Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, theoilia είπε

μόλις μου έστειλαν την προσφορά για c3 aircross 1.2 PureTech 130 S&S EAT6 SHINE λευκό 22700€ @tsofras μήπως να τους πάρεις ένα τηλ;

Ξέρεις αν είναι 2ης ή 3ης γενιάς ? ( Βασικά αν ο κινητήρας είναι Euro 6.2 ή 6.3 ) γιατί έχουν και κάποιες διαφορές στον εξοπλισμό εκτός απο τον κινητήρα και μαζι με το μεταλλικό βγαίνει η διαφορά των 1200ε

Μπορώ να ρωτήσω και τον πρώτο να δώ τι τιμή θα μου πεί

11 λεπτά πριν, bjj-p είπε

μηπως μιλατε για εκδοση 2ης γενιας ο ενας και 3ης γενιας ο αλλος γιαυτο και η διαφορα τιμης;

Έχουμε μπλέξει τα μπούτιας μας με αυτά που κάνουν στα μοντέλα , ίδιο μοντέλο με διαφορετικές προδιαγραφές κινητήρα και διαφορά σε εξοπλισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, majnun είπε

Το έχουμε ξαναπεί μοντέλο περίπου 10 ετών με ένα μινι facelift που κανείς δεν καταλαβαίνει τις διαφορές

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί, οδηγική συμπεριφορά άψογη. 

Θα καταλάβαινα να το απορρίψει κάποιος για BMW σειρά 1 ή Focus ST-line που έχουν απλά περισσότερες οθόνες ή για κάτι άλλο από θέμα χώρων (C5 aircross).

Εδώ εγώ που έχω μια μπαίνω στον πειρασμό για 2η 

🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, majnun είπε

Τα έχουμε ξαναπεί, οδηγική συμπεριφορά άψογη. 

Θα καταλάβαινα να το απορρίψει κάποιος για BMW σειρά 1 ή Focus ST-line που έχουν απλά περισσότερες οθόνες ή για κάτι άλλο από θέμα χώρων (C5 aircross).

Εδώ εγώ που έχω μια μπαίνω στον πειρασμό για 2η 

🤣

Δεν ξέρω , μεγαλώνω τελικά και οδεύω στην άνεση , απλά μου έχουν μείνει ψυχολογικά κατάλοιπα της σπορ αίσθησης και οδήγησης , αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο να μην με πιάνει η μέση μου στο μισάωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έχουμε μπλέξει τα μπούτιας μας με αυτά που κάνουν στα μοντέλα , ίδιο μοντέλο με διαφορετικές προδιαγραφές κινητήρα και διαφορά σε εξοπλισμό

εσυ δικαιολογεισαι κοιτας διαφορετικα αυτοκινητα διαφορετικες εκδοσεις. Η τιμη ειναι πιο κοντα στης 2ης γενιας. μαλλον τα τελευταια κομματια.

τα 3ης γενιας ηταν διαθεσιμα ετοιμοπαραδοτα ή τα περιμενανε με τον οδοντοτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bjj-p είπε

εσυ δικαιολογεισαι κοιτας διαφορετικα αυτοκινητα διαφορετικες εκδοσεις. Η τιμη ειναι πιο κοντα στης 2ης γενιας. μαλλον τα τελευταια κομματια.

τα 3ης γενιας ηταν διαθεσιμα ετοιμοπαραδοτα ή τα περιμενανε με τον οδοντοτο;

Τώρα έρχονται , 2 αυτόματα είναι σε καράβι και έρχονται δλδ και κάποια άλλα μηχανικά

Αυτόματο ετοιμοπαράδοτο δεν υπάρχει , ούτε καν τελωνείο (έτσι μου είπαν εχθές , περιμένω email και απο τον άλλο να συγκρίνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, bjj-p είπε

το διορθωσα. αυτα τα εξοδα τα εχουν ολα τα δανεια. Με ποια τραπεζα δινει αυτο το επιτοκιο;

ότι λεει ο αγαπητος tsofras.

25 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν διαφωνώ , απλά συνήθως πάω για service το αμάξι απο εκεί που το αγόρασα για να είμαι και κοντά.

Να ας πούμε αν πάω σε αυτόν που πήραμε και της γυναίκας θα έχω έκπτωση 15% και στα 2 αυτοκίνητα σε service , ανταλλακτικά και απο ότι είδα είναι καλοί στις τιμές και τα δώρα

Φαντάζομαι VW bank που έχει όλο το group

οσον αφορα την (αστεια) εκπτωση που σου δίνουν μη τσιμπας καθως αφενος θα στα φάνε απο αλλού (θα ανεβασουν καπου τιμές και θα σου "κοψουν" 15% μετα και αφετέρου πολλές αντιπροσωπείες εχουν διαφορες συνεργασίες με άλλες εταιρείες και σου δινουν αντιστοιχες εκπτωσεις (π.χ. απο εκει που πηρα τη δικη μου εχει 16% εκπτωση σε πελατες KTEO autoeco)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ότι λεει ο αγαπητος tsofras.

οσον αφορα την (αστεια) εκπτωση που σου δίνουν μη τσιμπας καθως αφενος θα στα φάνε απο αλλού (θα ανεβασουν καπου τιμές και θα σου "κοψουν" 15% μετα και αφετέρου πολλές αντιπροσωπείες εχουν διαφορες συνεργασίες με άλλες εταιρείες και σου δινουν αντιστοιχες εκπτωσεις (π.χ. απο εκει που πηρα τη δικη μου εχει 16% εκπτωση σε πελατες KTEO autoeco)...

Δεν έχεις άδικο , άσε με να ζώ μέσα στην φούσκα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ανεβάζω την προσφορά. 22300 τελική με δώρο συναγερμό και παράδοση σε περίπου ένα μήνα. Τώρα αν είναι 6,2 ή 6,3 δεν το ξέρω

Proposal3.pdf

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, tsofras said:

Δεν ξέρω , μεγαλώνω τελικά και οδεύω στην άνεση , απλά μου έχουν μείνει ψυχολογικά κατάλοιπα της σπορ αίσθησης και οδήγησης , αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο να μην με πιάνει η μέση μου στο μισάωρο

αυτό που λένε το έχεις ψάξει στον εξοπλισμό για καθίσματα με ρύθμιση οσφυικής υποστήριξης μέχρι αυτά τα συστήματα ψευτομασάζ που έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να είμαι ο σπασοκλαμπάνιας της παρέας..

Δηλαδή τώρα, βλέπετε το C5 και το C3, και πραγματικά λέτε..."Α ένα ωραίο αυτοκίνητο?"..ΟΚ γούστα είναι αυτά...

Τυχαίνει να έχουμε αυτές τις μέρες ένα C3 τελευταίο του 20 και ένα C4 Cactus στην εταιρεία για pool cars και..ρε παιδιά..οδηγικά είναι βάρκα γυαλό τα αυτοκίνητα, γέρνουν εκνευριστικά και τα καθίσματα που λέτε θεϊκά δεν προσφέρουν την παραμικρη στήριξη και κάνουν εντελώς εκνευριστικές ακόμα και τις ελαφρές καμπές που έχει η Αττική Οδός..

Δε ξέρω τι ζητάει ο καθένας από ένα αυτοκίνητο, αλλά πραγματικά δε βλέπω τι σας αρέσει από τα συγκεκριμένα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...