Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα πάω να το δω και να σου ανεβάσω φωτογραφία με εμένα μέσα

Να πας .Στα 18 δεν θα βρεις καλύτερο. Εγω θα το έπαιρνα ανετα . Ξέφυγε από την μάζα με τα άσχημα τρανσφορμερ αυτοκίνητα. 
Υ.γ οκ νομίζω έχει αιρ καντισιον αντί για κλίμα.αυτη η έκδοση. Η επόμενη που έχει κάπου στα 20. Δεν πειράζει για 2000 μπορεις να ζήσεις χωρίς αυτό.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mp123 είπε

Να πας .Στα 18 δεν θα βρεις καλύτερο. Εγω θα το έπαιρνα ανετα . Ξέφυγε από την μάζα με τα άσχημα τρανσφορμερ αυτοκίνητα. 
Υ.γ οκ νομίζω έχει αιρ καντισιον αντί για κλίμα.αυτη η έκδοση. Η επόμενη που έχει κάπου στα 20. Δεν πειράζει για 2000 μπορεις να ζήσεις χωρίς αυτό.

Απλά ρε μαν αν είναι να δώσω 18.000 για το 500x που έχει 350 λίτρα πορτ μπαγκαζ , προτιμώ να δώσω λιγότερα να πάρω το Ibiza FR με led , ηλιοροφή και ψηφιακό πίνακα

Ίδιος περίπου κινητήρας , ίδιο περίπου Πορτ μπαγκαζ , καλύτερος εξοπλισμός το Ibiza και προσωπικά μου αρέσει περισσότερο

Είπαμε αν είχε μεγαλύτερο Πορτ μπαγκαζ θα είχα πάει να το δω , αλλά στα 350 έχω άλλη καλύτερη επιλογή , ή έστω αν είχε καλύτερο κινητήρα

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tsofras είπε

Απλά ρε μαν αν είναι να δώσω 18.000 για το 500x που έχει 350 λίτρα πορτ μπαγκαζ , προτιμώ να δώσω λιγότερα να πάρω το Ibiza FR με led , ηλιοροφή και ψηφιακό πίνακα

Ίδιος περίπου κινητήρας , ίδιο περίπου Πορτ μπαγκαζ , καλύτερος εξοπλισμός το Ibiza και προσωπικά μου αρέσει περισσότερο

Είπαμε αν είχε μεγαλύτερο Πορτ μπαγκαζ θα είχα πάει να το δω , αλλά στα 350 έχω άλλη καλύτερη επιλογή , ή έστω αν είχε καλύτερο κινητήρα

Το πορπαγκαζ τα βολευεις  ανετα. Στυλ φιλε. Ξέφυγε από την μάζα. Παντού ιμπιζα . Έχεις το c3  που έχεις πει.θα έχεις δυο ίδια κατηγορία. Σκεψου το.Αλλοστε αφού έχεις πει μένεις παλιό Φάληρο καλή περιοχή ταιριάζει το χ.

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν μου έφτανε ο @mp123 έχω και εσένα τώρα

ΘΑ ΠΑΩ ΛΕΜΕ , ΘΑ ΠΑΩ !

+ του οτι φοράει το τρομερό πλαίσιο της Ιουλιέτας.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.topgear.com/car-reviews/seat/arona

''The Seat Arona is a decent enough crossover, but a Leon hatchback is bigger, better and no more expensive''

Αυτο, ολα τα αλλα ειναι περιττά. Παιρνεις suv για να μπαινεις πιο ανετα λογω υψηλης θεσης, αντε και για οριακα καλυτερο πορτμπαγκαζ. Δεν μπορω να σκεφτω αλλα θετικα σε συγκριση με το χατσμπακ μοντελο τους. Μια μεση λυση ειναι το focus active, που ειναι λιγο πιο ψηλο απο το απλό αλλα με σχεδον ιδια οδηγικη συμπεριφορα. Δεν το εχω δοκιμασει,δεν το ξερω, αλλα αν ημουν στην ιδια θεση με τον ts, θα του εκανα ενα τεστ. Παρομοιως θα δοκιμαζα και το honda civic,νομιζω τρεχει και μια προσφορα. Γενικα θα παιξει αρκετα αυτο με τις προσφορες, αφου υπαρχει στοκ και θελουν να φυγει καποια στιγμη.

