Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Το civic το έχεις απορρίψει λόγω τιμής και μεγέθους;  

Λόγω μεγέθους και καγκουριας η τιμή μία χαρά είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έχω εξαντληθεί ψυχολογικά απορώ που κάποιοι το κάνετε ένα χρόνο μπράβο σας.

Επειδή δεν έμεινε κάτι άλλο να ψάξω, πάω αύριο με την γυναίκα να δεί το αρονα.

Μένει να αποφασίσω αν θέλω SUV ή hatchback ( το leon έχει και την ηλιοροφή ρε γμτ)

Οπότε ένα από τα 2 θα πάρω

Αν θέτε γράψτε κανά υπέρ κατά ανάμεσα σε αυτά τα 2 σαν κατηγορίες όμως , όχι ότι το είχα ήδη, αυτό το ξέρω 🤣

Ναι ξέρω αν μετά από 25 σελίδες πάρω το ίδιο θα θέλετε να με φάτε. Προς υπεράσπιση μου το είχα αναφέρει σε προηγουμενα ποστ 😅

απο εμενα πηγαινε στο arona. ανετο, φορτωνεις οτι θες χωρις ζορι, μπαινεις βγαίνεις επίσης ανετοτατα και οχι οπως στα σπορ χατσμπακ που πρεπει να εισαι χελι και σε αξιοπρεπη τιμή. Εγγυηση νομιζω ειχε 4 χρονια (2+2), ισχυει το ιδιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, tsofras said:

Λόγω μεγέθους και καγκουριας η τιμή μία χαρά είναι

αν θες μια γνώμη
σε περίπτωση που καταλήξεις στο Leon 
μη ξεχάσεις να προσθέσεις στα έξτρα τα χρωμιωμένα περιγράμματα των πλαϊνών παραθύρων
εκτός ότι το κόστος δεν είναι απαγορευτικό, θεωρώ ότι προσθέτουν σημαντικά στην εξωτερική εμφάνιση
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, paylidis είπε

απο εμενα πηγαινε στο arona. ανετο, φορτωνεις οτι θες χωρις ζορι, μπαινεις βγαίνεις επίσης ανετοτατα και οχι οπως στα σπορ χατσμπακ που πρεπει να εισαι χελι και σε αξιοπρεπη τιμή. Εγγυηση νομιζω ειχε 4 χρονια (2+2), ισχυει το ιδιο;

Νομίζω 5 χρόνια μου είπε, μάλλον για εκεί πάω για να νιώσω και την αλλαγή επειδή έχω μπει και σε mood SUV

5 λεπτά πριν, koeltzakoatl είπε

To corolla hatchback για ποιους λόγους το έχεις απορρίψει ;

Μικροί χώροι και πολύ άδειο μου φάνηκε μέσα, επίσης ο 1800 κινητήρας πήγαινε πιο ψηλά σε τιμή

Αύριο παίρνω όλα τα χαρτιά και πάω να κλείσω , το πιο θα ενημερώσω αύριο

Σας ευχαριστώ για τρίτη φορά 😅

10 λεπτά πριν, KoreanW είπε

αν θες μια γνώμη
σε περίπτωση που καταλήξεις στο Leon 
μη ξεχάσεις να προσθέσεις στα έξτρα τα χρωμιωμένα περιγράμματα των πλαϊνών παραθύρων
εκτός ότι το κόστος δεν είναι απαγορευτικό, θεωρώ ότι προσθέτουν σημαντικά στην εξωτερική εμφάνιση
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

Αυτό το έχει stadar το fr αν δεν κάνω λάθος , τώρα το καινούριο που έβαλες δεν ξέρω

Εν τώ μεταξύ βλέπω στο site της seat το Arona με τον 1.0 115 άλογα 19600 και τον 1.5 150 άλογα 20100 . Ποιος δεν θα το πάρει για 500€?

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μια γνώμη και για το arona, θα σου φανεί λίγο.
Η κατηγορία του είναι μικρότερη του Leon και αυτό αντανακλά και στο σαλόνι.
Για να βελτιώσεις κάπως την εικόνα στο arona, πρέπει να διαλέξεις την επένδυση δερματίνης στο ταμπλό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KoreanW είπε

Αν θες μια γνώμη και για το arona, θα σου φανεί λίγο.
Η κατηγορία του είναι μικρότερη του Leon και αυτό αντανακλά και στο σαλόνι.
Για να βελτιώσεις κάπως την εικόνα στο arona, πρέπει να διαλέξεις την επένδυση δερματίνης στο ταμπλό.

Θα κάνω το ακουστικό τεστ αύριο και θα δω, ευχαριστώ πάντως για την διευκρίνιση

Δεν πάω για παραγγελία οπότε θα δω τι παίζει σε ετοιμοπαραδοτα γιατί κάνει και 1500€ έκπτωση

Αν θυμάμαι καλά με lede και connectivity pack και μεταλλικό πήγαινε 22.000€ και μου το άφησε στα 20.500 με δώρο τον τεμπέλη όταν του είπα ότι το βρήκα 200€ κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε περάσει και εμένα το Arona απο το μυαλό. Αλλά μου φάνηκε λίγο μικρότερο στο μάτι ..Βεβαια όπως είπα, εξ αρχής μου άρεσε το Renegade, οπότε όλα τα άλλα, μου φιανόταν κάπως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Μου είχε περάσει και εμένα το Arona απο το μυαλό. Αλλά μου φάνηκε λίγο μικρότερο στο μάτι ..Βεβαια όπως είπα, εξ αρχής μου άρεσε το Renegade, οπότε όλα τα άλλα, μου φιανόταν κάπως!

