Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Yperaspisths είπε

Πρόσφατα αγόρασε ο ξάδερφος μου την corolla 1.2t στην βασική έκδοση με 17000ε με το κλειδί στο χέρι. Το αμάξι για τα λεφτά του ειναι άψογο. Μέσα θυμίζει lexus και εξωτερικό είναι ωραιο με standard leds. Το αμάξι είναι άνετο, γρήγορο και με καλό κράτημα και εχει την αξιοπιστία toyota.

Γιατι να δώσει καποιος 30.000ε για την bmw 1 και να του χαλάσει σε 3 χρόνια;

Άνετο το corolla? παίζει να έχει τις μικρότερους χώρους στην κατηγορία του

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τα ψάχνω τόσο καιρό εκτός από το Leon δεν μου αρέσει κάποιο άλλο ( σαν πακέτο πάντα)

Για Λεών αναφέρομαι . Βάλε μια αγγελία ζήτησης , δε χάνεις και τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, iznodur είπε

Άνετο το corolla? παίζει να έχει τις μικρότερους χώρους στην κατηγορία του

μαλλον εννοουσε στο πατημα , οπου οντως μεγαλη μαγκια οτι εχει πολλαπλους συνδεσμους σε ολες τις εκδοσεις.

Αλλα ναι ειναι εκτος θεματος, ειτε το απλο ειτε υβριδικο δεν αγγιζει το επιπεδο επιδοσεων που θελει ο ηγετης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

Για Λεών αναφέρομαι . Βάλε μια αγγελία ζήτησης , δε χάνεις και τίποτα

Ε τώρα έχω ψηθεί για το νέο thx man

 

7 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

μαλλον εννοουσε στο πατημα , οπου οντως μεγαλη μαγκια οτι εχει πολλαπλους συνδεσμους σε ολες τις εκδοσεις.

Αλλα ναι ειναι εκτος θεματος, ειτε το απλο ειτε υβριδικο δεν αγγιζει το επιπεδο επιδοσεων που θελει ο ηγετης.

Ακριβώς μας τα χαλάει σε επιδόσεις και λίγο μικρότερους χώρους αλλιώς είναι όμορφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τα ψάχνω τόσο καιρό εκτός από το Leon δεν μου αρέσει κάποιο άλλο ( σαν πακέτο πάντα)

Συμφωνώ για αυτό είπα να συγκρατιθω κάπως.

Από την άλλη τα 24000€ για το Leon σε σχέση με την αγορά θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλή τιμή και όχι ακριβό

Τετρακύλινδρο hatchback με 150 άλογα και αυτόν τον εξοπλισμό δεν υπάρχει

To i30 χωρίς LED και ηλιοροφή έχει 23.000€ και δεν τα συγκρίνω σε ομορφιά και ποιότητα ( αντίστοιχα με την καλή έκδοση πάντα)

Αν συγκρίνεις τώρα και στήσιμο euroncap αίσθηση οδήγησης συγνώμη αλλά δεν μου λέει κάτι ότι το i30 μπορεί να είναι πιο αξιόπιστο όταν για να κάνω εγώ 100.000χλμ θα θέλω περίπου 20 χρόνια

Συμφωνώ με ότι γράφεις, εγω θα έβαζα ένα άνω όριο στα χρήματα (hard constraint) και θα το έκλεινα το θέμα. Επιπλέον, ειμαστε σε εποχή μεγάλης μετάβασης στις τεχνολογίες των οχημάτων (παρόμοια με την εισαγωγή των smartphones) με ότι αυτό συνεπάγεται για τους σημερινούς δεινόσαυρους σε μια 5ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπορείς να στηρίξεις μια τέτοια αγορά χωρίς να ζοριστείς, γιατί ακόμα το σκέφτεσαι;;;;;

Βουρ και να το ευχαριστηθείς, κάθε φορά που θα το βλέπεις και θα το οδηγάς θα λές "Τι γαμάτη επιλογή έκανα, τι όμορφο είναι το γμνο" και όχι μακάρι να είχα πάρει το DSG ή δεν έβαλα ηλιοροφή ο μλκς.

Καλοτάξιδο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, argimeg είπε

Αφού μπορείς να στηρίξεις μια τέτοια αγορά χωρίς να ζοριστείς, γιατί ακόμα το σκέφτεσαι;;;;;

Βουρ και να το ευχαριστηθείς, κάθε φορά που θα το βλέπεις και θα το οδηγάς θα λές "Τι γαμάτη επιλογή έκανα, τι όμορφο είναι το γμνο" και όχι μακάρι να είχα πάρει το DSG ή δεν έβαλα ηλιοροφή ο μλκς.

Καλοτάξιδο!!!

