Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λοιπόν πρωί με καφεδάκι , νομίζω για την αρχική αξία (χωρίς του ρύπους είναι έτοιμο)

Αντίστοιχα (γιατί δεν κάνω και στρογγυλοποιήσεις , δεκαδικά κτλ) το app βγάζει 18509.5 τιμή με τα νέα τέλη

https://agile-river-62486.herokuapp.com/

Πολύ καλή προσπάθεια αλλά...

http://prntscr.com/tro2vr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Rock3ros είπε

Πολύ καλή προσπάθεια αλλά...

http://prntscr.com/tro2vr

Βάλε τους αριθμούς καθαρά χωρίς δεκαδικά , υποδιαστολές

Μόλις ανέβασα και μία να παίζουν και οι ρύποι , αν δεν έχω κάνει λάθος βλέπεις και την διαφορά λόγω ρύπων απο 116 --> 121 ας πούμε

H οποία μου φαίνεται μεγάλη , κάποια πατάτα έχω κάνει :D

 

axia1.png

axia2.png

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ας δώσω και ένα feedback ως προς την κατανάλωση για τον 1.5 tfsi 150ps μετά από 2000 χλμ. Το αυτοκινητο είναι 1600 κιλά με κενό ντεπόζιτο (συνεπώς ένα ελαφρύτερο θα είναι σαφώς καλύτερο σε κατανάλωση)...

Μέση κατανάλωση 7.7 στα 100. Τα μισά χλμ ταξίδι εθνική οδό και τα αλλά μισά καθημερινες διαδρομές εντός πολης όπου προφανως πάει προς τα 8.5/100...

Όλα τα χλμ με ανοιχτό κλιματισμό

ενδεικτικα παραθέτω και μια φωτογραφία χθεσινή από κηφισια προς ρεντη με μέτρια κίνηση θα έλεγα στο ποτάμι... θαρρώ ότι πιο κάτω θα έπεφτε μόνο με άδειο δρόμο 

4643F5C8-1EA9-4E87-92ED-3DB746B9A4F2.jpeg

Ανεβασε και καμια φωτογραφία ακομα ! Το μαυρο χρωμα δημιουργει προβληματα, λερωνει ευκολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδάρα ρε! 

 

https://www.gocar.gr/news/feed/32166,Poioi_de_dikaioyntai_kratikh_epidothsh_g.html

 

Όλοι οι ιδιώτες (φυσικά πρόσωπα) έχουν δικαίωμα να επιλέξουν ένα ηλεκτρικό όχημα για επιδότηση μέσω του «Κινούμαι Ηλεκτρικά». Μπορούν δηλαδή να αγοράσουν είτε αυτοκίνητο, είτε σκούτερ, είτε ποδήλατο, αλλά όχι συνδυαστικά.

Όπως όμως ανέφεραν στελέχη του Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας κατά την παρουσίαση του προγράμματος, υπάρχει μία κατηγορία που δεν θα μπορεί να λάβει κρατική επιδότηση. Πρόκειται για όσους χρωστούν στο δημόσιο.

 

Όταν θα συμπληρώνουν το ΑΦΜ τους στην διαδικτυακή πλατφόρμα, το σύστημα θα αναγνωρίζει τις οφειλές και θα απορρίπτεται το αίτημα.

Για όσους έχουν μπει σε ρύθμιση οφειλών, θα γίνεται συμψηφισμός τους με το ποσό της επιδότησης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Ανεβασε και καμια φωτογραφία ακομα ! Το μαυρο χρωμα δημιουργει προβληματα, λερωνει ευκολα?

Το μαύρο λερώνει πανεύκολα δυστυχώς... το περίμενα είναι η αλήθεια... επίσης ανάβει παρά πολύ αλλά από όταν έβαλα τις μεμβράνες βελτιώθηκε σημαντικά η κατάσταση... είχα βάλει μερικές φωτό στην παραλαβη θα βγάλω καμία κ με τις μεμβράνες να ανεβάσω 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, george0083 είπε

παιδια καταλαβαινω απο το excel αλλα δεν ειναι το excel επιτοκιο 5,9 αλλα πολυ παραπανω καντε την αναλογια και δειτε το 

Το επιτόκιο σου δείχνει το ποσό που θα πλήρωνες ως ετήσιο τόκο για δάνειο 100 ευρώ. Εσύ παίρνεις δάνειο 7ετίας... πρώτο λάθος: ΔΕΝ πολλαπλασιάζεις απλά το επιτόκιο με το κεφάλαιο του δανείου! Επίσης, κατά την εξόφληση το μεγαλύτερο μέρος του ποσού πάει στους τόκους κι όχι στο κεφάλαιο... δεν ξέρω πως υπολογίζεται ο αλγόριθμος, ρώτα λογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Βάλε τους αριθμούς καθαρά χωρίς δεκαδικά , υποδιαστολές

