Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ακριβό αμάξι μικρό δεν παίρνω . Που να πάρω .... θα το ρημάξει ο σουμαχερ . 

Αντ’ αυτού λόγο ότι πήρε επιτελους ο Θωμάς αυτοκίνητο ( το ιμπιζα , το ιμπιζα μα καλά το ιμπιζα ) ετσι για ανανέωση έκλεισα  μηχανή. ( πάλι καλά οικονομικά την έβγαλα πάλι να κάνω την τρέλα μου ). Παράδοση μέσα Οκτώβρη.

2DA9736B-78D6-4286-8E3C-93D46664D410.jpeg

Επεξ/σία από mp123
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω ακριβό αμάξι μικρό δεν παίρνω . Που να πάρω .... θα το ρημάξει ο σουμαχερ . 

Αντ’ αυτού λόγο ότι πήρε επιτελους ο Θωμάς αυτοκίνητο ( το ιμπιζα , το ιμπιζα μα καλά το ιμπιζα ) ετσι για ανανέωση έκλεισα  μηχανή. ( πάλι καλά οικονομικά την έβγαλα πάλι να κάνω την τρέλα μου ). Παράδοση μέσα Οκτώβρη.

2DA9736B-78D6-4286-8E3C-93D46664D410.jpeg

Ωραίο το δίτροχο! Γυμνό τελείως; ... Είμαι μεγάλος για αυτά πιά ... πλήρωσα με τον αυχένα μου το xx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω ακριβό αμάξι μικρό δεν παίρνω . Που να πάρω .... θα το ρημάξει ο σουμαχερ . 

Αντ’ αυτού λόγο ότι πήρε επιτελους ο Θωμάς αυτοκίνητο ( το ιμπιζα , το ιμπιζα μα καλά το ιμπιζα ) ετσι για ανανέωση έκλεισα  μηχανή. ( πάλι καλά οικονομικά την έβγαλα πάλι να κάνω την τρέλα μου ). Παράδοση μέσα Οκτώβρη.

2DA9736B-78D6-4286-8E3C-93D46664D410.jpeg

 

Ασε αδερφε ανοιξε αλλο θρεντ να σου λεμε εκει οτι εκανες βλακεια που δεν πηρες αστρεα 110. Εδω ειναι 4 τροχοι η φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Noobios είπε

Ασε αδερφε ανοιξε αλλο θρεντ να σου λεμε εκει οτι εκανες βλακεια που δεν πηρες αστρεα 110. Εδω ειναι 4 τροχοι η φαση.

Το ξέρω Φιλε. Και εμένα μου αρέσουν τα αμαξια. 8 έχω αλλάξει .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sargus είπε

Πολύ ωραίες και οι μεν και οι δε!

Τώρα φοράει 225/45R17 και θα πάω σε 235/40/18.

Πόση θα είναι άραγε η μείωση της άνεσης;; Για την ώρα να πω ότι περνούν ελάχιστα στην καμπίνα! 

Επεξ/σία από xx1100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Τώρα φοράει 225/45R17 και θα πάω σε 225/40/18.

Πόση θα είναι άραγε η μείωση της άνεσης;; Για την ώρα να πω ότι περνούν ελάχιστα στην καμπίνα! 

225/40/18 φοράω στο αμάξι μου..δες το στο ποστ με τις φωτο στις προσφατες σελιδες ενα golf.

Θέλουν προσοχή γενικά, όπως καταλαβαίνεις, όχι τίποτε άλλο αλλά γιατί θα τις διαλύσεις.. Κοπανάει συνολικά λίγο παραπάνω. Εμένα το αμάξι φοράει και πανάκριβη ανάρτηση, και είναι εξαιρετικά ρυθμισμένο και αποσβαίνει άψογα και παρόλα αυτά αισθάνεσαι συχνά κοπάνημα. Προσωπικά δεν έχω θέμα, αλλά σίγουρα δε θα άρεσε σε όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eMike είπε

225/40/18 φοράω στο αμάξι μου..δες το στο ποστ με τις φωτο στις προσφατες σελιδες ενα golf.

