Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το ήξερα ρε συ. Αλλά ήταν κάθετοι όλοι σε όλες τις αντιπροσωπείες ότι δε γίνεται και έκπτωση 1600€ και 0 τέλη (aka ταξινόμηση 4/1)... 

δε βαριέσαι. 83€ είναι ένα τραπέζι σε ταβέρνα...

Καλορίζικο: την καλύτερη εποχή πήρες αυτοκίνητο, τέλος έτους.... 

Όσο για τα τέλη, σιγά, περισσότερο ωφελημένος είσαι (χώρια που δεν είναι ανοικτές και οι ταβέρνες :-) ) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το ήξερα ρε συ. Αλλά ήταν κάθετοι όλοι σε όλες τις αντιπροσωπείες ότι δε γίνεται και έκπτωση 1600€ και 0 τέλη (aka ταξινόμηση 4/1)... 

δε βαριέσαι. 83€ είναι ένα τραπέζι σε ταβέρνα...

Ε εντάξει ούτε σε 20 χρόνια απόσβεση Κλάιν

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μην αγχώνεστε , για ένα χρόνο θα είναι δωρεάν !!!! Μόλις δουν την πατατιά που έκαναν , θα το "διορθώσουν".....

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ε εντάξει ούτε σε 20 χρόνια απόσβεση Κλάιν

Στη πράξη θεωρω ότι κ αύριο το πρωί να πάω 500-600€ έκπτωση θα μου κάνουν όποτε ας πούμε 10-12 χρόνια απόσβεση για το ποσό των τέλων σε σχέση με την έκπτωση. Έως τότε ποιος ζει ποιος πεθαίνει (άσε που κ εγώ πιστεύω αυτό που λέει ο jobous θα καταλάβουν τη μλκια τους με τις κλίμακες - παραείναι λάσκα κ θα τα «διορθώσουν»)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jobous είπε

Καλά μην αγχώνεστε , για ένα χρόνο θα είναι δωρεάν !!!! Μόλις δουν την πατατιά που έκαναν , θα το "διορθώσουν".....

Βασικά μη το ματιάσω ,σκοπός ήταν να γίνει εξίσωση με το WLTP , τώρα τα μείωσαν ουσιαστικά ...φτουφτουφου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, agrimi_pontios είπε

Καλησπέρα καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Παρόλο που διαβάζω από την αρχή το thread και κράτησε και εμένα συντροφιά μεγάλη το τελευταίο διάστημα δεν χρειάστηκε να γράψω κάτι μιας και δεν είμαι προς αναζήτηση αυτοκινήτου. Θα ήθελα απλά να επισημάνω για τα αυτοκίνητα chr και kamiq που έχω οδήγηση αρκετά τα εξής. Η πόλη είναι η Κατερίνη οπότε σύγκριση με Αθήνα δεν μπορεί να γίνει. Δεν είμαι και ο πιο χαλαρός οδηγός με την έννοια πορεία εθνικής κάτω από 140 δεν υπάρχει.

Οι καταναλώσεις θα είναι μόνο με εμένα οδηγό πάνω στο αυτοκίνητο.

Chr 1200  μέσο όρο 8.2 λίτρα 

Chr 1800 μέσο όρο 6 λίτρα 

Kamiq 5.5 λίτρα πετρέλαιο.

Toyota πολύ καλές θέσεις θα το έπερνα μόνο ελεύθερος 1800 και να μου περίσσευαν 28000 ευρώ έτσι όπως το θέλω.

Kamiq άσχημο θα το έπερνα μόνο λόγο τιμής. 

Infortainment και τα δύο δεν είναι bmw. Δεν είμαι ψυχακιας μόνο bluetooth με ενδιαφέρει να βάζω τα ποντιακά μου(μην κράξετε:) )

Ήθελα απλά να αναφέρω τιμές κατανάλωσης μιας και πολλοί τις κοιτάνε. Ξάδερφος μου πήρε 1000 xceed. Έπαθα πλάκα το πόσο όμορφο ήταν. Μέχρι εκεί. Ήσυχος οδηγός μέση κατανάλωση 8 λίτρα. Δεν τραβάει πολύ. Με είπε αν σε άρεσε μόνο 140ps. Τον λέω πόσο πήγε. 26000 πέφτουν σαγόνια. Δηλ. Πόσο πάει το 140 λέει 30000 και πέφτουν και τα μαλλιά. Αν είναι να δώσω τόσα παίρνω το q3. Έχει χαζεψει ο κόσμος. Και δεν παίρνω ένα rx 8 κι ένα pasat μεταχειρισμένα να βάζω οικογένεια και για τα γούστα μου περισσεύουν και 10000 ευρω

