Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, NickTG είπε

Εδώ να πούμε πως το μεταξόνιο του Yaris είναι οριακά μεγαλύτερο. 

Εννοούσα σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο. Δεν του φαίνεται του Yaris παντως από θέμα ανεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πάω να ξαναδώ μία το ανθρακί απο κοντά γιατί με βάλατε σε σκέψεις . Επίσης το καλό είναι ότι εγώ θα το πάρω με την 8αρα οθόνη που έχει και κάποια φυσικά κουμπάκια επάνω

 

33655956_0_b.jpeg

34780548_z_b.jpeg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Θα πάω να ξαναδώ μία το ανθρακί απο κοντά γιατί με βάλατε σε σκέψεις . Επίσης το καλό είναι ότι εγώ θα το πάρω με την 8αρα οθόνη που έχει και κάποια φυσικά κουμπάκια επάνω

 

33655956_0_b.jpeg

34780548_z_b.jpeg

Είναι ετοιμοπαράδοτο αυτό; είναι όπως το θέλεις αλλά όχι μόνο το χρώμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Είναι ετοιμοπαράδοτο αυτό; είναι όπως το θέλεις αλλά όχι μόνο το χρώμα; 

α όχι ετοιμοπαράδοτο δεν υπάρχει ούτε σε ροζ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είναι καλή περίοδος για αγορά αυτοκινήτου εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Οκτώβριο του 2019 πήρα το kodiaq και με τις καραντινες κτλ το έχω μόνο για το σούπερ μάρκετ. Τζάμπα τρώει τον χρόνο στην πλάτη. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Πάντως δεν είναι καλή περίοδος για αγορά αυτοκινήτου εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Οκτώβριο του 2019 πήρα το kodiaq και με τις καραντινες κτλ το έχω μόνο για το σούπερ μάρκετ. Τζάμπα τρώει τον χρόνο στην πλάτη. 

Δεν έχεις άδικο , κάποια στιγμή θα βγούμε όμως , και αν βλέπεις τώρα 5μηνα και 6μηνα σε αναμονή φαντάσου όταν βγούμε όλοι έξω.

Προφανώς όποιος έχει κάτι και βολεύεται μπορεί να μείνει με αυτό που έχει, απο την άλλη προσωπικά την αναμονή του 5 μήνου μόνο τώρα μπορώ να την αποδεχτώ που όντως δεν κυκλοφορώ ιδιαίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Το κόκκινο μου άρεσε περισσότερο απο όλα. Και το μπλε τα σπάει αλλά είναι πιο "σοβαρό" χρώμα

Δεν μου άρεσε το μπλε καθόλου στο Leon που το είδα και εχθές απο κοντά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Δεν μου άρεσε το μπλε καθόλου στο Leon που το είδα και εχθές απο κοντά

Το μπλε το συγκεκριμένο (αν είναι ίδιο φάση electric μιας και απο φωτό δεν έχω καταλάβει) , θέλει ήλιο ,φύση και θάλασσα για να δείξει ωραίο !
Πάντως σε άσπρο θα θέλει να το έχεις όχι απλά καθαρό αλλά κερωμένο για να αξίζει , να δείχνει το γυάλισμα δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το εσωτερικό και την ποιότητα των πλαστικών στο Seat (ειδικά στην περιοχή που ειναι το κιβώτιο)  τελικά υπάρχει λόγος γιατί Audi, BMW και MB βρίσκονται τόσο ψηλά σε κόστος.

Αν δεν εχει κάποιος πάρκινγκ κλειστό στην Ελλάδα, σε 5 χρόνια τα πλαστικά αυτά δεν θα βλέπονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Gataros είπε

Βλέποντας το εσωτερικό και την ποιότητα των πλαστικών στο Seat (ειδικά στην περιοχή που ειναι το κιβώτιο)  τελικά υπάρχει λόγος γιατί Audi, BMW και MB βρίσκονται τόσο ψηλά σε κόστος.

Αν δεν εχει κάποιος πάρκινγκ κλειστό στην Ελλάδα, σε 5 χρόνια τα πλαστικά αυτά δεν θα βλέπονται.

