Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mp123 είπε

Καθόλου. . Σε αυτό το budget Honda Civic 186 hp.

Δεν έχει τόσο ρε το χοντα

Άκουσες χιουνται και σου σηκώθηκε η τρίχα ε:P

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Δεν έχει τόσο ρε το χοντα

Άκουσες χιουνται και σου σηκώθηκε η τρίχα ε:P

Όχι. Απεναντίας είχα Χιουντάι. Αλλά για Χιουντάι όχι πάνω από 15κ και πολλά είναι.

https://www.car.gr/23923422-honda-civic-civic-1-5-comfort

και με τα ρέστα του βάζεις και μια 18αρα ζάντα και τέλος. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mp123 είπε

Όχι. Απεναντίας είχα Χιουντάι. Αλλά για Χιουντάι όχι πάνω από 15κ.

https://www.car.gr/23923422-honda-civic-civic-1-5-comfort

και με τα ρέστα του βάζεις και μια 18αρα ζάντα και τέλος.

Καλά το σιβικ 1,5  182 άλογα δεν έχει κοντά στα 29Κ; 

https://mobile.honda-cars.gr/models/civic5d-my20/prices/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Εγώ παιδιά πήρα ένα Clio Grandtour Station σε κόκκινο Diesel 1.5 90hp 2017 μοντέλο στα 9100 ευρώ! Πένα το αμάξι πολύ καλό και πολύ οικονομικό! 1300 κιλά σχεδόν είναι άδειο. Με τέρμα αποσκευές και 3-4 επιβάτες πάμε 1700+ κιλά. Με κλιματιστικό και αυτόματο πιλότο στα 130 η κατανάλωση του είναι 5 με 5.3! Πραγματικά οικονομικό και πολύ ωραίο στην οδήγηση! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Α, το Σεντάν το 4θυρο.

Δεν μου αρέσει καθόλου. :P

Είναι πράγματι "ιδιαίτερο" εμφανισιακά. Αν έπρεπε να διαλέξω θα το προτιμούσα από το i30. Ευτυχώς δεν έχω λεφτά και γλιτώνω από τέτοια διλήμματα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Έλα να μπαίνονυμε και άλλοι στο παιχνίδι.

Τελευταία σκέφτομαι το Honda Civic 1.0 126ps στην έκδοση elegance στα 21.700. Έχει τρομερό εξοπλισμό στη συγκεκριμένη έκδοση, (βασικά όσα θέλω σε κάθε αυτοκίνητο που κοιτάω) με εξαίρεση το blind spot. Παίζει προσφορά το 1.5 στα ίδια λεφτά αλλά του λείπουν πολλά σε επίπεδο εξοπλισμού από αυτά που θέλω.
Γνώμες;

Το 1,5 όμως στην τιμή που αναφέρεις είναι το sedan συναρμολογημένο στη γείτονα Τουρκία με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Το 1,5 5θυρο έχει από 25,5 και πάνω (το προηγούμενο που το έχουν ακόμη στοκ) και 28 και κάτι το φρέσκο φρέσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kalmik είπε

Το 1,5 όμως στην τιμή που αναφέρεις είναι το sedan συναρμολογημένο στη γείτονα Τουρκία με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Το 1,5 5θυρο έχει από 25,5 και πάνω (το προηγούμενο που το έχουν ακόμη στοκ) και 28 και κάτι το φρέσκο φρέσκο.

Δεν έχει να πει κάτι αυτό. Και τα Χιουντάι στην Τουρκία συναρμολογούνται ( i10 , i20 ).. Οπως και πολλες άλλες εταιρίες..Δεν έχει να πει κάτι η χώρα παραγωγής αφού είναι μα τις προδιαγραφές της κάθε εταιρίας.Φυσικα αυτό ισχύει για αλά τα προϊόντα. Όχι μόνο αυτοκίνητα.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καποια VW παιδια τουρκία παραγονται... ουτε εμενα θα μου ήταν ευχαριστο αλλα ετσι ειναι η κατασταση, να μην ήμασταν σοσιαλιστες και εμεις ωστε να βγαζαμε ακόμα αθάνατα nissan...

 

Πολυ πιστόλι πάντως το civic αν και γερμανοφιλος εχω να το λεω οτι αν επαιρνα σχιστοματη μονο honda θα ήταν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tsofras είπε

Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ , περιμένω να το δώ απο κοντά

εσύ τι να το δεις; 2008 είναι με άλλα σήματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, theoilia είπε

εσύ τι να το δεις; 2008 είναι με άλλα σήματα...

Απο περιέργεια ρε μαν , αφού είπαμε δεν είμαι του SUV .

Απλά επειδή κοιτάω μπροστά και έχω όλη την αγορά φρέσκια μετά απο τόσες φορές που τα είδα όλα , για καλό και για κακό όταν έρχεται νέο μοντέλο θα πηγαίνω να το βλέπω για να ξέρω αν τηρεί μελλοντικά προϋποθέσεις για αγορά :D

10 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Πφφ εσωτερικά δεν βλέπω και πολλές αλλαγές , εξωτερικά τουλάχιστον απο τις φωτογραφίες δεν μπορώ να πώ ότι τρελάθηκα κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω έχουν γίνει εντελώς σούπα τα αυτοκίνητα και προσεχώς ακόμα χειρότερα.

Αν μου έλεγες να το ξεχωρίσω από Focus απο φωτογραφίες και βγάζοντας τα σήματα, θα δυσκολευόμουν.

Μπροστά μου θυμίζει και το Leon και πίσω το Golf.

Εντωμεταξύ η VW ρίχνει τις ποιότητες των πλαστικών, η ford καταργεί τους πολλαπλούς, η huyndai ανεβάζει τις τιμές, η bmw γυρνάει στην μπροστινή κίνηση, η mercedes τα κάνει όλα packs, η fiat βγάζει ένα μοντέλο τη δεκαετία, η peugeot ζητάει 20 χιλιάρικα για 100 άλογα και ο κατάλογος δεν έχει τελειωμό. 

Έχει πέσει σε τέλμα η αυτοκίνηση, και αν η συνέχεια μας επιφύλασει tesla, ευχαρίστως ναι, αλλά όχι.

  • Like 16
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, geomos είπε

Το Civic 4d (sedan) με το 1.5 182hp έχει 22k

Ειναι το μοντέλο του 2018 που δείχνει κάπως παλιό ειναι η αλήθεια και θες 1-1,5κ ακόμη να το φέρεις σε πιο ανθρώπινη μορφή (ζάντες, infotainment και κάποια ψιλοκοκό).
Βέβαια αν σου αρέσει το σουλούπι του sedan, ένας λόγος παραπάνω... δεν υπάρχει σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...