Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, tsofras είπε

Τις βραδυνές αύριο γιατί δουλεύει η γυναίκα το βράδυ και δεν θα μπορώ να βγάλω φωτό με τα παιδιά .

Πιο όμορφο απο ότι περιμένα !

Εντυπώσεις όταν το οδηγήσω περισσότερο , πάντως φέρνει πάρα πολύ στο Leon που είχα.

Τα λάστιχα δεν κατάλαβα τι μάρκα είναι

IMG_20200901_161058.resized.jpg

IMG_20200901_161054.resized.jpg

IMG_20200901_161116.resized.jpg

IMG_20200901_161203.resized.jpg

IMG_20200901_161233.resized.jpg

IMG_20200901_161238.resized.jpg

IMG_20200901_161149.resized.jpg

Μπράβο ρε συ @tsofras !!!! 

Παρακολουθώ from day 1 το νήμα, και είχα κάνει addicted 2 συναδέλφους αλλά και την κοπέλα μου!!
Φευγαμε διακοπές και ρωτάγαμε για updates ο ενας τον αλλο! 🤪😁 

να το χαρείς κ να έχεις ατελείωτα απροβληματιστα χιλιόμετρα!

Παρακαλούμε τους mods να μην κλειδώσουν αυτό το topic όαση του insomnia! ❤️ 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, JailbrokenDiesel είπε

Μπράβο ρε συ @tsofras !!!! 

Παρακολουθώ from day 1 το νήμα, και είχα κάνει addicted 2 συναδέλφους αλλά και την κοπέλα μου!!
Φευγαμε διακοπές και ρωτάγαμε για updates ο ενας τον αλλο! 🤪😁 

να το χαρείς κ να έχεις ατελείωτα απροβληματιστα χιλιόμετρα!

Παρακαλούμε τους mods να μην κλειδώσουν αυτό το topic όαση του insomnia! ❤️ 
 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι άντε και στα δικά σας :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι αυτό το topic ήταν ένα γενικό θέμα που πέφτουν προτάσεις για αμάξια . Τώρα καταλάβα ότι το άνοιξε ο @tsofras και έχει πάει 400 σελίδες 🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι άντε και στα δικά σας :D

 

1 λεπτό πριν, seloner είπε

Νόμιζα ότι αυτό το topic ήταν ένα γενικό θέμα που πέφτουν προτάσεις για αμάξια . Τώρα καταλάβα ότι το άνοιξε ο @tsofras και έχει πάει 400 σελίδες 🤣🤣

Αδερφέ κι εγώ αυτό νόμιζα πριν 2 μήνες και έκανα την ερώτηση μου εδώ. Ξεκίνησα να σκέφτομαι αλλαγή αυτοκινήτου μήνες μετά τον Τσόφρα και αγόρασα ένα μήνα πριν. Topic έπος στην κυριολεξία με άπειρες πληροφορίες και εξαιρετικό κλίμα. 

@tsofras σ' ευχαριστώ φίλε που μου έβαλες την ιδέα, αν και τελικά επέλεξα την πρώτη δική σου επιλογή (Citroen C3 Aircross 1.2 110hp). Kαλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι το SEAT.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Αδερφέ κι εγώ αυτό νόμιζα πριν 2 μήνες και έκανα την ερώτηση μου εδώ. Ξεκίνησα να σκέφτομαι αλλαγή αυτοκινήτου μήνες μετά τον Τσόφρα και αγόρασα ένα μήνα πριν. Topic έπος στην κυριολεξία με άπειρες πληροφορίες και εξαιρετικό κλίμα. 

Καλά χλμ και σε σένα - προσωπικά το προτιμώ από το seat. 👍

ΥΓ: και εγώ ψηφίζω να μείνει ανοιχτό το thread! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Αδερφέ κι εγώ αυτό νόμιζα πριν 2 μήνες και έκανα την ερώτηση μου εδώ. Ξεκίνησα να σκέφτομαι αλλαγή αυτοκινήτου μήνες μετά τον Τσόφρα και αγόρασα ένα μήνα πριν. Topic έπος στην κυριολεξία με άπειρες πληροφορίες και εξαιρετικό κλίμα. 

@tsofras σ' ευχαριστώ φίλε που μου έβαλες την ιδέα, αν και τελικά επέλεξα την πρώτη δική σου επιλογή (Citroen C3 Aircross 1.2 110hp). Kαλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι το SEAT.

Εγώ σας ευχαριστώ παιδιά , γιατί εκτός απο την εύρεση αυτοκινήτου έχω κλείσει πάνω απο 5 μήνες που δουλεύω απο το σπίτι και ήσασταν όλοι μία πολύ καλή παρέα όλο αυτό το διάστημα

👏

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, calenter2003 είπε

Δεν έχω κάτι να προσθέσω γράφω μπας και φτάσουμε τος 400 σελ. :)

Θα βοηθησω εγω σε αυτο με την ερωτηση μου τωρα!

