Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις

tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 12,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Επιτέλους , ήγγικεν η ώρα !!!! Κυρίες και κύριοι Ford Focus StLineX 1.0T 155ps σε magnetic grey.......  Κάναμε την πρώτη βόλτα και βγάλαμε και τις πρώτες φωτό !!!

Δεν έχεις άδικο μαν και ξέρω πως σας φαίνεται όλη αυτή η διαδικασία και η τρέλα που με έχει πιάσει . Μία γρήγορη εξήγηση απλά για να μπαίνετε στο νόημα αν και δεν ήθελα να αναφερθώ και δεν το λέω

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Αχ, δακρύσαμε :P

Που να σας λέω και για το Fiat 128 που πρωτοοδήγησα. 

Βρε συ ρε με κατάλαβες, δεν είμαι γεροντολάγνος, που αρχίσατε με τα fiat 128 😉

Σαν τον tsofra, αλλά 15 χρόνια πίσω, άλλαζα αυτοκίνητα κάθε 2 χρόνια, καινούργια κιολλας γιατί τελικά δεν έπαιρνα αυτο που ηθελα.

Πεταμένα λεφτά τότε, όποτε ας κάνει αυτό που τελικά νιώθει, με το λιοντάρι, έτσι το καταλαβαίνω εγώ μετά από τόσες σελιδες.

Και μετά αν βρει κάτι που τον καλύπτει, θα φτάσει να το κρατήσει χρόνια, εξ ου και η αναφορά στην Τσέχα που γερνάει μαζί μου.

Και είμαι on topic, γιατί θέλω και εγώ να ανανεωθώ, αλλά νέο με 25k , και ολίγο μέτριο ως προς τα γούστα , ή κάνα μεταχειρο, να «βγάζει κέφια» που λένε και οι νέοτεροι 

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
30 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Μεγάλο αμάξι ελάχιστοι μετάνιωσαν, μικρό πολλοί. Αυτή είναι η άποψη μου. 

Είμαι ένας από τους ελάχιστους!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, majnun είπε

Είμαι ένας από τους ελάχιστους!

Ας το θέσω και αλλιώς. Εκτός Αθήνας ( ούτε καν Θεσσαλονίκη), ποτέ κανένας δεν μετάνοιωσε που πήρε μεγάλο αμάξι αντί για μικρό.

• Thanks 1
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.car.gr/28447457-citroen-c3-aircross-6-130hp-full-ex-r

Που τα είδατε ρε σεις τα 24 Κ? 

https://www.car.gr/29660951-citroen-c3-aircross-rip-curl-limited

Και ακόμα καλύτερα, αλλά αυτό μου φαίνεται too good to be true 

Επεξ/σία από Redragon7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Ας το θέσω και αλλιώς. Εκτός Αθήνας ( ούτε καν Θεσσαλονίκη), ποτέ κανένας δεν μετάνοιωσε που πήρε μεγάλο αμάξι αντί για μικρό.

Βάλε και εκτός τη Κρήτη που τα καλοκαίρια έχουμε πολύ σοβαρό θέμα με το πάρκιν λόγω των πολλών αυτοκινήτων που νοικιάζουν τουρίστες. Ούτε μηχανάκι δεν μπορούσε να παρκαρει κάποιος τον Ιουλίο πριν 2 χρόνια στο κέντρο των Χανίων

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, Redragon7 είπε

υποψιαζομαι ιδια περιπτωση με του TS. Το πηρε και το μετανιωσε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, bjj-p είπε

υποψιαζομαι ιδια περιπτωση με του TS. Το πηρε και το μετανιωσε.

Ε τότε είναι λουκούμι για τον TS ! 

Tsofras ακούει? 😀

Επεξ/σία από Redragon7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, tsofras είπε

Άνετο ήταν , το Active πολύ καλή εντύπωση

10 10 ανεβαίνει...

