Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, sargus είπε

Πέρα από τα παραπάνω, έχουν πολλά αντικειμενικά μειονεκτήματα σε σχέση με το αντίστοιχο χαμηλό:

1. Αρκετά ακριβότερα για την ίδια πλατφόρμα με ένα χαμηλό

2. Φρενάρουν χειρότερα 

3. Στρίβουν χειρότερα 

4. Επιταχύνουν χειρότερα 

5. Καταναλώνουν περισσότερο

Έχουν και υποκειμενικά μειονεκτήματα όπως κάποιοι ανακατεύονται λόγω πλεύσεων και/ή ύψους στις στροφές κ.α.

Κανένα πλεονέκτημα δεν αντισταθμίζει αυτά...Τα βασικότερα όλων δηλαδή.

 

59 λεπτά πριν, sargus είπε

Πέρα από τα παραπάνω, τελικά ο καθένας θα πάρει αυτό που γουστάρει!

Προφανέστατα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλαιό Φάληρο - Ελευσίνα και αντιστρόφως, 5,1lt clima ανοιχτό, χαλαρή οδήγηση όχι γιατί ειμαι στα μέλια όπως έχει γραφτεί στο παρελθόν αλλά γιατί είναι ο μοναδικός σωστός τρόπος να οδηγείς εντός πόλης. Έκανα και κάτι στάσεις στο δρόμο για καφέ, κάτι games από το game galaxy στην Αργυρούπολη - λείπει η οικογένεια για διακοπές οπότε το... Γλενταω 😂😂😂. Δεν θα βαρεθώ να γράφω για την κατανάλωση sorry. 

Νευριαζω πολύ με αυτά που βλέπω στο δρόμο. Κυκλοφορούν πολλοί εγκληματίες εκεί έξω. Παππούδες, γιαγιάδες, χαζογκομενες, δικυκλιστες κάθε είδους από ντελιβεράδες μέχρι Βαλεντίνους ροσσις, χρεπια, γύφτοι scavengers φορτωμένοι μεχρι το θεό, νταλικέρηδες. Απελπισία πραγματικά. Μια διαπίστωση απλά. 

Αν δεν είχα πάρκινγκ - έχω υπαίθριο - δεν ξέρω αν θα έπαιρνα καινούργιο αμάξι. Και για τους επικίνδυνους που κυκλοφορούν αλλά και για τους σκατοψυχους ζηλοφθονες (Ενός μήνα troc συναδέλφου το χάραξαν από μια μεριά με αιχμηρό αντικείμενο το έκαναν μπουρδέλο κυριολεκτικά). 

Στην δουλειά το βάζω σε υπόστεγο και μετά μέχρι το βράδυ που θα το βάλω στο πάρκινγκ είναι στον δρόμο, υπό σκιά. Για να σαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι μάλλον πρέπει απλά να μην το κυκλοφορείς ποτέ. 

Η πόρτα του πάρκινγκ μου είναι συρόμενη. Πόσο κοστίζει να βάλω μια αυτόματη με τηλεχειρισμό; Να δω αν αξίζει, γιατί με κουράζει αυτή τη στιγμή η διαδικασία του άνοιξε κλείσε manually. 

 

Και μια από τον δρόμο μιας και μόνο από αντιπροσωπεία είχα βάλει 😁

 

IMG_20200725_163247.jpg

Επεξ/σία από chill
  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chill είπε

Παλαιό Φάληρο - Ελευσίνα και αντιστρόφως, 5,1lt clima ανοιχτό, χαλαρή οδήγηση όχι γιατί ειμαι στα μέλια όπως έχει γραφτεί στο παρελθόν αλλά γιατί είναι ο μοναδικός σωστός τρόπος να οδηγείς εντός πόλης. Έκανα και κάτι στάσεις στο δρόμο για καφέ, κάτι games από το game galaxy στην Αργυρούπολη - λείπει η οικογένεια για διακοπές οπότε το... Γλενταω 😂😂😂. Δεν θα βαρεθώ να γράφω για την κατανάλωση sorry. 

