Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

Συγγνωμη, για πιο χρωμα μιλας? Δεν υπαρχει κανενα που να προσεγγιζει εστω σαπιο μηλο. Για το desire red μηπως?

Ναι μωρέ αυτό... Μήλο έστω, οχι σάπιο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, eMike είπε

Ναι μωρέ αυτό... Μήλο έστω, οχι σάπιο 😁

Το πέτυχα και εγώ το desire red , έκαναν εχθές παράδοση όταν πήγα, δεν είναι το χρώμα μου αλλά ήταν πολύ όμορφο και ειδικά το βράδυ όπως έπεφτε το φώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bravooooooooooo @tsofras

Ο ήρωας και δημιουργός του topic θα πάρει το αυτοκίνητο της καρδιάς του!!!

Μην σε ανησυχεί η οθόνη και εγώ έτσι ήμουν αλλά την συνήθισα πλέον και οι περισσότερες λεπτομέρειες γίνονται από το τιμόνι!

Θα σου έλεγα Desire Red προφανώς αλλά είσαι κατά. Το μπλε με είχε εντυπωσιάσει στις φώτο από κοντά δεν. Οπότε το άσπρο είναι καλή επιλογή!!!

Οι 5 μήνες αναμονή με ανησυχούν λίγο ....

Επεξ/σία από Bill PaPi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Bill PaPi είπε

Bravooooooooooo @tsofras

Ο ήρωας και δημιουργός του topic θα πάρει το αυτοκίνητο της καρδιάς του!!!

Μην σε ανησυχεί η οθόνη και εγώ έτσι ήμουν αλλά την συνήθισα πλέον και οι περισσότερες λεπτομέρειες γίνονται από το τιμόνι!

Θα σου έλεγα Desire Red προφανώς αλλά είσαι κατά. Το μπλε με είχε εντυπωσιάσει στις φώτο από κοντά δεν. Οπότε το άσπρο είναι καλή επιλογή!!!

Οι 5 μήνες αναμονή με ανησυχούν λίγο ....

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ μεγάλη η αναμονή , το μοναδικό που σκέφτομαι και εγώ ενώ έχω πάρει την απόφαση για όλα τα άλλα ακόμη και για το οικονομικό.

Κρατήστε μικρό καλάθι όσοι διαβάζετε 🤣

Δεν θα με χαλαγε και ένα τέτοιο

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34712752-mitsubishi-lancer

Βασικά τώρα που τα υπολόγισα μου είπε παραγγελία που είχαν βάλει ήδη έχει πάει για 4.5 μήνες μετά παραγωγή οπότε παίζει να πάει και επάνω από 5 μήνες.....

Ρε παιδιά άσχετο τσίμπησαν τιμές τα αυτοκίνητα γενικά από Γενάρη? Το δικό μου τώρα πάει περίπου 17200€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Τα 32.290 είναι η τιμή με έκπτωση 2500ε που τρέχει αυτή τη στιγμή (κανονικά δλδ η τιμή του είναι 34.790 )

Αν βάλουμε πινακίδες έξοδα PDI πάμε κοντά στα 33.000ε χωρίς τα εξτραδάκια που θέλω .

Ακόμη και έτσι είναι 5.000ε διαφορά που δεν τα λές απλά λίγα , είναι σεβαστό ποσό οπότε ξεφεύγω πολύ.

Αλλά όπως είπα και πριν και 2.000ε διαφορά να είχε πάλι δεν θα το αγόρασα επειδή έχει 280λ πορτ μπαγκαζ (100λ λιγότερα δλδ οπότε επειδή θα είναι οικογενειακό δεν μου φτάνει τόσο μικρό πορτ μπαγκαζ)

Αν είχε κανονικό πορτ μπαγκαζ και είχε 2.000ε διαφορά τότε δεν θα με απασχολούσαν τα extra γιατί μόνο η περισσότερη δύναμη και η ανεξάρτηση ανάρτηση θα μου αρκούσαν να το αγοράσω

Αν είχα και μπρίζα με τα χιλιόμετρα που κάνω εγώ θα έβαζα βενζίνε 2-3 φορές τον χρόνο

Εντυπώσεις ?

Ειλικρινά με εντυπωσίασε το εσωτερικό. Φοβερη η σπορ και ποιοτική αισθητική. Στο δρόμο πήγα με sport mode, δεν κατάλαβα ποτέ αλλαγη ταχύτητας, πολύ γρήγορο και άμεσο..

Καλή ηχομονωση και καλή ανάρτηση(σε αντίθεση με την Α Class που έχει torso beam. Ντροπιαστικο)

Κάνει και ασφάλεια με εγγύηση τιμολογίου 28k σε περίπτωση κλοπής για 4 χρόνια. Πήγαινε δες το οπωσδήποτε στην Sportline έκδοση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

@tsofras

Δεν κοιτάς και αυτό εδώ; 😛

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34145424-mclaren-senna

Πολύ φθηνά το δίνει. Στάνταρ έχει γυρισμένα χιλιόμετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jobous είπε

Τουλάχιστον θα παραλάβω νωρίτερα απο @tsofras !!!!!! 

Τετάρτη παραλαμβάνουμε !!!!!

αντε με το καλο! Περιμενουμε το αδερφακι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tsofras είπε

Ρε παιδιά άσχετο τσίμπησαν τιμές τα αυτοκίνητα γενικά από Γενάρη?

Ω ναι....Corsa GS Line 130hp Auto8, απο 17.500 --> 18100 στον διαμορφωτή της Opel...και φαντάζομαι θα 'ναι κι άλλα έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

@tsofras

Δεν κοιτάς και αυτό εδώ; 😛

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34145424-mclaren-senna

Το έχω δεί θα βρίσκει στο γκαράζ αλλιώς θα το έπαιρνα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...