Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί εδώ τα 30000€ δεν είναι πολλά; Στην Γερμανία ένα Mazda 3 αυτόματο με υβριδικό κινητήρα έχει 27χιλ €. Εδώ; Και ας μην υπολογίσουμε και τον μέσο μισθό που λέει ο tsofras

Επεξ/σία από theoilia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτο ταξίδι σήμερα για μένα. 300km περίπου Αθήνα - Ορεινή Ηλεία (κοντά στην Ανδρίτσαινα για όσους ξέρουν). 

6,4lt/100km έγραψε με 30 λεπτά αναμμένο σε στάση, ανοιχτό κλιμά, φορτωμένο μέχρι τα μπούνια (μπαγκαζιερα νάου να πούμε) και γύρω στα 15 km ανάβαση πρώτη δευτέρα. Εννοείται σχετικα χαλαρή οδήγηση. 

 

@tsofras@tsofras τι να το κάνεις το GPS στο αυτοκίνητο. Mirror link, android auto, Apple car play γειά σας. 

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chill είπε

Πρώτο ταξίδι σήμερα για μένα. 300km περίπου Αθήνα - Ορεινή Ηλεία (κοντά στην Ανδρίτσαινα για όσους ξέρουν). 

6,4lt/100km έγραψε με 30 λεπτά αναμμένο σε στάση, ανοιχτό κλιμά, φορτωμένο μέχρι τα μπούνια (μπαγκαζιερα νάου να πούμε) και γύρω στα 15 km ανάβαση πρώτη δευτέρα. Εννοείται σχετικα χαλαρή οδήγηση. 

@tsofras@tsofras τι να το κάνεις το GPS στο αυτοκίνητο. Mirror link, android auto, Apple car play γειά σας. 

Ναι μου είπαν ότι δεν έχει και έχει αρχίσει να μου φαίνεται πολύ παράξενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Φώτο θέλουμε!

Ανδρίτσαινα, Κρεσταινα, Ζαχαρω; Διάλεξε 😂😂😂.  Μετά που θα σηκωθω, θα ανεβάσω φώτο το kamiq αντικριστά με το αγροτικό 😁. Για την ώρα νανι στον παράδεισο με αεράκι και ανοιχτά τα πάντα. Με λυπάμαι ήδη που αύριο θα γυρίσω στο μπορντέλο!!! 

Το αυτοκίνητο έγινε μέσα στη βρώμα. Με καταχεσανε εν κινήσει και όλα τα έντομα έχουν αφήσει το σημάδι τους. Μου λείπει ήδη το vts με το μια φορά πλύσιμο το χρόνο 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Πρώτο ταξίδι σήμερα για μένα. 300km περίπου Αθήνα - Ορεινή Ηλεία (κοντά στην Ανδρίτσαινα για όσους ξέρουν). 

6,4lt/100km έγραψε με 30 λεπτά αναμμένο σε στάση, ανοιχτό κλιμά, φορτωμένο μέχρι τα μπούνια (μπαγκαζιερα νάου να πούμε) και γύρω στα 15 km ανάβαση πρώτη δευτέρα. Εννοείται σχετικα χαλαρή οδήγηση. 

@tsofras@tsofras τι να το κάνεις το GPS στο αυτοκίνητο. Mirror link, android auto, Apple car play γειά σας. 

30 λεπτά αναμμένο σε στάση γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, chill είπε

Ανδρίτσαινα, Κρεσταινα, Ζαχαρω; Διάλεξε 😂😂😂.  Μετά που θα σηκωθω, θα ανεβάσω φώτο το kamiq αντικριστά με το αγροτικό 😁. Για την ώρα νανι στον παράδεισο με αεράκι και ανοιχτά τα πάντα. Με λυπάμαι ήδη που αύριο θα γυρίσω στο μπορντέλο!!! 

Το αυτοκίνητο έγινε μέσα στη βρώμα. Με καταχεσανε εν κινήσει και όλα τα έντομα έχουν αφήσει το σημάδι τους. Μου λείπει ήδη το vts με το μια φορά πλύσιμο το χρόνο 😂😂😂

Ζαχάρω beach παρακαλώ.👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, zio10 είπε

30 λεπτά αναμμένο σε στάση γιατί;

Γιατί έπρεπε να κάνω κάτι και η οικογένεια ήταν ήδη στο αμάξι... Νόμιζα ότι δεν θα αργουσα οπότε το άφησα ανοιχτό αλλά φευ... Και η γυναίκα μου προφανώς κ δεν ασχολήθηκε να το κλείσει 😁 Σβήνει /ανάβει ασύρματα νομίζω με το skoda connect αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να συνδεθώ στο app χειρισμού! 

Από φώτο αυτή έχω τώρα που μόλις ξύπνησα. Το kamiq είναι στα αριστερά στο υπόστεγο και δεν φαίνεται!!! 

IMG_20200711_182054.jpg

Επεξ/σία από chill
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Στο whatcar πάντως έγραφαν πως έχει σκληρές αναρτήσεις γενικά ως αμάξι το Χ2. Λογικό απο τη μια καθότι σπορτίφ, άβολο στην πραγματική ζωή εκτός αν ζεις σε κανα Λουξεμβουργο με δρόμους χαλιά...

