Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα και στην 7η σελίδα άρχισα να βαριέμαι.Ειπα να πάω στην τελευταία και βλέπω ότι έχει φτάσει στις 180 σελίδες!!!  WTF!  Τι έγινε ρε παιδιά,  πότε άνοιξε αυτό το θέμα και τελικά ο ts πήρε κάποιο αυτοκίνητο? 

 

Πάντως η δική μου άποψη είναι ότι ποτέ δεν θα καταλάβω τέτοιου είδους ερωτήσεις σε φόρουμ. Ρωτάς τυχαίους ανθρώπους με διαφορετικά γούστα και ανάγκες να σου πουν τι αμάξι να πάρεις!  Το μόνο που θα πετύχεις είναι να είσαι μπερδεμένος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Christos Vvs είπε

Εντάξει το έχω πει και σ' αυτό το θέμα άλλες δύο φορές για τον φίλο τσόφρα, αλλά το ερωτεύτηκα νομίζω. Και είμαι γερμανόφιλος στο φούλ. Αρκεί να έρθει να το δούμε και από κοντά, ειδικά όσον αφορά την ποιότητα μέσα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Εντάξει το έχω πει και σ' αυτό το θέμα άλλες δύο φορές για τον φίλο τσόφρα, αλλά το ερωτεύτηκα νομίζω. Και είμαι γερμανόφιλος στο φούλ. Αρκεί να έρθει να το δούμε και από κοντά, ειδικά όσον αφορά την ποιότητα μέσα. 

εμενα πιο πολυ μου αρεσε το νεο Mokka, που φυσικα μοιραζεται την ιδια πλατφορμα. Ειναι ακριβως στα θελω του tsofra ενα μαζεμενο,ομορφο SUV αλλα ειναι λιγο μακρυα το λανσαρισμα😉

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία και τα δύο αυτά καινούργια κροσοβεράκια. 

Γενικά παρατηρώ μια βελτίωση σε όλες τις εταιρίες στο σχεδιασμό! Ίσως ξύπνησαν, έβαλαν νέους σχεδιαστές στο παιχνίδι, ίσως έχουν πολύ ανταγωνισμό στις ίδιες κατηγορίες κτλ. Δεν ξέρω, πάντως βλέπω ότι σχεδόν όλα τα καινουργια αυτοκίνητα που έρχονται φέτος κ του χρόνου μου φαίνονται πολύ όμορφα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα και στην 7η σελίδα άρχισα να βαριέμαι.Ειπα να πάω στην τελευταία και βλέπω ότι έχει φτάσει στις 180 σελίδες!!!  WTF!  Τι έγινε ρε παιδιά,  πότε άνοιξε αυτό το θέμα και τελικά ο ts πήρε κάποιο αυτοκίνητο? 

Πάντως η δική μου άποψη είναι ότι ποτέ δεν θα καταλάβω τέτοιου είδους ερωτήσεις σε φόρουμ. Ρωτάς τυχαίους ανθρώπους με διαφορετικά γούστα και ανάγκες να σου πουν τι αμάξι να πάρεις!  Το μόνο που θα πετύχεις είναι να είσαι μπερδεμένος.

Σε περίληψη αγόρασα το νέο Peugeot 2008 πριν κανά μήνα, το πούλησα την προηγούμενη εβδομάδα

Μοκκα και C4 μου αρέσουν πολύ και τα 2 αλλά πάνε αρχές 21

Πήγα είδα Clio , πολύ μικροί χώροι πίσω και αποκλείεται να είναι 390 λίτρα Πορτ μπαγκαζ

Κατά τα άλλα μπήκα πάλι σε ότι υπάρχει δεν μου αρέσει τίποτα

Είτε περιμένω νέο Leon  είτε πάω να κλείσω οτιδήποτε αρκεί να είναι αυτόματο με ηλιοροφή να τελειώνω

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σε περίληψη αγόρασα το νέο Peugeot 2008 πριν κανά μήνα, το πούλησα την προηγούμενη εβδομάδα

