Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ φίλε korakios θα πάω και θα το δω... Κάτσε να πουλήσω πρώτα το 500Χ.. 

Ποιος ξέρει μπορεί να πάρω κατευθείαν το νέο tucson του 2021 

Επεξ/σία από john9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Νέος τιμοκατάλογος Ford με τον mHEV στα Fiesta και Focus.
https://www.ford.gr/content/dam/guxeu/gr/documents/pricelists/PL-Cars.pdf

700ε κάτω απο το προηγούμενο , not bad

Πότε θα έρθουν ξέρουμε ?

Βέβαια με τιμή προ φόρων € 16 587 , πάλι θα γεμίσουμε απλά χρώματα γιατί θα αλλάζει κλίμακα

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xgol Είναι πράγματι τόσο αξιόπιστο και τόσο χαμηλό από θέμα κατανάλωσης;; 
για να μην κουράζω και εγώ εδώ στο forum, απλά ψάχνω μια all round καλή επιλογή για πρώτο αμάξι τα ίδια χρήματα με το Swift στην απλή εκδοσή. 

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις, χαλαρά το πάω τη δουλειά μου να κάνω κάνα ταξιδάκι εδώ Ελλάδα που και που και να μην καίει πολύ. 
Ίσως να υπάρχουν και αλλά που πρέπει να προσέξω αλλά λόγο το ότι δεν γνωρίζω πολλά ίσως να μην ξέρω ότι τα χρειάζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, salamiboy είπε

@xgol Είναι πράγματι τόσο αξιόπιστο και τόσο χαμηλό από θέμα κατανάλωσης;; 
για να μην κουράζω και εγώ εδώ στο forum, απλά ψάχνω μια all round καλή επιλογή για πρώτο αμάξι τα ίδια χρήματα με το Swift στην απλή εκδοσή. 

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις, χαλαρά το πάω τη δουλειά μου να κάνω κάνα ταξιδάκι εδώ Ελλάδα που και που και να μην καίει πολύ. 
Ίσως να υπάρχουν και αλλά που πρέπει να προσέξω αλλά λόγο το ότι δεν γνωρίζω πολλά ίσως να μην ξέρω ότι τα χρειάζομαι.

Καιει 5+ σε μεικτο κύκλο, το αν ειναι αξιοπιστο δε το γνωριζω. Μιλαω για την εκδοση GLX που είναι η μονη που αξιζει εμφανησιακα.

Οδηγικα δε θα σε προβληματισει πουθενα, ανετα το φορτωνεις και για ταξιδακι εκτος πόλης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Νέος τιμοκατάλογος Ford με τον mHEV στα Fiesta και Focus.
https://www.ford.gr/content/dam/guxeu/gr/documents/pricelists/PL-Cars.pdf

Ενδιαφέρον και το Fiesta ST line, όμορφο φαίνεται και κινητήρα 1.0 δεν θα καίει και πολύ αν το πας χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, salamiboy είπε

Ενδιαφέρον και το Fiesta ST line, όμορφο φαίνεται και κινητήρα 1.0 δεν θα καίει και πολύ αν το πας χαλαρά.

Θα προτιμούσα να έφερνε τον mHEV με τα 125 και στην έκδοση Titanium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Νέος τιμοκατάλογος Ford με τον mHEV στα Fiesta και Focus.
https://www.ford.gr/content/dam/guxeu/gr/documents/pricelists/PL-Cars.pdf

Ωνασουγα, 1.5 200 άλογα το st ❤️

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

@mp123  δώσε τα φώτα σου στον άνθρωπο

Λοιπόν περιμένω να με πάρουν για test drive για το Opel Glandland και το Skoda Kamiq 1.5 DSG . To Karoq 1.5 δεν υπάρχει για test drive :(

Νομίζω υπήρχε td στη μεσογειων. Μου είχαν πει να το δοκιμάσω αλλά όταν το είδα πλέον πήγαινα σα τυφλός προς το Q

 

δες το karoq είναι καλή επιλογή θεωρω και στα λεφτά σου (νομίζω μια πλούσια έκδοση πηγαινε 22 με τον 1.5/150 κ χειροκίνητο κιβώτιο)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chill είπε

Το πρωί με βλέπει συνάδελφος, από το πλάι, ανοίγει το στόμα και μου λέει μαλακα τι εργαλείο είναι αυτό. 

