Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

Καλορίζικο κ καλοτάξιδο!!!

μια χαζή απορία...έχει ζητήσει κανείς να διαλέξει πινακίδα? εμένα τυχαία με βόλεψε κ την θυμάμαι χωρίς να ζητήσω

Ότι θες ζητάς αλλά την πληρώνεις σε δωρακι στην Αττική. Στην επαρχία πιο χαλαρά διαλέγεις εύκολα. 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

Καλορίζικο κ καλοτάξιδο!!!

μια χαζή απορία...έχει ζητήσει κανείς να διαλέξει πινακίδα? εμένα τυχαία με βόλεψε κ την θυμάμαι χωρίς να ζητήσω

Εμενα με ρωτησαν αν θελω ζυγο/μονο.. Τπτ αλλο. Τους ειπα αδιαφορο και τελος 😛 

 


Θα παρακαλεσω με το που παραλαβει με το καλο ο @tsofras να κλειδωθει και το θεμα 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπόψεις παίδες περι καθολικής απαγόρευσης ντίζελ σε Θεσ/νίκη-Αθήνα;

Ακουγονται πολλά. Ως συνήθως παμε βιαστικα να αντιγράψουμε χωρες εξωτερικου και κανουμε μαλακιες. Ή απο την άλλη δίνουμε παράταση στη παράταση...

Σκέφτομαι να προβω στην αγορά ενός ντίζελ του 2016, ήτοι Εuro 6 ή (υπο συνθήκες καινουργιο).

Με τη λογικη να το κρατήσω τουλάχιστο 10 έτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Aπόψεις παίδες περι καθολικής απαγόρευσης ντίζελ σε Θεσ/νίκη-Αθήνα;

Ακουγονται πολλά. Ως συνήθως παμε βιαστικα να αντιγράψουμε χωρες εξωτερικου και κανουμε μαλακιες. Ή απο την άλλη δίνουμε παράταση στη παράταση...

Σκέφτομαι να προβω στην αγορά ενός ντίζελ του 2016, ήτοι Εuro 6 ή (υπο συνθήκες καινουργιο).

Με τη λογικη να το κρατήσω τουλάχιστο 10 έτη.

Ρίσκο για εμένα αλλά εφόσον πρόκειται για μεταχειρισμένο δεν έχεις πολλά να χάσεις. 
προσωπικα θα ήμουν αρνητικός και θα κοιτούσα κάτι σε cng αν με ένοιαζε η οικονομία 

 

υγ καινούργιο δεν είναι, στη πράξη είσαι μια γενιά πίσω, στο εξωτερικό θεωρείται ήδη παλιό 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Ρίσκο για εμένα αλλά εφόσον πρόκειται για μεταχειρισμένο δεν έχεις πολλά να χάσεις. 
προσωπικα θα ήμουν αρνητικός και θα κοιτούσα κάτι σε cng αν με ένοιαζε η οικονομία 

μεταχειρισμένο στα 13-15.000 πανω κατω, δεν εινια και λιγα χρήματα. Ή κατ'επεκταση 20Κ για καινουργιο αντίστοιχο.

Το σκεφτηκα για το CNG αλλα ειναι συγκεκριμμένα τα μοντέλα, λιγα, και 2 μολις τα πρατήρια θεσνικη, εδω και 2 χρονια, μόνον :(

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Aπόψεις παίδες περι καθολικής απαγόρευσης ντίζελ σε Θεσ/νίκη-Αθήνα;

Ακουγονται πολλά. Ως συνήθως παμε βιαστικα να αντιγράψουμε χωρες εξωτερικου και κανουμε μαλακιες. Ή απο την άλλη δίνουμε παράταση στη παράταση...

Σκέφτομαι να προβω στην αγορά ενός ντίζελ του 2016, ήτοι Εuro 6 ή (υπο συνθήκες καινουργιο).

Με τη λογικη να το κρατήσω τουλάχιστο 10 έτη.

Ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος με αυτους, μπορει την μια να πουν ετσι την αλλη γιουβετσι , πιστευω αυτο που λες στα bold... κι εγω ψιλοσκεφτομαι για ντιζελ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Aπόψεις παίδες περι καθολικής απαγόρευσης ντίζελ σε Θεσ/νίκη-Αθήνα;

Ακουγονται πολλά. Ως συνήθως παμε βιαστικα να αντιγράψουμε χωρες εξωτερικου και κανουμε μαλακιες. Ή απο την άλλη δίνουμε παράταση στη παράταση...

Σκέφτομαι να προβω στην αγορά ενός ντίζελ του 2016, ήτοι Εuro 6 ή (υπο συνθήκες καινουργιο).

Με τη λογικη να το κρατήσω τουλάχιστο 10 έτη.