Άσε και ξαναμπήκα τώρα και έπαθα πλάκα

Λοιπόν πολύ μου άρεσε το c3 aircross το έκανα τεστ ντραιβ

Καθισματαρες πολύ ωραία ανάρτηση και θέση οδήγησης καμία σχέση με το 2008

23900 αυτόματο , νέα shine με παραπάνω πράγματα από αυτή που υπάρχει τώρα , νέα φουρνιά , εντυπωσιάστηκα δεν το περίμενα

Πάω skoda

Σας έχω και live

Μόλις ήρθα Skoda , ένας κακομοίρης ήρθε να καταλάβει Kamiq και ήταν χτυπημένο

Μην κάνεις  κάνα  αστείο  και πάρεις   c3  αυτόματο  24κ  ήμαρτον  δηλαδή.....:) περίμενε  το λέον  1.5 dsg και  αν βγαίνει  με130 και 150 προτίμησε  τα 130 να σου  έρθει  πιο φτηνά. Γιατί μόνο  η χαρτογράφηση  αλλάζει..με πρόγραμμα  είδη  πάνε  στα 180 περίπου  το εκανε φίλος  που πήρε  golf 1.5 130ps.  εκεί είσαι  πιστεύω  στο λιοντάρι 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Redragon7 είπε

https://www.car.gr/28447457-citroen-c3-aircross-6-130hp-full-ex-r

Που τα είδατε ρε σεις τα 24 Κ? 

Είναι η προηγουμενη φουρνιά και είναι με τα 110 άλογα αν δεις στην περιγραφή

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

Ο @tsofras κοιμάται κ' η τύχη του δουλεύει 😂

Ένα ποτό πήγα να πιω μετά από 3 μήνες , είμαι νυχτοπουλι εγώ

Και μου είπε το μαγικό ο κολλητός μου που του πούλησα το άστρα j ενώ του έλεγα ότι μόνο το C5 με έχει εντυπωσιάσει

Καλά ρε μακακα πόσο είναι το άστρα που το είχες 4 χρόνια σε μέγεθος?

Μπαινωυνα κοιτάξω , 4420

Τελικά μάλλον επειδή είναι SUV έχω φάει κόλλημα με το μέγεθος, γιατί στα χαρτιά τελικά είναι αστεία η διαφορά

Έλα παιδιά κάτι καλό θα γίνει το συγκεκριμένο το παίρνω και σε μηχανικό είναι αμαξαρα

Θα κάνω τα κονέ μου αύριο να δω τιμές και εξοπλισμούς , το προτιμώ από το Leon σε όλα

Αν βρω και αυτόματο κάτω από 25κ το κλείνω

Είδα ότι αμάξι κυκλοφορεί και το συγκεκριμένο το οδήγησα κιόλας , αρχοντική θέση οδήγησης , χέστηκα για το Leon

Καλό βράδυ θα σας ενημερώσω για τιμές αύριο να βρούμε την Χρυσή τομή

27 λεπτά πριν, s2000rr είπε

Μην κάνεις  κάνα  αστείο  και πάρεις   c3  αυτόματο  24κ  ήμαρτον  δηλαδή.....:) περίμενε  το λέον  1.5 dsg και  αν βγαίνει  με130 και 150 προτίμησε  τα 130 να σου  έρθει  πιο φτηνά. Γιατί μόνο  η χαρτογράφηση  αλλάζει..με πρόγραμμα  είδη  πάνε  στα 180 περίπου  το εκανε φίλος  που πήρε  golf 1.5 130ps.  εκεί είσαι  πιστεύω  στο λιοντάρι 

Το Leon μόνο σε FR αλλά ειλικρινά δεν έχει σχέση με το C5 , είναι αμάξι που το κρατάς 10+ χρόνια , από χώρους άνεση καθίσματα δεν παίζει

Και επειδή με χάλασε το χαμηλό του focus , τελικά κάποιοι που λένε ότι αν πας σε ψηλό δύσκολα γυρίζεις κάτι ξέρουν

Εγώ 600 χλμ έκανα και δεν μου άρεσε κιόλας το 2008 , αλλά άλλη άνεση το C5 και το έκανα τεστ ντραιβ για καμία ώρα

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όταν είπα ότι τελικά το C5 aircross θα πάρεις αλλά δεν το ξέρεις ακόμη... Άντε περιμένουμε τιμές και εξοπλισμό γιατί το κοιτάω και εγώ

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, theoilia είπε

Όταν είπα ότι τελικά το C5 aircross θα πάρεις αλλά δεν το ξέρεις ακόμη... Άντε περιμένουμε τιμές και εξοπλισμό γιατί το κοιτάω και εγώ

