Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Ecoboost=εγγύηση, δεν είναι τυχαία ο προπάτορας όλων

Εγώ έχω να πω πάντως πως η μούρη του νεου focus ειναι απίστευτα cαρωτική, χτες έβλεπα ενα στον καθρέπτη μου και νόμιζα οτι ήταν Aston Martin 😉

Εντάξει λίγη εγκράτεια παιδιά. 

Δεν είναι και Αγία η φορδ

https://www.google.gr/amp/s/www.bbc.com/news/amp/uk-england-45628325

Επειδή δεν έχει γίνει ντόρος στην Ελλάδα και το καταπίνουν δεν σημαίνει ότι όλα είναι καλά. 

Παθών εδώ!!

Επεξ/σία από St3liosGr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 31/7/2020 στις 3:54 ΜΜ, tsofras είπε

Μιλάμε έχουμε φτάσει σε άλλο επίπεδο

Περάσαμε όλα τα αυτοκίνητα περίπου μέχρι 30.000ε

Υπολογίσαμε τέλη με τον παλιό τρόπο , τέλη με τον νέο , δόσεις με επιτόκια

Πλύσιμο , detailing

Χαμός λέμε χαμός

Υ.Γ. Και εγώ ακόμη δεν έχω αμάξι 🤣

Κ ομωσ Τελικά είναι χρήσιμα: Με αυτά κ με αυτά μολις είδα ρετσίνι στον ούρανο που πάρκαρα χθες κάτω από δέντρο

για άμεσες ενέργειες τι ένδεικνυται; Τρίτη γυρνάω Αθήνα θα πάω να οργανωθώ με χημικά δε μπορώ να παθαίνω εγκεφαλικό κάθε φορά που παρκάρω εκτός πάρκινγκ...

 🥵

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GoMaR είπε

Χθες η ford μου ειπε πως το καινουργιο active (1.0 150ps mHEV ) θα εχει περιπου 400Ε οφελος με τα καινουργια τελη ταξινομησης. (εκανε τους υπολογισμους) 
Δηλαδη βγαινει περιπου 23 χαμηλα
Θα ερθει προς Σεπτεμβριο και Νοεμβριο / Δεκεμβρη σκεφτομαι να το χτυπησω. 

Πήρες προσφορά ??? Για σκέτο Active ή Active-X?? Και σε μένα μου είπαν τέλος Σεπτεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κ ομωσ Τελικά είναι χρήσιμα: Με αυτά κ με αυτά μολις είδα ρετσίνι στον ούρανο που πάρκαρα χθες κάτω από δέντρο

για άμεσες ενέργειες τι ένδεικνυται; Τρίτη γυρνάω Αθήνα θα πάω να οργανωθώ με χημικά δε μπορώ να παθαίνω εγκεφαλικό κάθε φορά που παρκάρω εκτός πάρκινγκ...

 🥵

Είναι αναλόγως το αυτοκίνητο!!

Εγώ εδώ που μένω έχει πάρα πολλά πεύκα όποτε είναι καθημερινό φαινόμενο. 

Σε πεζών 208 το έκανα με καθαρό οινόπνευμα και δεν έμεινε τίποτα αλλά ούτε υπήρξε κάποια διάβρωση στο χρώμα. 

Σε golf 2017 έκανε το χρώμα κάπως μουντό, και μετά το έκανα με φωτιστικό οινόπνευμα και ήταν κομπλέ. 

Το καλύτερο όμως είναι ζέσταμα με πιστολάκι μαλλιών και μετά ακουμπάς απλά χαρτί υγείας πάνω. Όπως βγάζουμε το λιωμένο  κερι το Πάσχα 🤣🤣

Επεξ/σία από St3liosGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, paylidis είπε

Κ ομωσ Τελικά είναι χρήσιμα: Με αυτά κ με αυτά μολις είδα ρετσίνι στον ούρανο που πάρκαρα χθες κάτω από δέντρο

για άμεσες ενέργειες τι ένδεικνυται; Τρίτη γυρνάω Αθήνα θα πάω να οργανωθώ με χημικά δε μπορώ να παθαίνω εγκεφαλικό κάθε φορά που παρκάρω εκτός πάρκινγκ...

 🥵

Άστα φίλε έπεσε και σε μένα, το ψιλοξερανε και ο ήλιος. Πάλευα μισή ώρα με το οινόπνευμα. Βγήκε με κόπο και ευτυχώς δεν άφησε σημάδι. Θυμωμουν ότι με μπλε οινόπνευμα έφευγε πιο γρήγορα, αλλά πλέον είναι δυσεύρετο δεν είχε στο φαρμακείο και πήρα λευκό.

Δεν μπορούσαν να φυτέψουν άλλα δέντρα. Δεν φτάνει που αρπάζουν φωτιά για πλάκα, χύνουνε και πάνω στα αμάξια.

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, St3liosGr είπε

Είναι αναλόγως το αυτοκίνητο!!

