Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, poihths είπε

εγω καταλαβα γιατί δεν παίρνεις DSG. Θέλεις να το ακυρώσεις μετα απο 6 μηνες που θα έχει έρθει το dsg fr με ηλιοροφή για να το πάρεις τότε για να μην νεκρώσει το νήμα. Είμαστε όλοι θύματα σου 🤣

Προφανώς και το έχω επεξεργαστεί ήδη αυτό το σενάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοτάξιδο να είναι!!Μια χάρα είναι το χειροκίνητο, μην σου μπαίνουν ιδέες. Να το χάρεις!!

Εγώ να δω τι θα κάνω τώρα που με έβαλες στην πρίζα με όλα αυτά!!😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Geokorolis είπε

Καλοτάξιδο να είναι!!Μια χάρα είναι το χειροκίνητο, μην σου μπαίνουν ιδέες. Να το χάρεις!!

Εγώ να δω τι θα κάνω τώρα που με έβαλες στην πρίζα με όλα αυτά!!😂

εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε να αγοράσεις / πουλήσεις /ξαναγοράσεις κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

κάνουμε χαβαλέ εδω μέσα και με τέτοιον τρόπο το είπα

Αυτό έλειπε να παρεξηγηθούμε κιόλας ρε παιδιά... 

Εδω εμένα με γλεντάτε για τις ξαπλωμένες φωτογραφίες που δεν έφτιαξα καν εγώ αλλά ο γνωστός αλγόριθμος της apple με τις φωτό  😂

1 ώρα πριν, korakios είπε

 


Καλά , κάτσε να νοικιάσω ένα ,να προχωράμε δίπλα δίπλα σε μποτιλιάρισμα , να σε κοιτάω τρώγοντας τυρόπιτα , πίνοντας καφέ και τσιγαράκι στο χέρι !

Το κινητό ξέχασες!

 

ναι αλλά ο Θωμάς θα το έχει στο γκαραζ όλο το χρόνο κ θα το χαλβαδιαζει όλη μέρα...

αςε που δε θα φοβάται κ να βγει ταξίδι μη τυχόν κ μείνει (κ ο ψυχολογικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός σε μια τέτοιο αγορά)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Αυτό έλειπε να παρεξηγηθούμε κιόλας ρε παιδιά... 

Εδω εμένα με γλεντάτε για τις ξαπλωμένες φωτογραφίες που δεν έφτιαξα καν εγώ αλλά ο γνωστός αλγόριθμος της apple με τις φωτό  😂

Μην ανησυχείς δεν το ξεχνάμε αυτό :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

ναι αλλά ο Θωμάς θα το έχει στο γκαραζ όλο το χρόνο κ θα το χαλβαδιαζει όλη μέρα...

Το ίδιο και οι γάτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάω το Audi Q3 Sportback 1.5 150hp. Ο προβληματισμός μου είναι κατά πόσο ο συγκεκριμένος κινητήρας αποδίδει, με 2 παιδιά και φουλ φορτωμένο το καλοκαίρι, είδικά αν χρειαστεί και μπαγκαζιέρα!

Για να υπάρχει και η σύγκριση, όσο αυτή μπορεί να γίνει στην θεωρία, αυτή την στιγμή έχω ένα Passat 1.8 160hp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Το ίδιο και οι γάτες.

Άσε και πέτυχα μία σήμερα καινούρια τούμπανο , τεράστια και μαλιαρή

Θα πάω για custom ημικουκούλα σίγουρα

1 λεπτό πριν, Geokorolis είπε

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάω το Audi Q3 Sportback 1.5 150hp. Ο προβληματισμός μου είναι κατά πόσο ο συγκεκριμένος κινητήρας αποδίδει, με 2 παιδιά και φουλ φορτωμένο το καλοκαίρι, είδικά αν χρειαστεί και μπαγκαζιέρα!

