Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Καλησπερα σε ολους

Αν και δεν εχω σχολιασει καθολου, παρακολουθω το thread απο την αρχη και ειμαι εντυπωσιασμενος απο την πολιτισμενη συζητηση που εχει γινει μεχρι τωρα.

Μιας και εχω αρχισει να κανω μια ψιλοερευνα, να ενημερωσω για οποιον ενδιαφερεται οτι τρεχει συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια για το Tiguan 1.5 130 στην εκδοση Advance με 24000ε το οποιο προσωπικα το βρηκα αρκετα καλη τιμη.

Οποιος κοιταει σε αυτη την κατηγορια/budget ας κανει μια βολτα στις αντιπροσωπειες.

αυτο λες ? https://www.volkswagen.gr/el/models-and-configurator/tiguan.html#MOFA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Καλησπερα σε ολους

Αν και δεν εχω σχολιασει καθολου, παρακολουθω το thread απο την αρχη και ειμαι εντυπωσιασμενος απο την πολιτισμενη συζητηση που εχει γινει μεχρι τωρα.

Μιας και εχω αρχισει να κανω μια ψιλοερευνα, να ενημερωσω για οποιον ενδιαφερεται οτι τρεχει συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια για το Tiguan 1.5 130 στην εκδοση Advance με 24000ε το οποιο προσωπικα το βρηκα αρκετα καλη τιμη.

Οποιος κοιταει σε αυτη την κατηγορια/budget ας κανει μια βολτα στις αντιπροσωπειες.

τόσο εχει απο το Μαιο το advance σε ασπρο. πλεον αλλαζει κ μοντελο εχετε το κατα νου.

 

τιμιο αμαξι αλλα για εμενα α) αργο (τα 130 αλογα δε του φτανουν) β) παρωχημένος πλεον σχεδιασμός γ) μονο 2 ετη εγγυηση (+660 για αλλα 2)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ναι εχω παρει προσφορα που περιλαμβανει το λευκο χρωμα που κοστιζει +111ε και ηλεκτρικα αναδιπλουμενους καθρεφτες +145 επισης χρεωνονται εξτρα με τελικη τιμη 24000

Επεξ/σία από ritualistic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Αλήθεια είναι πως θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ τα video review (εμένα με βοηθήσανε αρκετά) και αν μπορείς να κάνεις 2-3 test drive. 

Αν είσαι τυχερός και βρεις 2-3 άτομα που να έχουν αγοράσει κάποιο από αυτά που ενδιαφέρεσαι και σου πουν και τα αρνητικά τους τότε θα είσαι σούπερ. Αλλά κατά κύριο λόγο να λιώσεις στα video review.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

τόσο εχει απο το Μαιο το advance σε ασπρο. πλεον αλλαζει κ μοντελο εχετε το κατα νου.

τιμιο αμαξι αλλα για εμενα α) αργο (τα 130 αλογα δε του φτανουν) β) παρωχημένος πλεον σχεδιασμός γ) μονο 2 ετη εγγυηση (+660 για αλλα 2)

πολυ μικρες οι αλλαγες στο νεο μοντελο, τουλαχιστον αν εχω δει σωστα, αλλιως ας με διορθωσει καποιος.

θα συμφωνησω και στα 3, κοιταζω μονο την εκδοση με DSG7 με 150 αλογα για την οποια πηρα επισης καλη τιμη και την θεωρω καλο vfm αν σου αρεσει το tiguan.

ετοιμαζω εξορμηση και για το Q3 απο βδομαδα και θα επανελθω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Welcome to the seat ibiza family 

δεν ειπε που, μπορει να εννουσε στο καρ.γρ !! :P :P

αντε καλοταξιδο και επισημως !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Τις βραδυνές αύριο γιατί δουλεύει η γυναίκα το βράδυ και δεν θα μπορώ να βγάλω φωτό με τα παιδιά .

Πιο όμορφο απο ότι περιμένα !

Εντυπώσεις όταν το οδηγήσω περισσότερο , πάντως φέρνει πάρα πολύ στο Leon που είχα.

Τα λάστιχα δεν κατάλαβα τι μάρκα είναι

IMG_20200901_161058.resized.jpg

IMG_20200901_161054.resized.jpg

IMG_20200901_161116.resized.jpg

IMG_20200901_161203.resized.jpg

Αυτα ειναι! Πολυ ομορφο

Καλοριζικο, τα λαστιχα ειναι falken, δεν ειναι premium αλλα καλη μαρκα γενικα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, imr είπε

Αυτα ειναι! Πολυ ομορφο

Καλοριζικο, τα λαστιχα ειναι falken, δεν ειναι premium αλλα καλη μαρκα γενικα

Ούτε καν τα ξέρω , οκ ευχαριστώ πολύ :D

Δεν αλλάζω συχνά λάστιχα χαχα

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kaklikos είπε

Καλησπερα στην παρεα. Ξεκινησα να διαβαζω με πολυ ενδιαφερον το θεμα. Περασα 5 περασα 10 περασα 20 σελιδες και μετα ειδα οτι ειναι 389 σελιδες. Τελικα σε πιο αμαξι καταληξατε; Ακολουθησατε την καρδια ή την λογικη;

Προσωπικά, αν δεν με συγκινήσει κάπου το αυτ/το δεν θα το πάρω. Επίσης, αν αισθανθώ κάτι αρνητικό, τότε θα με χαλάει σε σημείο που δύσκολα θα προχωρήσω... 

Απ την άλλη, σαφώς και μετρώ τον οικονομικό παράγοντα (αφού πρόκειται για χρήματα που έχω δουλέψει). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, terry308 είπε

Welcome to the seat ibiza family 

Εσύ που το έχεις κιόλας , είχε ένα κιτ με τρίγωνα κτλ , τον πυροσβεστήρα που τον έχεις βολέψει να μην κόβει βόλτες?

1 λεπτό πριν, xx1100 είπε

Προσωπικά, αν δεν με συγκινήσει κάπου το αυτ/το δεν θα το πάρω. Επίσης, αν αισθανθώ κάτι αρνητικό, τότε θα με χαλάει σε σημείο που δύσκολα θα προχωρήσω... 

Απ την άλλη, σαφώς και μετρώ τον οικονομικό παράγοντα (αφού πρόκειται για χρήματα που έχω δουλέψει). 

Κοίτα μπορεί μόλις να παρέλαβα το αμάξι , αλλά είπα στον πωλητή ότι αν σου έρθει άνθρωπος με Leon FR PLUS σε 2 χρόνια με παίρνεις τηλέφωνο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τα λάστιχα δεν κατάλαβα τι μάρκα είναι

Falken οικονομική σειρά αλλά οχι άγνωστη - την εχω διαβάσει σε τεστ. 

Edit; με πρόλαβε άλλος ήδη.... 

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

 

Κοίτα μπορεί μόλις να παρέλαβα το αμάξι , αλλά είπα στον πωλητή ότι αν σου έρθει άνθρωπος με Leon FR PLUS σε 2 χρόνια με παίρνεις τηλέφωνο :D

👍, πρέπει να έχουμε ανοιχτούς ορίζοντες 😅

Επεξ/σία από xx1100
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ούτε καν τα ξέρω , οκ ευχαριστώ πολύ :D

Δεν αλλάζω συχνά λάστιχα χαχα

Δεν είναι άγνωστη μάρκα τα Falken Aνήκει στη μεγάλη ιαπωνική εταιρία Sumitomo!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...