Εγώ εδώ που μένω έχει πάρα πολλά πεύκα όποτε είναι καθημερινό φαινόμενο. 

Σε πεζών 208 το έκανα με καθαρό οινόπνευμα και δεν έμεινε τίποτα αλλά ούτε υπήρξε κάποια διάβρωση στο χρώμα. 

Σε golf 2017 έκανε το χρώμα κάπως μουντό, και μετά το έκανα με φωτιστικό οινόπνευμα και ήταν κομπλέ. 

Το καλύτερο όμως είναι ζέσταμα με πιστολάκι μαλλιών και μετά ακουμπάς απλά χαρτί υγείας πάνω. Όπως βγάζουμε το λιωμένο  κερι το Πάσχα 🤣🤣

 

42 λεπτά πριν, barimagas είπε

Άστα φίλε έπεσε και σε μένα, το ψιλοξερανε και ο ήλιος. Πάλευα μισή ώρα με το οινόπνευμα. Βγήκε με κόπο και ευτυχώς δεν άφησε σημάδι. Θυμωμουν ότι με μπλε οινόπνευμα έφευγε πιο γρήγορα, αλλά πλέον είναι δυσεύρετο δεν είχε στο φαρμακείο και πήρα λευκό.

Δεν μπορούσαν να φυτέψουν άλλα δέντρα. Δεν φτάνει που αρπάζουν φωτιά για πλάκα, χύνουνε και πάνω στα αμάξια.

Το έκανα με παραδοσιακό ελαιόλαδο κ βαμβακι, το φοβήθηκα το οινοπνευμα! Δείχνει να έφυγε χωριά σημάδια κλπ. Στο καπάκι έφαγε κ ένα πλύσιμο με το πιεστικό αλλά δεν έχω μαζί μου πανιά δέρματα κλπ να το στέγνωσω όποτε θα αφήσει θαμπαδες από τα άλατα αλλά τι να κάνουμε... από το να μείνει ρετσίνι καλύτερα άλατα..!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GoMaR είπε

Χθες η ford μου ειπε πως το καινουργιο active (1.0 150ps mHEV ) θα εχει περιπου 400Ε οφελος με τα καινουργια τελη ταξινομησης. (εκανε τους υπολογισμους) 
Δηλαδη βγαινει περιπου 23 χαμηλα
Θα ερθει προς Σεπτεμβριο και Νοεμβριο / Δεκεμβρη σκεφτομαι να το χτυπησω. 

Με τα νεα τελη μπορεις να βαλεις εξοπλισμο με λιγα χρηματα. Αυτο ειναι το καλο. Στο δικο μου αν εβαζα μεταλλικο θα ανεβαινε η τιμη 1800 ευρω!!! Δεν αξιζε με τιποτα.

Απο εξοπλισμο τι παιζει; Εχεις καποιο καταλογο;

Ασφαλεια δεν μου ζητησαν κατι συγκεγκριμενο, αλλα εκανα μικτη ουτος η αλλιως. 580 ευρω

Επεξ/σία από c-max
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το έκανα με παραδοσιακό ελαιόλαδο ! Δείχνει να έφυγε χωριά σημάδια κλπ. Στο καπάκι έφαγε κ ένα πλύσιμο με το πιεστικό αλλά δεν έχω μαζί μου πανιά δέρματα κλπ να το στέγνωσω όποτε θα αφήσει θαμπαδες από τα άλατα αλλά τι να κάνουμε... από το να μείνει ρετσίνι καλύτερα άλατα..!

Παρθένο ελαιόλαδο στα ακρυλικά, λοσιόν οινοπνεύματος 70-75 βαθμών (κατά προτίμηση με γλυκερίνη ή αιθέρια έλαια χαμομηλιού) στα μεταλλικά. Στην ανάγκη και ήπιο αντισηπτικό χεριών βολεύει. Απαγορεύονται αυστηρώς τα ξυράφια και οι σπάτουλες! Χεράκια, βαμβάκι για εμποτισμό και το πιο μαλακό πανί μικροΐνας. 4 μέθοδοι απομάκρυνσης: https://www.youtube.com/watch?v=OM0sc74arto

Επεξ/σία από Rock3ros
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Rock3ros είπε

Παρθένο ελαιόλαδο στα ακρυλικά, λοσιόν οινοπνεύματος 70-75 βαθμών (κατά προτίμηση με γλυκερίνη ή αιθέρια έλαια χαμομηλιού) στα μεταλλικά. Στην ανάγκη και ήπιο αντισηπτικό χεριών βολεύει. Απαγορεύονται αυστηρώς τα ξυράφια και οι σπάτουλες! Χεράκια, βαμβάκι για εμποτισμό και το πιο μαλακό πανί μικροΐνας. 4 μέθοδοι απομάκρυνσης: https://www.youtube.com/watch?v=OM0sc74arto