Μετά είδε το Skoda και απόγοητεύτηκε αλλά νταξει 😆

 

IMG_20200714_142436.jpg

Το ιδιο έπαθα κι εγω με το kodiaq. Σταματάω να πάρω εφημερίδα..3 παππούδες έξω από το βιβλιοπωλείο με κοιτάνε.  Μπαίνω μέσα  βγαίνω..αρχίζουν.. τι μάρκα είναι? Δεν μπορούμε να καταλάβουμε..Λέω skoda ( απο μεσα μου λέω θα έφαγαν ξενέρωμα..θα ήθελαν να πάνε σπίτι να πούμε είδαμε ένα μεγάλο αυτοκινητο αλλα τους κόπηκεη χαρα.. ) 2η ερώτηση..πόσα κυβικά ειναι.. λέω 1500... 2ο ξενέρωμα  χαχ θα περίμεναν να ακούσουν  κανα 2500..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ωνασουγα, 1.5 200 άλογα το st ❤️

Νομίζω υπήρχε td στη μεσογειων. Μου είχαν πει να το δοκιμάσω αλλά όταν το είδα πλέον πήγαινα σα τυφλός προς το Q

δες το karoq είναι καλή επιλογή θεωρω και στα λεφτά σου (νομίζω μια πλούσια έκδοση πηγαινε 22 με τον 1.5/150 κ χειροκίνητο κιβώτιο)

@tsofras https://mycarnow.kosmocar.gr/skoda/vehicle/?sc=3990E37A-32FA-45AB-A894-A8967749243A&br=90510&mc=NU73N52020S6E

συν 150 τέλη συν 90 πινακίδες συν 300 αλλά 2 χρόνια εγγγυηση. 22.480 με το κλειδί στο χέρι και ότι άλλο καταφέρεις σε κανα έμπορο. 
 

Σημειωτεον το ίδιο ακριβώς μοντέλο πριν την καραντίνα ήταν στα 26Κ χωρίς τέλη πινακίδες κτλ. 

Επεξ/σία από Noobios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Noobios είπε

@tsofras https://mycarnow.kosmocar.gr/skoda/vehicle/?sc=3990E37A-32FA-45AB-A894-A8967749243A&br=90510&mc=NU73N52020S6E

συν 150 τέλη συν 90 πινακίδες συν 300 αλλά 2 χρόνια εγγγυηση. 22.480 με το κλειδί στο χέρι και ότι άλλο καταφέρεις σε κανα έμπορο. 

Κομπλέ είναι αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει LED φώτα

Spoiler

Ζάντες αλουμινίου "CASTOR" 6Jx16" με ελαστικά 215/60 R16

Πίσω φώτα LED

Τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών με δερμάτινη επένδυση και χειριστήρια ηχοσυστήματος & τηλεφώνου

Oθόνη πολλαπλών ενδείξεων υπολογιστή on board "Maxi Dot"

ΕSC με ABS, MSR, ASR, EDL, HBA, DSR, RBS

Σύστημα αποφυγής πολλαπλών συγκρούσεων (multi-collision brake)

Αερόσακος οδηγού, συνοδηγού, πλευρικοί αερόσακοι εμπρός, αερόσακοι κεφαλής τύπου κουρτίνας

Αερόσακος γονάτων οδηγού

Καθίσματα με βελτιστοποιημένα προσκέφαλα για την προστασία του αυχένα σε περίπτωση ατυχήματος

Μπροστινό σύστημα προειδοποίησης κινδύνου "FRONT ASSIST" (με σύστημα προστασίας πεζών)

Σύστημα αναγνώρισης κόπωσης οδηγού ''DRIVER ALERT''Υποδοχή παιδικού καθίσματος "ISOFIX" στις πίσω θέσεις με επιπλέον βάσης στήριξης Top Τether

Προβολείς ομίχλης εμπρός

Σύστημα Hill Hold Κάθισμα οδηγού & συνοδηγού ρυθμιζόμενο καθ' ύψος με στήριξη μέσης

