Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε επειδή παρακολουθώ το θέμα από την αρχή, κάνε μία σούμα με όλα όλα όσα θες (χρώματα, αρώματα κλπ) και πάρτο να το ευχαριστηθείς αφού μπορείς να το υποστηρίξεις οικονομικά, γιατί φοβάμαι ότι μετά θα ψάχνεσαι για βάψιμο κλπ κλπ και είναι κρίμα. Στη δόση που θα βάλεις πόση πια να είναι η διαφορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, alexiko είπε

Φίλε επειδή παρακολουθώ το θέμα από την αρχή, κάνε μία σούμα με όλα όλα όσα θες (χρώματα, αρώματα κλπ) και πάρτο να το ευχαριστηθείς αφού μπορείς να το υποστηρίξεις οικονομικά, γιατί φοβάμαι ότι μετά θα ψάχνεσαι για βάψιμο κλπ κλπ και είναι κρίμα. Στη δόση που θα βάλεις πόση πια να είναι η διαφορά;

Έβαλα ότι ήθελα , έχω μία σκέψη μήπως βάλω και την ηλεκτρονική ανάρτηση και το ηχοσύστημα beats να το πάω στα 29.000 στρογγυλά και να τελειώνω :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Έβαλα ότι ήθελα , έχω μία σκέψη μήπως βάλω και την ηλεκτρονική ανάρτηση και το ηχοσύστημα beats να το πάω στα 29.000 στρογγυλά και να τελειώνω :D

Θερμαινόμενα καθίσματα έχει; Ακόμα μετανιώνω που δεν τα έβαλα στο mini Cooper. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johny.keha είπε

Θερμαινόμενα καθίσματα έχει; Ακόμα μετανιώνω που δεν τα έβαλα στο mini Cooper. 

όχι αλλά τα θεωτώ απαραίτητα μόνο σε κάθισμα που είναι full δέρμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χρωμα του προσπέκτους και της διαφήμισης...κόκκινο δηλαδή 

αν δεν το τολμάς, γκρι: και πολύ όμορφο και safe.

ασπρο μόνο σε...giulietta

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ερώτηση, είδα σε καποια είδηση οτι αρκετές εταιρείες δίνουν χρημοτοδότηση με 0% προκαταβολή. Τι ισχύει με αυτό?

Με ενδιαφέρει κυρίως κάτι σε Dacia Stepway ή και Duster αν δεν είναι μεγάλη η διαφορά στο μηνιαίο κόστος. Υπάρχει κάτι τέτοιο? Να ξεκινήσω να παω σε μια αντιπροσωπεία για ερώτηση ή μλκίες διάβασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μπλε εχω σαν 1η επιλογη για το Leon. Γενικα δεν ειμαι ικανοποιημενος απο τα παρεχομενα χρωματα, προτιμω κατι σε βαθυ κοκκινο-μπορντω/βυσινι η καποια ενδιαφερουσα αποχρωση του μπλε (πχ το titan blue ,της skoda, η το blue jeans της toyota). Το καθαρο κοκκινο επειδη το σημερινο μου colt cz3 ειναι τετοιο και μη μεταλλικο το εχω σιχαθει, ειδικα δε σημερα σαν ξεπλυμενο δειχνει (χωρις φθορα).

Στο leon το desire red ειναι απλα αποδεκτο στα ματια μου, δεν εχει οση διαφορετικοτητα θα ηθελα απο ενα απλο κοκκινο.

Λευκο δεν παιρνω ποτε σε αυτοκινητο, μου θυμιζει αβαφο προιον η leasing. Μονη περιπτωση κανενα περλε/κρεμ που να διαφερει καπως.

Το nagnetic gray δεν ειναι ασχημο αλλα το θεωρω πολυ αδιαφορο....η safe choice οποιου δε ξερει τι χρωμα να διαλεξει/δεν εχει γουστο. Οπως ηταν τη δεκαετια του 2000 το ασημι και ειχαμε πηξει σε τετοια.

Το μπλε δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, απλα ειναι το μη χειρον βελτιστο. Και δενει ωραια με τα χρωμιομενα περιθωρια στα παραθυρα της excellence εκδοσης. Δινει μιαμικρη σοβαροτητα ισορροπωντας το ελαφρως καγκουρικο/σπορ σουλουπι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Έβαλα ότι ήθελα , έχω μία σκέψη μήπως βάλω και την ηλεκτρονική ανάρτηση και το ηχοσύστημα beats να το πάω στα 29.000 στρογγυλά και να τελειώνω :D

Για το ήχο είμαι υπέρ χωρίς δεύτερη κουβέντα αν απολαμβάνεις τη μουσική σου στο αμάξι. Για την ανάρτηση δεν έχω άποψη. Επίσης μην τσιγκουνευτείς το ματ χρώμα αν σου αρέσει τόσο πολύ.