Νευριαζω πολύ με αυτά που βλέπω στο δρόμο. Κυκλοφορούν πολλοί εγκληματίες εκεί έξω. Παππούδες, γιαγιάδες, χαζογκομενες, δικυκλιστες κάθε είδους από ντελιβεράδες μέχρι Βαλεντίνους ροσσις, χρεπια, γύφτοι scavengers φορτωμένοι μεχρι το θεό, νταλικέρηδες. Απελπισία πραγματικά. Μια διαπίστωση απλά. 

Αν δεν είχα πάρκινγκ - έχω υπαίθριο - δεν ξέρω αν θα έπαιρνα καινούργιο αμάξι. Και για τους επικίνδυνους που κυκλοφορούν αλλά και για τους σκατοψυχους ζηλοφθονες (Ενός μήνα troc συναδέλφου το χάραξαν από μια μεριά με αιχμηρό αντικείμενο το έκαναν μπουρδέλο κυριολεκτικά). 

Στην δουλειά το βάζω σε υπόστεγο και μετά μέχρι το βράδυ που θα το βάλω στο πάρκινγκ είναι στον δρόμο, υπό σκιά. Για να σαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι μάλλον πρέπει απλά να μην το κυκλοφορείς ποτέ. 

Η πόρτα του πάρκινγκ μου είναι συρόμενη. Πόσο κοστίζει να βάλω μια αυτόματη με τηλεχειρισμό; Να δω αν αξίζει, γιατί με κουράζει αυτή τη στιγμή η διαδικασία του άνοιξε κλείσε manually. 

Και μια από τον δρόμο μιας και μόνο από αντιπροσωπεία είχα βάλει 😁

IMG_20200725_163247.jpg

@chill Πριν το καμικ τι είχες; Η θέση οδήγησης πως είναι σε ύψος στον δρόμο;

Το σκέφτομαι και εγώ μιας και γίναμε τέσσερις προχθές, οπότε σιγά σιγά πάμε για μεγαλύτερο όχημα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hountalas είπε

Κάτι κάνετε λάθος τότε. Πως γίνεται να μην χωράνε τα μισά του Α4 (480 λίτρα) στο πορτ μπαγκαζ του 3008 (520 λίτρα) ?

Real life συγκρίσεις φίλε μου. Δε κάνω τίποτα λάθος.

Θα σου δώσω ένα Britax Romer B Agile για δίδυμα, μια Delsey Giga βαλίτσα, δυο παρκοκρέβατα Quax, δύο μεσαίου μεγέθους σακ-βουαγιάζ και διάφορες μικροτσαντες με τσιτσιμπλίκια, και αν τα βάλεις στα "520 λιτρα" του 3008 έλα να συζητήσουμε.

10 λεπτά πριν, hountalas είπε

Δηλαδή με το σκεπτικό σου όποιος αγοράζει suv είναι κορόιδο της μόδας και παρασύρεται?

Όχι όλοι, αλλά σίγουρα η πλειοψηφία τα αγοράζει για τους λάθος λόγους. Αυτοί ναι, παρασύρονται.

Δε μπορεί να αγοράζεις ας πούμε π.χ. 2008 "για τους χώρους", που έχει ίδια λίτρα με το Golf μου και να πηγαίνεις να του βάζεις μπαγκαζιέρα. Άρα έχεις κάνει λάθος επιλογή διότι έχεις μια κινούμενη ντουλάπα που δε καλύπτει τη βασική ανάγκη που θέτεις και την κάνεις ακόμα πιο γκουμούτσα ρίχνοντας από πάνω και το μπαγκάζι. 

Ε έχει παρασυρθεί ο αγοραστης αυτός ή όχι?...

Anyway ας μη το υπεραναλύουμε. Μια άποψη ήθελα να καταθέσω. Άλλωστε οφείλω να παραδεχτώ ότι μερικά SUV μου αρέσουν εμφανισιακά). Αλλά ως γνωστόν, άλλο μου αρέσει και άλλο θα έδινα λεφτά να το αγοράσω..

By the way μάλλον θα αγοράσω ένα μικρό crossover στη σύζυγο... Θέλει "ψηλό" λέει 😪 ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, eMike είπε

Κανένα πλεονέκτημα δεν αντισταθμίζει αυτά...Τα βασικότερα όλων δηλαδή.

Προφανέστατα..

Φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις οδηγήσει κάποιο από τα SUV που απεχθάνεσαι, αλλά θα σου πω ότι όντας μέχρι προ μηνός κάτοχος ενός Toyota Celica (χαμηλό αυτοκίνητο με εξαιρετικες επιδόσεις σε στροφιλίκια κτλ) και πλέον κάτοχος ενός C3 Aircross νομίζω μπορώ να συγκρίνω τα είδη των οχημάτων μεταξύ τους. ΟΚ, πρέπει να προσαρμόσω πολύ τον τρόπο οδήγησης λόγω όγκου του αμαξώματος, στησίματος και πιο μαλακών αναρτήσεων, αλλά την άνεση που βρήκα σε ταξίδι με το καινούργιο δεν την είχα νιώσει μέχρι τώρα. Χώροι εντός άνετοι για 4 ενήλικες στο Αθήνα Θεσσαλονίκη(3 άντρες 1 γυναίκα), και πορτμπαγκάζ που πήρε τα πάντα όλα όσα χρειαστήκαμε για ένα τριήμερο στην πρωτεύουσα. Ανάρτηση χαλί, που δεν ένιωθες τίποτα, και για να σε προλάβω ξέρω ότι αυτό δεν είναι και πολύ καλό αλλά το επιδίωκα να υπάρχει σε ότι και αν διάλεγα. Και κατανάλωση με cruise control στα 130 γύρω στο 6,5λ/100χλμ. Δεν λες και οτι καταναλώνει πολύ περισσότερο. Μια χαρά είναι το SUV, ειδικά τα  Β που για εμένα τουλάχιστον είναι ολα αυτά που ήθελα(χώροι εντός, μεγάλο πορτμπαγκάζ, χαμηλή κατανάλωση) σε μέγεθος μη απαγορευτικό για κυκλοφορία εντός Θεσσαλονικης και ειδικά με τους νέους μικρούς τούρμπο, κινούνται και σε πολύ οικονομικά πλαίσια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, Johnkeppas said:

Ανάρτηση χαλί, που δεν ένιωθες τίποτα, και για να σε προλάβω ξέρω ότι αυτό δεν είναι και πολύ καλό αλλά το επιδίωκα να υπάρχει σε ότι και αν διάλεγα. 

όλα καλά αλλά μου έκανε εντύπωση το «δεν είναι και πολύ καλό» αν αναφέρεται στην ανάρτηση χαλί
πολύ ενοχοποιημένα μου ακούγεται

θα το πω όχι προσωπικά που δεν ξέρω κι αν καταλαβαίνω σωστά,
αλλά γιατί η ανάρτηση χαλί (και όχι χάλι) είναι κακό ή μη επιθυμητό;
από πότε υποχρεωτικό ζητούμενο να είναι η αδιαφορία για την άνεση;

είναι γενικό
με ενοχλεί αφόρητα ο αφορισμός των τελευταίων χρόνων, ότι πρέπει να είναι όλα τα καλά οχήματα ...στριφτερά κι ας είναι κούτσουρο
λοιπόν υπάρχουν αμάξια για κάθε λογής χρήσεις και γούστα, άνετα και μη, άνετα ακόμα και γρήγορα ταυτοχρόνως

μια χαρά όλα για τα γούστα του καθενός

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

@chill Πριν το καμικ τι είχες; Η θέση οδήγησης πως είναι σε ύψος στον δρόμο;

Το σκέφτομαι και εγώ μιας και γίναμε τέσσερις προχθές, οπότε σιγά σιγά πάμε για μεγαλύτερο όχημα!!

Να σου ζήσει!!!

Ενα c2 vts που όταν πηγαίναμε οι 3μας διακοπές γινόταν σαν τον ιστορικό "βάτραχο" της citroen. Χαμηλωμένο ούτως ή άλλως καταλαβαίνεις που πήγαινε το αμάξωμα σε σχέση με το λάστιχο 😁😁😁. Ευτυχώς είχα suv εταιρικό οπότε βολευόμουν τις περισσότερες φορές. Τώρα θα γίνουμε 4 και μεις οπότε η απόκτηση οικογενειακου ήταν μονόδρομος. 