Κατ'αρχην @tsofras καλοταξιδο να ειναι να το χαρεις και πρεπει να εχεις αναψει φωτιες σε πολλα σπιτια με αυτο το thread ! 😄

H ερωτηση μου τωρα... Θα προτιμουσατε χρηματοδοτικο κλασσικο με 8-9% επιτοκιο η balloon με επιτοκιο 3.9 και τελικη δοση και γιατι ?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritualistic είπε

Θα βοηθησω εγω σε αυτο με την ερωτηση μου τωρα!

Κατ'αρχην @tsofras καλοταξιδο να ειναι να το χαρεις και πρεπει να εχεις αναψει φωτιες σε πολλα σπιτια με αυτο το thread ! 😄

H ερωτηση μου τωρα... Θα προτιμουσατε χρηματοδοτικο κλασσικο με 8-9% επιτοκιο η balloon με επιτοκιο 3.9 και τελικη δοση και γιατι ?

Εγώ κλασσικό να σου πώ την αλήθεια ειδικά αν δεν έχω στην άκρη , γιατί είμαι σίγουρος ότι όταν έρθει η στιγμή δεν θα έχω να το δώσω και αν το ξαναβάλεις θα καταλήξεις να δώσεις ακόμη περισσότερα στο τέλος.

Δεν μου αρέσει επίσης που σε "υποχρεώνουν" και σου βάζουν στην τιμή και τα service , ασφάλεια για κάποιο διάστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kistos είπε

Παιδιά έχω μπάτζετ μέχρι 22.000 για αγορά ενός SUV για οικογένεια με δύο παιδιά. Επειδή έχω πελαγώσει, μπορεί κάποιος να μου προτείνει την καλύτερη δυνατή λύση από άνεση, πρακτικότητα (μεγάλους χώρους και πορτ μπαγκάζ) και αξιοπιστία; Ξέρω, ζητάω κάτι τελείως αόριστο, απλά μία βοήθεια! :)

Αν το όριο ειναι αυστηρά τα 22.000 και ο τύπος αυστηρά suv, δεν έχεις και παρα πολλές επιλογές. 

Αν σκέφτεσαι statio wagon ή sportwagon έχεις περισσότερες πόρτες να ανοίξεις Octavia, KIA). 

Προσωπικά το βρίσκω πιο λογικό από το suv για οικογένεια που έχουν υψηλότερο βάρος, χειρότερο αεροδυναμικό συντελεστή (=υψηλότερη κατανάλωση, τέλη κλπ), χειρότερες επιδόσεις. Τα suv είναι μόδα αλλά οκ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Είναι γεγονός ότι όσο ήμουν στην αντιπροσωπεία για την παράδοση ήμουν μέσα στο Leon , πέρασα απο το συνεργείο είχε έτοιμα για παράδοση 2 , το ένα ανθρακι , ετοίμαζε άλλο ένα ανθρακί , στο υπόγειο πέρασα άλλα 2 ανθρακί (το κέρατο μου ευτυχώς δεν είχαν ηλιοροφή) και όταν πήρα το αμάξι να φύγω ... έσκασε νταλίκα γεμάτη με Leon.

ΕΛΕΟΣ

Είπαμε αγόρασα με την λογική , ευχαριστημένος με την αγορά μου , 25000ε δεν δίνω , μεταχειρισμένο όμως να είμαστε καλά θα το πάρω σίγουρα το αμάξι σε 2 χρόνια που θα ξεχρεώσουμε το c3.

Είπαμε υπάρχει πλάνο , ξεχρεώνω c3 , η γυναίκα παίρνει το Ibiza να είναι κάγκουρας :D και εγώ πάω στο Leon. Αν μου την βαρέσει που θα έχω άλλη μία 5ετία να αρχίσουν τα περισσότερα έξοδα με τα παιδιά (φροντιστήρια κτλ) μπορεί να κάνω την υπέρβαση και να το παραγγείλω και καινούριο. Θα δείξει

Όντως πολύ όμορφο , κρίμα που είναι ατμόσφαιρα

...να δώσει το c3 και να κρατήσει ibiza? Ντροπή 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ritualistic είπε

ερωτηση μου τωρα... Θα προτιμουσατε χρηματοδοτικο κλασσικο με 8-9% επιτοκιο η balloon με επιτοκιο 3.9 και τελικη δοση και γιατι ?

Το balloon είναι λίγο παγίδα αν δεν είσαι τακτικός και κρατάς τα επιπλέον χρήματα σρην άκρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ritualistic είπε

H ερωτηση μου τωρα... Θα προτιμουσατε χρηματοδοτικο κλασσικο με 8-9% επιτοκιο η balloon με επιτοκιο 3.9 και τελικη δοση και γιατι ?

Βάζεις κατω τα νουμερα κ βλεπεις σε ποια περιπτωση πληρωνεις λιγοτερους τοκους. Προσοχη ομως γιατι αν δεν εχεις τα χρηματα στο τελος του μπαλονιου θα αναγκαστεις να ξαναχρηματοδοτηθεις κ εχεις κι αλλους τοκους μετα, κι αλλα λεφτα στον κουβα δλδ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...