Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Ειναι φωτοχρωματικος ο καθρεφτης και εχει μπει φιμε, αλλα αυτο το αποτελεσμα δε μου φαινεται οτι θα επρεπε να ειναι λογικο. Δεν ειναι απαραδεκτο αλλα λιγο περιεργο και θα θελα να το ψαξω παραπανω.

Είναι από τα φιμέ, το έχω προσέξει και εγώ. 

Φοράς γυαλιά ηλίου ή οράσεως με polarized φακούς; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Είναι από τα φιμέ, το έχω προσέξει και εγώ. 

Φοράς γυαλιά ηλίου ή οράσεως με polarized φακούς; 

ηλίου το βράδυ μόνο αν είναι ο μπουγάς :D

Αλλά είχα και εγώ θέμα με γυαλί ηλίου και φιμέ , τα έβλεπα όλα μωβ-μπλε απόχρωση ....

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για δοκίμασε να αλλάξεις τον καθρέφτη να μην έχει την λειτουργία (στο Leon είχα κουμπάκι έχεις εσύ?) για να δείς αν βελτιώνεται η κατάσταση , δεν θα το χρειάζεσαι κιόλας αφού έχεις το φιμέ

δεν εχει κανενα κουμπακι ειναι αυτοματος..

 

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

πιθανότατα δεν εχει στεγνωσει ακομα η μεμβρανη, το εκανε και σε εμάς στο καμικ (που εχει φωτοχρωμικό) αυτο που περιγράφεις τις πρώτες μερες που βαλαμε τις μεμβρανες, πλεον σταματησε να παραπονιέται η γυναίκα οποτε εκτιμω ότι εστρωσε...

 

υ.γ. μαμαει ανελεητα ο φωτοχρωμικός, μου ψιλολείπει στο Audi καθως στα προηγούμενα ειχα (βασικά το θεωρούσα δεδομενο οτι θα εχει αλλα λογαριαζα χωρις τη τσιγκουνια των γερμανων)

απο την προηγουμενη Πεμπτη πρεπει να εχουν μπει, θα επρεπε να ειναι στεγνη τωρα αλλιως χτες που βγηκα με βροχη την εβαψα :P μακαρι να περασει μονο του!

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Είναι από τα φιμέ, το έχω προσέξει και εγώ. 

Φοράς γυαλιά ηλίου ή οράσεως με polarized φακούς; 

οχι τιποτα εκανα και λειζερ προπερσυ, δηλωνω αητος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Είναι από τα απλά/φθηνά φιμέ, το έχω προσέξει και εγώ. 

Φοράς γυαλιά ηλίου ή οράσεως με polarized φακούς; 

Σωστός και διορθώνω... Με νανοκεραμικές μεμβράνες εδώ και κοντα 10 χρόνια σε 3 αμαξια και επισης με Polarized γυαλιά 15 χρονια δεν ειχα θέμα... Με τις απλές μεμβράνες+polarized παιζει. Κατα πάσα πιθανότητα ωστόσο φταίει το οτι δεν εχουν στεγνώσει ακομα πληρως (καθως η γυναικα δε φοράει polarized κ παρατηρησε αυτό που λεει ο cloud)

1 λεπτό πριν, cloud13 είπε

απο την προηγουμενη Πεμπτη πρεπει να εχουν μπει, θα επρεπε να ειναι στεγνη τωρα αλλιως χτες που βγηκα με βροχη την εβαψα :P μακαρι να περασει μονο του!

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

To χειμωνα εύκολα θελουν 2-3 εβδομάδες, ειδικα αν παρκαρεις σε γκαραζ κ δε το βλέπει ήλιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Ειναι φωτοχρωματικος ο καθρεφτης και εχει μπει φιμε, αλλα αυτο το αποτελεσμα δε μου φαινεται οτι θα επρεπε να ειναι λογικο. Δεν ειναι απαραδεκτο αλλα λιγο περιεργο και θα θελα να το ψαξω παραπανω.