Ισχύει αυτό για την ανάρτηση, είναι καλύτερο κάποιος να μην επιλέξει την m ανάρτηση, μπορεί να αφαιρεθεί από το m πακέτο.

9 ώρες πριν, Noobios είπε

Πολύ άσχημο εμφανισιακά το Χ2 γενικότερα. Επίσης φαίνεται σαν κατώτερο του Χ1 αν τα δει κάποιος ασχετος. Αντίστροφα έπρεπε να ήταν το 1 με το 2. 
 

@tsofras περιμένω πως και πως την ημέρα που θα ανεβάσεις το Karoq φωτό γιατί ξέρω από την αρχή που θα καταλήξεις. Άλλο που δε μιλάω πολύ 😂

Περί εμφάνισης εννοείται τα πράγματα είναι πάντα υποκειμενικά, δεν νομίζω πάντως να είναι τόσο άσχημο :)

Car BMW X2.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφο είναι ΑΛΛΆ πόσο φτωχή δείχνει μια BMW και πόσο minimal σε σχέση με την μερτσεντα... 

Στην πρόσφατη έκθεση στο Ελληνικό ήταν δίπλα δίπλα τα εκθέματα... και η BMW φαινόταν ο φτωχός συγγενής. Και εξωτερικά και ιδίως εσωτερικά δεν φαινοταν premium αμάξι. Πότε δεν εντυπωσίαζε μέσα...μεχρι και τα booth babes τους ήταν στην καλύτερη μέτριες. Ενώ η μερτσεντα άλλο πράγμα. 

Αν είχα χρήματα για κάτι δυνατό από τους λεγόμενους premium κατασκευαστές η BMW θα αποκλειόταν. Μέχρι και ο φανατικός "μπεμβεδακιας"της οικογένειας ο γέρος μου... Που έχει από το 1985 μέχρι σήμερα αποκλειστικά BMW την ημέρα που παρέλαβα το kamiq ζήτησε να του κοστολογησουν την 320 του για να παρει το Kodiak. 

Γέλαγα, πατέρα 35 χρόνια BMW θα πάρεις.... Skoda; Δεν είναι λίγο πτώση... Και μου λέει πως το μόνο που πέφτει με την BMW είναι ο τραπεζικός του λογαριασμός μιας και ειδικά το τελευταίο του σε κάθε εκκίνηση που λέει ο λόγος βγάζει και ζημιά 😂😂😂

Είναι και η μάρκα που προτιμούν οι γύφτοι 😂😂😂. Όπου γύφτος και BMW - εκτός από τα ντατσουν προφανώς. Το καλοκαίρι που μαυρίζει από τα μπάνια... Κάθε φορά που τον βλέπω τον ρωτάει αν έκλεψε τίποτα αν έχει πατάτες στο πορτμπαγκάζ κλπ 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chill είπε

Πανέμορφο είναι ΑΛΛΆ πόσο φτωχή δείχνει μια BMW και πόσο minimal σε σχέση με την μερτσεντα... 

Στην πρόσφατη έκθεση στο Ελληνικό ήταν δίπλα δίπλα τα εκθέματα... και η BMW φαινόταν ο φτωχός συγγενής. Και εξωτερικά και ιδίως εσωτερικά δεν φαινοταν premium αμάξι. Πότε δεν εντυπωσίαζε μέσα...μεχρι και τα booth babes τους ήταν στην καλύτερη μέτριες. Ενώ η μερτσεντα άλλο πράγμα. 

Αν είχα χρήματα για κάτι δυνατό από τους λεγόμενους premium κατασκευαστές η BMW θα αποκλειόταν. Μέχρι και ο φανατικός "μπεμβεδακιας"της οικογένειας ο γέρος μου... Που έχει από το 1985 μέχρι σήμερα αποκλειστικά BMW την ημέρα που παρέλαβα το kamiq ζήτησε να του κοστολογησουν την 320 του για να παρει το Kodiak. 

Γέλαγα, πατέρα 35 χρόνια BMW θα πάρεις.... Skoda; Δεν είναι λίγο πτώση... Και μου λέει πως το μόνο που πέφτει με την BMW είναι ο τραπεζικός του λογαριασμός μιας και ειδικά το τελευταίο του σε κάθε εκκίνηση που λέει ο λόγος βγάζει και ζημιά 😂😂😂

Είναι και η μάρκα που προτιμούν οι γύφτοι 😂😂😂. Όπου γύφτος και BMW - εκτός από τα ντατσουν προφανώς. Το καλοκαίρι που μαυρίζει από τα μπάνια... Κάθε φορά που τον βλέπω τον ρωτάει αν έκλεψε τίποτα αν έχει πατάτες στο πορτμπαγκάζ κλπ 😂😂😂

Το μινιμαλ τωρα το λες για κακο?!

46 λεπτά πριν, Gataros είπε

Ισχύει αυτό για την ανάρτηση, είναι καλύτερο κάποιος να μην επιλέξει την m ανάρτηση, μπορεί να αφαιρεθεί από το m πακέτο.

Περί εμφάνισης εννοείται τα πράγματα είναι πάντα υποκειμενικά, δεν νομίζω πάντως να είναι τόσο άσχημο :)

Car BMW X2.jpg

Την εχεις βγαλει την αναρτηση Μ? Ποιον κινητηρα φοράει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...