Άρα λες κακώς το έκανα στο μεταλλικο με λάδι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Άρα λες κακώς το έκανα στο μεταλλικο με λάδι ;

Όχι, αν κατάφερες να απομακρύνεις εντελώς το λεκέ με ελαιόλαδο στο μεταλλικό, μπράβο σου! Ό,τι καλύτερο! Απλά το οινόπνευμα καθαρίζει πιο εύκολα στο μεταλλικό αλλά είναι και πιο επίφοβο για αποχρωμάτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, c-max είπε

Με τα νεα τελη μπορεις να βαλεις εξοπλισμο με λιγα χρηματα. Αυτο ειναι το καλο. Στο δικο μου αν εβαζα μεταλλικο θα ανεβαινε η τιμη 1800 ευρω!!! Δεν αξιζε με τιποτα.

Απο εξοπλισμο τι παιζει; Εχεις καποιο καταλογο;

Ασφαλεια δεν μου ζητησαν κατι συγκεγκριμενο, αλλα εκανα μικτη ουτος η αλλιως. 580 ευρω

Σωστός αλλά μην νομίζεις , μετά αν προσθέσεις και κάνεις παραγγελία θα σου πουν περίμενε κάνα 5-6μηνο για παραλαβή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rock3ros είπε

Όχι, αν κατάφερες να απομακρύνεις εντελώς το λεκέ με ελαιόλαδο στο μεταλλικό, μπράβο σου! Ό,τι καλύτερο! Απλά το οινόπνευμα καθαρίζει πιο εύκολα στο μεταλλικό αλλά είναι και πιο επίφοβο για αποχρωμάτωση.

Αυτό φοβήθηκα. Μην κάνει αποχρωματισμό. Ήταν φρέσκο ευτυχώς κ έφυγε (χθεσινό)
 

μωρέ μια χαρά ήμουν με το παλιό κ δε με απασχολούσε ούτε ρετσίνι ούτε τίποτα 😅 τι πήγα πηρα καινούργιο να είμαι όλη την ώρα με ένα πανί...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αυτό φοβήθηκα. Μην κάνει αποχρωματισμό. Ήταν φρέσκο ευτυχώς κ έφυγε (χθεσινό)
 

μωρέ μια χαρά ήμουν με το παλιό κ δε με απασχολούσε ούτε ρετσίνι ούτε τίποτα 😅 τι πήγα πηρα καινούργιο να είμαι όλη την ώρα με ένα πανί...;

😂 Μην το γελάς καθόλου. Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει κι εγώ να κοιτάω για αντικατάσταση του τίμιου Α1 μου καθώς 3θυρο και 8ετίας πλέον και κοιτάω το Α3 που θα έρθει από Σεπτέμβρη. Και καθόμουν χθες και σκεφτόμουν, στην δουλειά που δεν υπάρχει υπόγειο πάρκινγκ ή τέτοια λύση τι θα κάνω; Θα βρω έναν χώρο με τον μήνα πχ. Ενώ τώρα λέω οκ, καλά είμαι. 😂 Κουτσουλιές, βρώμα κλπ δεν με απασχολούν τόσο πλέον γιατί οκ, καλά είμαι. 😂 Πολλά θέματα δημιουργούνται και δεν έχει έρθει καν στις εκθέσεις φαντάσου. 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jobous είπε

Πήρες προσφορά ??? Για σκέτο Active ή Active-X?? Και σε μένα μου είπαν τέλος Σεπτεμβρίου.

σου παραθετω το φυλλαδιο που μου εδωσε...δε βαζω την πρωτη σελιδα γιατι εχω προσφορες και ονοματα..

 

Spoiler

photo_20200802_153625_020.JPG.8cd5ef54caa27a8e704a8f57e96a5b0d.JPGphoto_20200802_153630_021.JPG.c44029f7389e05b755eef7edc2ef3a64.JPGphoto_20200802_153640_022.JPG.62d0030d988d719a5721e19be6fba168.JPGphoto_20200802_153646_023.JPG.82b7f01a761026bb64e6a693213319e4.JPGphoto_20200802_153654_024.JPG.c5d3ba590ad9197c2d115b3b4bbfbdc1.JPGphoto_20200802_153659_025.JPG.ec58e71c33bd559d090eb573b1f3ce5b.JPGphoto_20200802_153705_026.JPG.5fc53ae66d1d873d6544a45aa30142f3.JPGphoto_20200802_153713_027.JPG.3af942717dc4dfb1b22f2ee6d210f71d.JPGphoto_20200802_153721_028.JPG.f507476dd044fa3920de22ebff7ef4bf.JPGphoto_20200802_153727_029.JPG.3752cce48f0f938ad0df03eb97c9d074.JPG


Επισης, δε μου ειπαν για 5-6 μηνες αν διαμορφωσω οπως θελω εγω το αμαξι..Αλλα πολυ λιγοτερο. Βεβαια δε φτασαμε σε αυτο το σημειο ακομα..

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...