Μοκκα και C4 μου αρέσουν πολύ και τα 2 αλλά πάνε αρχές 21

Πήγα είδα Clio , πολύ μικροί χώροι πίσω και αποκλείεται να είναι 390 λίτρα Πορτ μπαγκαζ

Κατά τα άλλα μπήκα πάλι σε ότι υπάρχει δεν μου αρέσει τίποτα

Είτε περιμένω νέο Leon  είτε πάω να κλείσω οτιδήποτε αρκεί να είναι αυτόματο με ηλιοροφή να τελειώνω

what !!! Τι έγινε ρε φίλε ουτε εναν μήνα δεν το κράτησες το 2008 ! Τόσο χάλια ήταν ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

 

Έκανα test drive , 20500 να τρίζει η κονσόλα δεν δίνω

Οταν οδηγησα το stline μαλιστα με σπορ αναρτηση δεν εκανε κιχ μεσα. Μηπως επεσες σε συγκεκριμενο κομματι. Παντως με 20800 ολα μεσα (εκτος εξοδα δανειου 350) χωρις τοκους για 4 χρονια σε αυτο το μεγεθος αυτοκινητο αυτη τη στιγμη δυσκολα βρισκεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, panoskatos είπε

what !!! Τι έγινε ρε φίλε ουτε εναν μήνα δεν το κράτησες το 2008 ! Τόσο χάλια ήταν ?

Για τα δικά μου δεδομένα που έχω θέματα με μέση και αυχένα δεν με βόλεψε η θέση οδήγησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, c-max είπε

Οταν οδηγησα το stline μαλιστα με σπορ αναρτηση δεν εκανε κιχ μεσα. Μηπως επεσες σε συγκεκριμενο κομματι. Παντως με 20800 ολα μεσα (εκτος εξοδα δανειου 350) χωρις τοκους για 4 χρονια σε αυτο το μεγεθος αυτοκινητο αυτη τη στιγμη δυσκολα βρισκεις.

Επειδή έτριζε αυτό δεν σημαίνει ότι όλα τρίζουν. Η έκδοση active θα ήταν ότι πρέπει. Σε hatch δύσκολα βρίσκεις κάτι καλύτερο από φόκους , σε αυτο το υψος χρηματων ασφαλως, εκτος απο το civic. Επισης αν δεν κανω λαθος η Ford στα αυτοματα Focus βάζει το κιβώτιο με μετατροπέα ροπής, ενώ στο Puma θα βάλει του διπλού συμπλέκτη. 

Προσωπικά πάντως αυτόματο δεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Είτε περιμένω νέο Leon  είτε πάω να κλείσω οτιδήποτε αρκεί να είναι αυτόματο με ηλιοροφή να τελειώνω

Βρες έναν τρόπο να δεις και το honda. Σε κανέναν που πουλάει εκεί κοντά σου αυτοκίνητα έστω και μτχ ισως μπορέσεις να το βρεις για να μην τρέχεις στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για άλλη μία φορά όλους.

Την πήρα την απόφαση

Σταματώ να κοιτάω τα πάντα δεν έχει πλέον νόημα.

Περιμένω να έρθει το νέο Leon , και την ημέρα που θα πάω να το δω θα το κλείσω κιόλας. Πόσο χειρότερο να είναι από τα βίντεο?

Έχει όλο τον εξοπλισμό που θέλω , 150 άλογα , dsg και αφού θα μπει παραγγελία αν με παίρνει μέχρι τις 25000€ θα βάλω και ηλιοροφή.

Με την αναμονή σε 4 μήνες πλησιάζω και στο τέλος του δανείου της ανακαίνισης και θα είμαι άνετος να δώσω περισσότερα, θα μαζέψω και κανά Φράγκο όσο περιμένω.

Τσάμπα το ψάχνω δεν με καλύπτει τίποτα άλλο ειδικά τα ετοιμοπαραδοτα, αυτό θα το πάρω όπως θέλω στο χρώμα και με τα εξτρας που θέλω.

Οπότε το ταξίδι της αναζήτησης τελείωσε, θα σας ενημερώσω όταν έχω νέα για τιμές για όποιον ενδιαφέρεται.

