Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Masma είπε

Και καλα εκανες και έπεσες σε Budget. 
πανω απο 18-20 δεν υαπρχει λογος να πας. 
Συνεχιζω να πιστευω οτι το Astra ειναι η πιο καλη επιλογη!

Στο μεταξυ δενξερω αν εχει παρει kia καποιος εδω να μας πει προσφατα αλλα μπηκα στο Ceed και ηταν αρκετα προσεγμένο. 
Εχει δει κανεις το xceed απο κοντα ;

To xceed το έκανα εγώ παραγγελία είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο!!! Το ceed πλέον στην Ελλάδα έρχεται μόνο με παραγγελία!!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα επιμείνω σε αρονα. Και αλογα και χώροι και εξοπλισμός. Εχεις κολλήσει στο moose test που γίνεται διαφορετικά σε κάθε αυτοκίνητο και μπορείς να βρεις 10αδες ακριβότερα να τα πάνε χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

To xceed το έκανα εγώ παραγγελία είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο!!! Το ceed πλέον στην Ελλάδα έρχεται μόνο με παραγγελία!!! 

Σε πόσο καιρό παραλαμβάνεις; Με το καλό, ανυπομονώ για φωτός και σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris_rom είπε

Σε πόσο καιρό παραλαμβάνεις; Με το καλό, ανυπομονώ για φωτός και σχόλια.

Σε 20 μέρες μου είπαν γτ υπήρχε ετοιμοπαράδοτο!!!! Σχόλια και εντυπώσεις εδώ θα σας τα πω όλα!!!! 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsofras είπε

Εν τω μεταξύ έβλεπα τον τιμοκατάλογο της Citroen εχθές μάλλον αλλάζει μοντέλο και το c3? Γιατί έλεγε τιμές για απόθεμα, δεν ξέρω αν έρχεται καπιο facelift

Ήταν να έρθει Ιούνιο/Ιούλιο, είχε ανακοινωθεί από τον Φεβρουάριο, χωρίς να είμαι σίγουρος. 

Μόνο για το απλό C3 και όχι για το Aircross.

Δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει, μιας και Καλαμάτα που είμαι, δεν υπάρχει αντιπροσωπεία.  Ούτε Skoda και KIA.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aganaktismeni είπε

Σε 20 μέρες μου είπαν γτ υπήρχε ετοιμοπαράδοτο!!!! Σχόλια και εντυπώσεις εδώ θα σας τα πω όλα!!!! 

Μέχρι και η αγανακτισμένη ψώνισε @tsofras  και εγώ πάω για δεύτερο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Noobios είπε

Μέχρι και η αγανακτισμένη ψώνισε @tsofras  και εγώ πάω για δεύτερο 😂

Εεεεε ο κύριος @tsofras είναι αναποφάσιστος τι να τον κάνουμε;;;; Εγώ στην θέση του θα νοίκιαζα ένα αμαξάκι και θα κρατούσα τα λεφτά μου μέχρι να βρω αυτό που θέλω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Εεεεε ο κύριος @tsofras είναι αναποφάσιστος τι να τον κάνουμε;;;; Εγώ στην θέση του θα νοίκιαζα ένα αμαξάκι και θα κρατούσα τα λεφτά μου μέχρι να βρω αυτό που θέλω! 

Άλλος ήταν ο πρωτοπόρος και πάει να τον περάσει. Χαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα παίδες γύρισα από Seat , έκανα τεστ ντραιβ το ιμπιζακι , μου άρεσε παρά πολυ , ο κινητήρας πολύ ωραίος και ροπάτος , άνετη θέση οδήγησης σαν το Leon , πίσω από το δικό μου κάθισμα κάθομαι άνετα ,

κουμπακια εκει που πρέπει και γενικά θυμίζει πολύ το λεόν στην απλότητα μέσα .

Οποτε το έκλεισα να τελειώνω 16800 με δώρο τεμπέλη , αισθητήρες , συναγερμό και επέκταση εγγύησης .

165€ δόση για 4 χρόνια με 10000€ προκαταβολή σε Mystery blue .

Για όποιον ενδιαφέρεται στην αντιπροσωπεία Αργυρουπολης θα έχουν από αύριο και κόκκινο Leon FR στην έκθεση .

Σας ευχαριστώ για πολλοστή φορά , είμαι χαρούμενος με την τελική μου επιλογή σε αυτα τα λεφτά και περισσότερο επειδή μου είναι γνώριμο σαν αμάξι 

  • Like 24
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KiriosMarios είπε

την εκδοση FR?

