Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις

tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Shyn είπε

Εξαρταται απο τα εξτρα. Αν θυμαμαι σωστα η Aclass ειναι πιο ακριβη. 

Στις απλες εκδοσεις A3 > BMW > Aclass.

Στις εκδοσεις με φορτωμενα εξτρα (και σιγουρα α180 και πανω) Aclass > BMW > A3

Πέρα απο αυτά αναφέρομαι και στην αξιοπιστία. Εγω τουλάχιστον απο την μικρή μου ενασχόληση με αυτοκινητα μου έχει περάσει η αντίληψη οτι η bmw ειναι ανώτερη απο την audi

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 12,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Επιτέλους , ήγγικεν η ώρα !!!! Κυρίες και κύριοι Ford Focus StLineX 1.0T 155ps σε magnetic grey.......  Κάναμε την πρώτη βόλτα και βγάλαμε και τις πρώτες φωτό !!!

Δεν έχεις άδικο μαν και ξέρω πως σας φαίνεται όλη αυτή η διαδικασία και η τρέλα που με έχει πιάσει . Μία γρήγορη εξήγηση απλά για να μπαίνετε στο νόημα αν και δεν ήθελα να αναφερθώ και δεν το λέω

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Peter_Line είπε

Πέρα απο αυτά αναφέρομαι και στην αξιοπιστία. Εγω τουλάχιστον απο την μικρή μου ενασχόληση με αυτοκινητα μου έχει περάσει η αντίληψη οτι η bmw ειναι ανώτερη απο την audi

Πιστευω ειναι αναλογα στην προτιμηση του καθενος. Ολα τα reviews που εχω διαβιασει αναφερουν οτι τα αυτοκινητα ειναι πολυ κοντα. 

Εαν θελεις να δεις μερικες συγκρισεις: Link1 κ  Link2

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει παρατηρήσει κανένας σε πόσο άκυρο σημειο είναι οι ποτηροθήκες στο 3008?

Είναι ακριβώς μπροστά από τον τεμπέλη, ο οποίος είναι και αρκετά χαμηλά σε ύψος.

Δλδ αν το πάρεις χειροκίνητο και θες να αλλάξεις ταχύτητα μόνο αν πάρεις κάτι σε χαμηλό ποτηράκι δεν θα σε ενοχλεί.

Επεξ/σία από Deathmace
  • Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ζούμε το τραυματικό σύνδρομο εγκλεισμού. Δεν εξηγείται πως σε ένα thread για αυτοκίνητα όλες σχεδόν οι αναφορές είναι για εξοπλισμούς, χρώματα, infotainment, λεπτομέρειες εργονομίας κλπ. (στατικά στοιχεία) και όχι εντυπώσεις οδήγησης, κράτημα, φρένα, σταθερότητα, οδηγική απόλαυση κλπ. (δυναμικά χαρακτηριστικά). Τα αυτοκίνητα είναι φτιαγμένα να κινούνται. Προσωπικά θα μου ήταν αδιάφορο να μου χαρίσουν μια Porsche με τον περιορισμό να είναι πάντα φυλακισμένη σε ένα γκαράζ και ποτέ να μην κυκλοφορεί. Καλύτερα θα προτιμούσα ένα Panda που να κινείται.

• Like 6
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, kalmik είπε

Ζούμε το τραυματικό σύνδρομο εγκλεισμού. Δεν εξηγείται πως σε ένα thread για αυτοκίνητα όλες σχεδόν οι αναφορές είναι για εξοπλισμούς, χρώματα, infotainment, λεπτομέρειες εργονομίας κλπ. (στατικά στοιχεία) και όχι εντυπώσεις οδήγησης, κράτημα, φρένα, σταθερότητα, οδηγική απόλαυση κλπ. (δυναμικά χαρακτηριστικά). Τα αυτοκίνητα είναι φτιαγμένα να κινούνται. Προσωπικά θα μου ήταν αδιάφορο να μου χαρίσουν μια Porsche με τον περιορισμό να είναι πάντα φυλακισμένη σε ένα γκαράζ και ποτέ να μην κυκλοφορεί. Καλύτερα θα προτιμούσα ένα Panda που να κινείται.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !

Θα έρθει και η στιγμή που θα βγούμε έξω και θα τα απολαύσουμε , μέχρι τότε θα συζητάμε τα παραπάνω.

Βέβαια ακόμη και από αυτό το τοπικ (αν και δεν αποτελεί στατιστικό δείγμα) βλέπεις ότι όντως ο περισσότερος κόσμος κοιτάει ασφάλεια , άνεση , κατανάλωση και μπλιμπλίκια και όχι τόσο φρένα , κινητήρα (απο άποψη επιδόσεων) , στήσιμο

Και καλά κάνει βασικά γιατί μάλλον οι ανάγκες του περισσότερου κόσμου είναι τα πρώτα που αναφέρουμε

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία !

Θα έρθει και η στιγμή που θα βγούμε έξω και θα τα απολαύσουμε , μέχρι τότε θα συζητάμε τα παραπάνω.

Βέβαια ακόμη και από αυτό το τοπικ (αν και δεν αποτελεί στατιστικό δείγμα) βλέπεις ότι όντως ο περισσότερος κόσμος κοιτάει ασφάλεια , άνεση , κατανάλωση και μπλιμπλίκια και όχι τόσο φρένα , κινητήρα (απο άποψη επιδόσεων) , στήσιμο

Και καλά κάνει βασικά γιατί μάλλον οι ανάγκες του περισσότερου κόσμου είναι τα πρώτα που αναφέρουμε

και αυτο φαινεται και απ τις επιλογες που βλεπουμε εδω. η κουβεντα γινεται γυρω απο αξιοπιστια, vfm και εξτρα. αν το κομματι οδηγικη απολαυση ηταν το θεμα, θα μιλαγαμε για fiesta st στη χειροτερη 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
17 λεπτά πριν, gleft είπε

και αυτο φαινεται και απ τις επιλογες που βλεπουμε εδω. η κουβεντα γινεται γυρω απο αξιοπιστια, vfm και εξτρα. αν το κομματι οδηγικη απολαυση ηταν το θεμα, θα μιλαγαμε για fiesta st στη χειροτερη 

Α ξέχασα και τα SUV :D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο και θα χρειαστώ την πολύτιμη γνώμη σας πάω για ύπνο και αύριο έχουμε κουβέντα

Καλό βράδυ σε όλους

• Like 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
6 ώρες πριν, tsofras είπε

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο και θα χρειαστώ την πολύτιμη γνώμη σας πάω για ύπνο και αύριο έχουμε κουβέντα

Καλό βράδυ σε όλους

αφού δεν θα κοιμηθείς, γιατί δεν μας το λες από τώρα; 😃

• Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, poihths είπε

αφού δεν θα κοιμηθείς, γιατί δεν μας το λες από τώρα; 😃

Καλημέρα short or long version ?

Anyway πίνω 2 τζούρες καφέ και αρχίζω το μυθιστόρημα

Spoiler alert : Φτιάξτε καφέ

• Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.