Καταλαβαίνεις πως δεν πας για value for money αγορά, αλλά για ένα αμάξι που θα κρατήσεις χρόνια και δε θα σκέφτεσαι 5 φορές τη μέρα τι δεν έβαλες και θα τρώγεσαι για αλλαγές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alexiko είπε

Για το ήχο είμαι υπέρ χωρίς δεύτερη κουβέντα αν απολαμβάνεις τη μουσική σου στο αμάξι. Για την ανάρτηση δεν έχω άποψη. Επίσης μην τσιγκουνευτείς το ματ χρώμα αν σου αρέσει τόσο πολύ.

Καταλαβαίνεις πως δεν πας για value for money αγορά, αλλά για ένα αμάξι που θα κρατήσεις χρόνια και δε θα σκέφτεσαι 5 φορές τη μέρα τι δεν έβαλες και θα τρώγεσαι για αλλαγές.

Ναι είμαι της μουσικής για αυτό λέω να το βάλω.

Τα άλλα 2 χρώματα με καλύπτουν οπότε εντάξει θα είμαι και με αυτά σε όποιο καταλήξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι είμαι της μουσικής για αυτό λέω να το βάλω.

Τα άλλα 2 χρώματα με καλύπτουν οπότε εντάξει θα είμαι και με αυτά σε όποιο καταλήξω

Οπότε με όλα όλα είπες φτάνεις 29.000€; Τι χρηματοδότηση σου δίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tsofras said:

Ναι είμαι της μουσικής για αυτό λέω να το βάλω.

Τα άλλα 2 χρώματα με καλύπτουν οπότε εντάξει θα είμαι και με αυτά σε όποιο καταλήξω

δεν ξέρω αν κατάλαβες τί εννοούσα
αλλά παραπάνω σου έδειξα τα χρωμιωμένα παράθυρα που για μένα αξίζει να τα βάλεις
γιατί εμφανισιακά προσθέτουν και συμπληρώνουν όποιο χρώμα και να διαλέξεις:
αποκλειστικότητα, σοβαρότητα, κομψότητα, διακριτική πολυτέλεια αλλά και χρωματική αντίθεση που χρειάζεται σε συνδυασμό με ωραιότατες ζάντες

δες διαφορά και επιλέγεις
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexiko είπε

 Τι χρηματοδότηση σου δίνουν;

Λογικά με την καλή προκαταβολή, πρέπει το υπόλοιπο της χρηματοδότησης να είναι με 3.9% επιτόκιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, alexiko είπε

Οπότε με όλα όλα είπες φτάνεις 29.000€; Τι χρηματοδότηση σου δίνουν;

Ε κάπου εκεί 5.9 επιτόκιο δίνουν

3 λεπτά πριν, terry308 είπε

Λογικά με την καλή προκαταβολή, πρέπει το υπόλοιπο της χρηματοδότησης να είναι με 3.9% επιτόκιο 

Δεν το δίνουν σε όλα τα μοντέλα το 3.9 , στο IBIZA αυτό μου έδωσαν στο Leon δεν το έχει μου έκανε και με balloon και έβγαινε 200€ λιγότερο στο τέλος οπότε Κλάιν

5 λεπτά πριν, KoreanW είπε

δεν ξέρω αν κατάλαβες τί εννοούσα
αλλά παραπάνω σου έδειξα τα χρωμιωμένα παράθυρα που για μένα αξίζει να τα βάλεις
γιατί εμφανισιακά προσθέτουν και συμπληρώνουν όποιο χρώμα και να διαλέξεις:
αποκλειστικότητα, σοβαρότητα, κομψότητα, διακριτική πολυτέλεια αλλά και χρωματική αντίθεση που χρειάζεται σε συνδυασμό με ωραιότατες ζάντες

δες διαφορά και επιλέγεις
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84
H4sIAAAAAAAAAFvzloG1tIhBPNonK7EsUS8zXy84

 

Δεν το παρατήρησα είναι η αλήθεια , να σου πω από φωτογραφίες το προτιμώ χωρίς θα δω από κοντά που έχουν και την xcellence αν το έχει και τα συγκρίνω live

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...