Καθολική απαγόρευση δε παίζει, είναι ακραίο μέτρο και δεν εχει εφαρμοστεί πουθενά έξω. Και θα το ξαναγράψω. Αυτή η φήμη βγήκε εδώ και μερικά χρόνια όταν είχε πάει ο Καμίνης στο Όσλο και πέταξε μια αρλούμπα οτι θα αντιγράψει την πολιτική της Νορβηγίας σε αυτό το ζήτημα. Απο τότε αυτή τη φήμη σέρνουν ανα καιρούς οι "δημοσιογράφοι" του αυτοκινήτου, αναλόγως πότε δεν έχουν θέμα να γράψουν. Τώρα έχουν πιάσει τα ηλεκτρικά οπότε το έχουν ξεχάσει λίγο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

μεταχειρισμένο στα 13-15.000 πανω κατω, δεν εινια και λιγα χρήματα. Ή κατ'επεκταση 20Κ για καινουργιο αντίστοιχο.

Το σκεφτηκα για το CNG αλλα ειναι συγκεκριμμένα τα μοντέλα, λιγα, και 2 μολις τα πρατήρια θεσνικη, εδω και 2 χρονια, μόνον :(

Στα χρήματα αυτά μπορείς να βρεις και leon 

2+1 πρατήρια (+1 της Σίνδου σε ώρες εργασίας της εταιρείας βέβαια) κι αναμένεται και της Σταυρούπολης εντός έτους λένε 

Όλα είναι ρίσκο στη χώρα αυτή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GoMaR είπε

Εμενα με ρωτησαν αν θελω ζυγο/μονο.. Τπτ αλλο. Τους ειπα αδιαφορο και τελος 😛 


Θα παρακαλεσω με το που παραλαβει με το καλο ο @tsofras να κλειδωθει και το θεμα 😛

Γιατί να κλειδωθεί? Και αν αλλάξω γνώμη?

😎

Πλάκα κάνω

Αν δώσεις κάτι σε φτιάχνουν στην πινακίδα, εγώ ζήτησα στο αλάνι κάτι εύκολο , ωραία μου έβγαλε

2 ώρες πριν, imr είπε

Δεν θα ρωτησεις δηλαδη αν θα ερθει 1.5 manual? 😛

Μπα , απλά με βλέπω σε καμία διετία που θα έχω τελειώσει με όλα τα άλλα είτε να βολευτω τόσο με το Ibiza και να το κρατήσω είτε να πάω στο Leon

2 ώρες πριν, poihths είπε

@tsofras μπορείς να μας ενημερώνεις για τις επόμενες αγορές σου - πχ λαπτοπ ποδήλατο κλπ 😄

Ευχαρίστως , ποδήλατο έχω ήδη και laptop επίσης, κάτι θα βρώ όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

μεταχειρισμένο στα 13-15.000 πανω κατω, δεν εινια και λιγα χρήματα. Ή κατ'επεκταση 20Κ για καινουργιο αντίστοιχο.

Το σκεφτηκα για το CNG αλλα ειναι συγκεκριμμένα τα μοντέλα, λιγα, και 2 μολις τα πρατήρια θεσνικη, εδω και 2 χρονια, μόνον :(

Είναι πολλά τα λεφτά που δίνεις άσε το μεταχειρισμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παιδιά πήγα στην ford για fiesta titanium και μου ειπαν 17.500 δεν υπήρχε κάποια προσφορά .

Μετά πήρα προσφορά για polo comfortline   έκδοση αυτόματο απο 18.200 προσφορά 16.300 ,δεν έχει κάμερα οπισθοπορείας και android  auto  βέβαια , μόνο αυτό με κρατάει γιατί μου αρέσει πολύ συγκριτικά με αυτά που έχω δει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, drgeri79 είπε

Καλορίζικο κ καλοτάξιδο!!!

μια χαζή απορία...έχει ζητήσει κανείς να διαλέξει πινακίδα? εμένα τυχαία με βόλεψε κ την θυμάμαι χωρίς να ζητήσω

Δηλαδή τι μπορεις να ζητήσεις δεν καταλαβαίνω. Συγκεκριμένα γράμματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Noobios είπε

Δηλαδή τι μπορεις να ζητήσεις δεν καταλαβαίνω. Συγκεκριμένα γράμματα;

Νούμερα κυρίως, γιατί τα γράμματα βγαίνουν κυρίως  βάσει νομού 

πχ 1234, 6666 🤣, σημαντικής ημερομηνίας κτλ 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, seloner είπε

 Παιδιά πήγα στην ford για fiesta titanium και μου ειπαν 17.500 δεν υπήρχε κάποια προσφορά .

Μετά πήρα προσφορά για polo comfortline   έκδοση αυτόματο απο 18.200 προσφορά 16.300 ,δεν έχει κάμερα οπισθοπορείας και android  auto  βέβαια , μόνο αυτό με κρατάει γιατί μου αρέσει πολύ συγκριτικά με αυτά που έχω δει .

Και νόμιζα πως το fiesta είχε πέσει σε τιμή γιατί έρχεται και το υβριδικό του.

Περυσι είχα ρωτήσει για το st line και μου δώσανε τιμή 17.500 με το κλειδί στο χέρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Και νόμιζα πως το fiesta είχε πέσει σε τιμή γιατί έρχεται και το υβριδικό του.

Περυσι είχα ρωτήσει για το st line και μου δώσανε τιμή 17.500 με το κλειδί στο χέρι!

Το st line mHev με τα 155 πάει 19200 αν θυμάμαι καλά που είχα πάρει τηλέφωνο πρίν παραγγείλω το Ibiza

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...