Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, plasTOST είπε

To arona έχει συντηρητικό εσωτερικό όντως. Εξωτερικά που το είδα σε κόκκινο και ανθρακί χρώμα μου άρεσε πάντως.

Και εμένα μου αρέσει , απλά το 2008 είναι πιο τούμπανο / άγριο / νέα σχεδίαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιταζω εδω τιμη για το karoq https://mycarnow.kosmocar.gr/skoda/selectmodel/?fc=NU7

και ειναι ιδια σχεδον η τιμη το βενζινη 1500/150 με το πετρελαιο 1600/116

εφοσων εχουν ιδια τιμη δεν αξιζει το πετρελαιο ποιο πολυ σαν επιλογή ? δεν θα ειναι ποιο οικονομικο σε χρηση ? ακομα και με λιγα χιλιομετρα τον χρονο ? πχ 12000 ?

Απο συντηρηση εχουν διαφορα στο κοστος ? εχει καποιος αποψη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

εφοσων εχουν ιδια τιμη δεν αξιζει το πετρελαιο ποιο πολυ σαν επιλογή ? δεν θα ειναι ποιο οικονομικο σε χρηση ? ακομα και με λιγα χιλιομετρα τον χρονο ? πχ 12000 ?

Αν τα κάνεις σε εθνική και γενικότερα όχι μέσα σε κίνηση εννοείται diesel-άρα , παίζει να έχει και λιγότερα τέλη με βάση τους ρύπους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

κοιταζω εδω τιμη για το karoq https://mycarnow.kosmocar.gr/skoda/selectmodel/?fc=NU7

και ειναι ιδια σχεδον η τιμη το βενζινη 1500/150 με το πετρελαιο 1600/116

εφοσων εχουν ιδια τιμη δεν αξιζει το πετρελαιο ποιο πολυ σαν επιλογή ? δεν θα ειναι ποιο οικονομικο σε χρηση ? ακομα και με λιγα χιλιομετρα τον χρονο ? πχ 12000 ?

Απο συντηρηση εχουν διαφορα στο κοστος ? εχει καποιος αποψη ?

To karoq το έχει φίλος πετρέλαιο χειροκίνητο. Μέση έχει από 5-6. Περίπου 15-20κ χλμ τον χρόνο κάνει. Υπερ ευχαριστημένος.

Επίσης παραλίγο να την πατήσει με τα τέλη γιατί πήγε να βάλει τα καθίσματα πίσω (τα flex ?) με αποτέλεσμα να αλλάζει το βάρος του αυτοκινήτου και να αλλάζουν και τα τέλη λόγω ρύπων.

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

χαχαχα

εχεις δικιο , το εχω στα σχεδια να το κανω και αυτο test drive . Μου αρεσε παρα πολυ οταν το ειδα στην αντιπροσωπεια.

το 1500 cc/150hp τελικη τιμη 22.220 σε μια κουβεντα που ειχα κανει αλλα εχει επιτοκιο 1.9 νομιζω οποτε αξίζει

ετοιμοπαραδοτο 1.5/150 στα 22040 καλη εκδοση με μεταλλικο κ το κλειδι στο χερι μου το εδιναν προ 1.5 μηνα... θεωρω οτι η τιμή επαιρνε λιγο παζαρι ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, paylidis είπε

ετοιμοπαραδοτο 1.5/150 στα 22040 καλη εκδοση με μεταλλικο κ το κλειδι στο χερι μου το εδιναν προ 1.5 μηνα... θεωρω οτι η τιμή επαιρνε λιγο παζαρι ακομα...

Πως ειναι σας αυτοκίνητο μεσα; Ενοοω ποιοτητα πλαστικών κλπ; 
μονο λογο κινητήρα θα το κοιτούσα καθως οπως σου ειχα πει θα προχωρήσω στην αγορα του Troc  εντος μηνα. 
 

