Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, johny.keha είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η αλήθεια είναι ότι μόλις το οδήγησα το ερωτεύτηκα. Επίσης είμαι ενθουσιασμένος και με το χρώμα

116CE92A-AFD6-4503-9E81-39B4A13EFC04.jpeg

Είναι κουκλί 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, johny.keha είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η αλήθεια είναι ότι μόλις το οδήγησα το ερωτεύτηκα. Επίσης είμαι ενθουσιασμένος και με το χρώμα

116CE92A-AFD6-4503-9E81-39B4A13EFC04.jpeg

Nα είναι καλοτάξιδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johny.keha είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, την προηγούμενη εβδομάδα έδωσα προκαταβολή και έκλεισα ένα Mini Cooper 2020 3doors hatchback, αυτοματο βενζινη136 αλογα. Το αυτοκινητο βγηκε στα 25.300 απο 28.000 με την εκδοση peper. Πιστευεται εκανα καλη επιλογη?

Αν σου άρεσε εσένα δε χρειάζεσαι επιβεβαιωση. 
Εγώ πχ θα σου έλεγα ότι πέταξες 25300€... περί ορέξεως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αν σου άρεσε εσένα δε χρειάζεσαι επιβεβαιωση. 
Εγώ πχ θα σου έλεγα ότι πέταξες 25300€... περί ορέξεως...

Απόψεις ήθελα να ακούσω, μπορείς να το τεκμηριώσεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τεκμηρίωση αλλα ανάγκη του οδηγού.

Εγω σαν οδηγός δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα έδινα 25 για ένα διπορτο και χωρίς χώρους που θα είχα πρακτικά θέματα.

Αλλά όπως είπαμε. Άλλες ανάγκες του καθένα.

Καλοτάξιδο να είναι. Είναι πολύ όμορφο. Μπράβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Δεν υπάρχει τεκμηρίωση αλλα ανάγκη του οδηγού.

Εγω σαν οδηγός δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα έδινα 25 για ένα διπορτο και χωρίς χώρους που θα είχα πρακτικά θέματα.

Αλλά όπως είπαμε. Άλλες ανάγκες του καθένα.

Καλοτάξιδο να είναι. Είναι πολύ όμορφο. Μπράβο.

Α βεβαίως και συμφωνώ. Εγώ είμαι 24, και η αλήθεια είναι ότι σκοπεύω να το Κρατήσω για 5-6 χρόνια και μετά να πάω σε κάτι πιο μεγάλο. Έψαχνα κάτι μοναδικό σε design και ποιοτικό. Πήγα είδα και το νέο γκολφ αλλά μου φάνηκε πολύ πλαστικούρα. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Απόψεις ήθελα να ακούσω, μπορείς να το τεκμηριώσεις ; 

25 χιλιάδες για 3 κύλινδρο παλιό μοντέλο με 2 πόρτες που δε χωράει ούτε μια κούτα για εμένα είναι λάθος αγορά. Επίσης είναι ζημιάρικο όλο το brand κ με αστεία εγγύηση. 
Αν μου έλεγες είμαι 24 θέλω να καν λέω το γούστο μου θέλω καμπριο θα σου έλεγα παρτο. Με το μίνι ούτε γούστα βγάζεις ούτε τα λεφτά που έχει δείχνεις. To μοναδικό στο design που ζητάς συζητιέται-τόσα χρόνια είναι ίδιο και κανεισ Δε καταλαβαίνει αν είναι παλιό ή καινούργιο. Το ποιοτικό πάλι ως πρώην κάτοχος Αρκετών Bmw μόνο σαν αστείο το εκλαμβάνω... 

Καλύτερα για 2 χιλιάρικα παραπάνω να έπαιρνες μια καλή έκδοση της 118 (που θεωρω επίσης απαράδεκτο Αμαξι και ντροπή που βγήκε από την Bmw)

Εντίτ ή ακόμα καλύτερα με αυτά τα λεφτά το Α180 hatch σε καλή έκδοση εξοπλισμού 

 

υγ είχα πάει να πάρω το ίδιο Αμαξι σε 5θυρο για τη γυναίκα μου που το ήθελε σαν τρελή και ήμασταν με μετρητά για προκαταβολή, από μόνη της έκανε μεταβολή και έφυγε 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Α βεβαίως και συμφωνώ. Εγώ είμαι 24, και η αλήθεια είναι ότι σκοπεύω να το Κρατήσω για 5-6 χρόνια και μετά να πάω σε κάτι πιο μεγάλο. Έψαχνα κάτι μοναδικό σε design και ποιοτικό. Πήγα είδα και το νέο γκολφ αλλά μου φάνηκε πολύ πλαστικούρα. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Το seicento που είχα παίζει να είχε περισσότερους η παραπλησιους χώρους με αυτό...Πολύ όμορφο και ιδιαίτερο αυτοκίνητο...καλοτάξιδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefan123 είπε

Το seicento που είχα παίζει να είχε περισσότερους η παραπλησιους χώρους με αυτό...Πολύ όμορφο και ιδιαίτερο αυτοκίνητο...καλοτάξιδο 

Δεν ξέρω πως το θυμάσαι το Mini Cooper αλλά η καινούργια γενιά έχει μεγαλώσει αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johny.keha είπε

Δεν ξέρω πως το θυμάσαι το Mini Cooper αλλά η καινούργια γενιά έχει μεγαλώσει αρκετά. 

