Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τι να σου πω, στο ξαναέγραψα αλλά εμένα μου φαίνεται εντελώς άκυρο και ασύμφορο να πληρώσεις σχεδόν 10 χιλιάρικα για να πάρεις αυτό που είχες!

Μου φαίνεται ότι αν το κάνεις θα είναι επειδή κουράστηκες να ψάχνεις, δεν έχει λογική! Σόρυ αν δε σε βοηθάω αλλά αυτό πιστεύω πραγματικά.

Καλά ακόμα το ίδιο μοντέλο έχουν; Πόσα χρόνια το είχες εσύ;

Το 12 βγήκε , το δικό μου ήταν του 13 , εγώ το αγόρασα το 15

Κάθε βοήθεια είναι βοήθεια , αν πεί η γυναίκα το οκ αύριο θα πάρω το Arona για να νιώσω και εγώ ότι αλλάζω

Επεξ/σία από tsofras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Το 12 βγήκε , το δικό μου ήταν του 13 , εγώ το αγόρασα το 15

Άρα αυτό που έχουν τώρα είναι το ίδιο και το καινούργιο θα βγει μετά το καλοκαίρι ή είναι άλλο όπως γράφει ο @KoreanW ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KoreanW είπε

αν θες μια γνώμη
σε περίπτωση που καταλήξεις στο Leon 
μη ξεχάσεις να προσθέσεις στα έξτρα τα χρωμιωμένα περιγράμματα των πλαϊνών παραθύρων
εκτός ότι το κόστος δεν είναι απαγορευτικό, θεωρώ ότι προσθέτουν σημαντικά στην εξωτερική εμφάνιση
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

1 ώρα πριν, KoreanW είπε
1 ώρα πριν, KoreanW είπε
Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Άρα αυτό που έχουν τώρα είναι το ίδιο και το καινούργιο θα βγει μετά το καλοκαίρι ή είναι άλλο όπως γράφει ο @KoreanW ;

Ίδιο είναι , δεν θυμάμαι αν βγήκε κάποιο facelift αλλά δεν έχει ιδιαίτερες αλλαγές.

Απλά έχει διαφορετική οθόνη μέσα , έχουν βάλει start button που δεν είχε τότε . Οπότε ήταν το Leon 3 που βγήκε το 2012 . Τώρα έρχεται το leon 4

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

Το καταλάβαμε απο την πρώτη φορά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε μη το πάρεις κρίμα είναι! 

Αν είναι για leon περίμενε το καινούργιο τουλάχιστον.

Το polo είπες το είδες;

Επεξ/σία από zio10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, mp123 said:

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

Τα χρωμιωμένα  περιγράμματα τα βάζουν οι συνταξιούχοι. Δεν πάει αν θες σπορ .

δηλαδή ένα Audi A3, ένα AR Giulietta, ένα Mazda 3 κοκ που έχουν χρώμιο στα πλαίσια δεν είναι σπορ και είναι για συνταξιούχους
ΟΚ γούστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Μην πάρεις το ίδιο που είχες. Καλό χρυσό αλλά θα το μετανιώσεις.. άσε που εγώ θα πλήρωνα να πάω σε dsg από μηχανικό κιβώτιο. Πάρε κάτι καινουριο να ανανεωθεις. Η δική μου γνώμη ειναι 1000αριδες 1200αριδες κινητήρες με κάτι 100-120 άλογα μακριά, ειδικά σε κάτι suv κλπ.. καλύτερα βάλε κάτι ακόμα και πήγαινε σε ένα σοβαρό αμάξι 150 άλογα +. Για μένα ο κινητήρας είναι η καρδιά του αυτοκινήτου, δεν θα έδινα τόσα λεφτά με τίποτα για ψοφιους κινητήρες. Όχι ότι τρέχω του θανατα ή οτιδήποτε αλλά γουστάρω να έχω την δύναμη όταν την χρειάζομαι συν ότι αν μου την βαρεσει που και που να "παίξω" λίγο παραπάνω. Στα συν ότι με πιο πολλά άλογα παίρνεις και πιο "αμάξι" από θέμα στησηματος-φρενων κλπ.. Η απόφαση καθαρά δική σου αλλά 20-22.000 για ψοφίμια επειδή έγινε "μοδα" το suv  το θεωρώ πέταμα χρημάτων. Καλύτερα ένα μεταχειρισμένο έως 5κ να κάνω την δουλειά μου μέχρι να έχω την άνεση να πάω σε σωστό αμάξι.

Ps: είμαι από τους πρώτους που έγραψαν ότι είναι πολλά τα χρήματα για την χρήση που κανείς αλλά το θεωρώ κρίμα 20κ + για τέτοια αμάξια. Καλύτερα μια υπέρβαση ή λίγη υπομονή

Καλά ναι , αν είχες την δική μου εμπειρία δεν ξέρω αν θα πλήρωνες. Και εγώ όταν το αγόρασα που μου το έλεγαν οι άλλοι έλεγα σε εμένα θα τύχει ? Και αν είναι να τύχει θα το πάρω μεταχείρο και θα έχω κάβα 1.500ε για όταν σπάσει (και όντως είχα κρατήσει ) .

