Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, johny.keha είπε

Δεν γνωρίζω, είναι steptronic 7 σχέσεων το ίδιο με την Bmw x2 νομίζω 

Αν ειναι το ίδιο με το X2, θα το ευχαριστηθείς το κιβώτιο, πολύ σβέλτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Το Fiat 500 δεν εχει βγάλει νέα μοντέλα παρά μόνο ένα facelift. Το Μίνι αλλάζει γενιές και όλο ιδιο μένει...

Το φιατ 500 νομίζω είναι πολύ μικρό , όχι ότι το μείνει είναι τεράστιο αλλά στα δικά μου μάτια δεν φαίνεται τόσο μικρό τέλος πάντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, johny.keha είπε

Από γκάζι λέτε να είναι καλό ; 136 άλογα αυτόματο κιβώτιο 7 σχέσεων ; Βενζίνη 

ειμαι υπερ των αυτοματων που εχουν βελτιωθει τρομερα.....δεν ξερω αν εχεις οδηγησει αυτοματο 6 η 7 σχεσεων ,απλα σου λεω γραμμικη επιταχυνση...βενζινη για να ευχαριστηθεις και την ιπποδυναμη...γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ειμαι υπερ των αυτοματων που εχουν βελτιωθει τρομερα.....δεν ξερω αν εχεις οδηγησει αυτοματο 6 η 7 σχεσεων ,απλα σου λεω γραμμικη επιταχυνση...βενζινη για να ευχαριστηθεις και την ιπποδυναμη...γνωμη μου

Έχω οδηγήσει Mini Cooper D, 116 άλογα αυτόματο 6 σχέσεων κιβώτιο, και μου άρεσε πολύ, πετρέλαιο ήταν όμως. Ελπίζω και το δικό μου που θα είναι βενζίνη 7 σχέσεων αυτόματο να είναι το ίδιο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, barimagas είπε

To mini cooper ειναι απο τα ομορφότερα και πιο φινετσατα αυτοκίνητα. Και τι εγινε που βγαίνει ιδιο απο 2014; Εδω βλέπεις τα παλια του 2005 και χαζεύεις, να μην αναφερθω και στα ακομα παλιοτερα. Ιδια περίπτωση με το fiat 500. Ειναι σχεδον ιδιο απο το 2007 αλλα πιο συμπαθητικο αυτοκινητακι δεν εχω ξαναδεί. 

Θα συμφωνήσω πως είναι ενδιαφέρον και σήμερα με την ρετρό λογική σχεδίασης.

Όπως ήδη αναφέρθηκε, η διατήρηση ενός βασικού σχήματος για άλλους είναι ΟΚ (=διαχρονικοτητα) για άλλους είναι αρνητική (=στασιμότητα). Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα! 

Προσωπικά ειχα βάλει στο μάτι το clubman με τα 192 άλογα αλλά τελικά δεν έκατσε ποτέ η μπίλια ώστε να κανω test drive εγκαίρως. Φαντάζομαι πως αν το είχα οδηγήσει και μοθ είχε αρέσει οδηγικά μπορεί να το είχα αγοράσει (ανεξάρτητα από τις πιθανές βλάβες που προφανώς δεν βγάζουν όλα τα αμάξια). 

Επεξ/σία από xx1100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Θα συμφωνήσω πως είναι ενδιαφέρον και σήμερα με την ρετρό λογική σχεδίασης.

Όπως ήδη αναφέρθηκε, η διατήρηση ενός βασικού σχήματος για άλλους είναι ΟΚ (=διαχρονικοτητα) για άλλους είναι αρνητική (=στασιμότητα). Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα! 

Προσωπικά ειχα βάλει στο μάτι το clubman με τα 192 άλογα αλλά τελικά δεν έκατσε ποτέ η μπίλια ώστε να κανω test drive εγκαίρως. Φαντάζομαι πως αν το είχα οδηγήσει και μοθ είχε αρέσει οδηγικά μπορεί να το είχα αγοράσει (ανεξάρτητα από τις πιθανές βλάβες που προφανώς δεν βγάζουν όλα τα αμάξια). 

Σίγουρα είναι ιδιαίτερα αυτοκίνητα και οι τιμές αρκετά τσιμπημένες. Ελπίζω να με δικαιώσει  που το επέλεξα γιατί με τα 25.000 που είχε σίγουρα είχα πολλές επιλογές και σε καινούργια και μεταχειρισμένα.

Επεξ/σία από johny.keha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johny.keha είπε

Σίγουρα είναι ιδιαίτερα αυτοκίνητα και οι τιμές αρκετά τσιμπημένες. Ελπίζω να με δικαίωση που το επέλεξα γιατί με τα 25.000 που είχε σίγουρα είχα πολλές επιλογές και σε καινούργια και μεταπεισμένα. 

Σήμερα νομίζω ότι πλέον όλα τα αυτοκίνητα ειναι "αρκετά καλά". 

Αν σου ταιριάζει στις βασικές και κύριες ανάγκες και ικανοποιεί αντίστοιχες επιθυμίες. 

Αν αυτά αλλάξουν, κοιτάζεις κάτι άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johny.keha είπε

Έχω οδηγήσει Mini Cooper D, 116 άλογα αυτόματο 6 σχέσεων κιβώτιο, και μου άρεσε πολύ, πετρέλαιο ήταν όμως. Ελπίζω και το δικό μου που θα είναι βενζίνη 7 σχέσεων αυτόματο να είναι το ίδιο καλό.

Είναι πολύ καλύτερο. Άκου εκεί cooper και πετρέλαιο.

1 ώρα πριν, seloner είπε

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/30863959-mini-cooper

Παιδια αυτο ειναι δευτερη ή τριτη γεννια ;

Δεύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xgol είπε

Είναι πολύ καλύτερο. Άκου εκεί cooper και πετρέλαιο.

Δεύτερη.

Ευχαριστώ, η τιμή αυτού καλή δεν είναι; Φαίνεται προσεγμένο https://www.car.gr/30863959?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, seloner είπε

Ευχαριστώ, η τιμή αυτού καλή δεν είναι; Φαίνεται προσεγμένο https://www.car.gr/30863959?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

190κ χιλιομετρα και το συγκεκριμένο μοντέλο, ξεκάθαρα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, seloner είπε

Ευχαριστώ, η τιμή αυτού καλή δεν είναι; Φαίνεται προσεγμένο https://www.car.gr/30863959?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

μπα... δεν θεωρω οτι αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοινωθηκαν οι τιμες του νεου i30!! Σε καιρους που οι περισσοτερες εταιριες εχουν νο1 τα χιλιαρια η χιουνται εχει τον 1.5 ημιιβριδικο με 160αλογα σε τιμη 20500 με υπερπληρης εξοπλισμος!! Χμμμ...μηπως αξιζει;;

Επεξ/σία από mallous8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...