Τα προηγούμενα πάντως ήταν όντως μικρά...Τώρα για τα καινούργια δεν ξέρω....chr civic η κανένα κάμπριο για μένα θα ηταν must πάντως..

Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

25 χιλιάδες για 3 κύλινδρο παλιό μοντέλο με 2 πόρτες που δε χωράει ούτε μια κούτα για εμένα είναι λάθος αγορά. Επίσης είναι ζημιάρικο όλο το brand κ με αστεία εγγύηση. 
Αν μου έλεγες είμαι 24 θέλω να καν λέω το γούστο μου θέλω καμπριο θα σου έλεγα παρτο. Με το μίνι ούτε γούστα βγάζεις ούτε τα λεφτά που έχει δείχνεις. To μοναδικό στο design που ζητάς συζητιέται. Το ανθεκτικό μόνο σαν αστείο το εκλαμβάνω  

Καλύτερα για 2 χιλιάρικα παραπάνω να έπαιρνες μια καλή έκδοση της 118 (που θεωρω επίσης απαράδεκτο Αμαξι και ντροπή που βγήκε από την Bmw)

Εντίτ ή ακόμα καλύτερα με αυτά τα λεφτά το Α180 hatch σε καλή έκδοση εξοπλισμού 

Είχα BMW Z4 2.0 E85 που πούλησα πρόσφατα ( πριν κάνα 2 μηνο) επειδή είχε πολλά τέλη κυκλοφορίας και ήταν θεωρώ αρκετά παλιό αν και είχε 39.000 χιλιόμετρα. Έπειτα ο μπαμπάς μου, μου είπε να κρατήσω για μένα ένα cla 180 amg line του 2017 αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλο και πολύ χαμηλό για καθημερινή χρήση. Όποτε αποφάσισα να πάω σε κάτι ποιοτικό και αρκετά κομψό θα έλεγα. Ήθελα και αυτόματο κιβώτιο και κατέληξα στο μινι επειδή το έχει ένας φίλος και ενθουσιάστηκα όταν το οδήγησα με την επιτάχυνση του και την οδηγική του συμπεριφορά 

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

25 χιλιάδες για 3 κύλινδρο παλιό μοντέλο με 2 πόρτες που δε χωράει ούτε μια κούτα για εμένα είναι λάθος αγορά. Επίσης είναι ζημιάρικο όλο το brand κ με αστεία εγγύηση. 
Αν μου έλεγες είμαι 24 θέλω να καν λέω το γούστο μου θέλω καμπριο θα σου έλεγα παρτο. Με το μίνι ούτε γούστα βγάζεις ούτε τα λεφτά που έχει δείχνεις. To μοναδικό στο design που ζητάς συζητιέται. Το ανθεκτικό μόνο σαν αστείο το εκλαμβάνω  

Καλύτερα για 2 χιλιάρικα παραπάνω να έπαιρνες μια καλή έκδοση της 118 (που θεωρω επίσης απαράδεκτο Αμαξι και ντροπή που βγήκε από την Bmw)

Εντίτ ή ακόμα καλύτερα με αυτά τα λεφτά το Α180 hatch σε καλή έκδοση εξοπλισμού 

Επίσης παλιό μοντέλο με αυτά που έχει πάνω δεν το λες! Led μπροστά πίσω, ambient lighting, Νέο διπλοσυμπλεκτο αυτόματο κιβώτιο, και πολλά έξτρα όπως να ξεκλειδώνει με το κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Είχα BMW Z4 2.0 E85 που πούλησα πρόσφατα ( πριν κάνα 2 μηνο) επειδή είχε πολλά τέλη κυκλοφορίας και ήταν θεωρώ αρκετά παλιό αν και είχε 39.000 χιλιόμετρα. Έπειτα ο μπαμπάς μου, μου είπε να κρατήσω για μένα ένα cla 180 amg line του 2017 αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλο και πολύ χαμηλό για καθημερινή χρήση. Όποτε αποφάσισα να πάω σε κάτι ποιοτικό και αρκετά κομψό θα έλεγα. Ήθελα και αυτόματο κιβώτιο και κατέληξα στο μινι επειδή το έχει ένας φίλος και ενθουσιάστηκα όταν το οδήγησα με την επιτάχυνση του και την οδηγική του συμπεριφορά 

E εάν σου αρέσει λοιπόν το τσίμπησες... με το καλό! Για αυτό σου λέω ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά... Εμείς πήγαμε με φράγκα για να το κλείσουμε και φύγαμε από την απογοήτευση για αυτό που ήταν σε σχέση με αυτό που περιμέναμε 

 

οσο για το παλιό μοντέλο επιμένω ότι είναι και φαίνεται παλιό... 

