Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, xgol είπε

Ειδα ενα X2 M line, εμφανησιακα ειναι ονειρο.. Το χει οδηγησει καποιος?

Στο whatcar πάντως έγραφαν πως έχει σκληρές αναρτήσεις γενικά ως αμάξι το Χ2. Λογικό απο τη μια καθότι σπορτίφ, άβολο στην πραγματική ζωή εκτός αν ζεις σε κανα Λουξεμβουργο με δρόμους χαλιά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xgol είπε

Ειδα ενα X2 M line, εμφανησιακα ειναι ονειρο.. Το χει οδηγησει καποιος?

Πολύ άσχημο εμφανισιακά το Χ2 γενικότερα. Επίσης φαίνεται σαν κατώτερο του Χ1 αν τα δει κάποιος ασχετος. Αντίστροφα έπρεπε να ήταν το 1 με το 2. 
 

@tsofras περιμένω πως και πως την ημέρα που θα ανεβάσεις το Karoq φωτό γιατί ξέρω από την αρχή που θα καταλήξεις. Άλλο που δε μιλάω πολύ 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, eMike είπε

@tsofras αγορίνα μη πάρεις μηχανικό...για το θεό τόσα λεφτά δίνεις... Για μένα το dsg δεν υπάρχει, είναι το καλύτερο σασμάν..

Ναι αλλά πάει 26000€ με μούφα φανάρια, χωρίς ηλιοροφή , χωρίς GPS έλεος

1 λεπτό πριν, Noobios είπε

Πολύ άσχημο εμφανισιακά το Χ2 γενικότερα. Επίσης φαίνεται σαν κατώτερο του Χ1 αν τα δει κάποιος ασχετος. Αντίστροφα έπρεπε να ήταν το 1 με το 2. 
 

@tsofras περιμένω πως και πως την ημέρα που θα ανεβάσεις το Karoq φωτό γιατί ξέρω από την αρχή που θα καταλήξεις. Άλλο που δε μιλάω πολύ 😂

Βασικά ότι και να λέω μου έχει κάτσει άσχημα το Leon οπότε δεν βλέπω να πηγαίνω άλλου.

Απλά θα δω τι παραχωρήσεις θα κάνω , γιατί άσχετα με τον εξοπλισμό όταν μπήκα μέσα το ένιωσα σαν το σπίτι μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stationwa είπε

Εχεις και το βετο απο τη συζηγο για σκοντα 

Μπα το έχουμε ξεπεράσει εδώ και καιρό αυτό με ότι άλλη αηδία έχουμε δει, μπορεί να μην έχουν συγκλονιστικό σχεδιασμό τα Σκόντα αλλά από χώρους εξοπλισμούς και κινητήρες μία χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση επειδή μέχρι να πάρεις ότι πάρεις θα φτάσουμε καμια 400ρια σελίδες ετοιμάσου για συνάντηση και κέρασμα βαρβάτο να πούμε μας έχεις πεθάνει :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eMike είπε

Σε κάθε περίπτωση επειδή μέχρι να πάρεις ότι πάρεις θα φτάσουμε καμια 400ρια σελίδες ετοιμάσου για συνάντηση και κέρασμα βαρβάτο να πούμε μας έχεις πεθάνει :D 

Τι κέρασμα , βάλτε κανά Φράγκο να το πάρω αυτόματο με ηλιοροφή και την μεγάλη οθόνη. Δεν θέλω κάτι άλλο 😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι αλλά πάει 26000€ με μούφα φανάρια, χωρίς ηλιοροφή , χωρίς GPS έλεος

Βασικά ότι και να λέω μου έχει κάτσει άσχημα το Leon οπότε δεν βλέπω να πηγαίνω άλλου.

Απλά θα δω τι παραχωρήσεις θα κάνω , γιατί άσχετα με τον εξοπλισμό όταν μπήκα μέσα το ένιωσα σαν το σπίτι μου

Σου βγάζω μια λαιβ τώρα μήπως αλλάξεις γνώμη 15ABF8E0-BE60-4334-9B28-F11BCA891E37.jpeg.37c57522f7167574be9a0d354f484554.jpeg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kalmik είπε

Μια παρένθεση που με απασχολεί. Τι γίνεται με το kangaroo effect δηλαδή το δυνατό σκορτσάρισμα κατά την εκκίνηση που έχει παρατηρηθεί στον universal κινητήρα 1,5 ACT του group VAG με manual κιβώτιο? Έχει κάποιος προσωπική έμπειρία θετική ή αρνητική να μοιραστεί?

Τα έκανα σχεδόν όλα τα 1.5 vw Audi Test drive και δεν είχαν θέμα. Ούτε έχει αυτό που πηρα τελικά. Όλα καλά ευτυχώς 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τα έκανα σχεδόν όλα τα 1.5 vw Audi Test drive και δεν είχαν θέμα. Ούτε έχει αυτό που πηρα τελικά. Όλα καλά ευτυχώς 

Εγώ αν δεν είχα κολλήσει με το xceed θα έπαιρνα με κλειστά μάτια τον 1,5 150 του Vw group .Θεωρω και πολύ καλές επιδόσεις έχει και οικονομικός είναι για τα δεδομένα του .Σε ποιο αυτοκίνητο όμως δε ξερω ...

Επεξ/σία από stationwa
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας πάντως το άρθρο για τα νέα τέλη ταξινόμησης έχω να πω ότι είμαστε για κλάματα.

Εβλεπα εχθές ότι το νέο Mazda 3 turbo αυτόματο με 18αρες , ηλιοροφή κτλ θα έχει τιμή στο Μεξικό 21.000€

και εδώ  για ένα αμάξι εργοστασιακής αξίας 20.000€ φτάνεις να πληρώνεις περίπου 30000€ , το 1/3 της αξίας δλδ σε φόρους και τέλη ταξινόμησης.

Ειναι απογοήτευση , κατά τα αλλά μιλάνε για μεταχειρισμένα και αναβάθμιση του στόλου , γελάνε και οι πέτρες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Διαβάζοντας πάντως το άρθρο για τα νέα τέλη ταξινόμησης έχω να πω ότι είμαστε για κλάματα.

Εβλεπα εχθές ότι το νέο Mazda 3 turbo αυτόματο με 18αρες , ηλιοροφή κτλ θα έχει τιμή στο Μεξικό 21.000€

και εδώ  για ένα αμάξι εργοστασιακής αξίας 20.000€ φτάνεις να πληρώνεις περίπου 30000€ , το 1/3 της αξίας δλδ σε φόρους και τέλη ταξινόμησης.

Ειναι απογοήτευση , κατά τα αλλά μιλάνε για μεταχειρισμένα και αναβάθμιση του στόλου , γελάνε και οι πέτρες 

Στο Μεξικό τα 21000 ευρώ δλδ κάπου στα 25000 usd είναι παρά πολλά. Πρέπει να είσαι πλούσιος για να το πάρεις. Μην συγκρίνουμε τωρα το Μεξικό με εμάς . 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Στο Μεξικό τα 21000 ευρώ δλδ κάπου στα 25000 usd είναι παρά πολλά. Πρέπει να είσαι πλούσιος για να το πάρεις. Μην συγκρίνουμε τωρα το Μεξικό με εμάς . 

Έχεις ένα δίκιο , βιάστηκα να κάνω την σύγκριση χωρίς το παράγοντα του μέσου μισθού 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...