Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εσύ που το έχεις κιόλας , είχε ένα κιτ με τρίγωνα κτλ , τον πυροσβεστήρα που τον έχεις βολέψει να μην κόβει βόλτες? 

Καλοτάξιδο, πανέμορφο το χρώμα! 

Επειδη τα tgi δεν είμαστε για να βάζουμε φωτιές, δεν με είχαν πυροσβεστήρα(οι @#€&#@! Με 5€ πήραμε θήκη από τα jumbo να είναι τακτοποιημενα

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Καλοτάξιδο, πανέμορφο το χρώμα! 

Επειδη τα tgi δεν είμαστε για να βάζουμε φωτιές, δεν με είχαν πυροσβεστήρα! Με 5€ πήραμε θήκη από τα jumbo να είναι τακτοποιημενα

Καλά ούτε σε εμένα είχε , απλά είχα πάρει για το 2008 και τον κράτησα για να τον βάλω , αλλά δεν έχει θήκη όπως είχε στο Leon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλά ούτε σε εμένα είχε , απλά είχα πάρει για το 2008 και τον κράτησα για να τον βάλω , αλλά δεν έχει θήκη όπως είχε στο Leon

Αααα οκ, τότε παίρνω πίσω το κοσμητικο @#€&@€

Βενζίνη εσύ το γέμισες να φανταστώ... πήγες κι έβαλες shell v power που είναι σε προσφορά σήμερα;; 😎

Περιμένουμε εντυπώσεις... 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τις βραδυνές αύριο γιατί δουλεύει η γυναίκα το βράδυ και δεν θα μπορώ να βγάλω φωτό με τα παιδιά .

Πιο όμορφο απο ότι περιμένα !

Εντυπώσεις όταν το οδηγήσω περισσότερο , πάντως φέρνει πάρα πολύ στο Leon που είχα.

Τα λάστιχα δεν κατάλαβα τι μάρκα είναι

IMG_20200901_161058.resized.jpg

IMG_20200901_161054.resized.jpg

IMG_20200901_161116.resized.jpg

IMG_20200901_161203.resized.jpg

IMG_20200901_161233.resized.jpg

IMG_20200901_161238.resized.jpg

IMG_20200901_161149.resized.jpg

Ααα πολύ ωραίο φίλε καλοτάξιδο!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsofras είπε

Την λογική

Ανεβάζω φωτό σε λίγο μόλις παρέλαβα το Seat Ibiza FR 1.0

Περάσαμε ένα δράμα μέχρι να καταλήξεις αλλά χαλάλι σου :)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο. 

Όσο είναι ακόμα "του κουτιού" κοίτα να βάλεις σκαφάκι στο πορτμπαγκάζ για να γλυτώσεις τη μοκέτα από λεκέδες και φθορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

Αααα οκ, τότε παίρνω πίσω το κοσμητικο @#€&@€

Βενζίνη εσύ το γέμισες να φανταστώ... πήγες κι έβαλες shell v power που είναι σε προσφορά σήμερα;; 😎

Περιμένουμε εντυπώσεις... 

Δεν ήξερα να με έφτανε το λαμπάκι οπότε πήγα σε BP που είχα κοντά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Περάσαμε ένα δράμα μέχρι να καταλήξεις αλλά χαλάλι σου :)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο. 

Όσο είναι ακόμα "του κουτιού" κοίτα να βάλεις σκαφάκι στο πορτμπαγκάζ για να γλυτώσεις τη μοκέτα από λεκέδες και φθορές.

Θα κατέβω σε λίγο να το φτιάξω , έχω ύφασμα και απο πάνω βάζω και σκαφάκι δερμάτινο

Και για τους haters

ΟΥΤΕ ΚΑΝ 400 ΣΕΛΙΔΕΣ (*GoMar διόρθωση)

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα κατέβω σε λίγο να το φτιάξω , έχω ύφασμα και απο πάνω βάζω και σκαφάκι δερμάτινο

Και για τους haters

ΟΥΤΕ ΚΑΝ 400 POSTS

Σελιδες εννοεις γιατι τα posts ειναι 5.860 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

πολυ μικρες οι αλλαγες στο νεο μοντελο, τουλαχιστον αν εχω δει σωστα, αλλιως ας με διορθωσει καποιος.

θα συμφωνησω και στα 3, κοιταζω μονο την εκδοση με DSG7 με 150 αλογα για την οποια πηρα επισης καλη τιμη και την θεωρω καλο vfm αν σου αρεσει το tiguan.

ετοιμαζω εξορμηση και για το Q3 απο βδομαδα και θα επανελθω!

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο αξίζει το Q3. Πριν λίγο καιρό έβγαινε με καλό εξοπλισμό (αντίστοιχο του advance στη vw συν κάτι ψιλά ακόμη) Σε πλήρη τιμή λίγο κάτω από 30500 το αυτόματο όποτε αν είναι κανένα τάλιρο τα τέλη ταξινόμησης υπολόγιζε το γύρω στα 25  Το χειροκίνητο μπορεί να σου βγει ακόμα πιο κάτω με την απαλλαγή που έχεις. Προσωπικα το πηρα χειροκίνητο γιατί φοβήθηκα ενδεχόμενη βλάβη του κιβωτίου (αν κ για να είμαι ειλικρινής ήταν πολύ ευχάριστο κιβώτιο στο test drive)
 

οι αλλαγές είναι σχετικά σημαντικές για εμένα με κυρία τα φώτα led που θα φοράει standard 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, kalmik είπε

Δεν είναι άγνωστη μάρκα τα Falken Aνήκει στη μεγάλη ιαπωνική εταιρία Sumitomo!

