Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις

tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Κρατήστε μικρό καλάθι , με έχετε μάθει :D

σε εχουμε μαθει 10-20 σελιδες αφηνεις τη δοξα σε αλλους και επιστρεφουμε στο αρχικο ποστ :P 

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Στην χειρότερη βάλε με μία διαφορά νανοκεραμική που σου είπε και ο @paylidis

ναι αν παιζει αυτο κανενα θεμα απο μενα

• Like 1
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 12,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Επιτέλους , ήγγικεν η ώρα !!!! Κυρίες και κύριοι Ford Focus StLineX 1.0T 155ps σε magnetic grey.......  Κάναμε την πρώτη βόλτα και βγάλαμε και τις πρώτες φωτό !!!

Δεν έχεις άδικο μαν και ξέρω πως σας φαίνεται όλη αυτή η διαδικασία και η τρέλα που με έχει πιάσει . Μία γρήγορη εξήγηση απλά για να μπαίνετε στο νόημα αν και δεν ήθελα να αναφερθώ και δεν το λέω

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, cloud13 είπε

σε εχουμε μαθει 10-20 σελιδες αφηνεις τη δοξα σε αλλους και επιστρεφουμε στο αρχικο ποστ :P

ε εντάξει ψωνίζω όμως και εγώ ανα 600χλμ :D

• Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tsofras είπε

Στην χειρότερη βάλε με μία διαφορά νανοκεραμική που σου είπε και ο @paylidis

Δε θέλει απαραίτητα νανοκεραμικη. Θεωρω παντως ότι δεν έχει στεγνώσει ακόμα.

11 ώρες πριν, cloud13 είπε

Αυτο ακριβως ειναι το εφε φιλε αλλα λιγοτερο εντονο και μεσω του καθρεφτη, κοιτωντας πισω κατευθειαν ειναι καλυτερα. Αυριο θα παω να το πω το πολυ πολυ να μου βαλουν νεα η να βγαλω αυτη θα δουμε.

Πηρα το καμικ βόλτα καμία 10 χλμ νύχτα έστρωσε δε το κάνει πλέον (στέγνωσε). Παντως κ όταν το έκανε δεν ήταν τόσο έντονο οσο στη φωτογραφία που παρατέθηκε. Τώρα έχουμε άψογη ορατότητα. Οι μεμβράνες απλές aswf 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
30 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε θέλει απαραίτητα νανοκεραμικη. Θεωρω παντως ότι δεν έχει στεγνώσει ακόμα.

Πηρα το καμικ βόλτα καμία 10 χλμ νύχτα έστρωσε σε το κάνει πλέον (στέγνωσε). Παντως κ όταν το έκανε δεν ήταν τόσο έντονο οσο στη φωτογραφία που παρατέθηκε. Τώρα έχουμε άψογη ορατότητα. Οι μεμβράνες απλές aswf 

θετικο αυτο. θα δω τι θα μου πουν και εκει απο κοντα και θα ενημερωσω αυριο, δεν εχω θεμα να περιμενω να στεγνωσει αλλα δεν ειναι να το αποδεχτω μακροπροθεσμα η πισω ορατοτητα ειναι σοβαρη υποθεση..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, cloud13 είπε

θετικο αυτο. θα δω τι θα μου πουν και εκει απο κοντα και θα ενημερωσω αυριο, δεν εχω θεμα να περιμενω να στεγνωσει αλλα δεν ειναι να το αποδεχτω μακροπροθεσμα η πισω ορατοτητα ειναι σοβαρη υποθεση..

Προσωπικα θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα δεκαήμερο και να το αφήνεις στον ηλιο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προσωπικα θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα δεκαήμερο και να το αφήνεις στον ηλιο

δεν ειναι κακη η συμβουλη αλλα ευκαιρια και για βολτα :P να περασουμε τα 100 αυριο!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Θα μάθω αύριο :D

Το είδα τώρα το μπλέ και είναι σαν του Ibiza του πάει αρκετά 

Από τα 3 που έγραψες το μπλε θα είναι το καλύτερο ... φοβερό φαίνεται ... δε ξέρω γιατί έχω δει 3-4 φορές το βίντεο ... 🤣😎

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
27 λεπτά πριν, terry308 είπε

Από τα 3 που έγραψες το μπλε θα είναι το καλύτερο ... φοβερό φαίνεται ... δε ξέρω γιατί έχω δει 3-4 φορές το βίντεο ... 🤣😎

Κοίτα να δεις το μπλε είναι πανέμορφο και στο Ibiza το θαυμάζω και του πάει πολύ

Αλλά έχει το κλασικό που λερώνει γρήγορα , έχω και τα γατιά με τις λάσπες, το πλένω και αρκετές φορές μόνος μου για αυτί σκέφτομαι και τα θετικά του άσπρου.

