Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Βρήκαμε ρε , μην αρχίζεις να με μπερδεύεις πάλι

Το mini το κοίταγα στα κρυφά πάντως δεν σας είχα πεί κάτι 🤐 αλλά παραέχει μιρκό πορτ μπαγκάζ και είναι ακριβό

Είπα και πριν δεν  μπορώ να περιμένω 5 μήνες

Καλά και εγώ το βρίσκω λιγο υπερβολικό δεν είναι καγκουριά το χρώμιο ίσα ίσα το κάνει και ξεχωρίζει και σπάει λίγο την μονοτονία

Βασικά εγώ μόνο το civic βρίσκω καγκούρικο , εσύ έβγαλες το megane , το renegade , το χρώμιο :D έχει υψηλά standards χεχε

Το καταλάβαμε πως κοίταζες μίνι.Σιγά να μην το κοίταζες .

Εγω θα σου κάνω μια εντελώς νέα πρόταση για αυτοκίνητο που δεν έχει ξαναφέρθει από κανέναν. Το FIAT 500X το έχεις δει.;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το 12 βγήκε , το δικό μου ήταν του 13 , εγώ το αγόρασα το 15

Κάθε βοήθεια είναι βοήθεια , αν πεί η γυναίκα το οκ αύριο θα πάρω το Arona για να νιώσω και εγώ ότι αλλάζω

Ριξε μια ματια στη seat μακρης στην κηφισιας.Περασα πριν μια εβδομαδα και δινουν ενα arona FR full απο 23.500 μονο 21,000 με 4 χρονια και πατακια και......αλλα.

αυτο το κοιταζω και εγω λογω κινητηρα και κιβωτιου που ειναι μηχανικο.Τα DSG γενικως ολο και κατι βγαζουν σε ολο το group. 

Me 3 ταριφες που εχουν φερει απο αεροδρομιο το μονο παραπονο τους ηταν για το DSG καθε λιγο γι αυτο αν μπεις ποτε σε κανενα θα δεις οτι δεν το γκαζωνουν απο χαμηλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Το countryman έχει καλούς χώρους γενικά.

Ναι αλλά όταν σου πουν τιμή είναι σαν να σε χτυπάει ρεύμα τριφασικό 440V

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Ναι αλλά όταν σου πουν τιμή είναι σαν να σε χτυπάει ρεύμα τριφασικό 440V

που να δεις οταν αρχιζουν οι ζημιες τι ρευμα σε χτυπαει εκει 6600 V και συνεχιζουν ακομα. Βλεπεις ειναι BMW απο πισω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παράτας τα αυτοκίνητα και να ψάχνεις για σκουτερ και μηχανή . Με 10000 ξεκινάς μια χαρά να πάρεις δυο για αρχή.ετσι και αλλοιώς για μέσα στην πόλη το θέλεις. Βγάζεις και γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mp123 είπε

Δεν παράτας τα αυτοκίνητα και να ψάχνεις για σκουτερ και μηχανή . Με 10000 ξεκινάς μια χαρά να πάρεις δυο για αρχή.ετσι και αλλοιώς για μέσα στην πόλη το θέλεις. Βγάζεις και γούστα.

Και αυτό το σκεφτόμουν σήμερα και μου ήρθες εσύ στο μυαλό , απλά είχα φάει τα μούτρα μου όταν η γυναίκα μου ήταν έγκυος στο πρώτο μας παιδί και υποσχέθηκα ότι μηχανή δεν ξαναπαίρνω

Και δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εμένα ακόμη μου τρέχουν τα σάλια

 

 

2.jpg

20151114_153158.jpg

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Κανένα μεταχειρισμένο?

https://www.car.gr/26614446-audi-a3-tfsi-cod-sport-8vmbcc-1-4

Αν ήταν σε hatchback θα το σκεφτόμουν το συγκεκριμένο αλλά δεν βρήκα κάποιο της προκοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arona δε θα έπαιρνα ποτέ. Δεν ξέρω γιατί, μου φαίνεται πολύ "λίγο" σαν αμάξι. Και πολύ ακριβό.

Αντίθετα θα σου πρότεινα το ibiza. Ναι, ξέρω ότι δε θέλεις χιλιάρι, αλλά το χιλιάρι με τους 115 είναι πραγματικός πύραυλος!

Πλεονεκτήματα:

-το Ibizaki θα σου θυμίζει έντονα το Λεον που λες ότι σου αρέσει ακόμη πολύ,

-θα γλιτώσεις πάρα πολλά λεφτά στην αγορά (πόσο; 5,6,7 χιλιάρικα κάτω από αρονα ενώ είναι το ίδιο αμάξι;),

-έχει εξαιρετικό πάτημα και φοβερό τιμόνι! Χάνει μόνο από φιεστα κατά τη γνώμη μου. Και είναι καλύτερο από πολλά της επόμενης κατηγορίας!

