Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Redragon7 είπε

Να δεις που θα καταφέρουμε να αλλάξουμε όλοι οι υπόλοιποι αυτοκίνητο εκτός από τον tsofras 😁😁

Για σας δουλεύω :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chill η ασφάλεια δεν μεταβιβάζεται. Δηλώνεις την πώληση στην ασφαλιστική με φωτοτυπία της νέας άδειας, την ακυρώνουν και σου επιστρέφουν το υπόλοιπο 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, chill είπε

Θενκς. 

Δεν θέλω να την πάρω πίσω, θέλω να την μεταβίβασω και αυτή. 500,00 ευρώ που δεν περίμενα είναι αυτά, νιώθω λαρτζ 😂θα την αφήσω στον άνθρωπο. 2 μήνες εξάλλου έχει ακόμα ασφάλεια. 

Check pm

Ρε @tsofras να σου στείλω κ εσένα pm να σε γλυκάνω να τελειώσεις χαχα; 

thx man καταστάλαξα εγώ έχω ήδη τα χαρτιά που χρειάζεται για παραγγελία στο γραφείο (ξέρω και τι χρειάζεται το πέρασα πριν 1 μήνα χεχεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ χάσει επεισόδια - 1000αρι με 116 άλογα πως συμπεριφέρεται? Θεωρείται οικογενειακό την εποχή μας ή στόχος για το κάθε saxoραλλο που θα φύγει από την στροφή, απλά σε αυτό έχεις μεγαλύτερη παθητική ασφάλεια?

Επεξ/σία από Venerable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι να αποφασίσει ο @tsofras μπορώ να έχω (από κατόχους κατά προτίμηση) γνώμες για τα 2 παρακάτω αυτοκίνητα (θα είναι εταιρική παροχή με σχεδόν ίδιο μηνιαίο μίσθωμα) 

- Mini Countryman Cooper 1.5 petrol, έκδοση Executive

- T-Roc, 1.5 DSG 150, έκδοση advance

μοιάζουν αρκετά, κατ’εμε, σε χώρους, κινητήρες, επιδόσεις αλλά κάθε άποψη καλοδεχούμενη (μιλάμε για οικογένεια με 1 μικρό παιδί 2 ετών σχεδόν και 2-3 «μεγάλα» ταξίδια το χρόνο που κουβαλάμε την Άρτα και τα Γιάννενα (600 χλμ απόσταση).

αδιαπραγματευτο για εμένα το αυτόματο κιβώτιο.

ευχαριστω :-) 

Επεξ/σία από koeltzakoatl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karaflos33 είπε

Αλήθεια πανε καποια χρονια απο το τελευταίο καινούριο αμαξι μου. Τι χρειάζεται απο χαρτια; 

Λογαριασμό Δεκο

Τελευταία Μισθοδοσία

Εκκαθαριστικό

Φωτοτυπία Ταυτότητας

Και ένα χαρτί που σου δίνουν να συμπληρώσεις με στοιχεία για αντίκλητο σε περίπτωση που θέλουν να επικοινωνήσουν και δεν σε βρίσκουν , αρκεί να έχει διαφορετικό τηλέφωνο σταθερό απο το δικό σου

12 λεπτά πριν, koeltzakoatl είπε

Μέχρι να αποφασίσει ο @tsofras μπορώ να έχω (από κατόχους κατά προτίμηση) γνώμες για τα 2 παρακάτω αυτοκίνητα (θα είναι εταιρική παροχή με σχεδόν ίδιο μηνιαίο μίσθωμα) 

- Mini Countryman Cooper 1.5 petrol, έκδοση Executive

- T-Roc, 1.5 DSG 150, έκδοση advance

μοιάζουν αρκετά, κατ’εμε, σε χώρους, κινητήρες, επιδόσεις αλλά κάθε άποψη καλοδεχούμενη (μιλάμε για οικογένεια με 1 μικρό παιδί 2 ετών σχεδόν και 2-3 «μεγάλα» ταξίδια το χρόνο που κουβαλάμε την Άρτα και τα Γιάννενα (600 χλμ απόσταση).

αδιαπραγματευτο για εμένα το αυτόματο κιβώτιο.

ευχαριστω :-) 

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία , επειδή κοίταγα το Countryman παντού διάβασα αρνητικά σχόλια για την ανάρτηση. Για το T-Roc αντίστοιχα για τα πλαστικά του

Εγώ θα πήγαινα στο T-Roc

1 ώρα πριν, Burgos είπε

Θα κάνω λίγο hijack το θέμα γιατί άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες. Για το Volvo xc40 έχει κάποιος άποψη; 

Πολύ μου αρέσει το συγκεκριμένο ,  αλλά ήταν πάντα εκτός budget οπότε δεν έχω πληροφορίες

 

46 λεπτά πριν, Venerable είπε

Και εγώ χάσει επεισόδια - 1000αρι με 116 άλογα πως συμπεριφέρεται? Θεωρείται οικογενειακό την εποχή μας ή στόχος για το κάθε saxoραλλο που θα φύγει από την στροφή, απλά σε αυτό έχεις μεγαλύτερη παθητική ασφάλεια?

Τι ακριβώς εννοείς ? Μία χαρά είναι αυτοί οι κινητήρες και εγώ δεν τους είχα σε εκτίμηση . Απλά φορτωμένα τα αμάξια και ανάλογα το βάρος , θα ζοριστούν σε κάποια σημεία.

Αυτό για τις στροφές μήπως πάει σε SUV και όχι στον κινητήρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειρότερο μου ταξίδι 

1 ώρα πριν, koeltzakoatl είπε

Mini Countryman Cooper 1.5 petrol, έκδοση Executive

το χειρότερο ταξίδι που έχω κάνει απο αθήνα πρέβεζα με το συγκεκριμένο αμάξι λόγω ανάρτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, geoliol είπε

το χειρότερο μου ταξίδι 

το χειρότερο ταξίδι που έχω κάνει απο αθήνα πρέβεζα με το συγκεκριμένο αμάξι λόγω ανάρτησης

σου κάνει κόπο να μου πεις μοντέλο (ημερομηνία κυκλοφορίας δηλαδή) ; γενικά το έχω ακούσει και εγώ, απλά λένε ότι έχει διορθωθεί πολύ στο νέο μοντέλο.

προσπαθώ να κλείσω για test drive, αλλά δεν ανταποκρίνονται και πολύ αυτήν την περίοδο οι αντιπροσωπείες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Burgos είπε

Θα κάνω λίγο hijack το θέμα γιατί άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες. Για το Volvo xc40 έχει κάποιος άποψη; 

Πήγα το είδα. Αδιάφορο και Ακριβό άνευ λόγου. Το προσπέρασα εντός πενταλεπτου δεν έκανα καν td 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πολύ περίεργη η δήλωση αυτή. "Ακριβό ανευ λόγου". Γιατί το λες αυτό; Προκατάληψη ή είδες κάτι χειροπιαστό;

Γιατί όλος ο ειδικός τύπος, οι πωλήσεις του παγκοσμίως και μια σύντομη γνωριμία που είχα και εγώ μαζί του απέχουν πολύ από αυτή τη δήλωση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ να σου πω την αλήθεια διάβασα καλά σχόλια. Πήρα αρκετά καλή προσφορά σε σχέση με τη mb που ούτε ασχολήθηκαν αλλά δεν έχω κάνει td. Θα φανεί με την αυτοψία βέβαια αν αξίζει αλλιώς πάμε για αλλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...