Προς το περιεχόμενο
tsofras

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, vagelisfil είπε

Άρα για μένα και τη χρήση που κάνω το diesel είναι μονόδρομος.

Φυσικό αέριο (Αθήνα-Θες/κη) . Βέβαια αναφέρεις χώρους και οι αποσκευές χάνουν πίσω λόγω δεξαμενών αλλά τσέκαρε κάποια μοντέλα από κοντά 

https://www.car.gr/classifieds/cars/?sort=pra&condition=new&fuel_type=11

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικρό με leasing έχετε καμία πρόταση; 

Σκέφτομαι σοβαρά να διώξω το micra του 2010 της γυναίκας μου και να της πάρω ένα νέο μικρό με leasing με κανένα 150αρι το μήνα. Γουστάρει τρελά το c1 και το νέο micra....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, chill είπε

Σκέφτομαι σοβαρά να διώξω το micra του 2010 της γυναίκας μου και να της πάρω ένα νέο μικρό με leasing με κανένα 150αρι το μήνα. Γουστάρει τρελά το c1 και το νέο micra....

Τι θέμα είχε το micra που έχεις και θες να το διώξεις; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, chill είπε

΄Εχω εδώ και 20 μήνες leasing, το Micra αλλά σε diesel που νομίζω δεν πωλείται πια (Euro 6c). Πολύ άνετο και ήσυχο, ειδικά στο ταξίδι και οικονομικό (4,5 με 5l/100km στα νορμάλ, έως 6 αν το σκίζεις). Απλά δες σε έκδοση Accenta να έχει τα multimedia, cruise control κλπ γιατί η βασική Energy έχει μόνο αυτόματα φώτα και bluetooth.

Επίσης το C3 που έχουν άλλοι συνάδελφοι είναι πολύ τίμιο και με καλύτερο εξοπλισμό από το micra.

• Thanks 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε πολλά c3 έχει παρατηρηθεί να στρίβει μόνο του το τιμόνι αριστερά, σε μικρές ταχύτητες, το παραξενο είναι ότι δεν το κανει πάντα... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, telis είπε

Τι θέμα είχε το micra που έχεις και θες να το διώξεις; 

Εκτός από του ότι είναι πανασχημο; Κανένα!!! 

Πρόβλημα δεν έχει παρουσιάσει αλλά είναι μέτριο σε όλα του. Απο τον ήχο της μηχανής ξενερώνεις, ψόφιο 1200αρι και εσωτερικό πλεμπε. 

10 χρόνια αυτοκίνητο πάει στον 11ο. Από τη στιγμή που τα leasing έχουν τόσο χαμηλά τις τιμές αξίζει η αλλαγή δεδομένου ότι πρόσφατη προσφορά που είχα για πώληση ήταν 5.500,00€ (είναι καλό διατηρημένο με 155.000 km). Θέλει και η γυναίκα μου μια αλλαγή - δικό της είναι. 

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, chill είπε

Εκτός από του ότι είναι πανασχημο; Κανένα!!! 

Πρόβλημα δεν έχει παρουσιάσει αλλά είναι μέτριο σε όλα του. Απο τον ήχο της μηχανής ξενερώνεις, ψόφιο 1200αρι και εσωτερικό πλεμπε. 

10 χρόνια αυτοκίνητο πάει στον 11ο. Από τη στιγμή που τα leasing έχουν τόσο χαμηλά τις τιμές αξίζει η αλλαγή δεδομένου ότι πρόσφατη προσφορά που είχα για πώληση ήταν 5.500,00€ (είναι καλό διατηρημένο με 155.000 km). Θέλει και η γυναίκα μου μια αλλαγή - δικό της είναι. 

Καλή προσφορά. Καλά το σκέφτεσαι 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αγαπητέ λογο δουλέιας έχω οδηγησει όλα της κατηγορίας. Προσωπικά έχω astra το 1600 cc με 136 άλογα.

Είχα για καποιους μήνες και το 308 και το focus .

Η άποψη μου για τις ανάγκες που έχεις περογράψει είναι για Astra, Focus , Octavia

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Για τις μεμβράνες που λέτε πάντως, εγώ έχω άσπρο αμάξι με πιο σκούρα τα πίσω τζάμια και δε νομίζω ότι είναι άσχημο. 

Έτσι ήταν από τη μάνα του δηλαδή.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται, έχει ανανεωθεί ο configurator της Ford σε ότι αφορά τους νέους mHEV κινητήρες τους εξοπλισμούς και τις τιμές με το νέο ΕΤΤ. 

• Thanks 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, zio10 είπε

Για τις μεμβράνες που λέτε πάντως, εγώ έχω άσπρο αμάξι με πιο σκούρα τα πίσω τζάμια και δε νομίζω ότι είναι άσχημο. 

Έτσι ήταν από τη μάνα του δηλαδή.

Ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό έχω αν και το άσπρο  δεν είναι ακριβώς άσπρο, σπάει λίγο και είναι μεταλλικό αλλά τα πίσω τζάμια και το πίσω παρμπριζ είναι πιο σκούρο χωρίς να χτυπάει άσχημα στο μάτι.

Εξαρτάται βέβαια από το συνολικό κόψιμο και χρώμα του αυτοκινήτου γιατί έχω δει αποτελέσματα που μοιάζουν με καγκουρογαλότσα.

• Thanks 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
16 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται, έχει ανανεωθεί ο configurator της Ford σε ότι αφορά τους νέους mHEV κινητήρες τους εξοπλισμούς και τις τιμές με το νέο ΕΤΤ. 

Κάτι δεν μου πάει καλά με το configurator. Για το St-lineX έχω προσφορά στα χέρια μου για ΛΤΠΦ 19119 και τελική 24877 (με χρώμα magnetic και αναγκαστικά προβολείς LED). Διαλέγοντας στο configurator χρώμα και επιλέγοντας προβολείς LED μου βγάζει 24077 !!!!! Κάτι τους έχει ξεφύγει.....

• Confused 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό έχω αν και το άσπρο  δεν είναι ακριβώς άσπρο, σπάει λίγο και είναι μεταλλικό αλλά τα πίσω τζάμια και το πίσω παρμπριζ είναι πιο σκούρο χωρίς να χτυπάει άσχημα στο μάτι.

Εξαρτάται βέβαια από το συνολικό κόψιμο και χρώμα του αυτοκινήτου γιατί έχω δει αποτελέσματα που μοιάζουν με καγκουρογαλότσα.

Εμένα είναι το απλό λευκό αλλά δε με ενοχλεί η αντίθεση. Κάποια στιγμή σκεφτόμουν να το κάνω αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος.1243940748_2019-05-0423_16_12.jpg.86e06351f6c3a62707c4cbfa52b74599.jpg

• Like 5

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το απερχόμενο Seat leon 1.5lt 130ps με κάτω από 16k καινούργιο θα το αγοράζατε? 

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
22 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Το απερχόμενο Seat leon 1.5lt 130ps με κάτω από 16k καινούργιο θα το αγοράζατε? 

Δν το ξερω το αυτοκινητο αλλα απο οτι ακουω ειναι μια τιμια επιλογη. Οποτε ναι διοτι πλεον με 16κ αγοραζεις..ενα τιποτα με ροδες.

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.