για εμένα εάν αμφιταλαντεύεσαι ακομη πηγαινε δες το A180 hatch καλύτερα....

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

E εάν σου αρέσει λοιπόν το τσίμπησες... με το καλό! Για αυτό σου λέω ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά... Εμείς πήγαμε με φράγκα για να το κλείσουμε και φύγαμε από την απογοήτευση για αυτό που ήταν σε σχέση με αυτό που περιμέναμε 

οσο για το παλιό μοντέλο επιμένω ότι είναι και φαίνεται παλιό... 

για εμένα εάν αμφιταλαντεύεσαι ακομη πηγαινε δες το A180 hatch καλύτερα....

Πως γίνεται να είναι παλιό ενώ είναι του 2020 ; Και εμένα μου αρέσει πολύ η Α, αλλά για να την πάρω αυτόματη και με έναν καλό κινητήρα όχι αυτόν με τα 109 άλογα 😅 θα πρέπει το κόστος να ανεβεί τρομερά , και σε μια καλή έκδοση με led φωτα κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Πως γίνεται να είναι παλιό ενώ είναι του 2020 ; Και εμένα μου αρέσει πολύ η Α, αλλά για να την πάρω αυτόματη και με έναν καλό κινητήρα όχι αυτόν με τα 109 άλογα 😅 θα πρέπει το κόστος να ανεβεί τρομερά , και σε μια καλή έκδοση με led φωτα κτλπ

Τι αλλαγή έχει γίνει από το 2013-14 έως σήμερα πέρα από τα φώτα και το ξεκλείδωμα από το κινητό; (Ουαου, κ τα σκοντα το έχουν αυτό)

Καμια πρακτικά... κ το multimedia του αυτοκινήτου σε επίπεδο 2005. Δε λέω ότι είναι σαβούρα σαν Αμαξι, λέω όμως ότι δεν αξίζει για κανένα λόγο όλο αυτά τα λεφτά! Ίσως στα 18-19 να τα άξιζε...

Γενικά η Bmw πλέον δεν αξίζει τα χρήματα της με τίποτα (και στο λέω αυτό μετά από αρκετά Bmw και ατομικά και στην οικογένεια)

 

δε ξέρω ποσό θα ανεβει η Α, παντως είχα προσφορά για την 180 (136 άλογα) έκδοση style περίπου στα 23 χειροκίνητη, όποτε ως τα 25,5 που δίνεις ίσως χωράει το αυτόματο και καποια έξτρα που ζητάς 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Τι αλλαγή έχει γίνει από το 2013-14 έως σήμερα πέρα από τα φώτα και το ξεκλείδωμα από το κινητό; (Ουαου, κ τα σκοντα το έχουν αυτό)

Καμια πρακτικά... κ το multimedia του αυτοκινήτου σε επίπεδο 2005. Δε λέω ότι είναι σαβούρα σαν Αμαξι, λέω όμως ότι δεν αξίζει για κανένα λόγο όλο αυτά τα λεφτά! Ίσως στα 18-19 να τα άξιζε...

Γενικά η Bmw πλέον δεν αξίζει τα χρήματα της με τίποτα (και στο λέω αυτό μετά από αρκετά Bmw και ατομικά και στην οικογένεια)

δε ξέρω ποσό θα ανεβει η Α, παντως είχα προσφορά για την 180 (136 άλογα) έκδοση style περίπου στα 23 χειροκίνητη, όποτε ως τα 25,5 που δίνεις ίσως χωράει το αυτόματο και καποια έξτρα που ζητάς 

Κάθε άποψη δεκτή. Αυτό με το ξεκλείδωμα έτσι το ανέφερα έχει και αλλά πραγματάκια. Επίσης για το multimedia όλοι λένε ότι είναι το δυνατό τους σημείο και μάλιστα τα καινούργια έχουν και οθόνη αφής. Τέλος πάντων ποιοτικά το είδα αρκετά καλό. Η Α class όντως μου αρέσει περισσότερο αλλά το bmw 1 καθόλου ειδικά από μπροστά το θεωρώ άσχημο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...