Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, tsofras είπε

πανέμορφο όντως , απο Φλεβάρη νομίζω έρχεται στις εκθέσεις

👍 Στον configurator τους υπάρχει και έχει ωραίους χρωματικούς συνδυασμούς ,από 18Κ ξεκινάει  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

ευχαριστο εσωτερικο με ομορφες πινελιες, απο αξιοπιστια δεν εχω εικονα.
17,400 στο λευκο με μαυρη οροφη κ μπορντω καθρεφτες. (+450 το μεταλλικο) + δωρα μπαρες οροφης + δαπεδο μπαγκαζ

17400 το c-serires 1200 βενζίνη με 110 άλογα ή η πιο φθηνή feel; τι λεει αυτό το μοτέρ; νομιζα ειναι 4κυλινδρο αλλα διαβασα 3κυλινδρο, εχω ακούσει διάφορα για αυστηρή συντήρηση οσον αφορα τα λαδια μιας και ο ιμάντας χρονισμού ειναι μεσα στα λαδια κατι αλλα.

 

 

Επεξ/σία από someone-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tzampatzis είπε

Να σε μπερδέψω και εγώ πάλι. Με αυτά τα χρήματα παίζουν κάποια κομμάτια και από το Xceed, για μένα ένα από τα ομορφότερα και πιο ολοκληρωμένα αμάξια της μεγαλύτερης κατηγορίας (αν και δεν έχω πάει ακόμα για να το δω/TD). Σίγουρα θα ζορίζεται και θα καίει παραπάνω από το stonic με τον ίδιο κινητήρα αλλά και πάλι ίσως αξίζει να το εξετάσεις αν δεν είναι πρόβλημα το μέγεθος (4,39m).

https://www.car.gr/classifieds/cars/?sort=dm&price=>15000&price=<20000&make=165&model=12457

Και το ανανεωμένο opel crossland(με 100ευρω extra την οροφή) που πρότεινε και κάποιος άλλος νομίζω είναι ωραία επιλογή πάντως.

 

 

 

το Χceed επιτηδες δεν το ανεφερα, καθως δε ξερω αν ειναι για μενα ακομη. Δε ξερω πως να το εξηγησω σωστα. 
Το εκανα test drive , βρηκα μεταχειρισμενο, και οπως το περιμενα, μου επεσε το σαγονι. 
Ειναι ισως απο τα πιο αγαπημενα μου αυτοκινητα τα τελευταια χρονια. 
Δεν ρωτησα τιμες για την προσφορα, καθως φοβαμαι οτι ξεφευγω σε τιμες/διαστασεις/αξια χρησης (κινηση νοτια-βορεια προαστια κλπ). 
Μιλαμε για ενα εκπληκτικο αυτοκινητο, και το καλυτερο απο οσα οδηγησα τις τελευταιες μερες. 
Ομορφια, Κινητηρας, Αισθηση, Ροπη, και και και.. μπορω να μιλαω για ωρα για το ποσο μου αρεσει..
Νομιζω οτι πρεπει σε επομενη φαση της ζωης μου να δω το συγκεκριμενο αυτοκινητο.. 

κινητηρα το Xceed που οδηγησα, εχει 1.0Τ στα 120ps // το Stonic 1.0T 100ps

Η εκδοση με μπαρες που ψαχνω, ξεφευγει πολυ. 
αν ειχα ευκολα 22Κ πχ να διαθεσω, ξεκαθαρα εκει θα κατεληγα.

ειλικρινα το χαζευω, αλλα παει πολυ κι αυτο

1 ώρα πριν, someone- είπε

17400 το c-serires 1200 βενζίνη με 110 άλογα ή η πιο φθηνή feel; τι λεει αυτό το μοτέρ; νομιζα ειναι 4κυλινδρο αλλα διαβασα 3κυλινδρο, εχω ακούσει διάφορα για αυστηρή συντήρηση οσον αφορα τα λαδια μιας και ο ιμάντας χρονισμού ειναι μεσα στα λαδια κατι αλλα.

 

 

απο ομορφια, ειναι πιο μπροστα το C-Ceries απο το Feel. 
Μοτερ τι να πω τωρα.. αυριο παρασκευη θα το κανω τεστ σε αυτο το σκαρι. 

C3 Shine οδηγησα, με 1.2 - 110ps αλλα δεν τρελαθηκα με το feeling

4 ώρες πριν, tsofras είπε

πανέμορφο όντως , απο Φλεβάρη νομίζω έρχεται στις εκθέσεις

Μαρτιο - Απριλιο μου ειπανε, και δεν μπηκα Οπελ να ρωτησω..
θα ξαναπερασω, αλλα εχει τον ιδιο προβληματικο PSA πανω του...