 

Screenshot_2020-05-12-21-28-40-057_org.mozilla.firefox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, στο ξαναέγραψα αλλά εμένα μου φαίνεται εντελώς άκυρο και ασύμφορο να πληρώσεις σχεδόν 10 χιλιάρικα για να πάρεις αυτό που είχες!

Μου φαίνεται ότι αν το κάνεις θα είναι επειδή κουράστηκες να ψάχνεις, δεν έχει λογική! Σόρυ αν δε σε βοηθάω αλλά αυτό πιστεύω πραγματικά.

Καλά ακόμα το ίδιο μοντέλο έχουν; Πόσα χρόνια το είχες εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Ξέρεις και ξέρει τα χούγια σου

Τέλος

Μίλησα με Seat από Οκτώβρη το νέο Leon, τον έβαλα και είδε το moose test μου είπε το Arona FR έχει άλλες αναρτήσεις , ζάντες δεν έχει καμία σχέση

Θα πάω να το δώ με την γυναίκα αύριο γιατί το παράτησα μόνο για το moose test

Ρώτησα και για το δικό μου έχει 3 ετοιμοπαραδοτα με led, ηλιοροφή , 18αρες στα 21900 και είπε θα μου κάνει καλύτερη τιμή θα πάω αύριο να τα πούμε

Μπορεί να είναι ίδιο με αυτό που είχα και πιο παλιό αλλά πείτε μου στα 21500 ( λέμε ότι το ρίχνει έστω 400) τι άλλο υπάρχει με 1.5 150 άλογα, led,18αρες, ηλιοροφή , start button, οθόνη κομπλέ με τα φυσικά του κουμπιά και όμορφο σε αυτά τα λεφτά να πάω να το πάρω

 

Δεν θέλω να ξέρω τα χούγια της.Θέλω καινούριο .Αν ξαναπαντρευτώ θα πάρω ξένη. Να μην μιλάει ελληνικά.( προτοιμω να μην μιλάει γενικα καθόλου αλλά οκ δεν θα πάρω και μουγκή ).

Στο θέμα μας λοιπόν τωρα παρε το λεον να ησυχάσεις ( εδώ που τα λέμε μεταξύ μας εμεις θα ησυχάσουμε πιο πολυ από εσένα . Τέτοια αγωνία δεν έχω ούτε στο the last kingdom που βλέπω στο νετφλιξ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, zio10 said:

Τι να σου πω, στο ξαναέγραψα αλλά εμένα μου φαίνεται εντελώς άκυρο και ασύμφορο να πληρώσεις σχεδόν 10 χιλιάρικα για να πάρεις αυτό που είχες!

Μου φαίνεται ότι αν το κάνεις θα είναι επειδή κουράστηκες να ψάχνεις, δεν έχει λογική! Σόρυ αν δε σε βοηθάω αλλά αυτό πιστεύω πραγματικά.

Καλά ακόμα το ίδιο μοντέλο έχουν; Πόσα χρόνια το είχες εσύ;

δεν εχουν το ίδιο μοντέλο,
έχει βγει επόμενη γενιά κάτι μήνες τώρα
και για αυτό σκέφτεται την αναβάθμιση, καμία σχέση με αυτό που είχε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην πάρεις το ίδιο που είχες. Καλό χρυσό αλλά θα το μετανιώσεις.. άσε που εγώ θα πλήρωνα να πάω σε dsg από μηχανικό κιβώτιο. Πάρε κάτι καινουριο να ανανεωθεις. Η δική μου γνώμη ειναι 1000αριδες 1200αριδες κινητήρες με κάτι 100-120 άλογα μακριά, ειδικά σε κάτι suv κλπ.. καλύτερα βάλε κάτι ακόμα και πήγαινε σε ένα σοβαρό αμάξι 150 άλογα +. Για μένα ο κινητήρας είναι η καρδιά του αυτοκινήτου, δεν θα έδινα τόσα λεφτά με τίποτα για ψοφιους κινητήρες. Όχι ότι τρέχω του θανατα ή οτιδήποτε αλλά γουστάρω να έχω την δύναμη όταν την χρειάζομαι συν ότι αν μου την βαρεσει που και που να "παίξω" λίγο παραπάνω. Στα συν ότι με πιο πολλά άλογα παίρνεις και πιο "αμάξι" από θέμα στησηματος-φρενων κλπ.. Η απόφαση καθαρά δική σου αλλά 20-22.000 για ψοφίμια επειδή έγινε "μοδα" το suv  το θεωρώ πέταμα χρημάτων. Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο έως 5κ να κάνω την δουλειά μου μέχρι να έχω την άνεση να πάω σε σωστό αμάξι.

Ps: είμαι από τους πρώτους που έγραψαν ότι είναι πολλά τα χρήματα για την χρήση που κανείς αλλά το θεωρώ κρίμα 20κ + για τέτοια αμάξια. Καλύτερα μια υπέρβαση ή λίγη υπομονή

Επεξ/σία από Liapisftw
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...