδιως στο εσωτερικο

ιδια πλατφορμα, ιδια μηχανικα μερη, ιδιος κινηρας, ιδια εγγυηση. Ελαφρως πιο μεγαλο/βαρυ απο Grandland X/3008 οποτε και ελαφρως λιγο πιο αργο

Απλα φροντισε να κανεις εξοντωτικο TD αυτην την φορα😉

και ενα καλο review (45') απο Thomas

Προσωπικά θεωρώ εξαιρετικό το εσωτερικό του, ( και το εξωτερικό). Όταν έψαχνα για 2ο ( κατελειξα σε c3 Aircross) , οταν τσεκαρα Ford Fiesta, polo, κοντεψα να πεθανω απο βαρεμαρα. Σε πιο μεγαλα αυτοκινητα δεν με πειραζει να ειναι πιο βαρετα/ παραδοσιακα, αλλα μικρα αυτοκινητα με 'κλασικο' εξωτερικο και εσωτερικο, το αποτελεσμα ειναι σχεδον παντα αδιαφορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικοί είχαμε γίνει χαχα, c5 και γω, να γουστάρουμε, σου άρεσε και σένα, άρεσε και σε μας, πως τα φέρνει η ζωή καμία φορά, να κανεις τον γύρο της γης για να σε πείσει να καταλήξεις εκεί που σε φέρνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ενδελεχές Test Drive , για να αποφύγουμε να διαβάσουμε σε κάνα μήνα " Πωλείται C5 Aircross με 759 χιλιόμετρα λόγω του ότι βουτάει στα φρένα, κάνει σούζες στο γκάζι και στις στροφές βάζω γόνατο απο τις κλίσεις" :-) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το ανθρακί με τα 22500 που είχε τότε έφυγε , κρίμα ήταν πάρα πολύ καλή προσφορά βλακεία έκανα που δεν το πήρα τότε

Έχει άλλα 2 σε αυτή την έκδοση (business είναι σαν την Inspire με 18αρες και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι) στο λιμάνι της Γαλλίας , ίδια τιμή θα ξέρουμε απο Δευτέρα , Τρίτη αν έρθει.

Και έχει άλλα 2 άσπρα (γμτ πάλι άσπρο δεν θέλω , θέλω ανθρακί το κερατό μου να χαρώ λίγο μεταλλικό και άλλο χρώμα) σε έκδοση Feel (αρκετά πλούσια με ακόμη πιο όμορφο εσωτερικό , κάμερα , ζάντες , σύστημα ασφάλειας κτλ) στα 25960 με την έκπτωση

Οπότε ξεφεύγουμε πάλι , αν και πιστεύω τα αξίζει το συγκεκριμένο αμάξι γιατί μέχρι τα 26.000ε , αν εξαιρέσουμε μεταχείρο bmw με λίγα χλμ , αυτόματο στα 25.000ε δεν υπάρχει τίποτε άλλο

Άντε και το νέο Leon όταν αξιωθεί και έρθει , αλλά έχω την εντύπωση ότι τελικά με τους χώρους και την άνεση που βλέπω στα SUV θα με χαλάσει

Τέλος σαν επιλογή το C3 Aircross όχι όμως το καινούριο στα 24.000ε , αλλά αυτό που παίζει στο car με τα 110 άλογα στα 21300 (είναι κοντά 5.000ε κάτω απο το C5 οπότε αξίζει η σκέψη)

Οπότε περιμένω απο Δευτέρα , Τρίτη να δώ τι γίνεται με αυτά που είναι στο λιμάνι

Επίσης στην αντιπροσωπεία που πήγα εχθές είχε ένα C5 aircross άσπρο έκδοση Feel με 190χλμ στα 24500 , οπότε είναι 1500ε κάτω απο το καινούριο.

Αλλά δεν θα ήθελα πάλι άσπρο ....

Μόλις τώρα, s2000rr είπε

Δεν βάζω τα παιδιά μου εκεί πίσω , δεν υπάρχει χειρότερο αμάξι για τους πίσω θεωρώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sargus είπε

Έχεις πάει να το δεις από κοντά; Αν ναι, τότε θα καταλάβεις ότι τα κάνει τα λεφτά του.

Επειδή  η ομορφιά  είναι υποκείμενικη. Δεν το αγόραζα  και κάτω  από 20κνα είχε...Και λέω εγώ...Γιατί απλά δεν μου αρεσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, chill είπε

Έλα @tsofras, τελείωσε το topic. Πας και το παίρνεις

  Απόκρυψη περιεχομένων

το αμάξι όχι το στυλό

😛

IMG_20200626_101707.jpg

Το στυλό πόσε λέξεις έχει γράψει ? Ελαφρώς μεταχειρισμένο ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...