Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Αν παρεις και 3ο αμαξι πριν παραλαβω εγω το 1ο θα τρελαθω να το ξερεις 🤣

δεν εχεις καταλαβει τώρα; ειμαστε 2-2 και θελει να παρει το προβαδισμα στο 90'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

δεν εχεις καταλαβει τώρα; ειμαστε 2-2 και θελει να παρει το προβαδισμα στο 90'...

Νομιζω οτι η σοφοτερη κινηση που μπορει να κανει ο @tsofras ειναι να παρατησει τη δουλεια του και να ανοιξει αντιπροσωπεια Seat. Θα πουλαει σαν ζεστο ψωμακι (αφου τα λατρευει ο ιδιος) και θα οδηγαει και αλλο αμαξι καθε 1000 χιλιομετρα. Thank me later :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jobous είπε

Καλημέρα. @cloud13 Τι έγινε πήγες να δεις το Focus ?????

Απο μερα σε μερα με πηγαινε, χτες νυχτα πρεπει να εφτασε στην αντιπροσωπεια και θα διακτινιστω μολις σχολασω! Αναμενετε φωτο κατα τις 8!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Απο μερα σε μερα με πηγαινε, χτες νυχτα πρεπει να εφτασε στην αντιπροσωπεια και θα διακτινιστω μολις σχολασω! Αναμενετε φωτο κατα τις 8!!

giphy.gif

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Shyn είπε

Παντως τοσο τεραστια διαφορα κανει το DSG/αυτοματο κιβωτιο που σκεφτεσαι να αλλαξεις αυτοκινητο ?

Αν οδηγησεις καλο αυτοματο κιβωτιο τυπου DSG μετα δε ξαναοδηγας ευκολα χειροκινητο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Η λύση στην αγορά αυτοκινήτου είναι η ηλεκτροκίνηση με επιδότηση.Διάβασα ότι με προυποθέσεις η έκπτωση φτάνει στα 8.000 ευρώ για ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο αξίας 30.000 ευρώ. Παραθέτω την ανάλυση της επιδότησης εδώ: https://evstations.gr/επιδότηση-αγοράς-ηλεκτρικού-αυτοκιν/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mobile-bomber είπε

Καλημέρα,

Η λύση στην αγορά αυτοκινήτου είναι η ηλεκτροκίνηση με επιδότηση.Διάβασα ότι με προυποθέσεις η έκπτωση φτάνει στα 8.000 ευρώ για ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο αξίας 30.000 ευρώ. Παραθέτω την ανάλυση της επιδότησης εδώ: https://evstations.gr/επιδότηση-αγοράς-ηλεκτρικού-αυτοκιν/

Η λύση σε ποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Η λύση σε ποιο πρόβλημα?

Στο δικό μου σίγουρα όχι 🤣

37 λεπτά πριν, Shyn είπε

Παντως τοσο τεραστια διαφορα κανει το DSG/αυτοματο κιβωτιο που σκεφτεσαι να αλλαξεις αυτοκινητο ?

Καμία επαφή δεν υπάρχει γυρισμος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shyn είπε

Παντως τοσο τεραστια διαφορα κανει το DSG/αυτοματο κιβωτιο που σκεφτεσαι να αλλαξεις αυτοκινητο ?

Η αληθεια ειναι οτι το αμαξι "πολης" ακομα και εγω που ειμαι καμμενος απο αυτοματο θα το ήθελα αυτοματο... (ρωτησα για kamiq gtec dsg αλλα δυστυχως δεν εβγαινε αλλιως θα το τσιμπαγα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να παρει καποιος μηχανικο κιβωτιο οταν μιλαμε για dsg εκτος αν γουσταρει τοσο πολυ χειροκινητο ή ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης οπως στην περιπτωση μου που επρεπε να ανεβω +5000ε λογω φορολογικης κλιμακας και ανωτερης εκδοσης.

Η ανεση που σου προσφερει ειναι ασυγκριτη ειδικα εντος πολεως και φαινεται να εχουν πλεον ξεπεραστει οι παιδικες ασθενειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ritualistic είπε

και φαινεται να εχουν πλεον ξεπεραστει οι παιδικες ασθενειες.

Δεν έχουν ξεπεραστεί.

Το dsg (εξαιρετικό κιβώτιο) είναι από τη φύση του θνησιγενές και το γνωρίζεις εξαρχής ότι κάποια στιγμή θα το πληρώσεις ξανά υπό μορφή επισκευής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δεν έχουν ξεπεραστεί.

Το dsg (εξαιρετικό κιβώτιο) είναι από τη φύση του θνησιγενές και το γνωρίζεις εξαρχής ότι κάποια στιγμή θα το πληρώσεις ξανά υπό μορφή επισκευής.

φανταζομαι το λες λογω της κατασκευης του και εχω διαβασει παρομοια αρθρα και εγω τα οποια δεν εχω λογο να αμφισβητησω.

ομως ενω πλεον ολο κ περισσοτερος κοσμος αγοραζει το αυτοκινητο του με dsg δεν ακουμε περισσοτερα περιστατικα επισκευων που θα ηταν το λογικο. οποτε μηπως εχουν βελτιωσει σημαντικα την κατασκευη τους και με την καταλληλη συντηρηση πλεον δεν ειναι προβλημα ενα dsg κιβωτιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...