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις ωραίες συζητήσεις και την παρέα που κάναμε

Υ.γ. όσοι ψωνισατε περιμένουμε φωτό

Λεοναρα λοιπόν και τα μυαλά στα κάγκελα 🤣

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για άλλη μία φορά όλους.

Την πήρα την απόφαση

Σταματώ να κοιτάω τα πάντα δεν έχει πλέον νόημα.

Περιμένω να έρθει το νέο Leon , και την ημέρα που θα πάω να το δω θα το κλείσω κιόλας. Πόσο χειρότερο να είναι από τα βίντεο?

Έχει όλο τον εξοπλισμό που θέλω , 150 άλογα , dsg και αφού θα μπει παραγγελία αν με παίρνει μέχρι τις 25000€ θα βάλω και ηλιοροφή.

Με την αναμονή σε 4 μήνες πλησιάζω και στο τέλος του δανείου της ανακαίνισης και θα είμαι άνετος να δώσω περισσότερα, θα μαζέψω και κανά Φράγκο όσο περιμένω.

Τσάμπα το ψάχνω δεν με καλύπτει τίποτα άλλο ειδικά τα ετοιμοπαραδοτα, αυτό θα το πάρω όπως θέλω στο χρώμα και με τα εξτρας που θέλω.

Οπότε το ταξίδι της αναζήτησης τελείωσε, θα σας ενημερώσω όταν έχω νέα για τιμές για όποιον ενδιαφέρεται.

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις ωραίες συζητήσεις και την παρέα που κάναμε

Υ.γ. όσοι ψωνισατε περιμένουμε φωτό

Λεοναρα λοιπόν και τα μυαλά στα κάγκελα 🤣

@tsofras σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο περιμενουμε φωτο όταν το παραλάβεις !!!! Συνηθίσαμε μήνες τώρα τς συζητήσεις (παρακολουθούσα από την αρχή αλλά τώρα τελευταία μπήκα και γω στο παιχνίδι) θα μας λείψουν όλα αυτά !!!!! Καλή συνέχεια 😊😊

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

@tsofras σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο περιμενουμε φωτο όταν το παραλάβεις !!!! Συνηθίσαμε μήνες τώρα τς συζητήσεις (παρακολουθούσα από την αρχή αλλά τώρα τελευταία μπήκα και γω στο παιχνίδι) θα μας λείψουν όλα αυτά !!!!! Καλή συνέχεια 😊😊

Άντε σειρά σου τώρα , σε ευχαριστώ πολύ ( λες και το έκλεισα, ακόμη δεν το έχω δει , σουρεαλ καταστάσεις σε αυτό το ποστ 😎)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofrasΟποτε που συνεχίζουμε μέχρι να έρθει το leon; Ψησταριά υγραερίου; Πώληση 208; Μπλοκαρισμα Revolut λόγω μαύρων συνναλαγων;; Κόψιμο εγγύησης κινητών λόγω υγρασίας;; Μονοετή εγγύηση που θα έπρεπε διετούς λόγω ευρωπαϊκής Ένωσης;; Δέματα που τα πήραμε αλλά είπα ψέματα στο eBay ότι δεν παραλάβαμε και ζητάμε τα λεφτά μας πίσω;; 

Να ξέρουμε χαχαχα 

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, barimagas είπε

@tsofrasΟποτε που συνεχίζουμε μέχρι να έρθει το leon; Ψησταριά υγραερίου; Πώληση 208; Μποκαρισμα Revolut λόγω μαύρων συνναλαγων;; Κόψιμο εγγύησης κινητών λόγω υγρασίας;; Μονοετή εγγύηση που θα έπρεπε διετή στη λόγω ευρωπαϊκής Ένωσης;; Δέματα που τα πήραμε αλλά είπα ψέματα στο eBay ότι δεν παραλάβαμε και ζητάμε τα λεφτά μας πίσω;; 

Να ξέρουμε χαχαχα 

Ψηφίζω 208 να βοηθήσουμε ,@Aganiktismeni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...