Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, LongTom είπε


Άσε την γυναίκα να λέει, το χρώμα είναι πολύ ωραίο για το αμάξι. Καμία σχέση με καγκούρικο, που να έπαιρνες και το φωσφοριζέ κόκκινο...

Ειναι εντονο και τραβαει τα βλεμματα αλλα ειναι και οτι πιο ωραιο εχω δει πανω του. Αμεσως μετα το πιο συμπαθητικο για μενα ηταν το απλο λευκο που εκανε ωραια αντιθεση με τα ''νευρα'' και τις γραμμες αλλα δεν ειναι μεταλλικο. Η αποφαση παρθηκε και ας γκρινιαζει.. (που να μαθει οτι παει και 1200 παραπανω το χρωμα) 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Ειναι εντονο και τραβαει τα βλεμματα αλλα ειναι και οτι πιο ωραιο εχω δει πανω του. Αμεσως μετα το πιο συμπαθητικο για μενα ηταν το απλο λευκο που εκανε ωραια αντιθεση με τα ''νευρα'' και τις γραμμες αλλα δεν ειναι μεταλλικο. Η αποφαση παρθηκε και ας γκρινιαζει.. (που να μαθει οτι παει και 1200 παραπανω το χρωμα) 🤣

Άντε με το καλό , ετοιμοπαράδοτο ή παραγγελία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Εμπειρος και σε Ford? χαχαχα. Ναι εκει καταληγω αν και απο τιμες ειναι πανω κατω ιδιος και με Car Center με κερδισε οτι ηξερε επακριβως τον εξοπλισμο και δε με μπερδεψε οπως η αλλη με τους προβολεις led (στανταρ μεχρι και την κανονικη σκαλα)  Σε ευχαριστω!

Η γυναίκα έχει έρωτα με το φιέστα (2 φορεσ πηγαμε μέχρι να καταλήξει ότι τελικά θέλει φα που η Ford δεν έχει) κ είχα πάει να δω κ το kuga γιατί δε το κρύβω πως έχω αδυναμία στα Ford (αλλά δε το τίμησα καθως δεν ήταν vfm σε σχέση με το Q3)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cloud13 είπε

 (που να μαθει οτι παει και 1200 παραπανω το χρωμα) 🤣

Το πορτμπαγκαζ είναι άνετο ;;; Τα πίσω καθίσματα ;;; Βολεύεσαι για ύπνο ;;🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Άντε με το καλό , ετοιμοπαράδοτο ή παραγγελία ?

Ουτε ζαντα δεν εχουν ετοιμοπαραδοτη σε υβριδικα. 3 μηνες θα παει η παραγγελια. Αν και δεν βιαζομαι το μονο κακο ειναι οτι θα παω με τα νεα προτυπα στα τελη και απο 87 θα παω 115 αλλα οκ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cloud13 είπε

Ουτε ζαντα δεν εχουν ετοιμοπαραδοτη σε υβριδικα. 3 μηνες θα παει η παραγγελια. Αν και δεν βιαζομαι το μονο κακο ειναι οτι θα παω με τα νεα προτυπα στα τελη και απο 87 θα παω 115 αλλα οκ..

Ε εντάξει μία χαρά τότε , έχεις χρόνο να αλλάξεις γνώμες ουυυυυυ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, cloud13 είπε

.....Ο εξοπλισμος της εκδοσης ειναι υπερπληρης μεχρι και αυτοματο παρκαρισμα περιλαμβανει. ......

Ωραίο χρώμα  !!!! Το αυτόματο το  έβαλες με  το extra πακέτο Pakring φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Το πορτμπαγκαζ είναι άνετο ;;; Τα πίσω καθίσματα ;;; Βολεύεσαι για ύπνο ;;🤣

Οχι ολα οκ απλα εχω αρχισει να της εξηγω την διατροφικη αξια των οσπριων μιας θα φαμε φακες που θα παει συννεφο :P 

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Ε εντάξει μία χαρά τότε , έχεις χρόνο να αλλάξεις γνώμες ουυυυυυ :D

Σατανα...

Μόλις τώρα, jobous είπε

Ωραίο χρώμα  !!!! Το αυτόματο το  έβαλες με  το extra πακέτο Pakring φαντάζομαι.

Οχι ειναι στον στανταρ εξοπλισμο. Απλα με χειροκινητο κιβωτιο θα πρεπει να κανω τις αλλαγες και τα πενταλ, κανει μονο του τα κοψιματα. Με αυτοματο θα εστριβα τσιγαρακι και θα παρκαρε μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@cloud13 είσαι 100% σίγουρος ότι σου είπε για το St-line (155 ps mhev) ότι έρχεται με αυτόματο παρκάρισμα ?? Γιατί στον εξοπλισμό που είχε κυκλοφορήσει δεν έλεγε κάτι.... Και στον διαμορφωτή μπαίνει extra. Μιλάμε για το focus.

Βασικά είσαι ο δεύτερος που το αναφέρει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν η κουβέντα είχε γίνει πάλι με σένα...