σκεφτηκα να παρω μια τιμη και για το vitara αλλα με τετρακίνηση. Αν καποιος εχεις παρει τιμη με ενα σχετικα καλο εξοπλισμό ας με βοηθησει 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotiriadisc είπε

το opel grandland x-x cite 1.2/130hp τι λετε ? 21300 τελική

Πολυ καλοι χώροι και καλη τιμη για την κατηγορία του (σε μεγεθος ενοοω) απλα λιγο αδιαφορο εσωτερικό αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα γούστου.  Να πας να το δεις παντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skoda Octavia 2020 Combi 2.0 TDI 150hp 

640 λίτρα πορτμπαγκάζ

είναι αξιόπιστο γιατι έχω ένα του 2018 στα ίδια κυβικα

Σε μεγάλους δρόμους δεν θα καις τίποτα γιατί είναι diesel 

έχει την ίδια τεχνολογία μέσα όπως το golf το καινούργιο 

και τιμή γύρω 20.000 ευρώ 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια νισαφι πια με τα πετρελαια. Υπαρχει και ενα περιβάλλον, υπαρχουν και συνανθρωποι. Καλο είναι να μη κοιταμε μονο την παρτυ μας (γενικο ειναι το σχολιο, βαζω κ μενα μεσα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, emanue2002 είπε

Skoda Octavia 2020 Combi 2.0 TDI 150hp 

640 λίτρα πορτμπαγκάζ

είναι αξιόπιστο γιατι έχω ένα του 2018 στα ίδια κυβικα

Σε μεγάλους δρόμους δεν θα καις τίποτα γιατί είναι diesel 

έχει την ίδια τεχνολογία μέσα όπως το golf το καινούργιο 

και τιμή γύρω 20.000 ευρώ 

19.900 αρχική τιμή για τον 1.0 110 ps

21.900 πρώτη έκδοση με 1.5 150  , με χρώματα , τέλη κτλ δλδ περίπου 23.000ε

Ο κινητήρας που αναφέρεις ξεκινάει απο 27.300 οπότε μιλάμε για 28.000+

Το είδες κάπου  20.000ε  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, seloner είπε

Παιδιά για το Renault Clio του 2020 τι γνώμη έχετε ;  Σκέφτομαι σαν άλλη λύση το i20 της hyundai

Εχεις σκεφτει το polo? Θεωρω το καλυτερο οδηγικά στην κατηγορία αυτη αντε μαζι με το Fiesta. 
Στα χρηματα αυτα πας στην δευτερη έκδοση και γυρω στα 16.600 βγαινει η τριτη νομιζω excelanche λεγιεται   που εχει τα παντα με χειροκίνητο κιβώτιο βεβαια που δεν ξερω τι προτειμας.

 

Βασικα εγω καρφί για το Polo θα πηγαινα που το εχουν μεγαλώσει κιολας και θυμίζει μεσαίου μεγέθους αμαξι.

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Masma είπε

Πως ειναι σας αυτοκίνητο μεσα; Ενοοω ποιοτητα πλαστικών κλπ; 
μονο λογο κινητήρα θα το κοιτούσα καθως οπως σου ειχα πει θα προχωρήσω στην αγορα του Troc  εντος μηνα. 
 

σκεφτηκα να παρω μια τιμη και για το vitara αλλα με τετρακίνηση. Αν καποιος εχεις παρει τιμη με ενα σχετικα καλο εξοπλισμό ας με βοηθησει 

Δεν ήταν κακό (στα ίδια με το troc πάνω κάτω) αλλά ήμουν πολύ ενθουσιασμένος με το Audi όποτε δεν ασχολήθηκα καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δεν ήταν κακό (στα ίδια με το troc πάνω κάτω) αλλά ήμουν πολύ ενθουσιασμένος με το Audi όποτε δεν ασχολήθηκα καν

Ε λογικο πηγες 2 σκαλιά πανω εσυ! Να σου πω το T roc πιο πολυ μπυ αρεσει απλα το σκεφτηκα για τον κινητήρα γιατι στο t- roc ο 1.5 ξεφεύγει σε τιμη. 
 

ΥΓ. Πως φευγει καποιος απο γκρουπ wag οταν εχει ξαναπάρει αληθεια δεν ξερω....

Επεξ/σία από Masma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Masma είπε

Ε λογικο πηγες 2 σκαλιά πανω εσυ! Να σου πω το T roc πιο πολυ μπυ αρεσει απλα το σκεφτηκα για τον κινητήρα γιατι στο t- roc ο 1.5 ξεφεύγει σε τιμη. 
 

ΥΓ. Πως φευγει καποιος απο γκρουπ wag οταν εχει ξαναπάρει αληθεια δεν ξερω....

Σε αυτό συμφωνώ γιατί άσχετα απο την αξιοπιστία του group έχει όλο το πακέτο συνήθως σε εμφάνιση , ποιότητα , κινητήρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...