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nullindex είπε

Το i20 το οδήγησα πρόσφατα και ο 1000άρης με τα 100 άλογα είναι πολύ καλός. Πολύ ήπιο και εύκολο στην οδήγηση, ο κινητήρας είναι εκεί από πολύ χαμηλά, σπιρτόζικος και ήσυχος. Το έκλεισα και το περιμένω τον Απρίλιο.

Για ποια έκδοση πήρες προσφορά και πόσο σου βγαίνει?

Έκδοση premium, διχρωμία άσπρο μαύρο, μέσω γνωστού που μεσολάβησε, 16.050 κλειδί.

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κάνω test drive γιατί μπορώ Σάββατο και πάντα είναι φουλ αυτή τη μέρα. Με φοβίζει ο θόρυβος του κινητήρα που έχουν τα κλασσικά 3κύλινδρα και φυσικά τι θα παιχτεί σε βάθος χρόνου με τα 1000αρια τα turbo μιας και φίλος μου μηχανικός μου προτείνει να τα αποφύγω...

Από φρένα πως το είδες? Μήπως τσέκαρες κατανάλωση?

19 ώρες πριν, h3342 είπε

Εγώ προσωπικά θα διάλεγα το Mazda 2 αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις πολλά χρόνια,αλλά και το i20 είναι εξαιρετικό.

σε τι χρωμα το σκέφτεσαι?κόκκινο?τι τιμή βρήκες για το Mazda 2? Έτρεχε έλεγαν και μια έκπτωση πριν λίγο καιρό.

Ισχύει η έκπτωση των 1000 ευρώ και δώρο +2 χρόνια στην εγγύηση, δηλαδή συνολικά 5....Βασική από 14000 κλειδί σε άσπρο χρώμα, 16,250 η takumi.

To mazda το οδήγησα...άνετο και πανεύκολο στην οδήγηση με πολύ καλή ηχομόνωση και υπέροχο κινητήρα + κιβώτιο. 

Κολλάω στην μεγάλη πατάτα που έχουν κάνει με τους καθρέπτες οι οποίοι στην θέση που είναι (στις πόρτες) έχεις πολύ μεγάλο τυφλό σημείο...

20 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

χτες 18:30 εκανα το φιεστα
σημερα 10:30 το Στονικ

Δεν κάνεις και ένα τεστ το hyundai i20 που φοράει τον ίδιο κινητήρα με το stonic να μου πεις εντυπώσεις τώρα που τα έχεις φρέσκα μιας και εγώ όλο το αναβάλω...?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, giarmadouros.civil είπε

Θα σου πρότεινα να δεις το ford puma.εμεινα όταν το είδα, πανέμορφο καιωμε καλούς χωρους

Καλούς χώρους δεν έχει το puma ok σε Πορτ μπαγκαζ αλλά μέσα είναι αποπνικτικό θεωρώ, άνετο δεν το λες πάντως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρει κανείς προσφορά για το HYUNDAI i20 με την ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.0T 100ps; 

Στο site το βγάζει 15.890. 

Μέχρι 16κ υπάρχει κάποιο άλλο που να προσφέρει περισσότερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, koularasss είπε

Έχει πάρει κανείς προσφορά για το HYUNDAI i20 με την ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.0T 100ps; 

Στο site το βγάζει 15.890. 

Μέχρι 16κ υπάρχει κάποιο άλλο που να προσφέρει περισσότερα; 

Λίγο πιο πάνω έχει αναφορά για 16050€ με το κλειδί στο χέρι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλούς χώρους δεν έχει το puma ok σε Πορτ μπαγκαζ αλλά μέσα είναι αποπνικτικό θεωρώ, άνετο δεν το λες πάντως

Το έκανα test drive το puma. Από χώρους δεν για μένα. Ο 3κίλυνδρος σπιρτόζος αλλά αυτόν τον θόρυβο του 3κύλινδρου δεν νομίζω να τον αποδεκτώ ποτέεεεεεεεε. Μάλλον συνιθίζεται μετά από κάποιον χρόνο αλλά αν μπορώ να τον αποφύγω, θα τον αποφύγω.

Παρεπιπτόντως, ερωτέυτηκα το Mazda3 hatchback για λίγο αλλά μετά είδα τιμή και ξενέρωσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antman είπε

Έκδοση premium, διχρωμία άσπρο μαύρο, μέσω γνωστού που μεσολάβησε, 16.050 κλειδί.

