Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Είδα ότι σε προηγούμενη σελίδα αποφάσισες να ξεφύγεις από το 4.5 μέτρα. Αν είναι έτσι τότε αφιέρωσε χρόνο και πήγαινε στον Σ να δεις το Civic.

Να φτάσω μέχρι τα 4.5 , αν ήταν να ξεφύγω , ξέρω ότι το sedan civic με τα 180 και στην τιμή που είναι ήταν μονόδρομος

Δεν έχω κοντά Honda ρε γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Είδα ότι σε προηγούμενη σελίδα αποφάσισες να ξεφύγεις από το 4.5 μέτρα. Αν είναι έτσι τότε αφιέρωσε χρόνο και πήγαινε στον Σ να δεις το Civic.

Φίλε @tsofras μιας που κάθομαι και ψάχνομαι στο car βρήκα ένα Audi q3 τον 6/2020 1,500 κυβικά 150 άλογα 27 κάτι συζητήσιμη εάν θέλεις ρίξε μια ματια!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Φίλε @tsofras μιας που κάθομαι και ψάχνομαι στο car βρήκα ένα Audi q3 τον 6/2020 1,500 κυβικά 150 άλογα 27 κάτι συζητήσιμη εάν θέλεις ρίξε μια ματια!!! 

Σε ευχαριστώ αλλά

1) Ξεφεύγει αρκετά η τιμή. Θα κοιτάξω να κινηθώ στα 22.000 - 22.500

2) Έχω τα μισά για προκαταβολή και τα άλλα θα πάνε δάνειο, οπότε ιδιώτες δεν με βολεύουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ταμπούρα, ναι μεν δεν κάνουν διαφορά στο φρενάρισμα γιατί όταν φρενάρει το αυτοκίνητο πέφτει το βάρος του μπροστά και ουσιαστικά φρενάρει κατά 90% με τα μπροστινά φρένα, αλλά με τα δισκόφρενα πίσω λειτουρεί καλύτερα το esp γιατί έχουν καλύτερη προοδευτικότητα, ενώ τα ταμπούρα είναι περίπου on/off. Από την άλλη, το χειρόφρενο είναι καλύτερο με ταμπούρα πίσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σε ευχαριστώ αλλά

1) Ξεφεύγει αρκετά η τιμή. Θα κοιτάξω να κινηθώ στα 22.000 - 22.500

2) Έχω τα μισά για προκαταβολή και τα άλλα θα πάνε δάνειο, οπότε ιδιώτες δεν με βολεύουν

Είναι αντιπροσωπεία στα Τρίκαλα !!! Τεσπα εγώ το είδα και είπα να σου πω!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tsofras είπε

Θα περάσω το απόγευμα πάλι μία απο Citroen να δώ τι παίζει με C3,C5 aircross , θα αφήσω στην άκρη τα ταμπούρα και θα πάω μία και απο Renault να δώ το Clio RS Line Αυτόματο που είναι στα 21700 και έχει τα πάντα απο εξοπλισμό (καμερα, αισθητήρες μπρος-πίσω , αναδιπλούμενοι καθρέφτες , led φώτα , keyless) και είναι και σε καλό μέγεθος με 390λ πορτ μπαγκαζ

Σε ευχαριστώ πολύ , θα πέσω κοντά στις αρχικές τιμές που κοίταγα στα 22.000ε , μετά ξεφεύγω πολύ

Nissan Juke; Πάτωμα Captur, με δισκόφρενα.. coupe crossover το λέει.. αλλά 1000αρι μόνο

Επεξ/σία από sacredcrow
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sacredcrow είπε

Nissan Juke; Πάτωμα Captur, με δισκόφρενα.. coupe crossover το λέει.. αλλά 1000αρι μόνο

Απο τα πρώτα που είδα , με χάλασε ο κινητήρα καθώς λένε ότι είναι απο τους αδύναμους 1000ριδες