Η θέση είναι πολύ καλή, είμαι κοντός βέβαια (1.77), οπότε έχω βάλει το κάθισμα αρκετά ψηλά και έχω πλήρη εποπτεία του αυτοκινήτου (πολύ καλύτερη από αυτήν του c2) . Το κάθισμα είναι σούπερ άνετο, έχω φουσκώσει και το σημείο της μέσης και νομίζω ότι είμαι αραχτός στο Candia στρώμα μου. Είναι το 2ο suv το οποίο νιώθω ότι οδηγαω ένα μικρό αμάξι, εννοώ πως έχω πλήρη άποψη του όγκου του. 

Επειδή έχω κάνει ένα ταξίδι με την οικογένεια θα σου πω πως οι χώροι είναι οριακοι. Όταν έρθει και το 4ο μέλος θα μπει μπαγκαζιερα για τα ταξίδια. Δεν θα παραφορτωνω την καμπίνα με δύο μικρά πίσω όπως έκανα με το citroen. 

Αν έχεις την οικονομική ευκαιρία κοίτα για Kodiak / tiguan / ateca / random car. 

Αν όχι kamiq και κάθε suv χωρών επιπέδου kamiq + μπαγκαζιερα απαραίτητη για 4μελη με μωρό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chill είπε

Να σου ζήσει!!!

Ενα c2 vts που όταν πηγαίναμε οι 3μας διακοπές γινόταν σαν τον ιστορικό "βάτραχο" της citroen. Χαμηλωμένο ούτως ή άλλως καταλαβαίνεις που πήγαινε το αμάξωμα σε σχέση με το λάστιχο 😁😁😁. Ευτυχώς είχα suv εταιρικό οπότε βολευόμουν τις περισσότερες φορές. Τώρα θα γίνουμε 4 και μεις οπότε η απόκτηση οικογενειακου ήταν μονόδρομος. 

Η θέση είναι πολύ καλή, είμαι κοντός βέβαια (1.77), οπότε έχω βάλει το κάθισμα αρκετά ψηλά και έχω πλήρη εποπτεία του αυτοκινήτου (πολύ καλύτερη από αυτήν του c2) . Το κάθισμα είναι σούπερ άνετο, έχω φουσκώσει και το σημείο της μέσης και νομίζω ότι είμαι αραχτός στο Candia στρώμα μου. Είναι το 2ο suv το οποίο νιώθω ότι οδηγαω ένα μικρό αμάξι, εννοώ πως έχω πλήρη άποψη του όγκου του. 

Επειδή έχω κάνει ένα ταξίδι με την οικογένεια θα σου πω πως οι χώροι είναι οριακοι. Όταν έρθει και το 4ο μέλος θα μπει μπαγκαζιερα για τα ταξίδια. Δεν θα παραφορτωνω την καμπίνα με δύο μικρά πίσω όπως έκανα με το citroen. 

Αν έχεις την οικονομική ευκαιρία κοίτα για Kodiak / tiguan / ateca / random car. 

Αν όχι kamiq και κάθε suv χωρών επιπέδου kamiq + μπαγκαζιερα απαραίτητη για 4μελη με μωρό 

Ευχαριστώ!!

Και εσείς με το καλό να έρθει. 

Επειδή θα το οδηγεί και η γυναικα είναι οριακά μεγάλο για αυτή. 

Καθώς και εγώ έχω εταιρικό. 

Η μεγάλη μου η κόρη κοντεύει έξι όποτε πλέον δεν κουβαλάει πολλά πράγματα. Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν ξέρεις όντως. Είμαι νομίζω προς ατεκα γιατί μου αρέσει όντως, αλλά το καμικ από όταν βγηκε κάτι μου έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

Ευχαριστώ!!

Και εσείς με το καλό να έρθει. 

Επειδή θα το οδηγεί και η γυναικα είναι οριακά μεγάλο για αυτή. 

Καθώς και εγώ έχω εταιρικό. 

Η μεγάλη μου η κόρη κοντεύει έξι όποτε πλέον δεν κουβαλάει πολλά πράγματα. Αλλά αν δεν το δοκιμάσεις δεν ξέρεις όντως. Είμαι νομίζω προς ατεκα γιατί μου αρέσει όντως, αλλά το καμικ από όταν βγηκε κάτι μου έκανε.

Να σαι καλά.,ευχαριστω. 