Για μηχανικό πάω τελικά για να έχω όλα τα άλλα νιώθω ότι είναι η καλύτερη επιλογή

 

21 λεπτά πριν, BTL είπε

Συμφωνώ με ότι γράφεις, εγω θα έβαζα ένα άνω όριο στα χρήματα (hard constraint) και θα το έκλεινα το θέμα. Επιπλέον, ειμαστε σε εποχή μεγάλης μετάβασης στις τεχνολογίες των οχημάτων (παρόμοια με την εισαγωγή των smartphones) με ότι αυτό συνεπάγεται για τους σημερινούς δεινόσαυρους σε μια 5ετια.

Ε είχα ξεκινήσει με 22000 και τέλος έφτασα με τόκους Στας 32000 οπότε στα 24000 που με τόκους πάει 26000 είμαι ταβάνι

Παίδες κλασικά τελείωσαν τα reactions και δεν έχει top up ακόμη οπότε σας ευχαριστώ όλους για άλλη μία φορά

Τι να πει καιρό πλυντηριας που θα μου ασημωσει και τρίτο αμάξι σε ένα εξάμηνο 🤣

Στο χρώμα δυσκολεύομαι λίγο θα το βρω που θα πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί,

αλλά το επόμενο επεισόδιο του έπους
θα είναι αφού ο Θωμάς ψωνίσει το μηχανικό κιβώτιο
να το πουλήσει γιατί το μετάνιωσε και θέλει διπλοσύμπλεκτο αυτόματο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Για μηχανικό πάω τελικά για να έχω όλα τα άλλα νιώθω ότι είναι η καλύτερη επιλογή

Καλύτερα, πιο κάγκουρας, όχι κυριλέ και τέτοια. Λες και κάνεις χιλιόμετρα στην πόλη και χρειάζεσαι το DSG. Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά κατά την άποψη μου χάνεις την μισή οδηγική απόλαυση με το αυτόματο, δεν λέω ευκολία και άνεση αλλά εμένα δεν μου κάνει κάτι που έχω οδηγήσει, νιώθω ότι κάτι μου λείπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, KoreanW είπε

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί,

αλλά το επόμενο επεισόδιο του έπους
θα είναι αφού ο Θωμάς ψωνίσει το μηχανικό κιβώτιο
να το πουλήσει γιατί το μετάνιωσε και θέλει διπλοσύμπλεκτο αυτόματο...

Σε πρόλαβαν 🤣

 

21 λεπτά πριν, argimeg είπε

Καλύτερα, πιο κάγκουρας, όχι κυριλέ και τέτοια. Λες και κάνεις χιλιόμετρα στην πόλη και χρειάζεσαι το DSG. Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά κατά την άποψη μου χάνεις την μισή οδηγική απόλαυση με το αυτόματο, δεν λέω ευκολία και άνεση αλλά εμένα δεν μου κάνει κάτι που έχω οδηγήσει, νιώθω ότι κάτι μου λείπει.

Κοίτα να δεις εγώ έχω δηλώσει σαν το DSG δεν βάζω τίποτα , τώρα ανάλογα και το αμάξι επειδή είχα χρόνια να οδηγήσω μηχανικό με κάποια δύναμη δεν με χαλαγε εχθές που κουμπωνα τις ταχύτητες ενώ είχα το αμάξι στα κόκκινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SUV - μπλιμπλικια και οθόνες ξεκάρφωτες στην μέση σαν π#$% - τρικύλινδρα (κουδουνίστρες) στα 20+ χιλιάρικα - αυτόματα μικρού κυβισμού και δύναμης

Μόδα είναι θα περάσουν :) 

Πλάκα κάνω μην με κρεμάσετε (αν και τα εννοώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Έπεσε παραγγελία Seat Leon 1.5 150 FR Plus Magnetic Tech

Οπότε τώρα αναμένουμε :D

Επειδή με έχουν αγαπήσει θα ξεκινήσουν την διαδικασία εκτελωνισμού χωρίς να μπούν όλα τα λεφτά της προκαταβολής αφού θα ολοκληρωθεί η πώληση την άλλη Παρασκευή - Δευτέρα για να μην με καθυστερήσουν πολύ

Είμαι ενθουσιασμένος :D

Με το καλό, τριτωσε το "κακο" πιστευω αυτό θα μεινει! 😄

Αντε και θα σε παρω να παμε μαζι για προγραμμα όταν ληξει η εργοστασιακη εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Με το καλό, τριτωσε το "κακο" πιστευω αυτό θα μεινει! 😄

Αντε και θα σε παρω να παμε μαζι για προγραμμα όταν ληξει η εργοστασιακη εγγυηση

Σιγά μην περιμένω 4 χρόνια :D

Θα ρωτήσω αν εκεί βάζουν τίποτα αλλά δεν νομίζω , αλλά αν είναι να βάλεις box τι σε απασχολεί η εγγύηση ? Δεν φαίνεται κάπου αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι το βγάζεις και το πας αυτό είναι το καλό

Αλλιώς custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...