Τωρα, αν εχεις μπει στην μπριζα για suv οπωσδηποτε, οκ. Δες και αυτο,λιγο παλιοτερο αρθρο, αλλα μηπως βοηθησει.

https://www.autoagora.gr/news/data/nea-montela/Mikra-SUV-h-mikromesaia-sta-idia-lefta_175985_36916.asp

Δες το και το 500ρακι,δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις. Σε αυτα τα λεφτα νομιζω που ψαχνεις,θα μπορουσες να δεις και το SX4 S-Cross ,μια που μιλαμε για ιταλικους κινητηρες.. Δεν ξερω αν εχει απορριφθει για καποιο λογο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

https://www.topgear.com/car-reviews/seat/arona

''The Seat Arona is a decent enough crossover, but a Leon hatchback is bigger, better and no more expensive''

Αυτο, ολα τα αλλα ειναι περιττά. Παιρνεις suv για να μπαινεις πιο ανετα λογω υψηλης θεσης, αντε και για οριακα καλυτερο πορτμπαγκαζ. Δεν μπορω να σκεφτω αλλα θετικα σε συγκριση με το χατσμπακ μοντελο τους. Μια μεση λυση ειναι το focus active, που ειναι λιγο πιο ψηλο απο το απλό αλλα με σχεδον ιδια οδηγικη συμπεριφορα. Δεν το εχω δοκιμασει,δεν το ξερω, αλλα αν ημουν στην ιδια θεση με τον ts, θα του εκανα ενα τεστ. Παρομοιως θα δοκιμαζα και το honda civic,νομιζω τρεχει και μια προσφορα. Γενικα θα παιξει αρκετα αυτο με τις προσφορες, αφου υπαρχει στοκ και θελουν να φυγει καποια στιγμη.

Τωρα, αν εχεις μπει στην μπριζα για suv οπωσδηποτε, οκ. Δες και αυτο,λιγο παλιοτερο αρθρο, αλλα μηπως βοηθησει.

https://www.autoagora.gr/news/data/nea-montela/Mikra-SUV-h-mikromesaia-sta-idia-lefta_175985_36916.asp

Δες το και το 500ρακι,δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις. Σε αυτα τα λεφτα νομιζω που ψαχνεις,θα μπορουσες να δεις και το SX4 S-Cross ,μια που μιλαμε για ιταλικους κινητηρες.. Δεν ξερω αν εχει απορριφθει για καποιο λογο

To είδα το sx-4 εχθές , απλά μου είναι αδιάφορο αλλά δεν είναι κακό ούτε σε τιμή , ούτε σε χώρους/κινητήρα/εξοπλισμό

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ωραίο και το suzuki  αλλά πιο όμορφο το 500.

Αν πας με τη γυναίκα σίγουρα το 500 θα πάρετε, δε γίνεται να μη της αρέσει! :D

Βασικά η μεγάλη μου η κόρη έχει φαγωθεί (είναι 8 χρονών) και το είχε δεί στον δρόμο πριν καιρό και είπε ότι θα το παρει όταν μεγαλώσει :D

Κοίτα να δείς , το είχα δεί πριν 2 χρόνια και μου άρεσε και εμένα αρκετά . Πολύ ρετρο κατάσταση και όντος ιδιαίτερο .

Αλλά τότε ήταν με τον 1.4 140 άλογα , είδα στο νετ για κινητήρα 1.3 150 άλογα δεν ξέρω αν θα έρθει εδώ

Με τον 1.0 120 άλογα ξαναγυρίζω σε αυτά που κοίταγα με μικρούς κινητήρες για αυτό έχω το κόλλημα

Edit: Μόλις είδα στο autoagora στα 22.000 έχει τον 1.3 με τα 150 άλογα με αυτόματο , 27 κιλά ροπής είναι βενζίνης ? Πολύ καλή ροπή. Επίσης είδα μακ φερσον μπρος πίσω? Σε απόσταση απο το έδαφος είναι πιο χαμηλό βέβαια απο το Αρονα

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού ξεκαθάρισε ότι από το dsg έχει καεί και δεν το θέλει.

 

Το focus active είναι μια πολύ καλή περίπτωση. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βενζίνη βλέπω είναι, σούπερ!

Καλοτάξιδο, χρώμα;

Δες σε μη μεταλλικό να γλιτώσεις τίποτα.

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθετως, τοτε ειναι που πρεπει να συνεχιστει το θρεντ. Θα μας λεει τα παραπονα για αυτο που πηρε κι εμεις θα αντιπαραθετουμε τι ειχαμε πει πριν το παρει!😱

περα απο την πλακα,παντα ειναι καλο να υπαρχει feedback..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...