Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Aντιθέτως, εκεί έγκειται είναι όλη η ομορφιά του.

Αρχικά έχει μεγαλώσει αρκετά καλά για μέσα δεν θα μιλήσω για διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πασο παιδες οκ. Δεν προσπαθει κανεις να μεταπεισει κανεναν ετσι κι αλλιως. Γνωμες λεμε. Κατι που χαλαει εμενα πχ για εσας βγαζει μια διαχρονικοτητα. Το δεχομαι. Προχωρα το φιλαρακι με το καλο και καλοριζικο. Ειναι ωραιο αμαξι και ειδικα αμα γουσταρεις εσυ τοτε ολα κομπλε. Αυτο λεω παντα εγω. Οτι κανει κλικ στον καθενα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο δε ξερω κατα ποσο εχει νοημα να συζηταμε κατι αφου εχει γινει η αγορα.  Εφοσον αγορασες κατι σημαινει οτι το ψαξες και κατεληξες και το αγορασες για τους δικους σου λογους. Δε θα επρεπε να σε απασχολει τι λενε οι αλλοι. Οποτε να σου πουμε τη γνωμη μας για ποιο λογο;  Οι μισοι εδω ειναι παππουδες με οικογενεια :P οποτε το πρωτο πραγμα που θα σκεφτουν ειναι η ανεση, χωροι, πρακτικοτητα. Οποτε ναι για αυτους πεταξες 25 χιλιαρικα.

Απο την αλλη το μινι μου θυμιζει αμαξι σαν την giulieta. Δε καταλαβαινεις αν ειναι παλιο η καινουργιο γιατι το σχεδιο παραμενει ιδιο. Τις διαφορες δε τις καταλαβαινει κανενας παρα μονο αυτος που το αγοραζει 😛 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johny.keha είπε

Αρχικά έχει μεγαλώσει αρκετά καλά για μέσα δεν θα μιλήσω για διαφορές

καλορίζικο και να το χαρείς!

τα mini είναι ιδιαίτερα αυτοκίνητα (οδηγός countryman 2020 εδώ). Άλλο στήσιμο, άλλο τιμόνι, πολύ "παιγνιδιάρικο" εσωτερικό και σίγουρα στρίβει με έναν δικό του μοναδικό τρόπο. Από την άλλη, ο δρόμος δεν θα είναι μαγικό χαλί, ούτε θα έχεις απόλυτη ησυχία στο εσωτερικό του αυτοκινήτου: ελπίζω πως το καταλαβαίνεις αυτό.... 

Εφόσον είχες την άνεση (οικονομική) να το αποκτήσεις (και ελπίζω να το συντηρήσεις) προχώρα και ευχαριστήσου το. Είναι μακράν το πιο ακριβό στην κατηγορία του, αλλά για μένα είναι το πιο γουστόζικο. 

Το 3πορτο παραξενεύει (ίσως δεν πουληθεί γρήγορα όταν θα θες να το αλλάξεις γιατί νομίζω πως ένα 3πορτο αυτοκίνητο έχει μικρότερο αγοραστικό κοινό), αλλά εφόσον εσύ είσαι ΟΚ με αυτό τότε οι γνώμες περισσεύουν (μαζί και η δική μου).   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tsofras είπε

Xaxaxa από κοντά το έχεις δεί ?

Κοίτα να δεις για εμένα είναι πολύ όμορφο αλλά από κάποιες γωνίες κάτι με χαλάει είναι η αλήθεια που δεν μπορώ να το εντοπίσω

Εχω δει ενα κοκκινο. Μου θυμιζει Mazda kai Focus! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johny.keha είπε

Συμφωνώ είναι μοναδικό και συνδιάζει το ρετρο με το καινούργιο στην έκδοση που το πήρα επίσης μου αρέσει παρά πολύ από μέσα δηλαδή μου βγάζει κάτι ευχάριστο. Το 3doors αισθητικά μου αρέσει πιο πολύ και νομίζω δεν είναι απαγορευτικό για την ηλικία μου.  

Είναι ιδιαίτερο αμάξι το mini ή θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Θα σου πω και εγώ όμως: ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΡΙΘΥΡΟ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johny.keha είπε

Συμφωνώ είναι μοναδικό και συνδιάζει το ρετρο με το καινούργιο στην έκδοση που το πήρα επίσης μου αρέσει παρά πολύ από μέσα δηλαδή μου βγάζει κάτι ευχάριστο. Το 3doors αισθητικά μου αρέσει πιο πολύ και νομίζω δεν είναι απαγορευτικό για την ηλικία μου.  

Αν σου αρέσει καλά έκανες! Η ρετρό σχεδιάση του είναι αυτή που πουλάει. Σαφώς με οικονομικοτεχνικά κριτήρια μπορείς να έπαιρνες άλλο αυτοκίνητο αλλά τι νόημα έχει? Το αμαξάκι ειναι κουκλι. Χώροι κλπ ειναι για τρίτους, εάν εσένα σε βολεύει δεν νομίζω ότι έχουν σημασία.. Εξάλλου φαντάζομαι ότι έχεις πρόσβαση και σε μεγαλύτερο αυτοκίνητο ένα χρειαστεί. 

Να σου πω το καημό μου ένα r56 θέλω αλλά για μερικές φορές το χρόνο χρειάζομαι χώρους και δε θέλω να νοικιάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου θυμισατε με το μινι 

το πρωτο μου αυτοκινητο με το μπουτον της μιζας στο πατωμα(εβρεχε και βραχυκυκλωνε το μπουτον)...1976 νομιζω ηταν 300 δολλαρια Αυστραλιας....ρωταει ο θειος μου το μαντρα.....σταματαει??????γελασα παρα πολυ αλλα θυμαμαι κανα 2 φορες που το πατησα αποτομα φρενο δε κοκαλωνε....τελος παντων για ραδιο ειχα ενα μπαταριας σπιτιου αλλα με βολεψε για 6 μηνες μεχρι να μαζεψω μερικα ψηλα για το επομενο......

 

καλοριζικο @johny.keha

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Από γκάζι λέτε να είναι καλό ; 136 άλογα αυτόματο κιβώτιο 7 σχέσεων ; Βενζίνη 

συμπαθητικό προς καλό θα το ελεγα απο το TD που ειχα κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...