Νομίζω ήρθε η ώρα για βαζεκτομη. Δεν θα αντέξω και 5ο μέλος 😁😁😁. Όχι άμεσα τουλάχιστον xaxa

Ateca κόκκινο με μαύρη ηλιοροφη... Όνειρο!!! 

Το kamiq αν δεν ήταν skoda στην τιμή που έχει, με αυτή την εμφάνιση - θεωρώ πως χάνει στις φωτός- θα το βλέπες παντού. Έχει σαρώσει σε κριτικές και γενικά θεωρώ πως είναι το καλύτερο all around suvακι. Και πίστεψε με μετά από 1,5 σχεδόν δύο χρόνια στο ψάξιμο δοκίμασα τα πάντα. Στα πολύ θετικά του και το απίστευτο skoda finance. Ετοιμαστείτε να βρωμισουμε από νέες octavia με τη νέα χρονιά 😂😂😂

Νομίζω ότι οι γυναίκες τα πάνε καλύτερα με τα ογκώδη οχήματα αποτι με τα μικρά. Παράδοξο το ξέρω αλλά κρίνοντας από τη σύζυγο αυτό αποκομιζω. Βέβαια η δικιά μου παίρνει και το αγροτικό και δεν μασάει πουθενά 😁😁😁,δεν θα κωλονε στο kamiq. 

Καλά κανεις πάντως και το βλέπεις και από την σκοπιά της. Δωστης μια ευκαιρία μπορεί να εκπλαγείς! 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Παλαιό Φάληρο - Ελευσίνα και αντιστρόφως, 5,1lt clima ανοιχτό, χαλαρή οδήγηση όχι γιατί ειμαι στα μέλια όπως έχει γραφτεί στο παρελθόν αλλά γιατί είναι ο μοναδικός σωστός τρόπος να οδηγείς εντός πόλης. Έκανα και κάτι στάσεις στο δρόμο για καφέ, κάτι games από το game galaxy στην Αργυρούπολη - λείπει η οικογένεια για διακοπές οπότε το... Γλενταω 😂😂😂. Δεν θα βαρεθώ να γράφω για την κατανάλωση sorry. 

Νευριαζω πολύ με αυτά που βλέπω στο δρόμο. Κυκλοφορούν πολλοί εγκληματίες εκεί έξω. Παππούδες, γιαγιάδες, χαζογκομενες, δικυκλιστες κάθε είδους από ντελιβεράδες μέχρι Βαλεντίνους ροσσις, χρεπια, γύφτοι scavengers φορτωμένοι μεχρι το θεό, νταλικέρηδες. Απελπισία πραγματικά. Μια διαπίστωση απλά. 

Αν δεν είχα πάρκινγκ - έχω υπαίθριο - δεν ξέρω αν θα έπαιρνα καινούργιο αμάξι. Και για τους επικίνδυνους που κυκλοφορούν αλλά και για τους σκατοψυχους ζηλοφθονες (Ενός μήνα troc συναδέλφου το χάραξαν από μια μεριά με αιχμηρό αντικείμενο το έκαναν μπουρδέλο κυριολεκτικά). 

Στην δουλειά το βάζω σε υπόστεγο και μετά μέχρι το βράδυ που θα το βάλω στο πάρκινγκ είναι στον δρόμο, υπό σκιά. Για να σαι σίγουρος ότι δεν θα συμβεί κάτι μάλλον πρέπει απλά να μην το κυκλοφορείς ποτέ. 

Η πόρτα του πάρκινγκ μου είναι συρόμενη. Πόσο κοστίζει να βάλω μια αυτόματη με τηλεχειρισμό; Να δω αν αξίζει, γιατί με κουράζει αυτή τη στιγμή η διαδικασία του άνοιξε κλείσε manually. 

Και μια από τον δρόμο μιας και μόνο από αντιπροσωπεία είχα βάλει 😁

IMG_20200725_163247.jpg

Πολύ ομορφο το αυτοκίνητο σου! 
οντως πολυ καλη κατανάλωση! Ποια έκδοση εχεις ; Ο κινητήρας ειναι ο 1000 με τα 116;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chill είπε

Να σαι καλά.,ευχαριστω. 