Όπως δείχνει αν δεν αντιμετωπίσω κανά παράξενο θέμα με τράπεζες κτλ με βλέπω να το κλείνω να πάει να μαμηθει τόσο καιρό

Άστα διαλα κουράστηκα 🤣

Για να προλάβω όσους πουν για τα λεφτά που χάθηκαν από το 2008 και την ενδεχόμενη πώληση του Ibiza είναι περίπου κανά τριχιλιαρο.

Από τον Μάρτη δουλεύω από το σπίτι και είμαι καραντίνα. Μόνο οι καφέδες και οι βενζίνες σε αυτούς τους τρείς μήνες ήταν κανά 300αρι το μήνα οπότε οκ θα τα είχα πετάξει άλλου.

Τώρα τα πέταξα σε 2 αυτοκίνητα 😅

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Α όχι εγώ έχω να ψωνίσω Α-Class

@tsofras μπορείς να την αγοράσεις εσύ πρώτο χέρι
και να μου την πουλήσεις με τη γνωστή έκπτωση;

δεν έχω πρόβλημα με τα 500χλμ να ξέρεις... 🙃

• Haha 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

Α όχι εγώ έχω να ψωνίσω Α-Class

@tsofras μπορείς να την αγοράσεις εσύ πρώτο χέρι
και να μου την πουλήσεις με τη γνωστή έκπτωση;

δεν έχω πρόβλημα με τα 500χλμ να ξέρεις... 🙃

Μπορεί να μου αρέσει και να την κρατήσω μαν

• Like 2
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δεις το μπλε είναι πανέμορφο και στο Ibiza το θαυμάζω και του πάει πολύ

Ανάμεσα στα άσπρο-μπλε-γκρι, θα επέλεγα το μπλε (αν κ έχω το magnetic Grey), το ibiza ήθελα να το πάρω στο desire red... αλλά έπεσα στη παγίδα τότε...  και το magnetic Grey όμορφο είναι δε λέω... αλλά όχι για fr edition (προσωπικά πάντα μιλώντας) 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αλλά έχει το κλασικό που λερώνει γρήγορα , έχω και τα γατιά με τις λάσπες, το πλένω και αρκετές φορές μόνος μου για αυτί σκέφτομαι και τα θετικά του άσπρου.

Όπως δείχνει αν δεν αντιμετωπίσω κανά παράξενο θέμα με τράπεζες κτλ με βλέπω να το κλείνω να πάει να μαμηθει τόσο καιρό

Άστα διαλα κουράστηκα 🤣

Για να προλάβω όσους πουν για τα λεφτά που χάθηκαν από το 2008 και την ενδεχόμενη πώληση του Ibiza είναι περίπου κανά τριχιλιαρο.

Από τον Μάρτη δουλεύω από το σπίτι και είμαι καραντίνα. Μόνο οι καφέδες και οι βενζίνες σε αυτούς τους τρείς μήνες ήταν κανά 300αρι το μήνα οπότε οκ θα τα είχα πετάξει άλλου.

Τώρα τα πέταξα σε 2 αυτοκίνητα 😅

ψήθηκες κσυ για plug in hybrid??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 λεπτά πριν, poihths είπε

ψήθηκες κσυ για plug in hybrid??

Μπα πάει πολλά δεν υπάρχει λόγος απλά θα πάω να κάνω τεστ ντραιβ για να δω λίγο το αμάξι με το DSG γιατί καταλαβαίνω ότι την μεγαλύτερη ξενερα την τρώω πλέον λόγω του κιβωτίου ( και στο 2008 και στο Ibiza) δεν νομίζω ότι μπορώ να γυρίσω σε χειροκίνητο μου κάθεται πολύ άσχημα.

Αν το ευχαριστηθω θα κλείσω το 1.5 FR plus DSG

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.