Σαν αυτοκίνητο μου αρέσει πολύ πάντως και εσωτερικά που το είδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά θεωρώ πάρα πολλά τα 21700 για το supermini clio με ταμπούρα και χωρίς πολλαπλούς συνδέσμους, όταν στα 22300 είναι το αυτομάτο ceed με εξίσου καλές επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.car.gr/29869576?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

 

Πάντως παίζουν αξιόλογα αυτοκίνητα με 20000

Και ο χιλιάρης με τα 125 της Ford Επειδή το είχα το συγκεκριμένο Αλλά χειροκίνητο τα σπάει.  Κάνεις πλάκα στην εθνική φορτωμένος με συμπράγκαλα οικογένεια κτλ

Επεξ/σία από St3liosGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Thanos1921 είπε

Συγνώμη, αλλά θεωρώ πάρα πολλά τα 21700 για το supermini clio με ταμπούρα και χωρίς πολλαπλούς συνδέσμους, όταν στα 22300 είναι το αυτομάτο ceed με εξίσου καλές επιδόσεις.

Είναι και αυτόματο διπλού συμπλέκτη όμως

1 λεπτό πριν, St3liosGr είπε

Έκανα test drive , 20500 να τρίζει η κονσόλα δεν δίνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι και αυτόματο διπλού συμπλέκτη όμως

Έκανα test drive , 20500 να τρίζει η κονσόλα δεν δίνω

Επειδή το είχα από leaseplan και λόγω πολλών χλμ το επέστρεψα δεν είχε  τέτοιο θέμα. Το μόνο που έβγαλε είναι τα παράθυρα το οποίο το διορθωσανε. Τώρα έχω ένα clio του 19 το οποίο είναι ότι χειρότερο έχω οδηγήσει μέχρι τώρα.

Μπορούμε να βρεθούμε και να το δεις κατ' ιδίαν 

Και επίσης λόγω δουλειάς έχω αλλάξει αρκετά αυτ/τα. Opel corsa,clio,focus πετρέλαιο,focus βενζίνη,yaris,skoda fabia,

Οδηγική συμπεριφορά το focus είναι μια κατηγορία πάνω.  Επίσης η γυναικα μου έχει peugeot 308 το οποίο είναι ένα κλικ κάτω πάλι σε αυτόματο βέβαια. 

Το clio δε ,είναι λες και σου κάνουν πλάκα με τα πλαστικά. Αυτοκίνητο που δεν έχει κλείσει χρόνο και είναι μέσα ξερό σαν ξύλο. Το πορτ μπαγκαζ δεν ξέρω πώς το μετράνε και λένε για 360 και λίτρα, αλλά μάλλον μετράνε και τον αέρα πάνω από την εταζιερα αλλιώς δεν παίζει. Ειδικά εσύ @tsofras που είχες το leon θα καταλάβεις με την μια ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι 390λιτρα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι και αυτόματο διπλού συμπλέκτη όμως

Και τα δύο διπλού συμπλέκτη έχουν.

317 λίτρα ο χώρος αποσκευών του clio με κανονική ρεζέρβα ανάγκης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Φίλε @tsofras μιας που κάθομαι και ψάχνομαι στο car βρήκα ένα Audi q3 τον 6/2020 1,500 κυβικά 150 άλογα 27 κάτι συζητήσιμη εάν θέλεις ρίξε μια ματια!!! 

 

3 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Είναι αντιπροσωπεία στα Τρίκαλα !!! Τεσπα εγώ το είδα και είπα να σου πω!!! 

Είναι η βασική έκδοση και όχι αυτή που παρουσιάζεται στις φωτογραφίες. Ο αντιπρόσωπος ωστόσο είναι εξαίρετος και ευγενικός και οι τιμές του πολύ καλές. Κ ότι θες είναι κατόπιν παραγγελίας δηλαδή καλό Νοέμβρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...