Θα ενημερώσω μόλις έστειλα email στον πρώτο γιατί μπορεί να με χάλασε με το εκθεσιακό αλλά σε δώρα και τιμή δεν είχε καμία σχέση με αυτόν που πήγα σήμερα

Επίσης δίνει 15% έκπτωση σε σέρβις επειδή πήραμε από εκεί της γυναίκας , ε αν έχει και λίγο τσίπα θα κάνει κάτι καλύτερο αφού πάω σε αυτόν πάλι

Του είπα να μου στείλει τι έχει σε εξοπλισμούς και τιμές

• Like 2
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν μπορείς να πάρεις το C5 τι το συζητάς ρε φίλε; Μακράν το καλύτερο όχημα που έχεις αναφέρει. Ο λόγος που δεν το πήρα εγώ ήταν γιατί δεν ήθελα να φτάσω τόσο ψηλά. Το αμάξι το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα στην παρουσίαση που έκανε η citroen πέρσι τον Μάρτη (έχω και συλλεκτική moleskine citroen που μας έδωσαν εκεί, την θες; ΘΑ ΠΛΕΡΩ :lol: ). Το είχα πάρει και για TD για ένα ταξίδι.....το πήγα που δεν το πήγα....μέχρι και παραλία το έχωσα να δω τι κάνει.....γύρισα όλη την Ηλεία κυριολεκτικά....είναι Η αμαξάρα. Πανέμορφο, δεν μασάει πουθενά, χώροι να βάλεις .....γυναίκα και γκόμενα μέσα χωρίς να βλέπουν η μία την άλλη :D, ποιότητα κύλισης τρομερή, grip control, σαλόνι να χαζεύεις, τεμπέλη να μπεις μέσα να ρίξεις έναν ύπνο.

Έχω κάνει ταξίδια και με τον πρόγονο του το c-crosser και έχω να πω επίσης τα καλύτερα.

Βέβαια ΜΗΝ το συγκρίνουμε με το 2008 έτσι; Είναι άλλη κατηγορία αυτοκινήτου.

• Like 3
  • Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, chill είπε

Αν μπορείς να πάρεις το C5 τι το συζητάς ρε φίλε; Μακράν το καλύτερο όχημα που έχεις αναφέρει. Ο λόγος που δεν το πήρα εγώ ήταν γιατί δεν ήθελα να φτάσω τόσο ψηλά. Το αμάξι το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το είδα στην παρουσίαση που έκανε η citroen πέρσι τον Μάρτη (έχω και συλλεκτική moleskine citroen που μας έδωσαν εκεί, την θες; ΘΑ ΠΛΕΡΩ :lol: ). Το είχα πάρει και για TD για ένα ταξίδι.....το πήγα που δεν το πήγα....μέχρι και παραλία το έχωσα να δω τι κάνει.....γύρισα όλη την Ηλεία κυριολεκτικά....είναι Η αμαξάρα. Πανέμορφο, δεν μασάει πουθενά, χώροι να βάλεις .....γυναίκα και γκόμενα μέσα χωρίς να βλέπουν η μία την άλλη :D, ποιότητα κύλισης τρομερή, grip control, σαλόνι να χαζεύεις, τεμπέλη να μπεις μέσα να ρίξεις έναν ύπνο.

Έχω κάνει ταξίδια και με τον πρόγονο του το c-crosser και έχω να πω επίσης τα καλύτερα.

Βέβαια ΜΗΝ το συγκρίνουμε με το 2008 έτσι; Είναι άλλη κατηγορία αυτοκινήτου.

Προφανώς και είναι άλλη κατηγορία , απλά από την αρχή έβλεπα το μέγεθος και το φοβήθηκα λόγω όγκου στα χαρτιά είναι 80 χιλιοστά μεγαλύτερο από το Άστρα

Νιώθω πολύ βλάκας πλέον γιατί ήταν το πρώτο που είδα μου άρεσε και θα είχα γλυτώσει όλη την ταλαιπωρία

Τεσπά μου το λέγατε και εσείς αλλά είχα φάει σκάλωμα

Μόνο που το αυτόματο πάει ψηλά αλλά χαλάλι

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.