Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Bill PaPi είπε

Ευχαριστώ πολύ :)

20201010_191319_Easy-Resize.com.jpg

20201010_191311_Easy-Resize.com.jpg

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα προσέξει πόσο "στρίβει" προς τον οδηγό η κεντρική κονσόλα (Infotainment, αεραγωγοί κτλ) όταν είχα πάει στην αντιπροσωπεία να το δω.

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, Bill PaPi είπε

Ευχαριστώ πολύ :)

Ναι δυστυχώς, το έχω συνηθίσει πλέον και πατώ λίγο γκάζι όταν χρειάζεται.

Και ένα βίντεο που είδα πρόσφατα.

 

 

Τέλειο.... περιμένω με ανυπομονησία την έλευση του tgi για να δω τιμή... και εκδόσεις.. 

Όσο για το γκάζι... και στο ibiza ήταν θέμα συνήθειας, πλέον μετά από 86.000χλμ δε μου έχει ξανασβησει

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω με μεγάλη αγωνία να μάθω τιμή για το νέο Hyundai Tucson. 

Το αυτοκίνητο φαίνεται να τα έχει όλα!!!(εκτός από HUD)

Επεξ/σία από dante82
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dante82 είπε

Περιμένω με μεγάλη αγωνία να μάθω τιμή για το νέο Hyundai Tucson. 

Το αυτοκίνητο φαίνεται να τα έχει όλα!!!(εκτός από HUD)

Οι τιμές έχουν ανακοινωθεί φίλε μου και το αυτοκίνητο βρίσκεται ήδη στις αντιπροσωπείες!
Προσωπικά, μετά τις τιμές καθώς και τον εξοπλισμό που είδα, ακόμα και γω που δεν ψάχνω για τόσο μεγάλο αυτοκίνητο, θεωρώ πως είναι no brainer απόφαση και με έχει βάλει σοβαρά σε σκέψεις! Το αμάξι έχει τα πάντα και σε τρομερή τιμή!
Ενδεικτικά https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Apokalypsh-Oi-times-toy-neoy-Hyundai-Tucson_211678.asp?a=6
Ωστόσο σε άλλο φόρουμ που διαβάζω, άτομα που πήγαν και το είδαν από κοντά έδωσαν τις εξής πληροφορίες:

  1. Οι εκδόσεις είναι τρείς Exclusive, Premium και Distinctive. Τα βασικά που έχω συγκρατήσει είναι ότι full Led φώτα μπροστά από τη βασική έκδοση,  ο πίνακας με τα όργανα σε όλες τις εκδόσεις είναι ο ψηφιακός που βλέπουμε στις φωτο, διζωνικός στη βασική και τριζωνικός στη Distinctive, κάμερα οπισθοπορίας από τη βασική καθώς και αναδιπλούμενοι καθρέπτες, αυτόματα φώτα και υαλοκαθαριστήρες από τη βασική και τα γνωστά bluetooth και διάφορα μπλιμπλίκια από τη βασική.

    Οι εκδόσεις όλες mild hybrid, manual, τελικές τιμές με μεταλλικό χρώμα είναι:

    1.6 βενζίνη 48V 150Hp Exclusive(βασική μόνο με τον 150αρι) 25700€.

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Premium 27690€

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Distinctive 29700€

    1.6 ντίζελ 48V 136hp  αυτόματο 7αρι Premium 32400€.

  2. spacer.png

  3. spacer.png

  4. spacer.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Οι τιμές έχουν ανακοινωθεί φίλε μου και το αυτοκίνητο βρίσκεται ήδη στις αντιπροσωπείες!
Προσωπικά, μετά τις τιμές καθώς και τον εξοπλισμό που είδα, ακόμα και γω που δεν ψάχνω για τόσο μεγάλο αυτοκίνητο, θεωρώ πως είναι no brainer απόφαση και με έχει βάλει σοβαρά σε σκέψεις! Το αμάξι έχει τα πάντα και σε τρομερή τιμή!
Ενδεικτικά https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Apokalypsh-Oi-times-toy-neoy-Hyundai-Tucson_211678.asp?a=6
Ωστόσο σε άλλο φόρουμ που διαβάζω, άτομα που πήγαν και το είδαν από κοντά έδωσαν τις εξής πληροφορίες:

  1. Οι εκδόσεις είναι τρείς Exclusive, Premium και Distinctive. Τα βασικά που έχω συγκρατήσει είναι ότι full Led φώτα μπροστά από τη βασική έκδοση,  ο πίνακας με τα όργανα σε όλες τις εκδόσεις είναι ο ψηφιακός που βλέπουμε στις φωτο, διζωνικός στη βασική και τριζωνικός στη Distinctive, κάμερα οπισθοπορίας από τη βασική καθώς και αναδιπλούμενοι καθρέπτες, αυτόματα φώτα και υαλοκαθαριστήρες από τη βασική και τα γνωστά bluetooth και διάφορα μπλιμπλίκια από τη βασική.