Μόλις ανέβασα και μία να παίζουν και οι ρύποι , αν δεν έχω κάνει λάθος βλέπεις και την διαφορά λόγω ρύπων απο 116 --> 121 ας πούμε

H οποία μου φαίνεται μεγάλη , κάποια πατάτα έχω κάνει :D

axia1.png

axia2.png

Με εκπομπές κάτω από 101 φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα με τους τύπους

image.png.782c4804f589ac39cadfe1a80d1f1dd4.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, li@m είπε

Εγώ αδερφέ έτσι το έκανα και η δόση που μου έβγαλε η τράπεζα με την δόση που υπολόγισα εγώ συμφώνησε μέχρι και το 2ο δεκαδικό :)

Αν υποθεσουμε οτι περνω δανειο 15000 και το επιτοκιο ειναι 10% αρα θα πρεπει  να πληρωσω σε τοκους το 1/10 του ποσου δηλαδη 1500ευρω σωστα

εδω που ειναι 5% θα πρεπει να πληρωσω 750 ευρω

Αλλα με βασει τα excel plhrvsv 2500ευρω

Που το χανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Schoumi είπε

Με εκπομπές κάτω από 101 φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα με τους τύπους

image.png.782c4804f589ac39cadfe1a80d1f1dd4.png

Μπράβο ρε παιδιά που το τεσταρετε

Βέβαια νιώθω λες και είμαι στον πελάτη live και πρέπει να λύσω τα bugs οπωςδήποτε 🤣

Είχα λάθος στον υπολογισμό , νομίζω το έφτιαξα για όλους τους ρύπους

 

axia3.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, george0083 είπε

Αν υποθεσουμε οτι περνω δανειο 15000 και το επιτοκιο ειναι 10% αρα θα πρεπει  να πληρωσω σε τοκους το 1/10 του ποσου δηλαδη 1500ευρω σωστα

εδω που ειναι 5% θα πρεπει να πληρωσω 750 ευρω

Αλλα με βασει τα excel plhrvsv 2500ευρω

Που το χανω???

Το κεφάλαιο δε τοκίζεται μια κι έξω. Είπαμε, είναι ετήσιο. 1500 με επιτόκιο 10% θα πλήρωνες αν η αποπληρωμή γινόταν σε 12 μήνες. Κάθε έτος που διαρκεί η χρηματοδότηση, το κεφάλαιο ξανατοκίζεται. Οι τύποι του excel είναι ακριβέστατοι και σου δίνουν τα σωστά αποτελέσματα...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το μαύρο λερώνει πανεύκολα δυστυχώς... το περίμενα είναι η αλήθεια... επίσης ανάβει παρά πολύ αλλά από όταν έβαλα τις μεμβράνες βελτιώθηκε σημαντικά η κατάσταση... είχα βάλει μερικές φωτό στην παραλαβη θα βγάλω καμία κ με τις μεμβράνες να ανεβάσω 

Δεν θεωρω οτι το μαυρο εχει καμια μεγαλη διαφορα στο λερωμα απο ανθρακι η γκρι σκουρο. Το περιμενα να βρωμιζει χειροτερα απο αυτα που μου λεγανε αλλα μια χαρα ειναι. Το προηγουμενο μου ηταν ανθρακι μεταλλικο και βρωμιζε το ιδιο θα ελεγα. Βεβαια η καθημερινοτητα μου ειναι πυλωτη παρκινγκ σπιτι σε υπογειο παρκινγκ δουλεια. Εχω παει ταξιδακια δεν ειμαι και κανας ψειρας βεβαια να το κοιταω ολη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Noobios είπε

Δεν θεωρω οτι το μαυρο εχει καμια μεγαλη διαφορα στο λερωμα απο ανθρακι η γκρι σκουρο. Το περιμενα να βρωμιζει χειροτερα απο αυτα που μου λεγανε αλλα μια χαρα ειναι. Το προηγουμενο μου ηταν ανθρακι μεταλλικο και βρωμιζε το ιδιο θα ελεγα. Βεβαια η καθημερινοτητα μου ειναι πυλωτη παρκινγκ σπιτι σε υπογειο παρκινγκ δουλεια. Εχω παει ταξιδακια δεν ειμαι και κανας ψειρας βεβαια να το κοιταω ολη μερα.

Προσωπικα δεν είχα ξανά μαύρο και μου κακοφαίνεται πολύ. Συνήθως έπαιζα ασημί-γκρι κ μπλε...
 