-έχει τους χώρους που θέλεις τόσο στους πίσω όσο και στο πορτμπαγκαζ.

Για σκέψου το. 

Κυρίως επειδή στο πρώτο σου ποστ λες ότι δε θέλεις να δίνεις πολλά λεφτά στο αμάξι, και ότι "προτιμάς να τα δίνεις σε άλλες χαρές".

(Παρεμπιπτόντως, εγώ δεν έψαχνα αμάξι, μέχρι που κάποια στιγμή στα τέλη του 17 έκανα τεστ ντραιβ ένα Ibiza 1.0 95ps και μου άρεσε τόσο πολύ που αποφάσισα να αγοράσω αμάξι. Τελικά δεν πήρα αυτό 😅, αλλά δεν έχει σημασία. Αυτό με έβαλε στο κλίμα!)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, tsofras said:

Αν ήταν σε hatchback θα το σκεφτόμουν το συγκεκριμένο αλλά δεν βρήκα κάποιο της προκοπής

Θα ξαναπώ τότε για 308. :P

https://www.car.gr/12299380-peugeot-308-1-5-bluehdi-130-s-s-active

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sargus είπε

Arona δε θα έπαιρνα ποτέ. Δεν ξέρω γιατί, μου φαίνεται πολύ "λίγο" σαν αμάξι. Και πολύ ακριβό.

Αντίθετα θα σου πρότεινα το ibiza. Ναι, ξέρω ότι δε θέλεις χιλιάρι, αλλά το χιλιάρι με τους 115 είναι πραγματικός πύραυλος!

Πλεονεκτήματα:

-το Ibizaki θα σου θυμίζει έντονα το Λεον που λες ότι σου αρέσει ακόμη πολύ,

-θα γλιτώσεις πάρα πολλά λεφτά στην αγορά (πόσο; 5,6,7 χιλιάρικα κάτω από αρονα ενώ είναι το ίδιο αμάξι;),

-έχει εξαιρετικό πάτημα και φοβερό τιμόνι! Χάνει μόνο από φιεστα κατά τη γνώμη μου. Και είναι καλύτερο από πολλά της επόμενης κατηγορίας!

-έχει τους χώρους που θέλεις τόσο στους πίσω όσο και στο πορτμπαγκαζ.

Για σκέψου το. 

Κυρίως επειδή στο πρώτο σου ποστ λες ότι δε θέλεις να δίνεις πολλά λεφτά στο αμάξι, και ότι "προτιμάς να τα δίνεις σε άλλες χαρές".

(Παρεμπιπτόντως, εγώ δεν έψαχνα αμάξι, μέχρι που κάποια στιγμή στα τέλη του 17 έκανα τεστ ντραιβ ένα Ibiza 1.0 95ps και μου άρεσε τόσο πολύ που αποφάσισα να αγοράσω αμάξι. Τελικά δεν πήρα αυτό 😅, αλλά δεν έχει σημασία. Αυτό με έβαλε στο κλίμα!)

Αν έφερνε ακόμη το FR με τα 150 θα το είχα αγοράσει. Φορτωμένο με ηλιοροφές , κάμερες , ηχεία κτλ. 19.000 κομπλέ με τα πάντα όλα και 355λίτρα πορτ μπαγκαζ

Ντροπή για την ιστορία του FR ότι το φέρνουν τώρα με 115 άλογα και χιλιάρη

Αλλιώς είναι πανέμορφο , βασικά είναι σαν μικρογραφία του Leon , πολλές φορές το βλέπω απο μπροστά και μπερδεύομαι

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Θα ξαναπώ για το τιμόνι που σου κρύβει το καντραν.

Πήγα και το είδα και αυτό και δεν ....

Αν έβγαιναν τα μαρούλια θα πήγαινα σε 2008 πάντως

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tsofras said:

Θα ξαναπώ για το τιμόνι που σου κρύβει το καντραν.

Πήγα και το είδα και αυτό και δεν ....

Έχω διαβάσει και από άλλους ότι είχαν θέμα αρχικά αλλά ρυθμίζοντας το τιμόνι βρήκαν σημείο που να βολεύει και να μην κρύβει τίποτα.

Το Ceed δεν θυμάμαι. Το κοίταξες?

https://www.car.gr/22555817-kia-ceed-gt-line-140hp#modal

 

Ή να γίνεις εναλλακτικός με υβριδικό:

 

https://www.car.gr/26668815-toyota-c-hr-club-bitone-led-keyless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HALF EVIL είπε

Το civic πάντως δεν είναι καγκουρικο.Μια χαρά αμαξαρα είναι, απλώς είναι κάπως απλωμένο. 

οκ είπαμε γούστα είναι αυτά , είναι και 4.5 μέτρα το άτιμο

Μέχρι και bodykits μπήκα και είδα μήπως σώζεται η κατάσταση , πλάκα πλάκα βρήκα κάποια ωραία . Πολύ fast and furious κατάσταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...