 

Εγω ειδα πχ οτι αν ψαχτεις στο χαρτη δε βρηκα κουμπι η τροπο να επανελθεις στη πινεζα σου παρα μονο αν το αφησεις για ωρα κατι που εν κινησει ειναι μαπα λιγο. Βεβαια εχω συνηθισει google maps οκ. Επισης δεν εχει τροπο οσο εψαχνα να μη σου δινει φωνητικες οδηγιες και να σπαει τη μουσικη καθε τρεις και λιγο που και αυτο με ενοχλει. Τσεκαρε το και εσυ ρε Τασο αυτο με το πισω παρμπριζ, βαθμιδα 2 εβαλα κιολας εντελως νομιμο και οχι ιδιαιτερα σκουρο.

Ναι όντως τωρα που το λες αυτό το είχα ξεχάσει με την πινέζα ισχύει ,για τις φωνητικές οδηγίες εγώ τις έχω κάνει mute και δεν μου κόβει την μουσική.Για το θέμα με το παρμπριζ θα επανέλθω Δευτέρα  που θα ξανακουνίσω το αμάξι και θα το τεσταρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Σωστός και διορθώνω... Με νανοκεραμικές μεμβράνες εδώ και κοντα 10 χρόνια σε 3 αμαξια και επισης με Polarized γυαλιά 15 χρονια δεν ειχα θέμα... Με τις απλές μεμβράνες+polarized παιζει. Κατα πάσα πιθανότητα ωστόσο φταίει το οτι δεν εχουν στεγνώσει ακομα πληρως (καθως η γυναικα δε φοράει polarized κ παρατηρησε αυτό που λεει ο cloud)

To χειμωνα εύκολα θελουν 2-3 εβδομάδες, ειδικα αν παρκαρεις σε γκαραζ κ δε το βλέπει ήλιος

για τα παραθυρα μου ειπε 2 μερες και τα κατεβασα στις 4, μακαρι να ειναι οπως το λες ομως. Οντως δε το βλπει ο ηλιος ειναι κρυμμενο σε υπογα :P και εχω παει 2 βολτες μερα και μια νυχτα

2 λεπτά πριν, tasoskont είπε

Ναι όντως τωρα που το λες αυτό το είχα ξεχάσει με την πινέζα ισχύει ,για τις φωνητικές οδηγίες εγώ τις έχω κάνει mute και δεν μου κόβει την μουσική.Για το θέμα με το παρμπριζ θα επανέλθω Δευτέρα  που θα ξανακουνίσω το αμάξι και θα το τεσταρω.

που διαολο τις μιουταρες και δε το βρηκα πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, cloud13 είπε

για τα παραθυρα μου ειπε 2 μερες και τα κατεβασα στις 4, μακαρι να ειναι οπως το λες ομως. Οντως δε το βλπει ο ηλιος ειναι κρυμμενο σε υπογα :P και εχω παει 2 βολτες μερα και μια νυχτα

βγαλτο εξω με ηλιο να στεγνώσουν...! Στο audi Ιουλιο τις ειχα βάλει και 3 μερες το αφηνα ολημερις εξω να ψήνεται... Στο kamiq τις εβαλα 31/12 kai παραθυρα κατεβάσαμε 7/1 για σιγουριά, λογικα πλεον ειναι κομπλε αλλα δε το οδηγω σχεδον καθολου για να δω τι παιζει απο υγρασια κλπ

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, paylidis είπε

βγαλτο εξω με ηλιο να στεγνώσουν...! Στο audi Ιουλιο τις ειχα βάλει και 3 μερες το αφηνα ολημερις εξω να ψήνεται... Στο kamiq τις εβαλα 31/12 kai παραθυρα κατεβάσαμε 7/1 για σιγουριά, λογικα πλεον ειναι κομπλε αλλα δε το οδηγω σχεδον καθολου για να δω τι παιζει απο υγρασια κλπ