 

 

Νικητής το ντιζελ στο θέμα οικονομίας σε σχέση με τα υβριδικά τύπου chr. Προφανές συμπέρασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, paylidis είπε

Το ήξερα ρε συ. Αλλά ήταν κάθετοι όλοι σε όλες τις αντιπροσωπείες ότι δε γίνεται και έκπτωση 1600€ και 0 τέλη (aka ταξινόμηση 4/1)... 

δε βαριέσαι. 83€ είναι ένα τραπέζι σε ταβέρνα...

Μάλλον ήταν επιλεκτικοί.... 

Και συναγερμό δώρο και έκπτωση και 0€ τέλη κυκλοφορίας. 18700€ τελική τιμή αναφέρει 

Ακόμα μια κοπέλα γράφει ότι το παρήγγειλε χθες για να έχει μηδενικά τέλη, φυσικά χωρίς έκπτωση 

Screenshot_20210109_114447.jpg

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, terry308 είπε

Μάλλον ήταν επιλεκτικοί.... 

Και συναγερμό δώρο και έκπτωση και 0€ τέλη κυκλοφορίας. 18700€ τελική τιμή αναφέρει 

Ακόμα μια κοπέλα γράφει ότι το παρήγγειλε χθες για να έχει μηδενικά τέλη, φυσικά χωρίς έκπτωση 

Screenshot_20210109_114447.jpg

Τι να σου πω... σε εμένα ήταν όλοι κάθετοι. Κ το πήγα κ πλαγίως για να καθυστερήσει κ να κάνουμε «κανένα δωρο» σε όποιον το καθυστερήσει αλλά δεν... πιθανώς να το παρήγγειλε πολύ αργότερα από εμάς κ να έκατσε παντως πολύ αμφιβάλω ότι γινόταν επισήμως (είδα την οδηγία της εισαγωγικής γιατί κ εγώ δε το πίστευα). Μόνο ένας πωλητης μου είπε στην αρχή «θα το δούμε» αλλά στη πορεία το αρνήθηκε κ αυτός. 
 

Ναι από 4/1 δεν υφίσταται πλέον έκπτωση ενδιαφερόταν μια γνωστή για το σκαλα κ η τιμή ήταν φωτιά κ λαυρα πλέον. 

Τι να πω... ο συγκεκριμένος μάλλον υπερβολικά τυχερός!! Μάθε εάν μπορείς από που το αγόρασε κ στείλε μου έστω πριβέ, εάν το έκαναν από εκεί που πηρα το δικό μου να ξέρω πως θα πορευτώ στο μέλλον. 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Παρεληφθη!! Μετα απο 2ωρο φροντιστηριο πηγαμε και τη βολτα μας παραλια! Υπεροχη αισθηση παιδια ανυπομονω για το πρωτο ταξιδι! 😀

received_1089666408163473.jpeg

20210109_140207.jpg

20210109_135707.jpg

Καλοταξιδο ! Και ασε τους αλλους να παιρνουν Puma στα ιδια χρηματα..

 

Επεξ/σία από c-max
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tsofras είπε

@cloud13 Τούμπανος , καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε μου, περιμένουμε και εντυπώσεις

Μολις ληξουν τα απαγορευτικα εφυγα για ταξιδακι και θα σας τα πω αναλυτικα! Παντως στις 2 ωρες που οδηγησα σημερα και μεχρι 3000 στροφες η ποιοτητα κυλισης εξαιρετικη, και οι στροφες υπεραρκετες για να τραβαει ανετα. Που να λυθει δηλαδη κιολας!

Θελω εξοικειωση με το ηλεκτρικο χειροφρενο σιγουρα και τις αντιδρασεις του.

26 λεπτά πριν, paylidis είπε

@cloud13 καλοτάξιδο φιλε καλά κ ασφαλή χλμ

Να σαι καλα Παυλιδη! Το γκολ της τιμης εβαλα εσεις πατε για 3-4 ο καθενας 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...