Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το έχουμε ξαναπεί μοντέλο περίπου 10 ετών με ένα μινι facelift που κανείς δεν καταλαβαίνει τις διαφορές

Σαν golf και polo ένα πράγμα..δεν ξέρεις ποιο είναι το καινούργιο και ποιο το παλαιό :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, KoreanW είπε

αυτό που λένε το έχεις ψάξει στον εξοπλισμό για καθίσματα με ρύθμιση οσφυικής υποστήριξης μέχρι αυτά τα συστήματα ψευτομασάζ που έχουν;

Αν δεν βρείς κάποιο που να έχει για να το οδηγήσεις είναι γουρούνι στο σακί

Και επίσης δεν σημαίνει ότι θα μου κάνει κιόλας , έχω αλλάξει 5 ορθοπεδικά μαξιλάρια που έχω αντίστοιχα θέμα στον αυχένα , 1 με βόλεψε μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως υποκείμενο είναι το αν σου αρέσει εξωτερικά ένα αμάξι εμένα πήρε ο πατέρας μου ένα πετρελαιοκίνητο Nissan juke του 13 στα 8.000 € σε διάφορα reviews διάβαζα να κράζουν για το πόσο άσχημο είναι και άλλους για το πόσο κουκλιστικο είναι εμάς προσωπικά μας άρεσε πάρα πολύ θυμίζει και λίγο batmobile χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, eMike είπε

Χωρίς να θέλω να είμαι ο σπασοκλαμπάνιας της παρέας..

Δηλαδή τώρα, βλέπετε το C5 και το C3, και πραγματικά λέτε..."Α ένα ωραίο αυτοκίνητο?"..ΟΚ γούστα είναι αυτά...

Τυχαίνει να έχουμε αυτές τις μέρες ένα C3 τελευταίο του 20 και ένα C4 Cactus στην εταιρεία για pool cars και..ρε παιδιά..οδηγικά είναι βάρκα γυαλό τα αυτοκίνητα, γέρνουν εκνευριστικά και τα καθίσματα που λέτε θεϊκά δεν προσφέρουν την παραμικρη στήριξη και κάνουν εντελώς εκνευριστικές ακόμα και τις ελαφρές καμπές που έχει η Αττική Οδός..

Δε ξέρω τι ζητάει ο καθένας από ένα αυτοκίνητο, αλλά πραγματικά δε βλέπω τι σας αρέσει από τα συγκεκριμένα.

Καλά το C5 βάρκα γυαλό δεν το λές , το έχεις οδηγήσει ?

Γιατί το έβαλα και σε στροφές και είναι μία χαρά

Το C3 aircross σε στροφές δεν το έβαλα είναι η αλήθεια οπότε δεν ξέρω πως είναι

Εμένα το C5 μου αρέσει πολύ σαν σύνολο , τώρα αν ρωτάς πως μας αρέσουν , ε γούστα είναι αυτά αλλιώς θα είχαμε όλοι το ίδιο αμάξι, και την αίσθηση που σου δίνει όταν μπαίνεις μέσα εγώ δεν την βρήκα αλλού.

Χωρίς υπερβολή εμένα μου έδωσε μία αίσθηση αρχοντιάς , καθίσματα πολυθρόνες σε άνεση δεν υπάρχουν , cockpit σαν πιλοτήριο

Το C3 καμία σχέση με όλα τα παραπάνω που γράφω , αλλά είναι απλά ένα άνετο αμαξάκι με χώρους

2 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Τελείως υποκείμενο είναι το αν σου αρέσει εξωτερικά ένα αμάξι εμένα πήρε ο πατέρας μου ένα πετρελαιοκίνητο Nissan juke του 13 στα 8.000 € σε διάφορα reviews διάβαζα να κράζουν για το πόσο άσχημο είναι και άλλους για το πόσο κουκλιστικο είναι εμάς προσωπικά μας άρεσε πάρα πολύ θυμίζει και λίγο batmobile χαχαχα

Εμένα πάντα μου άρεσε , η γυναίκα μου το κοροϊδεύει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, achilles_g_ said:

Σαν golf και polo ένα πράγμα..δεν ξέρεις ποιο είναι το καινούργιο και ποιο το παλαιό :) :)

βασικά το Giulietta είναι σαν Lada χρόνια τώρα ίδιο

bmw1.jpg

:lol:

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, majnun είπε

To c5 ειναι ωραίο αμάξι. Τα C3 και C3 aircross και εγώ τα θεωρώ πολύ αίσχος. (ειδικά το aricross ειναι σε αντιστοιχία αηδίας με ecosport)

Όσες -λίγες- φορές πετυχαίνω Ecosport στον δρόμο, κοιτάω τον ιδιοκτήτη με ένα βλέμμα λύπησης και απορίας..

Μεγάλη πετυχεσά -που λένε και στην Κρήτη-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lightsout είπε

Όσες -λίγες- φορές πετυχαίνω Ecosport στον δρόμο, κοιτάω τον ιδιοκτήτη με ένα βλέμμα λύπησης και απορίας..

Μεγάλη πετυχεσά -που λένε και στην Κρήτη-

Εμένα μου άρεσε πάντως , με χάλασε που δεν ανοίγει το πορτ μπαγκαζ προς τα πάνω , οπότε αν παρκάρεις θα έχεις θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εμένα μου άρεσε πάντως , με χάλασε που δεν ανοίγει το πορτ μπαγκαζ προς τα πάνω , οπότε αν παρκάρεις θα έχεις θέμα

Εμένα ούτε σχεδιαστικά μου αρέσει. Σαν Fiesta που έχει πάρει κορτιζόνη για πολύ καιρό μου φαίνεται. Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς. Για το δε πορτ μπαγκάζ δεν έχω λόγια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Εδώ και 170 σελίδες η κουβέντα γίνεται για την αγορά ΕΝΟΣ αυτοκινήτου; 

ε μην είσαι υπερβολικός , έγινε και αγορά - πώληση στο ενδιάμεσο 🤣

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Έλα άντε σου φεξε

Μόλις το τελείωσα χαχχαχα

Κοίτα να δείς , αν αφήσουμε την σπορ αίσθηση , το C5 ειδικά τώρα που το ξανα έβλεπα το προτιμώ σε όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5 αρνητικα ξεχωριζω

1) ημιακαμπτο που ανεφερε ο τυπος

2) ψευτικες μπουκες (really vag? To ιδιο εκανε και στο Q3)

3) Full digital χειρισμος κλιματισμου

4) φθηνιάρικη κατασκευη σε καποια σημεια (πχ εσωτερικα χερουλια πορτας)

5) οθονη πληρης αντιγραφή απο τα citroen (δε ξερω αν ισχυει ισως και με τα Peugeot?) - ακομα και οι γραμματοσειρες σε καποια σημεια (πχ θερμοκρασία)

+1 μα γιατι usb-c??? ενα καταραμενο κανονικο Usb θα εβλαπτε;

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...