Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, SchinasN είπε

 

Πώς γίνεται συντήρηση σε μπαταρία και ηλεκτροκινητήρα;

 

Μην στεναχωριέσαι, είμαι σίγουρος ότι κάπως θα σου το πασάρουν σαν προαπαιτούμενο για την εγγύηση.

Στο σέρβις μαζί με την αλλαγή λαδιών και φίλτρων θα πληρώνεις και τον "έλεγχο ομαλής λειτουργίας ηλεκτροκινητήρα".

Καλά ειδικά το γκρουπ βλέπω να το πήγαινει και ένα βήμα παραπέρα, θα σου πει "αναλώσιμες" οι μπαταρίες, κάθε 2 χρόνια αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Μην στεναχωριέσαι, είμαι σίγουρος ότι κάπως θα σου το πασάρουν σαν προαπαιτούμενο για την εγγύηση.

Στο σέρβις μαζί με την αλλαγή λαδιών και φίλτρων θα πληρώνεις και τον "έλεγχο ομαλής λειτουργίας ηλεκτροκινητήρα".

Καλά ειδικά το γκρουπ βλέπω να το πήγαινει και ένα βήμα παραπέρα, θα σου πει "αναλώσιμες" οι μπαταρίες, κάθε 2 χρόνια αλλαγή

είναι ένας πατρινός , το βρίσκεις εύκολα στο youtube , έχει ένα e-up από το 2017 , δεν ξέρω πόσα χλμ είναι τώρα , αλλά έχει περάσει τα 60.000 , λέει με το ν και με το σ τι έχει πληρώσει , και διάφορα άλλα. Προφανώς μιλάς χωρίς αποδείξεις , εγώ τουλάχιστον ξέρω έναν που δείχνει αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, tutuyo είπε

Μην στεναχωριέσαι, είμαι σίγουρος ότι κάπως θα σου το πασάρουν σαν προαπαιτούμενο για την εγγύηση.

Στο σέρβις μαζί με την αλλαγή λαδιών και φίλτρων θα πληρώνεις και τον "έλεγχο ομαλής λειτουργίας ηλεκτροκινητήρα".

Καλά ειδικά το γκρουπ βλέπω να το πήγαινει και ένα βήμα παραπέρα, θα σου πει "αναλώσιμες" οι μπαταρίες, κάθε 2 χρόνια αλλαγή

Μα δεν εχουν λαδια φιλτρα οι ηλεκτροκινητηρες, αυτο ειναι και ενα απο τα μεγαλα τους θετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

Βλεπω στο i-30 facelift του εξωτερικου, εχει την καινουρια οθονη 8 ιντσων με το 1 κουμπι μονο στη μεση και προς τα κατω (ακομα και στο website της Ελληνικης Hyundai αυτη τη φωτο εχει). Στην αντιπροσωπεια ομως ειδα απο κοντα την παλια οθονη με τα πολλα κουμπια δεξια και αριστερα

Εχουν πατεντα οι δικοι μας εδω και εβαλαν οθονη 7ετιας στο Facelift σε αντιθεση με ολον τον υπολοιπο πλανητη?

 

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dante82 είπε

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

Βλεπω στο i-30 facelift του εξωτερικου, εχει την καινουρια οθονη 8 ιντσων με το 1 κουμπι μονο στη μεση και προς τα κατω (ακομα και στο website της Ελληνικης Hyundai αυτη τη φωτο εχει). Στην αντιπροσωπεια ομως ειδα απο κοντα την παλια οθονη με πολλα κουμπια δεξια και αριστερα

Εχουν πατεντα οι δικοι μας εδω και εβαλαν οθονη 7ετιας στο Facelift σε αντιθεση με ολον τον υπολοιπο πλανητη?

*Εχω κανει edit καποιες πληροφοριες

Μήπως είναι έξτρα η 8αρα ή μπαίνει μόνο στις πιο πλούσιες εκδόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Μήπως είναι έξτρα η 8αρα ή μπαίνει μόνο στις πιο πλούσιες εκδόσεις;

Στο site βλεπω ολες οι εκδοσεις την 8αρα εχουν, αλλα αυτη η 8αρα που ειδα εγω απο κοντα ειναι η παλια. Επισης στο εξωτερικο εχουν 10αρα οθονη, εδω δεν υπαρχει καν. Γιατι?

Η οθονη που εχουν στο εξωτερικο ειναι αυτη
https://ibb.co/ZzRPq08

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dante82 είπε

Στο site βλεπω ολες οι εκδοσεις την 8αρα εχουν, αλλα αυτη η 8αρα που ειδα εγω απο κοντα ειναι η παλια. Επισης στο εξωτερικο εχουν 10αρα οθονη, εδω δεν υπαρχει καν. Γιατι?

Με ένα ψάξιμο στο γερμανικό site η 10αρα είναι στην πιο ακριβή έκδοση που στην Ελλάδα δεν υπάρχει καν. Σε όλες τις υπόλοιπες μέχρι την N line έχει την 8αρα κι εκεί. Λογικά σαν έξτρα θα μπορείς να τη βάλεις και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dante82 είπε

Στο site βλεπω ολες οι εκδοσεις την 8αρα εχουν, αλλα αυτη η 8αρα που ειδα εγω απο κοντα ειναι η παλια. Επισης στο εξωτερικο εχουν 10αρα οθονη, εδω δεν υπαρχει καν. Γιατι?