το αρνητικό είναι ότι το αφήνω 8 ώρες σε χωμάτινο Πάρκιν όποτε βρωμίζει πολύ. Προτιμώ εκεί βέβαια εκεί παρά στο δρόμο. Σκεψου ότι η κάτωθι φωτό είναι αυτή τη στιγμή, πλυμένο προχθές το βράδυ, κοινώς 1.5 μέρα πλύσιμο (η φωτό για τους φίλους που ήθελαν να το δουν κ με μεμβράνες). Όταν το έπλυνα άστραφτε από χθες το μεσημέρι είχε ήδη χώματα στις πόρτες...!

C155C27A-37F9-40AC-AD41-2051980B1E99.jpeg

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προσωπικα δεν είχα ξανά μαύρο και μου κακοφαίνεται πολύ. Συνήθως έπαιζα ασημί-γκρι κ μπλε...
 

το αρνητικό είναι ότι το αφήνω 8 ώρες σε χωμάτινο Πάρκιν όποτε βρωμίζει πολύ. Προτιμώ εκεί βέβαια εκεί παρά στο δρόμο. Σκεψου ότι η κάτωθι φωτό είναι αυτή τη στιγμή, πλυμένο προχθές το βράδυ, κοινώς 1.5 μέρα πλύσιμο (η φωτό για τους φίλους που ήθελαν να το δουν κ με μεμβράνες). Όταν το έπλυνα άστραφτε από χθες το μεσημέρι είχε ήδη χώματα στις πόρτες...!

  Απόκρυψη περιεχομένων

C155C27A-37F9-40AC-AD41-2051980B1E99.jpeg

Ε ναι εμενα πχ που δεν ασχολουμαι μου φαινεται γυαλι τωρα χαχα

Παντως ειναι πολυ ωραιο το 2020 Q3 εχει τεραστιες διαφορες απο τον προκατοχο του. Μπορει ενας ασχετος να μην το προσεξει βεβαια αλλα λιγο σχετικος να εισαι ειναι χαωδης η διαφορα και μεσα και εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προσωπικα δεν είχα ξανά μαύρο και μου κακοφαίνεται πολύ. Συνήθως έπαιζα ασημί-γκρι κ μπλε...
 

το αρνητικό είναι ότι το αφήνω 8 ώρες σε χωμάτινο Πάρκιν όποτε βρωμίζει πολύ. Προτιμώ εκεί βέβαια εκεί παρά στο δρόμο. Σκεψου ότι η κάτωθι φωτό είναι αυτή τη στιγμή, πλυμένο προχθές το βράδυ, κοινώς 1.5 μέρα πλύσιμο (η φωτό για τους φίλους που ήθελαν να το δουν κ με μεμβράνες). Όταν το έπλυνα άστραφτε από χθες το μεσημέρι είχε ήδη χώματα στις πόρτες...!

  Απόκρυψη περιεχομένων

C155C27A-37F9-40AC-AD41-2051980B1E99.jpeg

 

Η βρωμια δεν ειναι τιποτα, καλυτερα βρωμικο παρα να το πηγαινεις σε αυτοματα

Γενικα προσεξε το χρωμα για αραχνες, μακρυα απο αυτοματα και μονο σε πλυντηρια εμπιστοσυνης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Noobios είπε

Ε ναι εμενα πχ που δεν ασχολουμαι μου φαινεται γυαλι τωρα χαχα

Παντως ειναι πολυ ωραιο το 2020 Q3 εχει τεραστιες διαφορες απο τον προκατοχο του. Μπορει ενας ασχετος να μην το προσεξει βεβαια αλλα λιγο σχετικος να εισαι ειναι χαωδης η διαφορα και μεσα και εξω.

Απο μπροστα ειναι πολυ πιο ομορφο - επιφυλάσσομαι για φωτο... και ναι οντως οι διαφορες με το παλιο ειναι τεράστιο (το εχει φιλος το παλιο) και μεσα και εξω και σε πατημα μπορω να σου πω

Μόλις τώρα, imr είπε

Η βρωμια δεν ειναι τιποτα, καλυτερα βρωμικο παρα να το πηγαινεις σε αυτοματα

Γενικα προσεξε το χρωμα για αραχνες, μακρυα απο αυτοματα και μονο σε πλυντηρια εμπιστοσυνης

μονο στο χερι και μονο με σφουγγαρι εχω διπλα στο σπιτι εναν μπορει να μην ειναι πολυ ψειρας αλλα ειναι τουλαχιστον προσεκτικός και δεν εχει αυτόματο...

δε πλενεται κιολας ευκολα ακομα κερια εχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...