Ντουλαπάκι συνοδηγού στο ταμπλό φωτιζόμενο, με παροχή κλιματισμού

Μπροστινό ρυθμιζόμενο υποβραχιόνιο με αποθηκευτικό χώρο "JUMBO BOX" Πρίζα 12V στην κεντρική κονσόλαΠρίζα 12V στο χώρο αποσκευώνΣύστημα Start/Stop

Κεντρικό κλείδωμα θυρών με τηλεχειρισμό (δύο αναδιπλούμενα κλειδιά)

Ηλεκτρικά παράθυρα εμπρός & πίσωΗλεκτρικά ρυθμιζόμενοι, αναδιπλούμενοι και θερμαινόμενοι εξωτερικοί καθρέφτες Ηλεκτρομηχανικό χειρόφρενο

CLIMATRONIC - Ηλεκτρονικά ελεγχόμενος 2-ζωνικός κλιματισμός με αισθητήρα υγρασίας Cruise Control με περιοριστή ταχύτητας

Αισθητήρας βροχής & λειτουργίας φώτων

Ηχοσύστημα Πολυμέσων "BOLERO" με οθόνη αφής 8" + σύνδεση μέσω BLUETOOTH

Λειτουργία Smartlink (Mirrorlink, Car Play, Android Auto

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Noobios είπε

@tsofras https://mycarnow.kosmocar.gr/skoda/vehicle/?sc=3990E37A-32FA-45AB-A894-A8967749243A&br=90510&mc=NU73N52020S6E

συν 150 τέλη συν 90 πινακίδες συν 300 αλλά 2 χρόνια εγγγυηση. 22.480 με το κλειδί στο χέρι και ότι άλλο καταφέρεις σε κανα έμπορο. 

Σωστός! 22040 μου το έδιναν αυτό το ίδιο με 4 χρόνια εγγύηση με το κλειδί στο χέρι. (Χωρίς καν να διαπραγματευτώ ιδιαιτερα-συνεπώς πέφτει κ λίγο πιο κάτω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα λεντ φώτα όπως είχα πει όταν παρέλαβα και εγώ είναι το μόνο ενοχλητικό. Επίσης έχει ιδιαιτερότητα και δεν μπορείς να βάλεις led λαμπτήρες αφτερ μαρκετ. Θέλει πατέντα και τρύπηματα. Σε καροκ φόρουμ η λύση που κάνουν όλοι είναι αλλάζουν την αλογόνου με αλογόνου λευκή και είναι μια χαρά. Κάποια στιγμή και εγώ αυτό θα κάνω. Επίσης κάμερα οπισθοπορείας αυθεντική πάει κανα 300αρι άμα σου λείπει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Το ιδιο έπαθα κι εγω με το kodiaq. Σταματάω να πάρω εφημερίδα..3 παππούδες έξω από το βιβλιοπωλείο με κοιτάνε.  Μπαίνω μέσα  βγαίνω..αρχίζουν.. τι μάρκα είναι? Δεν μπορούμε να καταλάβουμε..Λέω skoda ( απο μεσα μου λέω θα έφαγαν ξενέρωμα..θα ήθελαν να πάνε σπίτι να πούμε είδαμε ένα μεγάλο αυτοκινητο αλλα τους κόπηκεη χαρα.. ) 2η ερώτηση..πόσα κυβικά ειναι.. λέω 1500... 2ο ξενέρωμα  χαχ θα περίμεναν να ακούσουν  κανα 2500..

Εγώ να δεις τι περνάω που γράφει από πίσω 35 tfsi και μου λένε «καλά ρε μλκα είσαι σοβαρός πηγές αγόρασες καινούργιο Αμαξι 3500 κυβικά, είσαι τρελός;»

😂😂😂

βαρέθηκα να εξηγώ τι σημαίνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Εγώ να δεις τι περνάω που γράφει από πίσω 35 tfsi και μου λένε «καλά ρε μλκα είσαι σοβαρός πηγές αγόρασες καινούργιο Αμαξι 3500 κυβικά, είσαι τρελός;»

😂😂😂

βαρέθηκα να εξηγώ τι σημαίνει 

Θα λές 35 άλογα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...