πως να το βγαλω βεβαια δεν το λες και παπλωμα να το απλωσω στο μπαλκονι :P θα κοψω καμια βολτα αυριο (αν εχει και ηλιο) να το αφησω καπου να το βαραει, αν και σκεφτομαι να παω να το δουν κιολας

δε ρωτας τη γυναικα αν περασε τελεις το εφε αυτο? με το ρισκο να το ξαναπαρει χαμπαρι αν το κανει ακομα και να γκρινιαξει :P 

Επεξ/σία από cloud13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, cloud13 είπε

85 χιλιομετρα στον καρχαρια και προχωραμε! Ειναι πολυ ωραια η αισθηση και η ποιοτητα κυλισης οπως και το τιμονι οπως εχω ξαναπει. Το μοτερ φανερα ''σφιγμενο'' αφου ειναι εντελως αρχη ακομα αλλα ικανοποιητικοτατο.

2 πραγματα με εχουν χαλασει λιγο. Το εργοστασιακο gps ειναι λιγο σπαστικο και δυσχρηστο (ισως αναγκαστω να παιξω με android auto και καλωδιο) καιτο πισω παρμπριζ μεσω του καθρεφτη τη νυχτα κανει ενα περιεργο εφε, σαν το πλεγμα του θερμαινομενου τζαμιου να ψιλοαντανακλα τους προβολεις των πισω με αποτελεσμα αντι για 2 φωτα πισω να βλεπω 4 η 6 περιπου (σα να σπαει την πηγη καπως). Δεν ξερω αν φταιει το φιμε η αν εχετε καμια παρομοια εμπειρια, ρωτησα και στην αντιπροσωπεια να τσεκαρει με τη Llumar.

Ειναι οι μεμβρανες. Εχω ακριβως το ιδιο θεμα στο Α180 με 3M. 

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, cloud13 είπε

για τα παραθυρα μου ειπε 2 μερες και τα κατεβασα στις 4, μακαρι να ειναι οπως το λες ομως. Οντως δε το βλπει ο ηλιος ειναι κρυμμενο σε υπογα :P και εχω παει 2 βολτες μερα και μια νυχτα

που διαολο τις μιουταρες και δε το βρηκα πουθενα?

Θα σου πω το απογευμα να πάω να δω γιατί δεν το θυμάμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cloud13 είπε

πως να το βγαλω βεβαια δεν το λες και παπλωμα να το απλωσω στο μπαλκονι :P θα κοψω καμια βολτα αυριο (αν εχει και ηλιο) να το αφησω καπου να το βαραει, αν και σκεφτομαι να παω να το δουν κιολας

δε ρωτας τη γυναικα αν περασε τελεις το εφε αυτο? με το ρισκο να το ξαναπαρει χαμπαρι αν το κανει ακομα και να γκρινιαξει :P 

Θα το παρω εγω καμια βολτα σημερα ή αυριο βραδυ να δώ αν εστρωσε... αλλα οπωσδήποτε αφησε το εξω στον ηλιο κανα 2-3 μερες (να ψηθει, και απο τις 2 πλευρες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Θα το παρω εγω καμια βολτα σημερα ή αυριο βραδυ να δώ αν εστρωσε... αλλα οπωσδήποτε αφησε το εξω στον ηλιο κανα 2-3 μερες (να ψηθει, και απο τις 2 πλευρες)

Θα παω και απο τη Llumar μια βολτα αυριο που καθομαι κιολας (ευκαιρια και για βολτα με σκοπο) αλλα 99% οπως τα λετε ειναι, το πολυ πολυ να με καθησυχασουν η να την ελεγξουν αν χρειαζεται και κατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω αύριο για test drive Leon FR DSG 1.4 204HP PHEV (το plugin υβριδικό με 35κιλά ροπής και DSG υγρού τύπου)

Θα σας ενημερώσω , ελπίζω να μην μου αρέσει γιατί κάνει 32κ :D

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...