Για να υπάρχει και η σύγκριση, όσο αυτή μπορεί να γίνει στην θεωρία, αυτή την στιγμή έχω ένα Passat 1.8 160hp.

Όχι ρε μία χαρά είναι ο κινητήρας μην τρελλαθούμε για την απόδοση , δεν θα κάνεις  0 - 100 σε 6" αλλά 25 κιλά ροπής απο τις 1500 θα έχεις

@paylidis χώσου

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το κινητό ξέχασες!

bluetooth βρε, πως θα κάνω μασαζάκι σε κανα μωρό δίπλα ?
Νομίζει οτι θα τη γλυτώσει

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Βασικός παράγοντας ότι δεν θα το έχω αυτό πλέον. Οπότε εσύ θα τα κάνεις όλα αυτά εγώ θα είμαι με την βερμούδα αξύριστος στο σπίτι και θα δουλεύω 🤣

αλλά έξω απο το σπίτι δε θα βγει ποτέ ? Θα βγει κάποια στιγμή και θα δει να βάζω και τη λεκανίτσα με άλατα για αριστερό ποδόλουτρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

bluetooth βρε, πως θα κάνω μασαζάκι σε κανα μωρό δίπλα ?
Νομίζει οτι θα τη γλυτώσει

αλλά έξω απο το σπίτι δε θα βγει ποτέ ? Θα βγει κάποια στιγμή και θα δει να βάζω και τη λεκανίτσα με άλατα για αριστερό ποδόλουτρο !

Για όλα υπάρχουν λύσεις , ροπή στο θεό και παντού με 3η :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε @tsofras συντάσσομαι με το σκεπτικό και την επιλογή σου όσο και αν λόγω μικρού αυτόματου στην οικογένεια πλέον έχω πει ότι το επόμενο «μεγάλο» μου θα είναι αυτόματο καθώς όσο να ναι βολεύει αλλά και πάλι θεωρώ ότι με το σκεπτικό που αναλυτικά ανέπτυξες έκανες πολύ ορθή επιλογή. Πήρες κάτι έτσι όπως το θες σε τιμή που θεωρείς ότι αξίζει και το ίδιο αν μου επιτρέπεται πιστεύω κι εγώ. Σου εύχομαι με το καλό να παραλάβεις να το χαρείς και να σας ταξιδεύει όλους με ασφάλεια. Νομίζω πως σε καταλαβαίνω και πρέπει να μην έχεις ενδοιασμούς καθώς βρήκες το sweet point σε αυτά που θες και σε αυτά που θα συμβιβαστείς αναλογικά με τα ποσά που θα ξοδέψεις. Καλορίζικο λοιπόν και όπως είπαν τα παιδιά θελουμε αναλυτικό οπτικοακουστικό υλικό να καμαρώσουμε.

Επεξ/σία από war
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάω το Audi Q3 Sportback 1.5 150hp. Ο προβληματισμός μου είναι κατά πόσο ο συγκεκριμένος κινητήρας αποδίδει, με 2 παιδιά και φουλ φορτωμένο το καλοκαίρι, είδικά αν χρειαστεί και μπαγκαζιέρα!

Για να υπάρχει και η σύγκριση, όσο αυτή μπορεί να γίνει στην θεωρία, αυτή την στιγμή έχω ένα Passat 1.8 160hp.

σαν κατοχος του απλου μοντελου οχι sportback, με αυτο τον κινητηρα, 3 ατομα και ανοιχτο κλιμα, δεν ειδα καμια διαφορα στην αποδοση του κινητηρα...

δεν ξερω ο @paylidis η ο @chriskourou μηπως το εχουν φορτωσει παραπανω να μας πουν

απο τα λιγα συμπερασματα που εχω βγαλει εγω με 1250χλμ στο κοντερ, ειναι οτι ο κινητηρας ζοριζεται μεχρι τις 2000 στροφες, απο εκει και πανω δεν πιστευω οτι τιθεται θεμα ανεπαρκειας...

 

Επεξ/σία από ritualistic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...