Νομίζω ήρθε η ώρα για βαζεκτομη. Δεν θα αντέξω και 5ο μέλος 😁😁😁. Όχι άμεσα τουλάχιστον xaxa

Ateca κόκκινο με μαύρη ηλιοροφη... Όνειρο!!! 

Το kamiq αν δεν ήταν skoda στην τιμή που έχει, με αυτή την εμφάνιση - θεωρώ πως χάνει στις φωτός- θα το βλέπες παντού. Έχει σαρώσει σε κριτικές και γενικά θεωρώ πως είναι το καλύτερο all around suvακι. Και πίστεψε με μετά από 1,5 σχεδόν δύο χρόνια στο ψάξιμο δοκίμασα τα πάντα. Στα πολύ θετικά του και το απίστευτο skoda finance. Ετοιμαστείτε να βρωμισουμε από νέες octavia με τη νέα χρονιά 😂😂😂

Νομίζω ότι οι γυναίκες τα πάνε καλύτερα με τα ογκώδη οχήματα αποτι με τα μικρά. Παράδοξο το ξέρω αλλά κρίνοντας από τη σύζυγο αυτό αποκομιζω. Βέβαια η δικιά μου παίρνει και το αγροτικό και δεν μασάει πουθενά 😁😁😁,δεν θα κωλονε στο kamiq. 

Καλά κανεις πάντως και το βλέπεις και από την σκοπιά της. Δωστης μια ευκαιρία μπορεί να εκπλαγείς! 

Εύκολα τον κόβω κιόλας, Αργεντινή για αλλαγή φύλου!!

Στα δικα μας οι συγκρίσεις σεατ και σκοντα 

Είναι arona=kamiq και ατεκα = karoq?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hountalas είπε

Δλδ χωράνε όλα αυτά στο μικρότερο πορτ μπαγκάζ του Α4 και δεν χώρεσαν στου 3008? Ισως σε εξυπηρέτησε στην προκειμένη το μήκος σε βάθος του Α4. Τα suv έχουν περισσότερα λίτρα και λόγω ύψους.

Το γκολφ έχει μικρότερο χώρο πορτ μπαγκάζ από το 2008. 380 έναντι 430.

Φυσικά ο καθένας επιλέγει όχημα με τις δικές του ανάγκες και θέλω και φυσικά τσέπη.

Τα νούμερα που δίνουν οι αντιπροσωπείες για τα λίτρα έχουν μεγάλη απόκλιση από τη πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Masma είπε

Πολύ ομορφο το αυτοκίνητο σου! 
οντως πολυ καλη κατανάλωση! Ποια έκδοση εχεις ; Ο κινητήρας ειναι ο 1000 με τα 116;

Ευχαριστώ. 

Ναι είναι πολύ καλή η κατανάλωση γι' αυτό και γίνομαι και γω κουραστικός αναφέροντας τα δεδομένα που βλέπω. 

Ναι είναι ο 1000αρης με τα 116.Μηχανικο κιβώτιο. 

53 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

Εύκολα τον κόβω κιόλας, Αργεντινή για αλλαγή φύλου!!

Στα δικα μας οι συγκρίσεις σεατ και σκοντα 

Είναι arona=kamiq και ατεκα = karoq?

Κοίτα θα έλεγα με οικογενειακους όρους  για να το περιγράψω όσο καλύτερα  μπορώ πως :

Arona, kamiq, troc ειναι τρίδυμα 

Και

Ateca, karoq, tiguan είναι αδέρφια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχαχαχαχ, μ'αρεσουν αυτά τα φακ λοτζικ, γίνονται σουρεαλ

Μα τι διαβάζουμε εδώ μέσα, ότι 480λτ > 520λτ. Μέσο μέτρησης τα καροτσάκια του καθενός.

Και ότι παίζουν οι τιμές στον χώρο αποσκευών που δίνει ο κάθε κατασκευαστής. Δλδ πχ να είναι 40λτ κάτω από την ονομαστική τιμή. Μπορεί και 40λτ πάνω.

Εάν σε ένα σημείο υπερέχουν τα SUV είναι οι χώροι λόγω κατασκευής. Υπάρχουν χιλιαδυο αλλά σημεία που μπορείς να τα αποδομησεις, επιδόσεις, ακαμψία, ανάρτηση. Αλλά όχι στους χώρους.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...