Την εμπειρία όμως του να πηγαίνεις για μπάνιο με την οικογένεια και τελικά να περιμένεις στα διόδια τον γερανό να σας γυρίσει πίσω δεν στην μεταφέρει κάποιος.

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ , αλλά τι 150+ άλογα?  Σε κάτω απο 25.000 (που έχει το civic 150+) υπάρχουν μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Ε μη το πάρεις κρίμα είναι! 

Αν είναι για leon περίμενε το καινούργιο τουλάχιστον.

Το polo είπες το είδες;

Δεν μπορώ να μείνω 5 μήνες χωρίς αμάξι , το polo ωραίο αλλά μικροί χώροι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα την εντύπωση ότι το είχαν μεγαλώσει αρκετά.

Επειδή τα έχεις δει σχεδόν όλα, κανένα μίνι ίσως; Βγαίνουν κάτι εκδόσεις περίεργες. 

Τι να πω πρέπει να βρούμε αμάξι!  :lol:

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει μια λογική το να θέλεις ψυχολογικά να είσαι ήρεμος και να θέλεις καινούριο του κουτιού και μηχανικό κιβώτιο
αλλά μήπως με την ευκαιρία θα ήταν ακόμα καλύτερα να κοίταζες και το 4ης γενιάς Leon που θα παίξουν και προσφορές Launch edition ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, KoreanW είπε

δηλαδή ένα Audi A3, ένα AR Giulietta, ένα Mazda 3 κοκ που έχουν χρώμιο στα πλαίσια δεν είναι σπορ και είναι για συνταξιούχους
ΟΚ γούστα

Ο σωστός Κάγκουρας ( ο σπορ ) δεν βάζει χρώμια στα παράθυρα . 
 

 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, mp123 said:

Ο σωστός Κάγκουρας ( ο σπορ ) δεν βάζει χρώμια στα παράθυρα . 

κόβει ιπποδύναμη το χρώμιο;
πάσο για τους κάγκουρες
αλλά μια φορά, σπορ είναι άλλο πράγμα από την καγκουριά και το μπουρνάζι

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Είχα την εντύπωση ότι το είχαν μεγαλώσει αρκετά.

Επειδή τα έχεις δει σχεδόν όλα, κανένα μίνι ίσως; Βγαίνουν κάτι εκδόσεις περίεργες. 

Τι να πω πρέπει να βρούμε αμάξι!  :lol:

Βρήκαμε ρε , μην αρχίζεις να με μπερδεύεις πάλι

Το mini το κοίταγα στα κρυφά πάντως δεν σας είχα πεί κάτι 🤐 αλλά παραέχει μιρκό πορτ μπαγκάζ και είναι ακριβό

4 λεπτά πριν, KoreanW είπε

έχει μια λογική το να θέλεις ψυχολογικά να είσαι ήρεμος και να θέλεις καινούριο του κουτιού και μηχανικό κιβώτιο
αλλά μήπως με την ευκαιρία θα ήταν ακόμα καλύτερα να κοίταζες και το 4ης γενιάς Leon που θα παίξουν και προσφορές Launch edition ;

Είπα και πριν δεν  μπορώ να περιμένω 5 μήνες

4 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ο σωστός Κάγκουρας ( ο σπορ ) δεν βάζει χρώμια στα παράθυρα . 

Καλά και εγώ το βρίσκω λιγο υπερβολικό δεν είναι καγκουριά το χρώμιο ίσα ίσα το κάνει και ξεχωρίζει και σπάει λίγο την μονοτονία

Βασικά εγώ μόνο το civic βρίσκω καγκούρικο , εσύ έβγαλες το megane , το renegade , το χρώμιο :D έχει υψηλά standards χεχε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

κόβει ιπποδύναμη το χρώμιο;
πάσο για τους κάγκουρες
αλλά μια φορά, σπορ είναι άλλο πράγμα από την καγκουριά και το μπουρνάζι

Δεν με κατάλαβες . Όλοι μας είμαστε λίγο κάγκουρες. Αλλά το χρώμιο στα παράθυρα βαζουν μόνο οι συνταξιούχος η σε νεκροφόρα.( μακρυά από μας )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το mini το κοίταγα στα κρυφά πάντως δεν σας είχα πεί κάτι 🤐 αλλά παραέχει μιρκό πορτ μπαγκάζ και είναι ακριβό

Το countryman έχει καλούς χώρους γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, tsofras said:

Δεν μπορώ να μείνω 5 μήνες χωρίς αμάξι , το polo ωραίο αλλά μικροί χώροι

Για να το διασκεδάσουμε,
μόλις επανέλθει η καραντίνα με το δεύτερο κύμα
να δεις τί εύκολα θα περάσουν οι μήνες...

υγ: με το 4ης γενιάς Leon θα έχουν λογικά και ετοιμοπαράδοτα

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...