    Οι εκδόσεις όλες mild hybrid, manual, τελικές τιμές με μεταλλικό χρώμα είναι:

    1.6 βενζίνη 48V 150Hp Exclusive(βασική μόνο με τον 150αρι) 25700€.

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Premium 27690€

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Distinctive 29700€

    1.6 ντίζελ 48V 136hp  αυτόματο 7αρι Premium 32400€.

  2. spacer.png

  3. spacer.png

  4. spacer.png

Τα τέλη του βενζίνης τα ρίξανε η είναι ακόμα 350€ το χρόνο; Για εμένα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας και ήταν ο λόγος που δεν πήγα ούτε να το δω το Μάιο που έψαχνα.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noobios είπε

Τα τέλη του βενζίνης τα ρίξανε η είναι ακόμα 350€ το χρόνο; Για εμένα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας και ήταν ο λόγος που δεν πήγα ούτε να το δω το Μάιο που έψαχνα.  

Για να λέει 149 στο WLTP πάει στα 104.3Ε
Πάντως το περσινό diesel που και χαμηλά τέλη είχε και ήταν σχετικά φθηνό στα ~22000 ήταν τίμιο. Τώρα εκτοξεύθηκαν οι τιμές, απορώ με τον ενθουσιασμό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

Για να λέει 149 στο WLTP πάει στα 104.3Ε
Πάντως το περσινό diesel που και χαμηλά τέλη είχε και ήταν σχετικά φθηνό στα ~22000 ήταν τίμιο. Τώρα εκτοξεύθηκαν οι τιμές, απορώ με τον ενθουσιασμό...

Έγινε σαφώς πιο όμορφο αμάξι και με χαρακτήρα. Πριν ήτανε τελείως generic. Μπραβο στην Hyundai απο μενα. Με 30.000 παιρνεις 180 ιππους αυτοματο, λογικο μου φαινεται για 4.5m compact SUV.

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, james_ είπε

Mercedes EQS  ok το βρήκαμε :D

Πλάκα πλάκα μόνο ηλεκτρικά ή SUV .....

Διαστημόπλοιο το Tucson πάντως , αν ήταν να φτάσω τα 30.000 θα πήγαινα στο C5 αυτόματο με 2.000 επάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ θα παραμείνω στο US και θα προτείνω την νέα Ford Mustang MachE.

Αν και τα Alfa Romeo Tonale  και BMW i4 είναι προκλητικά .....

Αρχίζω και αποκτώ συμπτώματα @tsofras και κάνω σκέψεις για πώληση αυτοκινήτου που δεν έχω παραλάβει ακόμα !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jobous είπε

Καλημέρα. Εγώ θα παραμείνω στο US και θα προτείνω την νέα Ford Mustang MachE.

Αν και τα Alfa Romeo Tonale  και BMW i4 είναι προκλητικά .....

Αρχίζω και αποκτώ συμπτώματα @tsofras και κάνω σκέψεις για πώληση αυτοκινήτου που δεν έχω παραλάβει ακόμα !!!!!!!!!!!

Ήρεμα το σύνδρομο τσοφρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jobous είπε

Καλημέρα. Εγώ θα παραμείνω στο US και θα προτείνω την νέα Ford Mustang MachE.

Αν και τα Alfa Romeo Tonale  και BMW i4 είναι προκλητικά .....

Αρχίζω και αποκτώ συμπτώματα @tsofras και κάνω σκέψεις για πώληση αυτοκινήτου που δεν έχω παραλάβει ακόμα !!!!!!!!!!!

Γιατί ρε μαν τι μετάνιωσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dante82 είπε

Περιμένω με μεγάλη αγωνία να μάθω τιμή για το νέο Hyundai Tucson. 

Το αυτοκίνητο φαίνεται να τα έχει όλα!!!(εκτός από HUD)

μου αρεσε και σε μενα,σκεφτομαι να παω να το δω μολις ειναι εφικτο...απο τα βιντεο που ειδα μεχρι τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι ισως λιγο η "πλαστικουρα" στην κεντρικη κονσολα..ποιοτικα και σαν εμφανιση..ισως ειναι ιδεα μου γιατι φαινεται πολυ glossy 

Και επιτελους ρε Hyundai φτιαξτε ενα configurator της προκοπης,λες και ειναι εργασια μαθητη ΕΠΑΛ πληροφορικης ειναι αυτο το πραμα που εχετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...