Η οθονη που εχουν στο εξωτερικο ειναι αυτη
https://ibb.co/ZzRPq08

Δεν έρχονται Ελλάδα όλες οι εκδόσεις που κυκλοφορούν στο εξωτερικό , δυστυχώς ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλιστα!! Περα απο αυτο, η οθονη που ειδα στην αντιπροσωπεια δεν ηταν κατι αυτη που επισυναψα σε 8αρα version. Ηταν η οθονη του 2013 για καποιο λογο.

Σας την επισυναπτω εδω.
https://ibb.co/NnvrWfb

Τι γυφτια ειναι αυτη?????

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον εχει κανει μαλ@κια η Hyundai Hellas και εβαλε την οθονη του 2015 για λογους κοστους.

Παμε για Tucson

Επεξ/σία από dante82
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dante82 είπε

Μαλλον εχει κανει μαλ@κια η Hyundai Hellas και εβαλε την οθονη του 2015 για λογους κοστους.

Παμε για Tucson

Η οθόνη που παρέθεσες (με το 1 κουμπί στη μέση) είναι η καινούργια 10αρα, η οποία όπως διάβασα (τον Δεκέμβριο) στο forum του i30 στο fb από ένα παιδί που ενδιαφερόταν θα ήταν διαθέσιμη με το νέο έτος (2021) στην Ελλάδα, οπότε πλέον πολύ πιθανό να έχουν τιμή και να μπορείς να την βάλεις...
Όπως και να χει στην Hyundai και το λέω από προσωπική εμπειρία, μόνο η εισαγωγική απευθείας μπορεί να σε βοηθήσει με τιμές εξτρά κλπ., οπότε για μένα πάρε τηλέφωνο ή στείλε mail εκεί και μην μπλέξεις με αντιπροσώπους...

11 ώρες πριν, paylidis είπε

Μιας κ μολις διάβασα ότι ξεκίνησε η διάθεση του Q2 ας ενημερώσω κ με τιμές από το άρθρο. Αρχική 22000 - καθόλου άσχημα θα έλεγα με τον τωρινό στάνταρ εξοπλισμό. 
https://www.autogreeknews.gr/nea/nea-lansarismata-autokinitwn/oi-times-toy-neoy-audi-q2-stin-ellada?fbclid=IwAR38Y_mf3q5wlQGijWXaf-ZHIKmn5KlA5TdAgRAWz-itSP4U08GpC7DdsDs

στα αρνητικά του η οθόνη που προεξέχει στο ταμπλό κ εμένα προσωπικα μου φαίνεται κάπως, όπως επίσης κ η έλλειψη «μικρού» κινητήρα diesel (οι οποίοι πλέον τείνουν προς εξαφάνιση) καθως επίσης κ το πτι ο 1.5 πάει πακέτο μόνο με αυτόματο κιβώτιο κάτι που εκτοξεύει τη τιμή στα 27Κ (όποτε κοντεύει το Q3). 
 

το δε Q3 ξεκινα πλέον γύρω στις 28500 η βασική του (η οποία είναι αρκετά πλήρης). 

Η έκδοση αυτή που δείχνει στις φώτο είναι η S line ή κάποια άλλη? Μπήκα και στον διαμορφωτή, αλλά μάλλον δεν το έχουν φορτώσει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυτοκίνητα με πετρέλαιο έχουν τούρμπο?

Η toyota σταμάτησε να βγάζει αυτοκίνητο με πετρέλαιο. Δεν είναι καλό το καύσιμο ή δε μπορούσε να ακολουθήσει όπως έχει μείνει στο ατμοσφαιρικό στη βενζίνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Christos Vvs είπε

Η οθόνη που παρέθεσες (με το 1 κουμπί στη μέση) είναι η καινούργια 10αρα, η οποία όπως διάβασα (τον Δεκέμβριο) στο forum του i30 στο fb από ένα παιδί που ενδιαφερόταν θα ήταν διαθέσιμη με το νέο έτος (2021) στην Ελλάδα, οπότε πλέον πολύ πιθανό να έχουν τιμή και να μπορείς να την βάλεις...
Όπως και να χει στην Hyundai και το λέω από προσωπική εμπειρία, μόνο η εισαγωγική απευθείας μπορεί να σε βοηθήσει με τιμές εξτρά κλπ., οπότε για μένα πάρε τηλέφωνο ή στείλε mail εκεί και μην μπλέξεις με αντιπροσώπους...

Η έκδοση αυτή που δείχνει στις φώτο είναι η S line ή κάποια άλλη? Μπήκα και στον διαμορφωτή, αλλά μάλλον δεν το έχουν φορτώσει ακόμα...

Σε ευχαριστω πολυ! *Edit Τη Hyundai Hellas εννοεις ως εισαγωγικη, σωστα?

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...