ρε παιδι μου αυτοι οι γερμανοι ξερουν απο λουσα, εσωτερικα ειναι ολα πολυ ποιοτικά 

 Ναι το FR εντάξει μέσα δεν έχει την ποιότητα του Leon έχει παντού σκληρά πλαστικά αλλά δεν πειράζει μου άρεσε πολύ οδηγικά και εμφανισιακά και ειδικά στους χώρους δεν είδα μεγαλύτερο σε αυτό το μέγεθος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, tsofras said:

 Ναι το FR εντάξει μέσα δεν έχει την ποιότητα του Leon έχει παντού σκληρά πλαστικά αλλά δεν πειράζει μου άρεσε πολύ οδηγικά και εμφανισιακά και ειδικά στους χώρους δεν είδα μεγαλύτερο σε αυτό το μέγεθος 

το σημαντικό είναι που είσαι χαρούμενος με την τελική επιλογή
και καλοτάξιδο

απλά όταν λέγαμε πως έχει πέσει ακρίβεια στην αγορά
το νόημα είναι ότι πριν λίγα χρόνια με τα λεφτά αυτά αγόραζες Golf 1.4...

βέβαια και το C-segment που τότε αγόραζες πλέον ισοδυναμεί σε χώρους σχεδόν με το σημερινό Ibiza
παρόλα ταύτα you get the point ότι πάντα το B-segment θα είναι κατασκευαστικά υποδεέστερο

επαναλαμβάνω όμως ότι σημασία έχει να έχεις την ικανοποίηση ότι ψώνισες κάτι που ταιριάζει
και ότι ξόδεψες τα λεφτά που ήθελες

ελπίζω μέσα το Ibiza FR να είναι έτσι
Seat_Ibiza_FR_Business_intense_(2018)_in

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έλα παίδες γύρισα από Seat , έκανα τεστ ντραιβ το ιμπιζακι , μου άρεσε παρά πολυ , ο κινητήρας πολύ ωραίος και ροπάτος , άνετη θέση οδήγησης σαν το Leon , πίσω από το δικό μου κάθισμα κάθομαι άνετα ,

κουμπακια εκει που πρέπει και γενικά θυμίζει πολύ το λεόν στην απλότητα μέσα .

Οποτε το έκλεισα να τελειώνω 16800 με δώρο τεμπέλη , αισθητήρες , συναγερμό και επέκταση εγγύησης .

165€ δόση για 4 χρόνια με 10000€ προκαταβολή σε Mystery blue .

Για όποιον ενδιαφέρεται στην αντιπροσωπεία Αργυρουπολης θα έχουν από αύριο και κόκκινο Leon FR στην έκθεση .

Σας ευχαριστώ για πολλοστή φορά , είμαι χαρούμενος με την τελική μου επιλογή σε αυτα τα λεφτά και περισσότερο επειδή μου είναι γνώριμο σαν αμάξι 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! Νομιζω ότι έδωσες πολύ καλά χρήματα για το αμάξι! Δεν το έχω δει σε χώρους. Είναι σαν το polo το τελευταίο η πιο μεγάλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Leon σε Ibiza; Ρε @tsofras ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΑΘΡΩΠΕ (χωρίς ν έτσι χαχα).

 

Σαν έναν συνάδελφο μου που χει μια μερσεντα του 2006 με ότι αφτερμαρκετ υπάρχει, πραγματικό αεροπλάνο, εκσπερματωνεις με το που την βλέπεις, διπλη εκσπερματωση με το που μπαίνεις μέσα και θέλει να την πουλήσει για να πάρει τη νέα Octavia. 

Τι θέλω να πω.... Πάμε σε καλύτερο πάντα όχι προς τα πίσω. Ακύρωσε το ΤΏΡΑ και πάνε για leon. 

Εν τω μεταξύ ρεεεεε λοιπόν όλοι οι πλυντηριαδες που το πλένουν στο χέρι είναι σε άδεια.... Μόνο με βούρτσα βρίσκω πλύσιμο και δεν το πάω. Έχω τρελαθεί θέλω να πλύνω το αμάξι είναι μέσα στη βρώμα.... HALPPPPPP 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, tsofras είπε

 Ναι το FR εντάξει μέσα δεν έχει την ποιότητα του Leon έχει παντού σκληρά πλαστικά αλλά δεν πειράζει μου άρεσε πολύ οδηγικά και εμφανισιακά και ειδικά στους χώρους δεν είδα μεγαλύτερο σε αυτό το μέγεθος 

Μια χαρα Ποσο καιρο σου ειπαν παραδοση?