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κάνω test drive γιατί μπορώ Σάββατο και πάντα είναι φουλ αυτή τη μέρα. Με φοβίζει ο θόρυβος του κινητήρα που έχουν τα κλασσικά 3κύλινδρα και φυσικά τι θα παιχτεί σε βάθος χρόνου με τα 1000αρια τα turbo μιας και φίλος μου μηχανικός μου προτείνει να τα αποφύγω...

Από φρένα πως το είδες? Μήπως τσέκαρες κατανάλωση?

Πολύ καλή τιμή! Καθόλου θόρυβος και τριξίματα, χωρίς υπερβολές, με μόλις 200 χλμ το αυτοκίνητο. Φαντάζομαι οτι μετά το στρώσιμο θα είναι ακόμα πιο αθόρυβο.

Μια χαρά τα φρένα, πάντα εκεί, δεν έχεις να σκεφτείς κάτι. Κατανάλωση δεν είδα καν, δεν νομίζω οτι μπορείς να καταλάβεις κάτι σε μια βόλτα χωρίς να έχεις μάθει το αυτοκίνητο.

16 λεπτά πριν, koularasss είπε

Έχει πάρει κανείς προσφορά για το HYUNDAI i20 με την ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.0T 100ps; 

Στο site το βγάζει 15.890. 

Μέχρι 16κ υπάρχει κάποιο άλλο που να προσφέρει περισσότερα; 

Τόσο πάει, 16380 με μεταλλικό χρώμα. Έχει από τα πιο αξιόλογα χαρακτηριστικά σε αυτά τα λεφτά πιστεύω. Δεν ξέρω αν στην αντιπροσωπεία στην περιοχή σου μπορούν να σου κάνουν κάποια επιπλέον έκπτωση ή κάποια δώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λίγο πιο πάνω έχει αναφορά για 16050€ με το κλειδί στο χέρι

 

ωραίοςς

Μόλις τώρα, nullindex είπε

 

Τόσο πάει, 16380 με μεταλλικό χρώμα. Έχει από τα πιο αξιόλογα χαρακτηριστικά σε αυτά τα λεφτά πιστεύω. Δεν ξέρω αν στην αντιπροσωπεία στην περιοχή σου μπορούν να σου κάνουν κάποια επιπλέον έκπτωση ή κάποια δώρα.

δεν πρόλαβα να πάω να ρωτήσω και επειδή θα μπορώ να πάω λογικά ξανά σε δύο βδομάδες λέω μήπως τρέχει καμιά προωθητική ενέργεια και τελειώνει τον Ιανουάριο.

Θεσσαλονίκη είμαι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλούς χώρους δεν έχει το puma ok σε Πορτ μπαγκαζ αλλά μέσα είναι αποπνικτικό θεωρώ, άνετο δεν το λες πάντως

Συμφωνώ, είναι στενό μέσα, όλα είναι πολύ κοντά μεταξύ τους. Πίσω επίσης είναι κοντός ο ουρανός. Έχει ωραία κύληση όμως και άμεσο κινητήρα.

3 λεπτά πριν, koularasss είπε

ωραίοςς

δεν πρόλαβα να πάω να ρωτήσω και επειδή θα μπορώ να πάω λογικά ξανά σε δύο βδομάδες λέω μήπως τρέχει καμιά προωθητική ενέργεια και τελειώνει τον Ιανουάριο.

Θεσσαλονίκη είμαι 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα και το έκλεισα την Δευτέρα, ο πωλητής δεν ήξερε (ή δεν ήθελε) να μου πει αν τελειώνει τέλος του μήνα η έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nullindex είπε

Συμφωνώ, είναι στενό μέσα, όλα είναι πολύ κοντά μεταξύ τους. Πίσω επίσης είναι κοντός ο ουρανός. Έχει ωραία κύληση όμως και άμεσο κινητήρα.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα και το έκλεισα την Δευτέρα, ο πωλητής δεν ήξερε (ή δεν ήθελε) να μου πει αν τελειώνει τέλος του μήνα η έκπτωση.

Θεσσαλονίκη το έκλεισες; 

Επίσης τα προβολάκια ομίχλης τα έχει σε όλες τις εκδόσεις στανταρ; 

Έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα 

Επεξ/σία από koularasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koularasss είπε

Θεσσαλονίκη το έκλεισες; 

Επίσης τα προβολάκια ομίχλης τα έχει σε όλες τις εκδόσεις στανταρ; 

Έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα 

Όχι, Εύβοια είμαι. Νομίζω μόνο στην Distinctive είναι στανταρ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...