Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Καλορίζικο καλοτάξιδο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Περιμένουμε φωτό όταν με το καλό έρθει!

Εύχομαι να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει.

Φίλος εχθές πήρε προσφορά για το Q3 35. 1.5. περίπου στα 26-27 με το κλειδί στο χέρι με αναμονή 4 μήνες για παράδοση. 

Συγγνώμη αλλά για ποια έκδοση μιλάμε ??? Του έχει βάλει κάτι πρόσθετο ή απλά στην πολύ βασική έκπτωση ?? Εκτός αν η Audi κάνει τρελές εκπτώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχμ μόλις πέτυχα αυτό στο έντυπο

Οπίσθια ανάρτηση Ημιάκαμπτος άξονας (Πολλαπλών συνδέσμων στους κινητήρες 150 ίππων και πάνω και στα PHEV) με ελικοειδή ελατήρια και υδραυλικούς αποσβεστήρες

Λέτε να έχει πολλαπλών το δικό μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εχμ μόλις πέτυχα αυτό στο έντυπο

Οπίσθια ανάρτηση Ημιάκαμπτος άξονας (Πολλαπλών συνδέσμων στους κινητήρες 150 ίππων και πάνω και στα PHEV) με ελικοειδή ελατήρια και υδραυλικούς αποσβεστήρες

Λέτε να έχει πολλαπλών το δικό μου ?

Σε κάποια βίντεο που είχα δει ανέφεραν ότι τα 1.5 με 150 άλογα έχουν πολλαπλούς, έτσι τους έλεγαν στις αντιπροσωπείες του εξωτερικού...
Βάλτο και αυτό μέσα στις απορίες που έχεις για τον πωλητή...
Να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα ακόμα:
1) Το Xcellence που είπες, με το launch pack στα 26.000 ήταν με τον mild hybrid κινητήρα ή τον απλό? Επίσης ξέρεις αν είχε και αυτό τα full led ή τα απλά?
2) Υπήρχε δυνατότητα να πάρεις όποιον κινητήρα ήθελες σε όποια έκδοση ήθελες? Γτ πχ στο γκολφ στην τελευταία έκδοση style υπάρχει μόνο ο 1.5 με τα 150 άλογα (mild hubrid ή χωρίς)...Επίσης, launch pack και FR plus πακέτα παίζουν σε όλους τους κινητήρες (για εκδόσεις FR & Xcellence μιλάω) ή ήταν μόνο με τους συγκεκριμένους κινητήρες που ανέφερες?
3) Η 10αρα οθόνη υπήρχε σε κάποιο πακέτο launch edition ή FR plus ή την πληρώνεις μόνο ως εξτρά?
4) Τέλος, αν και δεν το οδήγησες, πιστεύεις ότι άξιζε η αναμονή συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο που το είχαν σε προσφορά στα 20.500 με led και ηλιοροφές κλπ? Θεωρείς δλδ ότι είναι καλύτερο από το απερχόμενο, έστω και αισθητικά/χωροταξικά κλπ. έτσι όπως το είδες με μια πρώτη ματιά, αν άξιζε δλδ η αναμονή? Εξωτερικά και εσωτερικά οφείλω να ομολογήσω ότι το καινούργιο μου αρέσει πολύ, ωστόσο η τιμή στο απερχόμενο ήταν πολύ καλή!
Σόρρυ αν σε ζαλίζω, φαντάζομαι ότι και συ ήδη θα έχεις πολλές απορίες καθώς αμφιβάλλω και οι πωλητές αν πρόλαβαν να μάθουν για τον εξοπλισμό, απλά η πιο κοντινή αντιπροσωπεία μου πέφτει κάνα 2ωρο μακριά, όποτε επδ θα αργήσω να πάω θέλω να έχω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όσο και να έψαξες όσο και να γύρισες και να αγόρασες προσωρινά, αυτό που γουσταρες από την αρχή πήρες και μόνο αυτό έχει σημασία! Καλοτάξιδο να είναι φίλε μου και να το χαρείς! Περιμένουμε full review τώρα όταν έρθει με το καλό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Καλορίζικο καλοτάξιδο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Περιμένουμε φωτό όταν με το καλό έρθει!

Εύχομαι να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει.

Φίλος εχθές πήρε προσφορά για το Q3 35. 1.5. περίπου στα 26-27 με το κλειδί στο χέρι με αναμονή 4 μήνες για παράδοση. 

