Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cloud13 είπε

αρα θελω την εφαρμογη και καλωδιο και θα φερει τις εφαρμογες μονο του στην οθονη σαν cast φαση δηλαδη? Σε αυτη την περιπτωση θα φορτιζει απο το καλωδιο και οχι ασυρματα υποθετω. Επισης ξερουμε αν μπορω να απενεργοποιησω τις κλησεις στο αμαξι (να το χειριζομαι αν θελω μονο απο κιν) και να το χρησιμοποιω μονο σαν Media player για spotify?

κλαιω 🤣

Μας σπρωχνουν σε αιφον οι αλητες δηλαδη :P 

Και αυριο ολη μερα τι θα κανεις; Δεν θα παιξεις να μαθεις; 😄

Επεξ/σία από c-max
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα , έκανα το σαλεπάκι μου και μπήκα youtube .... να ξέρετε μας παρακολουθούν ...

Πρώτο προτεινόμενο βίντεο : TractioN 2021 | Seat Leon    (tsoFRas ) mhev  @tsofras ;) στείλε mail στο φιλαράκι από τη seat ... να κάνει καλή τιμή ... δυστυχώς είναι σε λευκό ... 4troxoi , traction ... το έχουν δοκιμάσει πολλοί ,πρέπει να σου κάνει καλή τιμή 

Προσωπικά περιμένω να δω τιμή λανσαρίσματος του tgi ... 😎

Επεξ/σία από terry308
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, telis είπε

Άσχετο με τα τελευταία ποστ, αλλά είδα παρκαρισμένο το νέο hyundai tucson και μου έπεσε το σαγόνι. Τι εργαλείο είναι αυτό....

Ωραίο αμάξι, πολυ μεγάλη βελτίωση σε σχέση με το παλιό, αλλά και +5000 χιλιάρικα. Αλλά σίγουρα ενδιαφέρον αμάξι πλέον, το πρωιγουμενο ήτανε τέρμα generic.

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cloud13 Πολυ ομορφο το Focus! Εχω δει μερικα λευκα στον δρομο. Σου τραβαει την προσοχη! 

Ειναι με αυτοματο κιβωτιο? Τι εξτρας εβαλες εαν επιτρεπεται ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, terry308 είπε

Καλημέρα , έκανα το σαλεπάκι μου και μπήκα youtube .... να ξέρετε μας παρακολουθούν ...

Πρώτο προτεινόμενο βίντεο : TractioN 2021 | Seat Leon    (tsoFRas ) mhev  @tsofras ;) στείλε mail στο φιλαράκι από τη seat ... να κάνει καλή τιμή ... δυστυχώς είναι σε λευκό ... 4troxoi , traction ... το έχουν δοκιμάσει πολλοί ,πρέπει να σου κάνει καλή τιμή 

Προσωπικά περιμένω να δω τιμή λανσαρίσματος του tgi ... 😎

Κοίτα αν δεν υπήρχε ο κρυφός φόβος του DSG, το kangarooing και πάνω από όλα αν με είχε ενθουσιάσει το test drive , θα πήγαινα να το κλείσω αύριο κιόλας.

Τώρα απλά ξέρω ότι είναι καλύτερο από το Ibiza αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω τις 10.000€ συν διαφορά ( όχι ότι δεν είναι άλλο αμάξι με άλλες τεχνολογίες μην παρεξηγηθω , για εμένα δεν αξίζει αυτή την διαφορά)

Όπως και να έχει λόγω της καραντίνας έχω μαζέψει ήδη την μισή αποπληρωμή του δανείου , όταν τα μαζέψω όλα θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αν αλλάξω αμάξι και τι θα είναι αυτό, τουλάχιστον αν πάω σε αυτόματο να κοιτάξω aisin ή DSG 6, γιατί ωραία τα λέμε αλλά όταν μου έρχονται οι αναμνήσεις από τους 3 γερανούς δεν είναι και πολύ ευχάριστο

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, telis είπε

Άσχετο με τα τελευταία ποστ, αλλά είδα παρκαρισμένο το νέο hyundai tucson και μου έπεσε το σαγόνι. Τι εργαλείο ΦΟΡΤΗΓΟ είναι αυτό....