7 χρόνια το προηγούμενο με αντίστοιχα πλαστικά πάντως το έδωσα σαν καινούριο

Αν δεν ήταν 3πορτο θα χτύπαγα και ένα τέτοιο

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34220113-bmw-218

Είναι γεγονός ότι κοντά στα 30κ βρίσκεις και άλλα αμάξια πάντως σε ελαφρώς μεταχειρισμένα με μόνη εξαίρεση την ηλιοροφή ή αν είναι ιδιώτης και δεν μπορείς να κάνεις διακανονισμό

Το λέω εγώ θα με φάνε οι 5 μήνες .....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 minutes ago, Gataros said:

Βλέποντας το εσωτερικό και την ποιότητα των πλαστικών στο Seat (ειδικά στην περιοχή που ειναι το κιβώτιο)  τελικά υπάρχει λόγος γιατί Audi, BMW και MB βρίσκονται τόσο ψηλά σε κόστος.

Αν δεν εχει κάποιος πάρκινγκ κλειστό στην Ελλάδα, σε 5 χρόνια τα πλαστικά αυτά δεν θα βλέπονται.

κοίταξε παράπονα για την αντοχή των πλαστικών του Λεόν, δε νομίζω ότι κυκλοφορούσαν ιδιαίτερα στην αγορά
άλλωστε από τα πιο ποιοτικά της κατηγορίας του ήταν

αλλά η πλάκα είναι ότι το Α3 έχει τόσα μαλακά πλαστικά όσα έχει και το Λεόν
ενώ ειδικά στην περιοχή όπου είναι το κιβώτιο, το Α3 έχει σκληρά κούφια πλαστικά

το μεγαλύτερο κόστος κατασκευής για ένα αυτοκίνητο btw
είναι το ηλεκτρομηχανολογικό κομμάτι

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 30k σίγουρα θέλει σωστή σκέψη, μιας και σε αυτά τα χωράφια μπαίνεις στις εισαγωγικές κατηγορίες της premium κατηγορίας.

Το 218 ωραίο και επιθετικό, αρκεί να είσαι single γιατί το πορτ- παγκαζ είναι ανύπαρκτο.

Άσε που και για 28k χωρίς navigation plus, δεν αξίζει με την καμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, tsofras είπε

7 χρόνια το προηγούμενο με αντίστοιχα πλαστικά πάντως το έδωσα σαν καινούριο

Αν δεν ήταν 3πορτο θα χτύπαγα και ένα τέτοιο

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34220113-bmw-218

Είναι γεγονός ότι κοντά στα 30κ βρίσκεις και άλλα αμάξια πάντως σε ελαφρώς μεταχειρισμένα με μόνη εξαίρεση την ηλιοροφή ή αν είναι ιδιώτης και δεν μπορείς να κάνεις διακανονισμό

Το λέω εγώ θα με φάνε οι 5 μήνες .....

Πανέμορφο το συγκεκριμένο, το έχουμε στην «οικογένεια» όποτε το έχω οδηγήσει αρκετά. Τρομερό πάτημα στο δρόμο και σε επίδοση, ποιότητα κατασκευής όλα κορυφαία αλλά μηχανικά σε θέμα αξιοπιστίας δεν θα το έλεγα και «σκυλί». Όταν το βλέπεις όμως και περισσότερο όταν μπαίνεις μέσα να το οδηγήσεις τα ξεχνάς όλα. Αν και έχει αρκετούς χώρους το τρίπορτο είναι ένα μικρό ζόρι ειδικά για οικογένεια και για τους πίσω γενικά όχι τόσο γιατί δεν χωράνε αλλά λόγω του ότι είναι χαμηλό γενικά σαν ύψος το αυτοκίνητο και το μπες βγες πίσω θέλει συνήθεια..

Επεξ/σία από war
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, war είπε

Πανέμορφο το συγκεκριμένο, το έχουμε στην «οικογένεια» όποτε το έχω οδηγήσει αρκετά. Τρομερό πάτημα στο δρόμο και σε επίδοση, ποιότητα κατασκευής όλα κορυφαία αλλά μηχανικά σε θέμα αξιοπιστίας δεν θα το έλεγα και «σκυλί». Όταν το βλέπεις όμως και περισσότερο όταν μπαίνεις μέσα να το οδηγήσεις τα ξεχνάς όλα. Αν και έχει αρκετούς χώρους το τρίπορτο είναι ένα μικρό ζόρι ειδικά για οικογένεια και για τους πίσω γενικά όχι τόσο γιατί δεν χωράνε αλλά λόγω του ότι είναι χαμηλό γενικά σαν ύψος το αυτοκίνητο και το μπες βγες πίσω θέλει συνήθεια..

Εκτός απο την άνεση των 5 πορτών , τα φοβάμαι τα 3πορτα και απο θέμα ασφάλειας . Αν τυχών γίνει κάτι ρε παιδί μου ,να έχει πόρτες που ανοίγουν πίσω για τα παιδιά.

Οπότε για αυτό δεν τα κοιτάω πλέον

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...