 

1 ώρα πριν, jobous είπε

Συγγνώμη αλλά για ποια έκδοση μιλάμε ??? Του έχει βάλει κάτι πρόσθετο ή απλά στην πολύ βασική έκπτωση ?? Εκτός αν η Audi κάνει τρελές εκπτώσεις

Στα 27 Q3 δε βγαίνει παρά μόνο η απολύτως απολύτως βασική έκδοση (με μηχανικό a/c). Για 26 δε το συζητάμε καν μάλλον Q2 κοιτάει. 

το μελέτησα κ το ζόρισα το ζήτημα οσο δε πάει από οικονομικής πλευράς και κάτω από 29000 με αυτόματο κλιματισμό k cruise control δε πέφτει με ΤΙ ΠΟ ΤΑ. 
 

Υγ βρηκα την τιμή που είχα πάρει για λευκό 35 tfsi παράδοση Νοέμβριο με μόνο έξτρα τον αυτόματο κλιματισμό 27900 με πινακίδες (από επαρχία). Τίποτα άλλο έξτρα ούτε αναδιπλούμενους καθρέφτες ούτε CarPlay ούτε μεταλλικο χρωμα ούτε cruise control 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Σε κάποια βίντεο που είχα δει ανέφεραν ότι τα 1.5 με 150 άλογα έχουν πολλαπλούς, έτσι τους έλεγαν στις αντιπροσωπείες του εξωτερικού...
Βάλτο και αυτό μέσα στις απορίες που έχεις για τον πωλητή...
Να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα ακόμα:
1) Το Xcellence που είπες, με το launch pack στα 26.000 ήταν με τον mild hybrid κινητήρα ή τον απλό? Επίσης ξέρεις αν είχε και αυτό τα full led ή τα απλά?
2) Υπήρχε δυνατότητα να πάρεις όποιον κινητήρα ήθελες σε όποια έκδοση ήθελες? Γτ πχ στο γκολφ στην τελευταία έκδοση style υπάρχει μόνο ο 1.5 με τα 150 άλογα (mild hubrid ή χωρίς)...Επίσης, launch pack και FR plus πακέτα παίζουν σε όλους τους κινητήρες (για εκδόσεις FR & Xcellence μιλάω) ή ήταν μόνο με τους συγκεκριμένους κινητήρες που ανέφερες?
3) Η 10αρα οθόνη υπήρχε σε κάποιο πακέτο launch edition ή FR plus ή την πληρώνεις μόνο ως εξτρά?
4) Τέλος, αν και δεν το οδήγησες, πιστεύεις ότι άξιζε η αναμονή συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο που το είχαν σε προσφορά στα 20.500 με led και ηλιοροφές κλπ? Θεωρείς δλδ ότι είναι καλύτερο από το απερχόμενο, έστω και αισθητικά/χωροταξικά κλπ. έτσι όπως το είδες με μια πρώτη ματιά, αν άξιζε δλδ η αναμονή? Εξωτερικά και εσωτερικά οφείλω να ομολογήσω ότι το καινούργιο μου αρέσει πολύ, ωστόσο η τιμή στο απερχόμενο ήταν πολύ καλή!
Σόρρυ αν σε ζαλίζω, φαντάζομαι ότι και συ ήδη θα έχεις πολλές απορίες καθώς αμφιβάλλω και οι πωλητές αν πρόλαβαν να μάθουν για τον εξοπλισμό, απλά η πιο κοντινή αντιπροσωπεία μου πέφτει κάνα 2ωρο μακριά, όποτε επδ θα αργήσω να πάω θέλω να έχω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

1) Με τον απλό σε μηχανικό κιβώτιο. Με DSG μόνο ο υβριδικός μέχρι στιγμής. Νομίζω full LED με το launch pack αλλά δεν είμαι σίγουρος

2) προς το παρών όχι σε fr έχει μόνο με 150 και σε xcellence επίσης , τιμές και εξοπλισμούς για τα άλλα δεν γνωρίζω. Αν μάθω θα πω

3) Η 10αρα είναι στο launch editione, την είχε αυτό στην έκθεση

4) Άξιζε γιατί έχει αέρα καινούριου , το cockpit είναι πιο οδηγοκεντρικο , το ψηφιακό κοντέρ είναι απίστευτο, οι χώροι πίσω είναι μιάμιση παλάμη μεγαλύτερη γιατί μπήκαμε και στα 2 και το μετρήσαμε. Γενικά είναι πανέμορφο , καλύτερο θεωρώ από το προηγούμενο.