Θέλουν προσοχή γενικά, όπως καταλαβαίνεις, όχι τίποτε άλλο αλλά γιατί θα τις διαλύσεις.. Κοπανάει συνολικά λίγο παραπάνω. Εμένα το αμάξι φοράει και πανάκριβη ανάρτηση, και είναι εξαιρετικά ρυθμισμένο και αποσβαίνει άψογα και παρόλα αυτά αισθάνεσαι συχνά κοπάνημα. Προσωπικά δεν έχω θέμα, αλλά σίγουρα δε θα άρεσε σε όλους.

ωραίο! Το δικό μου έχει μάλλον μακρύτερο μεταξόνιο - δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει. Με το 45/17 είναι "όχι μαλακό - προς μέτριο" ... στο 40/18 το πέλμα θα είναι 11.25% λεπτότερο ... όχι και λίγο .... ΟΚ, κι εγώ προσωπικά το αντέχω - ίσως να διαμαρτυρηθεί λίγο η σύζυγος αλλά σε αυτοκινητόδρομο φαντάζομαι ότι η διαφορά είναι μικρή. 

Από την άλλη, το 235 (κι όχι 225 όπως εσφαλμένα πιο πάνω) σημαίνει επίσης 4% πλατύτερο πέλμα (λίγο αυξημένη κατανάλωση αλλά και καλύτερο κράτημα που το τελευταίο είναι σίγουρα το βασικό ζητούμενο - πέραν της εμφάνισης). Η καθημερινή μου διαδρομή δεν έχει ιδιαίτερα κακό δρόμο ενώ στα ταξίδια μου κινούμαι κατά 90% σε καλή άσφαλτο ....

Επεξ/σία από xx1100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2020 στις 2:32 ΜΜ, tsofras είπε

To θέμα με το εργοστασιακό και ας είναι ένα χρώμα μόνο είναι ότι έχει ήδη την εγκατάσταση σε ταμπλό , πόρτες κτλ. και είναι όντως κρυφός φωτισμός.

Για να το κάνεις μετά θέλεις κόψε ράψε παντού και δεν θα το έκανα προσωπικά

Αν και ήδη έχουν ειπωθεί αρνητικές "κριτικές" για τη φωτογραφική σου δεινότητα :D υπάρχει περίπτωση να έβγαζες φωτο πως φαίνεται από το κάτω μέρες το led strip της πόρτας; Θα με ενδιέφερε να δω πως είναι από κάτω (πχ είναι συνεχόμενο strip που είναι εμφανές ή είναι μέσα από το πλαστικό και απλά έχει τρύπες στα σημεία των led) αφού βλέπω ότι και οι πόρτες χωρίς το light (στο δικό μου) έχουν αυτό το "δόντι" και άρα ίσως να μην ήταν τόσο απαγορευτικό το diy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Αν και ήδη έχουν ειπωθεί αρνητικές "κριτικές" για τη φωτογραφική σου δεινότητα :D υπάρχει περίπτωση να έβγαζες φωτο πως φαίνεται από το κάτω μέρες το led strip της πόρτας; Θα με ενδιέφερε να δω πως είναι από κάτω (πχ είναι συνεχόμενο strip που είναι εμφανές ή είναι μέσα από το πλαστικό και απλά έχει τρύπες στα σημεία των led) αφού βλέπω ότι και οι πόρτες χωρίς το light (στο δικό μου) έχουν αυτό το "δόντι" και άρα ίσως να μην ήταν τόσο απαγορευτικό το diy.

Θα βγάλω μαν και θα ανεβάσω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xx1100 είπε

Πάμε τωρα για ζάντες; 

Screenshot_20200904_151629.jpg

Το gtline φοράει αυτές 

Screenshot_20200904_152431_com.android.gallery3d.jpg

... τις οποίες σκέφτομαι να κρατήσω με χειμερινά ελαστικά (17")

Για μενα μην αλλαξεις ζαντες ειναι τζαμπα λεφτα.

Στα περισοτερα αυτοκινητα δεν μου αρεσει κατι εκτος των εργοστασιακων και οι δικες σου ειναι πολυ ωραιες.

Γενικα οι περισοτερες εργοστασιακες ταιριαζουν με το αυτοκινητο (και γενικα ειναι ελαφριες)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, theoilia είπε

περιμένουμε να κάνεις το πρώτο ταξίδι για να μας πεις τι και πως τα πάει ο χιλιάρης φίλε @tsofras

Θα κάνω εξόρμηση και θα σας πω εννοείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...