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Η γυναίκα έχει έρωτα με το φιέστα (2 φορεσ πηγαμε μέχρι να καταλήξει ότι τελικά θέλει φα που η Ford δεν έχει) κ είχα πάει να δω κ το kuga γιατί δε το κρύβω πως έχω αδυναμία στα Ford (αλλά δε το τίμησα καθως δεν ήταν vfm σε σχέση με το Q3)

ωραια προταση το kuga και σε καλη τιμη με αρκετο εξοπλισμο. σε συγκριση με audi οκ, αλλα με ενα tiguan θα μπορουσε και να κερδιζει στα σημεια αναλογα φυσικα και τις αναγκες του αγοραστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, jobous είπε

@cloud13 είσαι 100% σίγουρος ότι σου είπε για το St-line (155 ps mhev) ότι έρχεται με αυτόματο παρκάρισμα ?? Γιατί στον εξοπλισμό που είχε κυκλοφορήσει δεν έλεγε κάτι.... Και στον διαμορφωτή μπαίνει extra. Μιλάμε για το focus.

Βασικά είσαι ο δεύτερος που το αναφέρει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν η κουβέντα είχε γίνει πάλι με σένα...

Γενικα υπηρξε ενα μπερδεμα με τον εξοπλισμο μιας και εγιναν αρκετες αλλαγες σε συντομο διαστημα. Η κυριοτερη ειναι με τους προβολεις αλλα μιας και μονο η μεγαλη σκαλα ειναι αλογονου δεν με καιει να δωσω αλλα 600 για αυτο και τη δυνατοτητα να στριβουν μονοι τους. Το αυτοματο παρκαρισμα μου το βαζει μεσα ναι τσεκαρισμενο. Σε καθε περιπτωση gimmick ειναι αυτο δεν θα το πολυχρησιμοποιησω κιολας απλα το εχει και αυτο. Αλλα καλουδια ειναι πιο χρησιμα.

Επεξ/σία από cloud13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jobous είπε

Μήπως είναι στο τελευταίο προωθητικό που έχει μειώσει την έκπτωση (απο 620 στα 300) και δίνει κάποιο έξτρα ??

Oχι μου το ειχε πει απο Σεπτεμβρη που ισχυε και τυπικα το 620 για το αυτοματο παρκαρισμα. Δε νομιζω οτι ειναι και κατι τρελο μιας και υποθετω software ειναι μονο απο τη στιγμη που εχει ηδη περιμετρικους αισθητηρες και καμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε ενημερώσω σε λίγο. Μίλησα με έναν πωλητή. Κράτα μόνο αυτό που γράφεις στο τέλος για "περιμετρικους αισθητηρες και καμερα". Στο προηγούμενο μοντέλο επειδή είχε τα δύο προαναφερόμενα έμπαινε και το αυτόματο παρκάρισμα από μαμά. Ίσως να είσαι εσύ ο σωστός....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cloud13 είπε

Αυτο ακριβως περιμενω για να κανω τη παραγγελια, την εξτρα εκπτωση. Για να μην σε μπερδευω υπολογιζω στο τελος μετα απο εκπτωσεις να βγει στα 23 κλειδι συν πλην 2 κατοσταρικα. Βεβαια θα κανω διακανονισμο οποτε θα μου παει παραπανω στο συνολο.

Αντε με το καλο να το παρεις αφου εχεις φτασει σε αυτο το σημειο δεν κανεις πισω. Οταν ειχα παει να ρωτησω για το focus ειχα παρει τιμη για το connected 155 μαζι με πινακιδες και τελη και την εκπτωση που ισχυε 620 ευρω 22000 τελικη σε ασπρο χρωμα. Οταν εκανα την παραγγελια για το 125 connected γιατι το ηθελα αμεσα και δεν ηθελα το 1 εκατοστο χαμηλωματος του st-line και την πιο σφιχτη αναρτηση του (ισως αν ειχα κανει test drive να ειχα παρει το st-line και το 155 αλλος tsofras μας βρηκε απλα δεν ηθελα να ερθει ο νεος χρονος με το παλιο αυτοκινητο και ουσιαστικο επωμισθω και αλλα κοστη οπως τελη κυκλοφοριας service + καποια αλλα πραγματακια που μεσα στο επομενο εξαμηνο θα θελανε αλλαγη) και εκανα την αιτηση στην εθνικη μετα απο 2 ημερες βγηκε το καινουριο χρηματοδοτικο με 1,99% επιτοκιο και ρωτησα για αλλαγη στο πωλητη, μου απαντησε οτι αν το κανουμε θα χασουμε την εκπτωση των 620 ευρω και θα παει στα 200 ευρω. Τελικα το παρελαβα το connected και ελεγα τοσο καιρο γιατι δεν εκανα αυτη την κινηση το αυτοκινητο δεν παιζεται.

 

51 λεπτά πριν, jobous είπε

@cloud13 είσαι 100% σίγουρος ότι σου είπε για το St-line (155 ps mhev) ότι έρχεται με αυτόματο παρκάρισμα ?? Γιατί στον εξοπλισμό που είχε κυκλοφορήσει δεν έλεγε κάτι.... Και στον διαμορφωτή μπαίνει extra. Μιλάμε για το focus.

Βασικά είσαι ο δεύτερος που το αναφέρει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν η κουβέντα είχε γίνει πάλι με σένα...

Εγω το ειχα αναφερει σε αλλο forum (μιλαμε εδω μιλαμε εκει στο τελος δεν θα ξερουμε τι εχουμε πει και που😀) μου το ειχε πει ο πωλητης στη carcenter για το st-line

 

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...