 

Για τις αναγκες σου αο τις καλυτερες επιλογες και παρα πολυ καλη τιμη για αυτα που εχει. Αν ποτε σε ξενερωει κατι σκεψου ποσα λεφτα γλυτωσες απο το λεον

 

 

44 λεπτά πριν, KoreanW είπε

το σημαντικό είναι που είσαι χαρούμενος με την τελική επιλογή
και καλοτάξιδο

απλά όταν λέγαμε πως έχει πέσει ακρίβεια στην αγορά
το νόημα είναι ότι πριν λίγα χρόνια με τα λεφτά αυτά αγόραζες Golf 1.4...

βέβαια και το C-segment που τότε αγόραζες πλέον ισοδυναμεί σε χώρους σχεδόν με το σημερινό Ibiza
παρόλα ταύτα you get the point ότι πάντα το B-segment θα είναι κατασκευαστικά υποδεέστερο

 

 

Οπως ειπες ομως πλεον τα Β segment ειναι ολοκληρωμενα αυτοκινητα. Ενα φιεστα η ιμπιζα η μικρα μπορουν να κανουν τα παντα καλυτερα απο ενα c segment 10ετιας. Καλυπτουνσιγουρα  μια 3μελη και ισως μια 4μελη οικογενεια.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, KoreanW είπε

το σημαντικό είναι που είσαι χαρούμενος με την τελική επιλογή
και καλοτάξιδο

απλά όταν λέγαμε πως έχει πέσει ακρίβεια στην αγορά
το νόημα είναι ότι πριν λίγα χρόνια με τα λεφτά αυτά αγόραζες Golf 1.4...

βέβαια και το C-segment που τότε αγόραζες πλέον ισοδυναμεί σε χώρους σχεδόν με το σημερινό Ibiza
παρόλα ταύτα you get the point ότι πάντα το B-segment θα είναι κατασκευαστικά υποδεέστερο

επαναλαμβάνω όμως ότι σημασία έχει να έχεις την ικανοποίηση ότι ψώνισες κάτι που ταιριάζει
και ότι ξόδεψες τα λεφτά που ήθελες

ελπίζω μέσα το Ibiza FR να είναι έτσι
Seat_Ibiza_FR_Business_intense_(2018)_in

Αντί για piano black έχει φιλέτο με δέρμα στα δεξιά κατά τα άλλα έτσι είναι

24 λεπτά πριν, Masma είπε

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! Νομιζω ότι έδωσες πολύ καλά χρήματα για το αμάξι! Δεν το έχω δει σε χώρους. Είναι σαν το polo το τελευταίο η πιο μεγάλο?

Σαν το polo είναι πολύ καλοί χώροι

17 λεπτά πριν, chill είπε

Από Leon σε Ibiza; Ρε @tsofras ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΑΘΡΩΠΕ (χωρίς ν έτσι χαχα).

Σαν έναν συνάδελφο μου που χει μια μερσεντα του 2006 με ότι αφτερμαρκετ υπάρχει, πραγματικό αεροπλάνο, εκσπερματωνεις με το που την βλέπεις, διπλη εκσπερματωση με το που μπαίνεις μέσα και θέλει να την πουλήσει για να πάρει τη νέα Octavia. 

Τι θέλω να πω.... Πάμε σε καλύτερο πάντα όχι προς τα πίσω. Ακύρωσε το ΤΏΡΑ και πάνε για leon. 

Εν τω μεταξύ ρεεεεε λοιπόν όλοι οι πλυντηριαδες που το πλένουν στο χέρι είναι σε άδεια.... Μόνο με βούρτσα βρίσκω πλύσιμο και δεν το πάω. Έχω τρελαθεί θέλω να πλύνω το αμάξι είναι μέσα στη βρώμα.... HALPPPPPP 😁😁😁

Αλλάζουν οι ανάγκες και έτσι και εμείς δεν με χαλάνε τα 8000€ που γλύτωσα και είναι του γούστου μου το ibizaki μία χαρά και γνώριμο σε όλα

Αν ήταν να πηγαίνουμε πάντα σε καλύτερο ενώ αυξάνονται οι υποχρεώσεις με οικογένεια και σπίτια θα έπρεπε να έχουμε και διπλούς μισθούς

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...