Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Καλησπέρα! Ναι, αυτό. Η τελική τιμή είναι 20200. 
Επιτόκιο δυστυχώς δε γνωρίζω.

Σε τι χρωμα το πηρες εσυ? λεω σημερα μηπως παω απο κοντα να το δω.

Σαν χωρους το βρησκεις ανετο? ειμαστε 4 ατομα στην οικογενεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, tsofras είπε

Είτε ψάχνω το φθηνότερο ( πάντα με ασφάλεια και κάποιους χώρους ) αυτοματο που μπορώ να πάρω π.χ. Hyundai i30 full έκδοση με 19000€

Το i30 (και το ceed) σε τιμές καταλόγου δε βγαίνουν ούτε 22000€ σε αυτόματο και φουλ κομπλέ . Δεν ξέρω σε αντιπροσωπία αν σου κάνουν καλή προσφορά .Πάντως αν και κάτοχος fiat τα θεωρώ πιο έμπιστα από το 500αράκι 

Δε θα πας να τα δεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Το i30 (και το ceed) σε τιμές καταλόγου δε βγαίνουν ούτε 22000€ σε αυτόματο και φουλ κομπλέ . Δεν ξέρω σε αντιπροσωπία αν σου κάνουν καλή προσφορά .Πάντως αν και κάτοχος fiat τα θεωρώ πιο έμπιστα από το 500αράκι 

Δε θα πας να τα δεις ?

To ceed δεν έχει ετοιμοπαράδοτο για αυτόματο , το i30 θα το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, imr είπε

Σχετικα με το κιτ, δεν προκειται να πας ποτε το λεον (η οποιοδηποτε αυτοκινητο) καπου που να μην πηγαινει γερανος.

Εχω φερει οδικη σε παραλια/ερημια με κατσικοδρομο (οριακα να πηγαινει μονο lada) επειδη εμεινα απο μπαταρια 

 

Μην ορκίζεσαι....γελάω άπειρα χρόνια με τους γκασμάδες που πάνε στους καταρράκτες της Νέδα :lol: με τυπικά αυτοκίνητα πόλης.

 

1 ώρα πριν, hountalas είπε

Ε Το καμίκ δεν είναι άσχημο ειδικά με τις καλές ζάντες της style έκδοσης είναι κουκλί.

Αν δεν παινέψεις την καμικοζάντα σου 😁😁😁

Ελπίζω να βρω και στο επόμενο ταξίδι καμικακια (😂😂😂) να τα βάλω δίπλα δίπλα για να καταλάβετε διαφορά. 

Το πρωί με βλέπει συνάδελφος, από το πλάι, ανοίγει το στόμα και μου λέει μαλακα τι εργαλείο είναι αυτό. 

Μετά είδε το Skoda και απόγοητεύτηκε αλλά νταξει 😆

Άχρηστη πληροφορία ο εσωτερικό του καμίκ είναι σχεδιασμένο από Έλληνα

 

Τσέχικο σκαρί, πολωνέζικο λάστιχο....αν έχει και τίποτα ουγγρικό το καμίκ θα γυρίσω τσόντα !!!! 

IMG_20200714_142436.jpg

Επεξ/σία από chill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν σαν κάτοχος 500Χ και επειδή αναμένεται 5ο μέλος στην οικογένεια πόσο θεωρτείτε ότι θα μπορούσα να το πουλήσω? Είναι πετρέλαιο μοντελο του 2015 με 80.000 χλμ η έκδοση lounge city look χωρίς κανένα πρόβλημα. Πλέον κοιτάω πάλι στην κατηγορία suv πετρέλαιο η hybrid η mild hybrid αλλα με σαφώς περισσότερους χώρους.    Την καλησπέρα μου σε όλους!

Επεξ/σία από john9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, john9 είπε

Λοιπόν σαν κάτοχος 500Χ και επειδή αναμένεται 5ο μέλος στην οικογένεια πόσο θεωρτείτε ότι θα μπορούσα να το πουλήσω? Είναι πετρέλαιο μοντελο του 2015 με 80.000 χλμ η έκδοση lounge city look χωρίς κανένα πρόβλημα. Πλέον κοιτάω πάλι στην κατηγορία suv πετρέλαιο η hybrid η mild hybrid αλλα με σαφώς περισσότερους χώρους.    Την καλησπέρα μου σε όλους!

 

12300 εχει το φτηνοτερο στο car gr

Πιστευω οτι μπορεις να αρχισεις στα 13000-13500

Επεξ/σία από imr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ενα παιδικό κάθισμα θα μπεί του νέου μελους τα άλλα 2 παιδιά είναι 10 και 8 ετών. Θα βγάλω με κοκκινες πινακίδες συν την τριτεκνία θα εχω απαλλαγη απο τέλη ταξινομησης οπότε κοιταω  στην κατηγορία suv πετρέλαιο η hybrid η mild hybrid αλλα με σαφώς περισσότερους χώρους.

Ευχαροστώ imr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την ιστορία της έρευνας έκανα και μία διαμόρφωση στο fiat tipo.

Οικονομική πρόταση με το full πακέτο πετρέλαιο αυτόματο από 20.977 1,6 120 άλογα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

imr 12300 εχει πιο απλη εκδοση η pop star  εμενα ειναι πετρελαιο με 80.000 χλμ  και η lounge απο οτι ειδα ξεκιναει η δικια μου απο 14900 η πιο πλουσια εκδοση φιλε τωρα μπηκα και το ειδα.  Οποτε γυρω στα 14500 θα το δωσω.Σε ευχαριστω παντως

Επεξ/σία από john9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, john9 είπε

imr 12300 εχει πιο απλη εκδοση εμενα ειναι πετρελαιο και η lounge η πιο πλουσια εκδοση φιλε τωρα μπηκα και το ειδα. Σε ευχαριστω παντως

Θεωρω δυσκολο να ανεβεις πολυ περισοτερο σαν ιδιωτης αλλα καλοπουλητο.

(το θεωρω δυσκολο γιατι πλησιαζεις τιμες καινουργιων)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοειται αυτο σαφγως θα ξεκινησω φιλε με αυτη την τιμη και εχω ενα ταβανι να πεσω μεχρι ενα σημειο αλλα οχι να το χαρισω . Σαφως και θα ειμαι πιο φτηνος απο το car σε λογικο βαθμο ομως. Καινουριο με τον δικο μου εξοπλισμο εχει 22000 οποτε ισως στα 14000 αμα το  εδινα το θεωρω λογικο ποσο.Σε ευχαριστω ομως να σαι καλα φιλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Βέβαια δεν βγάζω απο το μυαλό μου ότι τα hatchback δείχνουν να είναι και αυτά που με βολεύουν σαν θέση οδήγησης , για αυτό κρατάω μικρό καλάθι για το 500Χ που είναι μικρότερο.

Noμίζω πάντως πως θα έπρεπε η θέση οδήγησης να είναι το πρώτο σου κριτήριο στην αγορά αφού έχεις αυτό το θέμα. Αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα για τεστ ντράιβ και θα απέκλεια έτσι πολλά. Θα έμενα με δυο τρία που με βολεύουν και θα διάλεγα από αυτά. Γιατί και πάλι σε βλέπω να παίρνεις κάτι και να έχεις θέμα στην οδήγηση και είναι κρίμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...