Fixed... :D 

Πέρα από την πλάκα το είδα κι εγώ σήμερα. Εντυπωσιακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

να δικαιολογήσω τις 10.000€ συν διαφορά

οπα...που ειναι η τοσο μεγαλη διαφορα?

5-6οκ. αλλα πως φτανεις 10k?

Εν τω μεταξυ, εχω αλλη μια ερωτηση. Στα sites των κατασκευαστων οι τιμες που αναγραφονται ειναι χωρις τελος ταξινομησης και φπα? Η το ΦΠΑ συμπεριλαμβανεται? και αναλογως το config υπολογιζεις το τελος ταξινομησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οπα...που ειναι η τοσο μεγαλη διαφορα?

5-6οκ. αλλα πως φτανεις 10k?

Εν τω μεταξυ, εχω αλλη μια ερωτηση. Στα sites των κατασκευαστων οι τιμες που αναγραφονται ειναι χωρις τελος ταξινομησης και φπα? Η το ΦΠΑ συμπεριλαμβανεται? και αναλογως το config υπολογιζεις το τελος ταξινομησης?

Στο μοντέλο που ενδιαφέρομαι αναφέρθηκα (συγνώμη δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο) στο Leon 1.5 150 FR PLUS DSG

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Shyn είπε

@cloud13 Πολυ ομορφο το Focus! Εχω δει μερικα λευκα στον δρομο. Σου τραβαει την προσοχη! 

Ειναι με αυτοματο κιβωτιο? Τι εξτρας εβαλες εαν επιτρεπεται ?

Nα σαι καλα φιλε! Πλην του χρωματος που πηγε ο κουκος αηδονι δεν μπηκε τιποτα, αφενος γιατι θα ηθελε 3.5 μηνες αναμονη, ενω αυτο ερχοταν ηδη και αφεταιρου γιατι ανεβαινε πολυ η τιμη. Μονο το parking pack Θα ηθελα εξτρα κατα τα αλλα ο εξοπλισμος ειναι φουλ κομπλε.

Μηχανικο το κιβωτιο το οποιο εξακολουθω να προτιμω απο αυτοματα για δικους μου παλιομοδιτικους λογους :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cloud13 είπε

Nα σαι καλα φιλε! Πλην του χρωματος που πηγε ο κουκος αηδονι δεν μπηκε τιποτα, αφενος γιατι θα ηθελε 3.5 μηνες αναμονη, ενω αυτο ερχοταν ηδη και αφεταιρου γιατι ανεβαινε πολυ η τιμη. Μονο το parking pack Θα ηθελα εξτρα κατα τα αλλα ο εξοπλισμος ειναι φουλ κομπλε.

Μηχανικο το κιβωτιο το οποιο εξακολουθω να προτιμω απο αυτοματα για δικους μου παλιομοδιτικους λογους :P 

Πόσο κάνει το χρώμα παραπάνω?

Αυτό το χρώμα είναι πάρα πολύ ωραίο. Εκμεταλλεύονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2021 στις 9:32 ΠΜ, MarioGr είπε

Ρε κάνα πάτημα κάνετε να ευχαριστηθείτε τα αυτοκίνητα σας , η βγάζετε φωτο το trip computer να δείτε ποιος έχει τη χαμηλότερη μέση κατανάλωση??