Τίμια είναι. Τα έβαλα πέρσι σε ένα Mercedes της οικογενειας κατόπιν παροτρυνσησ Του οικογενειακού λάστιχα μας και έπαθα πλάκα. Κ εμένα το Audi με falken ήρθε κ δεν έχω παραπονο

9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ήξερα να με έφτανε το λαμπάκι οπότε πήγα σε BP που είχα κοντά :D

Πολύ καλά έκανες. Δε θα σου έφτανε. Οι αντιπροσωπείες έχουν αναγάγει τη γυφτιά σε άλλο επίπεδο. Εμένα Όταν μου το παρέδωσαν είχε μέσα βία 1 λίτρο και μέχρι να φτάσω στο πρώτο βενζινάδικο (2-3 χλμ) μπήκε σε safe mode έβγαλε αντίστροφη μέτρηση για να προλάβω να σταματήσω κ έσβησε για να μην αδειάσει το κύκλωμα. Τα μπινελικια που έφαγε η αντιπροσωπεία δε λέγονται. Κατά τα αλλά έγραφαν στο pdi ότι έβαλαν 6 λίτρα βενζίνη. 30000 Αμαξι και τσιγκουνεύτηκαν τα 10€ (τα οποία έβαλε Προς τιμήν του ο πωλητής από την τσέπη του καθως έφερε μπετονι για να μη το κάνω θέμα στην κοσμοκαρ πιθανότατα... )

 

υγ τελικά μάλλον εγώ που πούλησα Αμαξι με 50-55€ βενζίνη μέσα μαλακας ήμουν...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ήξερα να με έφτανε το λαμπάκι οπότε πήγα σε BP που είχα κοντά :D

Κι εγώ ΒΡ είχα γεμίσει... της βενζίνης κόκκινο λαμπάκι (τελευταίο) έλεγε υπόλοιπο 20χλμ ενώ του φ. α. έλεγε 230 περίπου... σχεδόν 3/4 το είχαν, πιο φτηνό αφού 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Τίμια είναι. Τα έβαλα πέρσι σε ένα Mercedes της οικογενειας κατόπιν παροτρυνσησ Του οικογενειακού λάστιχα μας και έπαθα πλάκα. Κ εμένα το Audi με falken ήρθε κ δεν έχω παραπονο

Πολύ καλά έκανες. Δε θα σου έφτανε. Οι αντιπροσωπείες έχουν αναγάγει τη γυφτιά σε άλλο επίπεδο. Εμένα Όταν μου το παρέδωσαν είχε μέσα βία 1 λίτρο και μέχρι να φτάσω στο πρώτο βενζινάδικο (2-3 χλμ) μπήκε σε safe mode έβγαλε αντίστροφη μέτρηση για να προλάβω να σταματήσω κ έσβησε για να μην αδειάσει το κύκλωμα. Τα μπινελικια που έφαγε η αντιπροσωπεία δε λέγονται. Κατά τα αλλά έγραφαν στο pdi ότι έβαλαν 6 λίτρα βενζίνη. 30000 Αμαξι και τσιγκουνεύτηκαν τα 10€ (τα οποία έβαλε Προς τιμήν του ο πωλητής από την τσέπη του καθως έφερε μπετονι για να μη το κάνω θέμα στην κοσμοκαρ πιθανότατα... )

Και εμένα αναβόσβηνε το λαμπάκι για αυτό αγχώθηκα , οκ όσα έχω πάρει με λαμπάκι είναι όχι να αναβοσβήνει όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

 

Πολύ καλά έκανες. Δε θα σου έφτανε. Οι αντιπροσωπείες έχουν αναγάγει τη γυφτιά σε άλλο επίπεδο. Εμένα Όταν μου το παρέδωσαν είχε μέσα βία 1 λίτρο και μέχρι να φτάσω στο πρώτο βενζινάδικο (2-3 χλμ) μπήκε σε safe mode έβγαλε αντίστροφη μέτρηση για να προλάβω να σταματήσω κ έσβησε για να μην αδειάσει το κύκλωμα. Τα μπινελικια που έφαγε η αντιπροσωπεία δε λέγονται. Κατά τα αλλά έγραφαν στο pdi ότι έβαλαν 6 λίτρα βενζίνη. 30000 Αμαξι και τσιγκουνεύτηκαν τα 10€ (τα οποία έβαλε Προς τιμήν του ο πωλητής από την τσέπη του καθως έφερε μπετονι για να μη το κάνω θέμα στην κοσμοκαρ πιθανότατα... )

Τραγικό... Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω... Μάλλον θα πρέπει να παραλαμβανουμε με μπιτονια ανά χείρας.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...