Τα 3000€ που πάει το μηχανικό παραπάνω από το παλιό θεωρώ ότι τα αξίζει, στα 20500€ όμως που είχε το άλλο ήταν για εμένα η καλύτερη επιλογή που μπορούσες να κάνεις.

Δεν με ζαλίζεις καθόλου φιλαράκι 205 σελίδες οοατυ και βοηθάμε ο ένας τον άλλο εδώ μέσα.

Ότι άλλο θες πες μου

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tsofras είπε

1) Με τον απλό σε μηχανικό κιβώτιο. Με DSG μόνο ο υβριδικός μέχρι στιγμής. Νομίζω full LED με το launch pack αλλά δεν είμαι σίγουρος

2) προς το παρών όχι σε fr έχει μόνο με 150 και σε xcellence επίσης , τιμές και εξοπλισμούς για τα άλλα δεν γνωρίζω. Αν μάθω θα πω

3) Η 10αρα είναι στο launch editione, την είχε αυτό στην έκθεση

4) Άξιζε γιατί έχει αέρα καινούριου , το cockpit είναι πιο οδηγοκεντρικο , το ψηφιακό κοντέρ είναι απίστευτο, οι χώροι πίσω είναι μιάμιση παλάμη μεγαλύτερη γιατί μπήκαμε και στα 2 και το μετρήσαμε. Γενικά είναι πανέμορφο , καλύτερο θεωρώ από το προηγούμενο.

Τα 3000€ που πάει το μηχανικό παραπάνω από το παλιό θεωρώ ότι τα αξίζει, στα 20500€ όμως που είχε το άλλο ήταν για εμένα η καλύτερη επιλογή που μπορούσες να κάνεις.

Δεν με ζαλίζεις καθόλου φιλαράκι 205 σελίδες οοατυ και βοηθάμε ο ένας τον άλλο εδώ μέσα.

Ότι άλλο θες πες μου

Καλησπέρα διαβασα κι εγω τα νεα κι ευχομαι καλοριζικο και καλοταξιδο. Εριξα μια ματια στα χαρακτηριστικά απο το φυλλάδιο και δεν αναφέρει hill assist και πλοηγηση. Δεν εχουν καθολου η ειναι στα εξτρα; αυτα τα συν που εχει η excellence δεν μπαινουν στην εκδοση fr η κοστιζουν πολυ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Σεπτέμβρης 2020, tsofras:

Δεν ξέρω ρε παιδιά, κάτι με χαλάει, διαφορετική η αίσθηση, πολύ χειρότερη. Χώρια την ηλιοροφη που πραγματικά νιώθω να μου λείπει.... Σκέφτομαι μήπως το βάλω για πούλημα και πάρω το προηγούμενο μοντέλο αλλά όχι σε αυτόματο 😃

Καλορίζικο και καλοτάξιδο, ευτυχώς βρήκες αυτό ακριβώς που ήθελες.... Μολις είδα ότι με ηλιοροφη πάει κοντά στις 30.000 λέω ωχ, θα κάνει πίσω και μετά θα φτάσει 400 σελίδες το τοπικ αλλά όλα καλά. Με γειες! :)

 

Επεξ/σία από gazp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stationwa είπε

Καλησπέρα διαβασα κι εγω τα νεα κι ευχομαι καλοριζικο και καλοταξιδο. Εριξα μια ματια στα χαρακτηριστικά απο το φυλλάδιο και δεν αναφέρει hill assist και πλοηγηση. Δεν εχουν καθολου η ειναι στα εξτρα; αυτα τα συν που εχει η excellence δεν μπαινουν στην εκδοση fr η κοστιζουν πολυ; 

Hill assist αφού έχω αυτόματο δεν χρειάζομαι αλλά στο μηχανικό δεν ξέρω αν έχει. Πλοήγηση επίσης δεν ξέρω αν έχει αλλά έχει car play , Android auto ( ελπίζω να παίζει)

 

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Καλοτάξιδο. Επιτελους βρηκες αυτό που ηθελεσ το έκλεισες να ησυχάσουμε όλοι δλδ.