Την έχω μικρότερη......... 😁

Έχοντας φυσικό αέριο από το 14, επιλογή για δεύτερο αυτοκίνητο οικογένειας και κυρίως οδήγηση από την γυναίκα. Από τις καλύτερες αγορές που έχουμε κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cloud13 είπε

Nα σαι καλα φιλε! Πλην του χρωματος που πηγε ο κουκος αηδονι δεν μπηκε τιποτα, αφενος γιατι θα ηθελε 3.5 μηνες αναμονη, ενω αυτο ερχοταν ηδη και αφεταιρου γιατι ανεβαινε πολυ η τιμη. Μονο το parking pack Θα ηθελα εξτρα κατα τα αλλα ο εξοπλισμος ειναι φουλ κομπλε.

Μηχανικο το κιβωτιο το οποιο εξακολουθω να προτιμω απο αυτοματα για δικους μου παλιομοδιτικους λογους :P 

Καλοτάξιδο 

Εγω είμαι στο τσακ για το πουμα με 155 αλογα. Εσυ ποιον κινητηρα έχεις;

Αυτο που με προβληματίζει πολύ ειναι αν θα ειναι αξιοπιστος ενας κινητηρας που με μολις 1000 κυβικά και 3 κυλίνδρους βγάζει 155 αλογα; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james_ είπε

Πόσο κάνει το χρώμα παραπάνω?

Αυτό το χρώμα είναι πάρα πολύ ωραίο. Εκμεταλλεύονται

1200 συν οσο τραβηξε προς τα πανω και τα τελη ταξινομησης..

58 λεπτά πριν, Peter_Line είπε

Καλοτάξιδο 

Εγω είμαι στο τσακ για το πουμα με 155 αλογα. Εσυ ποιον κινητηρα έχεις;

Αυτο που με προβληματίζει πολύ ειναι αν θα ειναι αξιοπιστος ενας κινητηρας που με μολις 1000 κυβικά και 3 κυλίνδρους βγάζει 155 αλογα; 🤔

τον 125 ηπιο υβριδικο αλλα παιζει επισημη χαρτογραφηση απο την αντιπροσωπεια για να το παω στα 155. Αξιοπιστος οσο δε παει ηταν η πρωτη μου ερωτηση σε καθε γκρουπ, ακομα δε βρηκα ατομο να πει οτι επαθε κατι σοβαρο στο μοτερ με τους ecoboost των τελευταιων ετων. Επισης σου δινει 8 χρονια εγγυηση κατι λεει αυτο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cloud13 είπε

τον 125 ηπιο υβριδικο αλλα παιζει επισημη χαρτογραφηση απο την αντιπροσωπεια για να το παω στα 155. Αξιοπιστος οσο δε παει ηταν η πρωτη μου ερωτηση σε καθε γκρουπ, ακομα δε βρηκα ατομο να πει οτι επαθε κατι σοβαρο στο μοτερ με τους ecoboost των τελευταιων ετων. Επισης σου δινει 8 χρονια εγγυηση κατι λεει αυτο!

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τον 155; 😁

Αν και τα έχω υπόψη μου αυτά που μου ανέφερες εντούτοις είμαι λίγο σκεπτικός. Σκεφτομαι πολύ σοβαρά και το vitara awd 1.4 με 129 άλογα και mild hybrid.

Μπορεί να είναι λιγότερο ωραίο σε σχέση με το πούμα αλλά ο κινητήρας του ειναι πιο "κλασσικός" και είναι πολύ περισσότερο offroad 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Peter_Line είπε

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τον 155; 😁

Αν και τα έχω υπόψη μου αυτά που μου ανέφερες εντούτοις είμαι λίγο σκεπτικός. Σκεφτομαι πολύ σοβαρά και το vitara awd 1.4 με 129 άλογα και mild hybrid.

Μπορεί να είναι λιγότερο ωραίο σε σχέση με το πούμα αλλά ο κινητήρας του ειναι πιο "κλασσικός" και είναι πολύ περισσότερο offroad 😁

η εκδοση awd  ειναι αυτοματο 4χ4 Βενζίνη?

και σε τι τιμη το βρισκεις? και εγω θα προτιμουσα 1.4cc 4κυλ 129 hp  vs  1.0cc 3κυλ ,155hp

Επεξ/σία από h3342
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...