Κράτα μικρό καλάθι εσύ 🤣

2 ώρες πριν, gazp είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Σεπτέμβρης 2020, tsofras:

Δεν ξέρω ρε παιδιά, κάτι με χαλάει, διαφορετική η αίσθηση, πολύ χειρότερη. Χώρια την ηλιοροφη που πραγματικά νιώθω να μου λείπει.... Σκέφτομαι μήπως το βάλω για πούλημα και πάρω το προηγούμενο μοντέλο αλλά όχι σε αυτόματο 😃

Καλορίζικο και καλοτάξιδο, ευτυχώς βρήκες αυτό ακριβώς που ήθελες.... Μολις είδα ότι με ηλιοροφη πάει κοντά στις 30.000 λέω ωχ, θα κάνει πίσω και μετά θα φτάσει 400 σελίδες το τοπικ αλλά όλα καλά. Με γειες! :)

Χαχαχα όχι εντάξει κομπλέ.

Αφού έκλεισα κοντά στις 26000€ και δεν νιώθω ξενερωμενος σήμερα όλα καλά.

Απλά είναι λίγο kinder έκπληξη γιατί ούτε εξωτερικά δεν το έχω δει το FR, οπότε όταν με το καλό έρθει ο ενθουσιασμός θα είναι στο full για να δώ πως θα είναι μέσα και έξω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αφού έκλεισα κοντά στις 26000€ και δεν νιώθω ξενερωμενος σήμερα όλα καλά.

Αυτή είναι η αίσθηση όταν αγοράζεις αυτό που αρέσει σε σένα και μόνο σε σένα.

Όλα απροβλημάτιστα να σου πάνε!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, παρέλαβα το kamiq. 

Η θέση οδήγησης είναι εξαιρετικά άβολη. 

Τα φώτα δεν είναι ικανοποιητικα ως προς το οπτικό πεδίο, έτσι όπως θα επιθυμούσα. 

Το χρώμα του σαλονιού είναι διαφορετικό από αυτό που είχα δει και νόμιζα ότι θα είχε το αμάξι. Είχα την εντύπωση ότι η έκδοση style είχε το tsofrealblack. Άντ αυτού έχει το polarotsof. Το tsofrorealblack είναι στα έξτρα κάτι που δεν μου εξήγησαν ποτέ. 

Οι ζάντες δεν είναι πραγματικές 18αρες. Είναι 17,99. Πήγα σε εταιρία ελαστικών και τα έλεγξε. 

Τέλος η συνδεσιμοτητα είναι τραγική. Το infotainment φέρει όνομα skoda3268 κατά τη σύνδεση με το Bluetooth. Στο διαφημιστικό έλεγε skoda6969 και νόμιζα ότι είναι στάνταρ σε όλα... @@ και πάλι.

Νομίζω θα το πουλήσω και θα πάρω το scala που με είχε βολέψει περισσότερο. 

Παρακαλώ αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι να στείλουν pm. ΠΩΛΕΊΤΕ ΟΠΩΣ ΕΊΝΑΙ... ΧΡΕΩΜΕΝΟ. 

 

Παντοτινά δικό σας tsof.... 

 

Ωπα λάθος!!! Εγώ είμαι άλλος!!!! 

 

😛

Περισσότερα αύριο, χρωστάω και μερικά replies απλά δεν έχω προλάβει... Είμαι το πολύ με 10 ώρες ύπνο συνολικά σε 4 μέρες. Αν δεν κατάρευσω μέχρι το πρωί...θα γράψω λογικά σεντόνια αύριο. 

 

Μέχρι τότε... μπράβο ρε @tsofras!!! Πολύ χάρηκα!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chill είπε

Λοιπόν παιδιά, παρέλαβα το kamiq. 

Ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις...

Στην αρχή νόμιζα πως μιλούσες σοβαρα 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, djcat είπε

Ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις...

Στην αρχή νόμιζα πως μιλούσες σοβαρα 😂

Ψαρωσα και εγώ για λίγο είναι η αλήθεια αλλά την κατάλαβα την δουλειά, πόσοι καθυστερημένοι να μαζευτούμε εδώ μέσα 🤣

Καλορίζικο @chill και καλά χιλιόμετρα να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλητε focus active με μηδεν χλμ πριν την παραλαβη του! (μιλαμε σε ξεπερασα tsofras 😄 )

Σημερα παραλαμβανω το focus active  αλλα μου αρεσει και το leon, Λετε να το πουλησω; 😋

Με το καλο το καινουργιο τουτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...